COLT 1911 a jeho klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od PetrNovak72 »

když jsme u toho.. když zvednu cenu na 30-35(nový..)
koupit tady v cz..
je něco lepšího než Kimber Stainless II ? nebo Custom II?

dávat 40 za LTE II už se mi moc nechce..

chci "klasickou".. .45 1911
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od Fabulous »

Dnes jsem měl možnost vyzkoušet některé pistole Wilson Combat. Nebudu popisovat věci, které se dočtete v každé druhé recenzi. Spíš zmíním své dva nejsilnější dojmy. Prvním je spoušť - pistole 1911 jsou určitým etalonem kvality spouště, ale Wilson Combat je jejich naprostý král. Nikdy v životě jsem u sériové pistole (byť ručně doladěné) neviděl dokonalejší spoušť.

Druhým pocitem je zpracování. Dokonalé. Vůle nejsou. Žádné. Vůbec. Nic. ABSOLUTNÍ nic. Jenže kde nejsou vůle, tam se nevejde prach ani bláto. Umím si Wilsona představit v mém trezoru jako voňavku na střelnici, ale neumím si ho představit jako pracovní pistoli plnou špíny. Ale třeba se mýlím...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od Matěj »

A jak střílí, protože kdyby vůle byly "abslutní nic", tak ta pistole nebude střílet. Pardon, musel jsem si rýpnout. :twisted:
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od Serža »

\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od Nicotinick »

Jo jo, v devadesátých letech jsem za 11 tisíc koupil originál fosfátovaného Colt Hartford bez jediného škrábanečku v "ražebním lesku", včetně originál pouzdra. (tenkrát otevřené ruské sklady ještě z Lend Leasu). Já mladý, a tedy naprostý kokot, jsem ho měl rok a pak prodal asi o dva litry dráž. :head :head :head
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od Matěj »

Když jsem měl čerstvý zp v 90. letech, tak jsem koukal na prodejně na ruské uloženky v super stavech. Svrběla mě tehdy peněženka, ale nechal jsem si prodavačem namluvit, že jsou to spíš sbírkové kusy, které vydrží sotva 5000 výstřelů. Dnes už vím, že si to spletl s požadovanou životností. Já tehdy nakonec koupil 75 z druhé ruky. :) Tu už nemám a 1911 jsem od té doby taky nikdy neměl. Holt chyba začátečníka...
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od Zapadlo »

Nechci vám brát iluze, ale kolty pro Lend lease i to co se za druhé světové vyrobilo pro vlastní a další spojenecké jednotky skutečně nebyly ohledně použitého materiálu nic moc. Nešlo ani tak o kvalitu zpracování ale o trochu vyšší výrobní tolerance, a dělaly se když to hodně přeženu z "bláta" - lehčeji, rychleji (hlavně vývrt) a levněji obrobitelného.
Pár set ran to vystřílelo, než šla do háje přesnost, ale i pak samozřejmě fungoval a vcelku pravidelně i tak přežil svého uživatele.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od bivoj »

2 Zapadlo - tohle už jsem slyšel mockrát, ale nikde jsem nikdy neviděl nějaký důvěryhodný zdoj, takže to považuji za takovou urban legend (do té doby, dokud tyhle informace někdo opradu kvalitně nedoloží a neozdrojuje).
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od štaflík »

Jak si obecně v kvalitě stojí 1911 od Bullu? V mém okolí jeden je a je to bída, co do spolehlivosti (kupován nový). Hlavně z toho padají zásobníky, kdy nemají. Ale je krásný a když střílí, tak je to fajn střelba. Doufám, že se nedozvím, že jsou 100% spolehlivé, nikdy nemůžou selhat a pokud ano, je to chyba známého majitele. ;)
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od vrbodol »

Nedávno jsem z něj střílel.Krásně přesný,krásný střílení akorát se mu to hrozně kousalo a to tak že to ani nešlo pořádně natáhnout a vyhodit hylzna.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od Nicotinick »

Zapadlo píše:Nechci vám brát iluze, ale kolty pro Lend lease i to co se za druhé světové vyrobilo pro vlastní a další spojenecké jednotky skutečně nebyly ohledně použitého materiálu nic moc. Nešlo ani tak o kvalitu zpracování ale o trochu vyšší výrobní tolerance, a dělaly se když to hodně přeženu z "bláta" - lehčeji, rychleji (hlavně vývrt) a levněji obrobitelného.
Pár set ran to vystřílelo, než šla do háje přesnost, ale i pak samozřejmě fungoval a vcelku pravidelně i tak přežil svého uživatele.
Naprostý nesmysl. Ruční zbraně od výrobců (třeba 1911 od Colt, Ithaca, Remington, Singer, USS) přebíral ve fabrice technický vojenský zástupce přísně podle vojenských specifikací do centrálních vyzbrojovacích skladů a v té době naprosto nikdo nevěděl, kam které zbraně půjdou. Jestli do Pacifiku k USMC, do Evropy,.... do výbavy tanků a letadel pro Lend Lease atd. :roll:
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od Zapadlo »

Nicotnick : Nerozumím tomu, proč by měly být druhoválečné kolty pro rusáky vyráběny v jiné kvalitě než pro vlastní armádu nebo ostatní spojence. Kde jsi na to přišel?

