Dlouhá malorážka

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Jakou dlouhou malorážku a na co?

Sportovní speciál dle moderních odstřelovaček
18
4%
Klasickou opakovačku s klikou
163
32%
Jiný systém opakovačky (LA, předpažbí...)
8
2%
Samonabíječku
57
11%
Samonabíječku se vzhledem (moderní) útočné pušky, samopalu
32
6%
x Pouze k výcviku ve střelbě
35
7%
x Také k odstřelu drobné škodné
11
2%
x Také k lovu drobné zvěře
78
15%
x Také k lovu "jakékoli" zvěře
43
9%
x Také pro použití v boji
60
12%
 
Celkem hlasů: 505
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Serža »

Faor píše: 23.04.2022 21:35 Můžu se zeptat, co znamená označení TB u toho Chargeru?
TB = Threaded Barrel
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Ray »

On nejspíš myslí tohle, ale to jsem u nás stejně ani neviděl, když jsem Chargera sháněl.
6.jpg
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od M M »

U Chargera verzia "TB" je skutocne "threaded barrel" a robili ho aj v drevenej (laminat) aj v plastovej verzii.
EDIT: s 10" hlavnou, tuto 8" s railom na pazbu som tu nazivo tiez nevidel, aj ked niektori obchodnici ho mali v ponuke na objednavku.
Faor
Příspěvky: 9
Registrován: 26.11.2016 21:29
Pohlaví: muž

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Faor »

Díky za odpovědi. Tím "railem na pažbu" jsem skutečně myslel to, co poslal Ray. Vycházel jsem z tohoto: https://www.prodej-zbrani.cz/pistole/ru ... 6937p.html . Nenapadlo mě, jak bych to lépe pojmenoval.:-)
Serža: Myslel jsem nový Ruger. Kde by šlo koupit pažbu jsem věděl:
Výstřižek.PNG
:-)
Ray: Jsem z ČB, ale aktuálně stejně nemám místo v trezoru. Takže zatím můžu počkat, jestli se neobjeví u nějakého prodejce v ČR.
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od M M »

Pre zaujemcov o Chargera - na Thingiverse su adaptery aj na standardnu AR trubku aj ten s railom. Otestovany ten na standardnu AR trubku (milspec), tlaciaren to spravi pekne, akurat ja suc neznaly tak som to zobral a bez vycistenia zavitu tam nasrouboval trubku buffra ... na poslednych 1-2mm som to roztrhol - nutna sila bola pomerne znacna, takze za bezneho pouzivania myslim riesenie uplne v pohode. Ked bude mat kamos cas, spravi mi este jeden kus.
https://www.thingiverse.com/thing:3577223/files.

Ako lowcost riesenie rozhodne pouzitelne, model je dobre spraveny, sedi to perfektne.
ChargerAdapter.jpg
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Haluziak »

Tak dnes jsem po dlouhé době provětral i malorážku a teda děs a hrůza (nemohl jsem se za tu flintu pořádně poskládat, otřesy od tepu naprosto zřetelné, spoušť mi přišla nezvykle tvrdá ...). Nastřelená na flek s SK magazine těma z 500ks plechovky co už ty zmetci přestali dělat. Tam je i docela tichá přes tlumič.
Eley sport (zelené) - furt asi nejlepší střelivo pro moji flintu nese cca 5cm nad a v poslední době se nedalo sehnat.
Eley club (oranžové) - nedosahují přesnosti Sportek, nesou cca 7cm nad občas si hvízdnou supersonicky.
RWS Target Pistol - nesou cca 3cm nad a 2cm doprava, přesnost MEH
Aguilla Match Rifle - cca jak Eley club
Aguilla Target Competition - často supersonické nesly 10cm nad a lehce vlevo.

Stříleno dnes, 50m, cca 27stupňů, zrovna bezvětří, z lehu na nožičkách CZ455 16" + AseUtra ECO

Jsem zvědav co budu střílet až mi ty SKčka dojdou.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Ray »

Tak, kompaktní "backpack hunter-plinker" build je hotov. Všechny ostatní buildy budou jen na okrasu 8-) Zahučelo do toho dost peněz, ale to je tím, že jsem se do té flinty díky tomu kvantu možných úprav úplně zamiloval. Na první setkání dokonce uhranula i kamaráda, který se s ní na střelnici loučil slovy "Až to budeš chtít prodat, tak jsem první zájemce" :lol: Navíc, prakticky všechny doplňky můžu hodit (nejen) na cokoliv co využívá prvky z AR platformy, takže ty prachy nepřijdou na zmar.

Rekapitulace:
Ruger Charger 22.lr
Šasi Crazy Ivan Original Lite
Předpažbí Ohhunt 7"
Optika Vicoptics (VectorOptics) 1-6x24
Sklopná boční mířidla FAB Defense
Sklopný adaptér pažby Hera Arms SFU
Tlumič A-TEC CMM-6
Pistolová rukojeť 3D tisk
Duralová pažba Ali

R1.jpg
R2.jpg
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od eotto »

To: PaF a i ostatní
Doporučoval jsi mi sklo 6-24x56 s nastavením paralaxy s velkým bočním kolem tak to bych chtěl :)
Puška CZ457 je na cestě, bipod taky, ale s tím sklem si nevím rady je toho na trhu moc a já si neumím vybrat.
Chtěl skol viz víše s osnovou co umí měřit vzdálenost (dálkoměrný prvek), a cenu kolem osmi tisíc.
Je to moje první zbraň s puškohledem a nevyznám se v tom.
"Mors certa hora incerta"
Lumberjack
Příspěvky: 101
Registrován: 28.01.2016 20:25

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Lumberjack »

