Dlouhá malorážka

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Jakou dlouhou malorážku a na co?

Sportovní speciál dle moderních odstřelovaček
18
4%
Klasickou opakovačku s klikou
163
32%
Jiný systém opakovačky (LA, předpažbí...)
8
2%
Samonabíječku
57
11%
Samonabíječku se vzhledem (moderní) útočné pušky, samopalu
32
6%
x Pouze k výcviku ve střelbě
35
7%
x Také k odstřelu drobné škodné
11
2%
x Také k lovu drobné zvěře
78
15%
x Také k lovu "jakékoli" zvěře
43
9%
x Také pro použití v boji
60
12%
 
Celkem hlasů: 505
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od bivoj »

Malorážka je pro selfdefence úplně k hovnu. Viz https://www.youtube.com/watch?v=nycYxb-zNwc (Selhání zastavení útočníka v 1/3 případů!!!)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
petrfett
Příspěvky: 2
Registrován: 30.08.2018 21:26
Pohlaví: muž

Dlouhá malorážka

Příspěvek od petrfett »

No nevím jak ty,ale dokážeš si představit situaci kdy na tebe někdo míří samonabíjecí malorážkou?
Já tedy raděj ne.22 HV prostřelí 5cm prkno jak nic.a když by do tebe někdo vysypal víc ran tak nevím a bylo by to velmi rychlé.Myslím že není dobré podceňovat rychle létající olovo.Jasně že větčí ráže jsou lepší,rychlejší a silnější.
Ale v době rozpadu to nebude férový souboj,ale spíš svině lidi co tě střelí ze zálohy a okradou a na to jim malorážka bohatě stačí.
A jestli ne tak si vyzkoušej co umí.
A na blbnutí?Pohoda.Levná munice oproti 357 magnum. :geek: :geek: :geek:
Pajik_CZ
Příspěvky: 36
Registrován: 30.12.2015 21:37
Pohlaví: muž

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Pajik_CZ »

nehledě na snadnost rajdu utlumit.... najednou Tě něco jebne a než se rozkoukáš odkud asi, tak i s klikou máš v sobě další a další.... :lol: rozhodně bych ji nepodceňoval :)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od bivoj »

Nepodceňuji ani nůž. Ale je dobré vědět, kam malorážka patří a nevyčleňovat jí nějaké vyšší pozice.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
zealot
Příspěvky: 4
Registrován: 19.06.2015 11:58

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od zealot »

Par clanku, ktere se zaobiraji pouzitim malorazek v ruznych pripadech.

https://nedobity.blog.idnes.cz/

rada malorazek se pouziva nebo pouzivala i v armade
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od opavak »

Taková stará poctivá .22 klika, zkrácená na 11", se závitem, s tlumičem, se sklopkou a 10r. zásobníkem + 3x optika ... může být PA době zatraceně dobrou volbou pro spoustu situací :lol:
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Kraken666
Příspěvky: 26
Registrován: 13.10.2018 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Kraken666 »

Tohle asi úplně do dlouhé malorážky nepatří, ale je to něco mezi. Samonabíječka JGL automat. 22LR mám k tomu i pistolovou ručku. a dva zásobníky na deset a patnáct ran. Zde na fotce s jednorankou Artemis také ve 22ce.
Ta JGL je super hračka a s HV funguje skvěle ale sežere různou munici. Je to velice klidné a odsejpá to. Doporučuju zkusit. :)
DSCF2155.jpg
DSCF2157.jpg
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Zapadlo »

z čeho je rám ? zinková slitina ?
Kraken666
Příspěvky: 26
Registrován: 13.10.2018 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Kraken666 »

Zapadlo píše:z čeho je rám ? zinková slitina ?
Pouzdro závěru bylo vyráběno ze slitiny ZAMAC (slitina hořčíku, hliníku a zinku), ostatní části zbraně jsou z oceli.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Venet »

hmm, tá je pekná.
Kraken, si s ňou spokojný?
Išiel by si do nej znovu?
Pozitíva / negatíva?
Dala by sa drobná recenzia? Ak by som mohol poprosiť.
Venet
Cogito, ergo armatum sum.
Kraken666
Příspěvky: 26
Registrován: 13.10.2018 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Kraken666 »

