Dlouhá malorážka

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Jakou dlouhou malorážku a na co?

Sportovní speciál dle moderních odstřelovaček
18
4%
Klasickou opakovačku s klikou
163
32%
Jiný systém opakovačky (LA, předpažbí...)
8
2%
Samonabíječku
57
11%
Samonabíječku se vzhledem (moderní) útočné pušky, samopalu
32
6%
x Pouze k výcviku ve střelbě
35
7%
x Také k odstřelu drobné škodné
11
2%
x Také k lovu drobné zvěře
78
15%
x Také k lovu "jakékoli" zvěře
43
9%
x Také pro použití v boji
60
12%
 
Celkem hlasů: 505
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od M M »

Zober si priamo na 10/22 resp. Charger - pohladaj na Brownellsoch. Ja som mal kedysi tento - "TACTICAL SOLUTIONS, LLC RUGER 10/22 COMPENSATOR 22 CALIBER" - prave z vizualnych dovodov (a aby maly nestrcil ruku pred ustie, pretoze bolo zarovno s predpazbim).
EDIT: Este som nasiel stare foto ked to bolo okapotovane v plaste.
Charger.jpg
Naposledy upravil(a) M M dne 22.12.2021 21:25, celkem upraveno 1 x.
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od PaF »

No vzhledem k tomu, že se od .22 LR nedočkáš ani žádného "flash" efektu, podívej se klidně u airsoftu. Nebo pokud na to máš zdroje, kup tlumič. Ten může v reálu fungovat (plnit účel), i když u Chargeru stejně zůstane dost výrazné cvakání závěru. Ale proti střelbě bez tlumiče je to o poznání tišší.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Ray »

Tlumič je určitě v plánu, ale nechci s ním střílet pořád.
Na AS jsem koukal, ale snad všecko tam má závit M14. Ten 1/2x28 jsem doteď nenašel :(
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od M M »

Co takto nejaka redukcia? Pohladaj "Adapter FEMALE 1/2-28 to MALE M14x1" - na tej malorazke by som sa toho nebal. Pripadne sikovny zamocnik. Ale to uz sme ot.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Serža »

mám to takhle, kompik z Brownells
Přílohy
IMG_20211119_232147_027.jpg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Ray »

Jj, asi do něj taky půjdu, pokud nenajdu nic schopného. Ještě je tam jeden. Ten typ co má CSV, za cca 4 kila, ale momentálně není skladem. Redukci jsem našel na ebay, ale tomu moc nakloněný nejsem, i vzhledem k plánovanému buildu.
Uvidíme, třeba ho stihnou naskladnit. V současnosti stejně nespěchám. Všechno to budu mít pokupě až někdy v lednu (doufám). Hlavně samotný Charger, pro který si jedu až na Slovensko, bo jinde nebyl. Cypovi z bazaru 11 litrů za jetou flintu, co stojí 10,2k nedám už z principu. To si raději ten rozdíl (a něco navíc) připlatím za tu zajímavou zkušenost :) 8-) Jen se musím modlit, aby komplet nezavřeli hranice.

Ty Seržo, není ta pažba trošku overkill? To je sice skoro všecko co dá člověk na .22, ale stejně :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Serža »

pažba je ve stadiu testování...mám s ní časem jiné úmysle a na Chargera pořídím něco subtilnějšího
něco takovýho by se mi tam líbilo:
https://royalarms.com/shop/tacar-mkii-a ... tock-copy/
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od M M »

Takze vianoce od Brownellsov dorazili. Ako to bolo? Hovorili mi: ... Netun tie 10/22ky, netun tie 10/22ky - lebo sa z toho zblaznis ...

To sasi od Midwest Industries je super - kvalitne spracovane, pasuje na doraz, bolo treba par normalizovanych poklepov gumovym kladivom nech si to sadne. Doplnil som to AR prebytkami "co dom dal", docasne skanibalizoval kolimator z PCCcka, casom to este doladim - ale prvotna verzia je uspokojiva.