Jen drobný dotaz. Sklo 6-24x56 od Meopty mám na odstřelovačce 308w. Je to něco pro střelbu na dlouhé vzdálenosti. K čemu je takový puškohled dobrý na malorážce?
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od vrabi »

eotto píše: 19.09.2022 13:30 To: PaF a i ostatní
Doporučoval jsi mi sklo 6-24x56 s nastavením paralaxy s velkým bočním kolem tak to bych chtěl :)
Puška CZ457 je na cestě, bipod taky, ale s tím sklem si nevím rady je toho na trhu moc a já si neumím vybrat.
Chtěl skol viz víše s osnovou co umí měřit vzdálenost (dálkoměrný prvek), a cenu kolem osmi tisíc.
Je to moje první zbraň s puškohledem a nevyznám se v tom.
Na CZ457 mám Valiant Lynx 4-16x50 SF SIR Mil-Dot, na takovéto domácí střílení stačí a nějaké super závodní ambice nemám ;) , velké kolo paralaxy jde dokoupit zvlášť jako příslušenství. Základní al montáž je v balení. Paralaxa je nastavitelná od 10m, tudíž je vhodný i na kratší střelnice.
Nebo můžeš vzít vyšší řadu Zephyr.
Když mi to vyjde, tak sem po víkendu hodím fotku.
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od eotto »

Se zvětšením si nechám rád poradit. 4-16 asi bude stačit :). Střílet budu převážně 50m, ale i 100, 150m.
Jaký typ kříže? Střílím jen na terče, do živého snad nebudu nikdy muset.
"Mors certa hora incerta"
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od vrabi »

Pokud jsi doposud optiku neměl, tak spíš počítej s těmi 50m ;)
Reálně rozumně se dá zasahovat na cca 80-100m a tam těch 4-16 stačí.
Od 50m nahoru už dost záleží na munici a třeba u SB standart je na 100m propad střely i 20 cm.
Malorážku beru jako levné blbnutí na kratší vzdálenost a trápit se na 150m s CZ457 nemá moc smysl.
Na krátké vzdálenosti se dostatečně vyblbneš a je dostatek levných střelnic, na 150m už bych šel do výkonější ráže.
Tady máš pěkné video s nastřelením CZ455 a Valiantem https://www.facebook.com/balistas.cz/vi ... 760834090/
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od M M »

Na "tazkej" 10/22ke mam takisto Valiant 4-16x50 Zephyr - s touto osnovou - som spokojny: https://www.valiant-optics.com/riflesco ... sf-sir/fbr .
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od eotto »

Na puškohled už jsem hodil poptávku. Jakou montáž? Jsou nějaké vysloveně nevhodné, nějaké zkušenodti, doporučení?
"Mors certa hora incerta"
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od M M »

Ja tam mam uplne obycajny "Kozap" - dva kruzky, kontroloval som to 30mm duralovou trubkou koli suososti ale nejake lapovanie som nerobil, akurat oblepil miesta usadenia ciernou elektrikarskou paskou, nech to sada do toho. Na malorazku uplne staci.
EDIT: Takto. Nastrel drzi.
1022.jpg
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od vrabi »

Kvalita montáže by měla být úměrná kvalitě puškohledu ;)
K puškohledu za 3500,- stačí i noname hliníková (k některým puškohledům bývá i přibalená), k dražším v cenové relaci 6-10 tis. už bych pořídil ocelovou.
Základ je zvolit si dle puškohledu a pušky správnou výšku a typ montáže a pak už můžeš dál vybírat.
Kozap patří mezi slušnou volbu, pak samozřejmě Leupold ;)
Na CZ asi dvoukroužkovou, 22 mm, výška dle průměru puškohledu.
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od lagardere »

Poraďte prosím, jakou výšku montáže na malorážku? Mám optiku 5–25x50. Plánuji ocelovou montáž Leupold weaver, lišta je už na malorážce přidělaná. Leupold nabízí 3 velikosti, malá, střední a vysoká. Malorážku mám CZ457 Varmint. Děkuji za rady.
Vae victis. Molón labe!
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od FMJ »

Obecně bych řekl tu nejnižší, která umožňuje ještě pohodlnou manipulaci s klikou závěru a zároveň tak vysoká, ať ti objektiv puškohledu nekoliduje s hlavní (což u příliš nízkých montáží a větších průměrů objektivů někdy hrozí) - podle popisu bude ta optika vcelku objemnější. Pak vstupuje ovšem do hry i to, z jaké polohy budeš střílet - sed, leh, klek.... Neexistuje jednorázový všelék...
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od lagardere »

Plánuji ještě nožičky, tak spíše ze sedu, někdy z lehu. Optika je velká kráva Vortex Viper PST. Nerad bych objednal něco, co mě bude naprd, je to přece jenom montáž za 3tis. :(
Vae victis. Molón labe!
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od vrabi »

Já jsem si dohledal na netu výšky montáží a podle toho jsem si provizorně puškohled usadil na pomocné přípravky vytištěné na 3D tiskárně. Po odzkoušení výšky, která mi vyhovovala nejvíc, jsem teprv učinil objednávku.
Každý má jinou hlavu a jinak jí přimačkává na pažbu, takže univerzální rada není, někdo má puškohled těsně nad hlavní a někdo tam má mezeru jak ... a oba s tím střílí dobře a jsou spokojeni ;)
Pokud nedisponuješ tiskárnou, můžeš si objednat nějakou levnou montáž a s ní to vyzkoušet, tyhle montáže za 289,- vcelku fungují https://www.balistas.cz/montaz-venox-22 ... va-stredni a pak je můžeš prodat nebo darovat :mrgreen:
Odpovědět