Tahle malorajda se strašně blbě nahání. Když jsem jí před časem sehnal, tak s jedním zásobníkem a pistolovou ručkou. Pak jsem sehnal pažbu a zásobník a to díky ochotě www.panzer.cz
Je to lehká zbraň, velmi přesná s minimálním zpětným rázem. S kolimcem to odsejpá a střílí se s tím pěkně. HVčka žere s přehledem. Staré clubky to sypalo ale tak každá pátá byla skřípnutá závěrem. Prostě ten náboj neměl takovou sílu to natáhnout. S HV to šlape slušně. Ted jsem jednu dohodil pro kámoše za 5000.- a jednu jsem viděl za podobné peníze v BVS.
Měl jsem na tom optiku, ale s kolimátorem díky tomu že je to samonabíječka je to prostě lepší. Uvažuju ještě nechat udělat povrchovku a také stáhnout předek hlavně, ten je poničenej a dát tam kompík kterej bude pro efekt, protože to nekope. Tak to asi stačí ne? Jo a koupil bych si jí znova. :)
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Venet »

Ďakujem.
Plne postačuje
:)
Cogito, ergo armatum sum.
vilik010
Příspěvky: 108
Registrován: 23.08.2014 13:03
Pohlaví: muž

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od vilik010 »

mám ulně novou CZ 452 a vyzahovač mi nevyndá nábojnici z komory, vyzkoušený cvičný i ostrý náboj. Vyčistil jsem to a budu to táhnout na střelnici ke zbrojířovi, ale nenapadá Vás v čem by mohl být problém ? Myslel jsem tohle, ale podle prodejce to tak má být...
Přílohy
IMG_3878 (1).jpg
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od JOBU »

Skrátiť drápok vyťahovača,a ubrať z jeho skosenia.Pri uzamknuti ho vyrez v hlavni odtlači od nabojnice a pak tam už nezaskočí.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Strelec45 »

reklamovat... jak něco uděláš, záruku ztrácíš. Pokud si i dál budeš dělat sám, tak proč ne. ;)
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Vanleer
Příspěvky: 12
Registrován: 15.06.2015 9:31
Pohlaví: muž

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Vanleer »

Ahoj, s tím vytahovačem - jak rada výše - jestli je nová, tak reklamace. Jinak se to opravit dá. Je to častá závada u závěrů, co mají něco za sebou a nebo když se dá nový kus vytahovače a ve fabrice se s tím nepářou. U nového vytahovače jsem to již řešil také na CZ 75. Problém je moc velká a tupá hrana. Stačí malý plochý pilník a trochu to "naostřit" udělat ostřejší hranu. Mělo by to pomoct. Pak taky má vliv náboje stříknout olejem, aby byly hilzny mastné. Záleží taky trochu na střelivu. Se SaB jsem měl mizerné zkušenosti... Osobně bych ale řešil spíše tou reklamací, když je to nové...Tohle to dělat nemá...
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Václaf »

Měl jsem podobný problém,ale na norkovi,S&B nevytahoval téměř vůbec. Používáme American Eagle a nemá s tím číňan problém. Asi české zbraně by na české náboje měli fungovat,ale nevím,jsem pouhý uživatel :hand
Čechy čechům !!!!!
vilik010
Příspěvky: 108
Registrován: 23.08.2014 13:03
Pohlaví: muž

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od vilik010 »

byl čas a v práci jsem si půjčil pár věcí... vyleštil jsem ten školní náboj a prostě to vyzkouším a následně ho vyrazím...
No narvání jsem našel viditelné rýhy na špičce, tj. zasahoval až u komory, takže jsem ho trochu "ojel" brusným papírem vyleštil a namazal.. od té doby to jede jak má. Nové náboje namažu olejem a předpokládám, že po jedné dvou krabičkách si to snad celé sedne a bude fungovat jak má. Těch pár co jsem doma měl, mi zbyli z prezentace a možná byli trochu ohnuté, protože jeden kus pušky měl hodně problémy při podávání. :head
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od vrbodol »

Koukám že CZ má novej web a vymizela jim v nabídce většina starejch malorážek a pistolí. Nechystáte se někdo ted do podnikovky v Praze jestli tam nemaj nějakou výprodejní cenu že bych si udělal pozdního Ježíška.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Argonaut »

mají výprodej 455, na stránkách mají stránku prodejny a tam XLS se slevami.
Odpovědět