Akurat som zistil ze nutne potrebujem:
- tlmic
- slusnu rucku (bez bobraku) a slusnu pazbu miesto toho zakladu
- aspon Rugerovsku Target spust - to este musim vyskusat ci bude pasovat (ano, je to plinkadlo ale ked uz ...)
- dokupit dalsi kolimator, pripadne nejaku 2-3x prizmu
- jednobodak s QD, ked uz na to mam sloty
- asi este jednu dlhu 10/22, mam taky napad :D

Proste 10/22ky su cesta do pekiel, ale zato hodne zabavna. Kazdopadne je z toho super karabina pre zabavu, zacvicenie zien a deti, vsezrava, spolahliva, dostupne nahradne diely, s pripadnym sklopnym adapterom aj vhodna do ruksaku - co viac si priat :yes .
ChargerWeb.jpg
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Ray »

Nejvíc by tomu slušela sklopka. Pokud chceš utratit dalších 120 eur, tak mám pro tebe tip na ten nejlepší a nejhezčí adaptér - Hera Arms SFU :lol:
Rvát do toho prachy má stejný smysl, jako rvaní peněz do jakéhokoliv jiného koníčka = důležitá je spokojenost. Tady navíc člověk nic nepokazí. Naopak, zvýší užitnou hodnotu. Cenovou asi ne, jelikož ne každý si to bude chtít ojeté za ty prachy pak koupit, kdyby se toho člověk zbavoval.
Co se týče optiky, tak mám osobně v plánu prubnout VictOptics 1-6x24 SFP. Na plinking 50-100m to bude cajk. Je to sice Čína, ale vypadá to, že jedna z těch kvalitnějších + na YouTube to borci zkouší na AR i AK a docela to chválí. Na malorážce to ani nebude dostávat takové bomby, takže to klidně risknu.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od PaF »

Popravdě, na plinking nech klidně ten kolimátor. Přesnost míření na cíle, které zasáhneš krátkou malorážkou na 50-100m, je s kolimátorem v pohodě a je to rychlejší než s optikou. Něco jiného, kdybys chtěl střílet na korunky od piva, pak je optika na místě. Ale pak bych doporučoval něco 3-12x s tenkým křížem MilDot.
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od M M »

Tu prizmu chcem kupit tak ci tak na vyskusanie (v rodine je dost zbrani na ktore moze potom ist). Na druhej 10/22ke mam 4-16x a tou to (pokial to nepokaslem ja :D) na 50m so zelenymi Eleykami do zaslepky nasypem pravidelne. Co si pamatam z predosleho kusu Chargera a rychle odskusanie s tymto to potvrdilo - ma to potencial na velmi slusnu presnost. S beznymi CCIckami mi to davalo pri strelbe na 50m pod 1cm okolo zaslepky - bola tam hodena volna 4x nahankova optika kde mi ten bod zakryval celu zaslepku, takze nejake presnejsie mierenie to nebolo, odvtedy som nemal cas.

Momentalne sa ale zahrabem do vyberu tlmica - vhodne strelivo by z tej 10" hlavne automatu mohlo uz chodit podzvukovo, takze sa pokusim najst co najucinnejsi v rozumnej cenovej relacii. Mame na strelnici s okolim gentlemansku dohodu ze v nedelu nestrielame a toto by mohla byt cesta ako zbytocne neprudit miestnych a chodit si strelit aj v nedelu. Som zvedavy.
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od PaF »

V Rugeru 10/22T mi na 50m do záslepky chodily spolehlivě i sypačky Lapua z konzervy. A na vnitřní střelnici se dala na 150m (!) dobře vypracovanou ranou trefit mince 50 Kč. Ne teda každou ranou, ale tak 5-6/10. Zbytek byl spolehlivě v pivním tácku. Ale byl tam soušťák KID z UK (za 9k před 15 lety :roll:) .

