COLT 1911 a jeho klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od the.marek »

Prima vědět, že nerezová pistole za 30 litrů rezne... To bych teda nečekal...

Ty Kimbery jsou asi fakt hlavně na mazlení, leštění, případně onanii :-D
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od des »

je to stainLESS, ne stainPROOF... ;)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od Fabulous »

Marek: Pistole Kimber jsou vyrobeny z oceli ekv. AISI 420, takže za normálních podmínek nereznou, v agresivnějším prostředí (pot, spaliny, atd. ) samozřejmě lišku chytnou.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od herman »

A teď se dostáváme k jádru pudla: Kdo poradí, čím tu lišku sundat
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od bivoj »

Ocelová vata 000 a olej. Nic lepšího (mechanického) není. Pak už jedině chemie, ale ta je závislá na druhu použité ocele.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od the.marek »

Aha, no ale stejně jsem myslel, že to má větší "antirez" výdrž. Rozhodně větší než klasický brynýr, nebo černění.

Taky bych se přiklonil k verzi olej a leštit, leštit, leštit.

Jinak já jsem si za skautských mladých let leštil nože od lišky citrónkou s cukrem (krystalem) a šla dolů celkem, ve finále samozřejmě olej. Ale nevím, na pistoli za 30klacků bych asi citrónku s cukrem nepatlal :-D
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od kregan »

Já používám Sidol. Vyleštit za mokra. Nestírat a nechat zaschnout a doleštit za sucha.
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od Skalik »

the.marek píše:Prima vědět, že nerezová pistole za 30 litrů rezne... To bych teda nečekal...

Ty Kimbery jsou asi fakt hlavně na mazlení, leštění, případně onanii :-D
No taky mě to celkem nepotěšilo, měl jsem jí pár dní v normálním pouzdře pod tričkem, pak tři dny v trezoru a už tam byla mrcha, příště jí před uložením do trezoru přejedu hadrem a stříknu olejem.

No snad to nedopadne tak, že jí dám do vytríny a pořídím glocka v .45 :oops:
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od des »

pri dostatočne agresívnom pote dokáže korodovat aj glock.
ked uplne neprdíš na údržbu, tak je to záležitost len kozmetická. patina odlišuje používané železo od zbierkových krasavcov. ;)
paja
Příspěvky: 191
Registrován: 30.03.2014 19:27
Pohlaví: muž

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od paja »

hlavně nelešti nerez ocelovou vatou, bo do ní zaneseš částečky ocele a pak to teprve bude reznout.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od bivoj »

2 paja - nerez je taky "ocel". ;) Samozřejmě, že nerezové věci leštíme (čistíme) nerezovou vatou a běžné oceli můžeme "normální" vatou. Jsem si neuvědomil, že by někdo takovouto základní věc neznal (že na nerez se nesahá třeba dráťákem a obecně jakoukoliv obyč uhlíkovkou).

Takže upřesňuji - na nerezové zbraně nerezová vata, na "normální" (černěné) normální vata...
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od muzzleloader »

Cekani na porod zabijim koukanim se po prvni moji pistoli,jelikoz ZP uz konecne klepe na dvere.Mam nastrileno uz z vetsiny rucnich zbrani,ale 1911 mi sedi naprosto paradne.Nemam problem s dlanovkou ani uchopem.Nastrilim podobne s governmentem i compactem,ale .45 neplanuju,proto se chci zeptat na uz mnohokrat resenou vec,a to 1911 v 9 para.Nacteno mam hodne,ale nikdy jsem nemel moznost si picnout z devitkove varianty.Jsou ty reci o problemech se supliky a vahou zaveru,opravdu vazne,nebo se da devitkova varianta bez problemu provozovat?Samozrejmost je prelesteni skluzavky,pripadne pohrani si s vyvodkama supliku.
Z 1911tek ze kterych jsem strilel,nebyl problem nikdy s zadnou,at to byl nornik,springfield,bull,remington.Takze bych se ani toho nornika nebal.Nebo poradite spis .45 a prebijet?Vim ze oficialne to jeste nehrozi,ale uz se to blizi :-)
CZ75/85 se mi nedrzi dobre,s gastonem problem nemam,ale toho bych poridil asi pozdeji.Jine pistole mi extra nesedi
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od Fabulous »

Říká se, že 1911 je zkrátka pistole udělaná pro ráži 45ACP. Slabší náboj pro ní jaksi ztrácí smysl. Pro 9mm Luger jsou snad i lepší pistolky...
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od muzzleloader »

To ja chapu,ale konstrukce a drzeni te pistole,je mi moc sympaticka
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od Skalik »

muzzleloader: hele jestli jsem to dobře pochopil, tak uvažuješ nad čínskou kopií 1911 v ráži na kterou nebyla stavěna a počítáš s tím, že bude třeba jí doladit.

Nechceš to nosit, že ne?
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od muzzleloader »

Nene na noseni ji opravdu nechci.Ale zasadnejsi problem bych v tom nevidel.Samozrejme,by se nejdriv zalestilo co zalestit jde a asi by bylo vhodny mrknout do dlanovky.Tam byva u cinana podle zprav,slabe misto.Kamosovo bracha z toho napraskal hodne pres 3000 nez to prodal (odjel na delsi dobu do zahranici) a zadny problem nemel.Dokonce ani vule se neblizily zemedelskym.Bohuzel to mam jen od jeho bratra,sam jsem nemel moznost
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od Skalik »

No nevím jestli je to dobrej nápad. Můj názor je ten, že zbraň na nošení musí být v prvé řadě spolehlivá, ostatní parametry jsou stranou v moment, kdy jí potřebuješ použít a ono to nemaká.

Píšeš, že začínáš se zbrojákem, tak kup jetýho Gastona, tam máš jistotu spolehlivé zbraně a pak si můžeš kupovat hračky. Šel jsem stejnou cestou jen jsem jako první zbraň pořídil K100.

Možná potom i zjistíš, že toho nenastřílíš až tolik, že by jsi .45 klidně uživil. A věř, že 1911 v .45 je něco co se musí zažít to se nedá vyprávět.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od muzzleloader »

Tak ja strilim leta,ted to bude jen ofic s vlastnima krochnama.Strilel jsem opravdu z kdeceho a treba Gaston mi sedi a s dvoukilovou stojinou je to i prijemna zalezitost,ale srdce tahne k 1911,jen radsi devitku.Ikdyz by to mozna slo vyresit i sikovne zajetym spanelem(cti Star B).
Kazdopadne to mozna dopadne tak,ze pujdu do ty petastoury :-)
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od Strelec45 »

No bodejď. Pořádnej knedlík, je pořádnej knedlík. Ani bych pro 1911 nic jinýho nechtěl. :yes
A teď do mě. 9mm verus .45 :lol:
peter ustinov
Příspěvky: 27
Registrován: 06.05.2014 17:26
Pohlaví: muž

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od peter ustinov »

Mam Star B v 9 protoze jsem chtel levne strilet z 1911
ale moje zena mam colta 1911 .22 LR a ten strili jeste levneji, je na mnohem lepsi urovni, takze prece jenom mozna pujdu do .45, tech 50 prebijenych .45 po sesti korunach preziju a zbytek dosusim .22 nebo lugrama
Odpovědět