Jsem zvědavý, co dostanu z toho Chargeru. Mám tam právě tenký kříž s MilDotem. Musím zajet na krytou, abych odfiltroval vnější podmínky, zejm. zimní světlo a vítr. Na plinkání asi dám jen laser, protože malý kolimátor na boční úhlové montáži už tam moc překáží. Největším limitem je zatím určitě spoušťák. Ale nevím, jestli půjdu cestou nějakého tuningu, je to drahý špás.
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od M M »

Tak dnes testovane s tlmicom.
Utlm - OK, ale nic moc, ale mam v plane s tym dalej laborovat. Presnost na 50m - viz. foto, puska ma na viac, bolo -4 oC a stmievalo sa, dal som len par ran lebo ma zaujimalo ako to chodi s tlmicom. Ta jedna skrtnuta nie je odo mna, drapol som prvy pouzity terc co bol na strelisti a nenastreloval - mieril na horny okraj resp. rameno figuriny. Takze - za normalnych teplotnych a svetelnych podmienok, s nastrelenou optikou a tym ze sa trochu posnazim bude rozptyl polovicny az tretinovy. Rozhodne tam ale pojde nejaka prizma s 2-3x zvacsenim, ta pusticka si to zasluzi. Za mna palec nahor :yes . A ano - dostane klb na sklapanie pazby pretoze sa mi nechce skladat buffer-tube ked to strkam do nenapadneho ruksaku :mrgreen: .
EDIT: nejako mi to blbne, takze korektura.
ChargerW.jpg
50_1.jpg
50_2.jpg
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Ray »

To je Ase Ultra ECO? Nejsi s ním spokojený? Zkoušel jsi i se subsoniky? Váhám mezi ním a Atec wave carbon. Atec je sice hodnotově i váhově asi bez konkurence, ale užší Ase o něco lépe vyhovuje mému plánovanému buildu pro Ruger.

Nějaké závady při střelbě s náhubkem?
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od M M »

Hej, je to AU. Update po zajtrajsku (pokial dnes stihnem kupit subsoniky). Pisal som na susednom fore - mal som kedysi davno u Germanov v ruke 10/22 s (o dost hrubsim nez tato tenka ceruzka) tlmicom a tam bolo doslova pocut len cvakanie zaveru. Toto sice stlmi ale cakal som od toho viac. Zavad z tej jednej krabicky 0, znecistenie takisto v pohode. Kupu nelutujem - ale este budem laborovat ako to utlmit viac.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Haluziak »

TVL nestrašte mě, já vybíral AU jako jeden z nej malých (a levných) tlumičů na malorážku, pokud to tu CZ455 16" neutlumí na úderník-cíl tak to nemělo ani smysl kupovat, to je záškodnická flinta napytel :D
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od M M »

Ked pojde do tuheho - vzdy si na ten tlmic mozes navliect este olejovy filter :D . Ako - ja som deformovany tym ze som videl / pocul co dokaze s .22 spravit dobry tlmic. Obchodnik mi akurat potvrdil ze ma subsonicke CCIcka, takze zajtra to otestujem, pripadne spravim video.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od bivoj »

M M píše: 14.01.2022 9:55 ...Update po zajtrajsku (pokial dnes stihnem kupit subsoniky)...
Tak pokud jsi střílel supersonic střelivo, tak se nediv, že se ti nezdá, že by to tlumilo. On ten aerodynamický třesk i u té 22 je celkem znatelný a nepříjemný a zrovna u této ráže tvoří velkou část celkového hluku.

Tlumiče se - aby to mělo smysl z hlediska útlumu - musí prostě provozovat se subsonikama!
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od M M »

Ale ano, ano samozrejme ... lenze z tej kratkej (10") hlavne mi X veci chodi pod hranicou rychlosti zvuku, nemusi to byt nutne explicitny subsonik. Dtto to bolo aj pri teste v stredu - niektore rany boli bez sonickeho tresku, ale aj tie boli dost pocutelne. Ale to uz sme dost OT.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od cipis »

A víš, kolik je ta hranice zvuku a jak se s teplotou hýbe? Při té teplotě -5 nebo kolik jsi psal? Já bych řekl, že to bude nějakých 320 m/s, oproti létu, kdy to máš 340 m/s (+/- údaje z hlavy).
Takže jestli ti to z té krátké hlavně chodí 330 m/s, tak jsi v létě podzvukový a v zimě nadzvukový.
Odpovědět