Já tvrdím, že druhoválečné kolty byly vyráběny z méně kvalitního - obrobitelnějšího mateiálu, než ty předtím, což usnadnilo masovou výrobu a srazilo cenu za kus. Dokonce bych i uvěřil že do Lenlýzu šly zbraně dřív než se dozbrojila armáda, a tak se tam mohly zpočátku objevit i předválečné kvalitnější kousky.

Upřímně řečeno, nechtělo se mi dohledávat a zdrojovat změny v technologii výroby za WWII, z čeho jsem vycházel už jsem psal Bivojovi, nicméně koho to blíže zajímá a může na vlastní oči porovnat předválečný a druhoválečný kousek tak uvidí rozdíl minimálně v čistotě obrobení vnitřních ploch závěru i rámu. Nadšenec si může u zachovalých kousků přeměřit i změny výrobních tolerancí, konkrétmě vůle mezi rámem a závěrem je prokazatelně větší. Povrchovou úpravu nebudeme řešit, změna brynýru za fosfátování není nic proti ničemu ale opět to mělo pozitivní vliv na snížení ceny... Koneckonců Colt nebyla jediná americká zbraň kterou za války zlevňovali, dost radikálně to udělali i s Thompsonem a i ten nakonec nahradili tou extralevnou parodií na samopal (M3 Grease Gunem).

https://www.valka.cz/14459-Slavne-zbran ... 1-a-45-ACP
cit. z tohoto článku :
"Během válečných let se pistole stala skutečným "spotřebním zbožím", některé díly vůbec nebyly kaleny a plánovaná životnost byla garantována na pouhých 500 výstřelů"

velmi slušně a více do podrobna je problematika technologie výroby a změn nastalých za druhé války probrána zde : Střelecký magazín 12/1998 a 11/1999

Já považuju Colt 1911 za na svou dobu jednoduchou, levnou, spolehlivou, účinnou i dostatečně přesnou vojenskou pistoli, i když se dají najít i negativa. Životnost byla pro daný účel dostačující, drtivá většina vojáků, námořníků a pilotů co ji nafasovali z ní střílela jen při výcviku.

nakonec jeden citát ze střelectví.cz : "vojáku pamatuj, ze tvou zbraň vyrobil ten, kdo nabidl nejnižši cenu"
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od Matěj »

Doporučili byste mi nějaký slušný "goverment model" 1911(5 palců, jednořadý,. 45) aktuálně dostupný na CZ trhu.
Finance nerozhodují, jde mi o kvalitu. 1911 jsem zatím nikdy nevlastnil. Jedná se spíš o sváteční střílení (střílím a přebíjím 9L, jen na .45 přecházet nebudu, tzn. nebude to u mě mít extrémní zahul), ale za kvalitu si připlatím a chci ať to vydrží, když už to budu platit... Koukal jsem v poslední době na Kimber a Springfield, pak nějaké lacinější Ruger apod., na prodejně mi to přijde podobné, spíš mi jde o radu jaký konkrétní model od kterého výrobce bude vhodný (osobně bych rád Kimber, docela se mi líbí i DW, ale dostupnost je aktuálně problém). Nechci moc tunit, rád bych koupil slušný kvér rovnou v základu z krabice....
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od PaF »

Vcelku dostupné (alespoň některé modely) a fakt luxusní (snad všechny) https://www.sigsauer.com/products/firea ... ls/1911-1/
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od Matěj »

SIG mám rád (9mm modely), ale ty jejich 1911 se mi popravdě moc nelíbí (věřím, že kvalitou budou dobré). Na 1911 mi to přijde už moc hranaté...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od Serža »

nemívá Kimber Dave?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od TomSmith »

Mívá, mám u nich kupovaný Kimber v compact verzi (Ultra Carry Stainless II) koupený v 2014 a doteď šlape jak hodinky. Střílen pravidelně minimálně každý měsíc.
yoky
Příspěvky: 76
Registrován: 10.08.2018 20:20

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od yoky »

Dave, Banzai - na zavolání poradí kam co dodali. Je to dovozce. Občas Střelecký servis Ondra a nebo ProdejZbraní -CZ. Do dnes mne mrzí, že jsem Kimra Custom II prodal a tolik jsem do něj investoval. Nebyla v něm ani jedna MIM součástka. Pokud jde o střelbu tak lepší a přesnější jak z 9mm L Kdyby se urodilo, tak bych asi šel do Wilson Combat a také do jejich některé ar 15 dohromady tak cca do 150K. :lol:
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od Matěj »

Po měsíci vybírání jsem nakonec koupil 5" od Kimberu (původně jsem chtěl Springfield, ale dovozce mi nbyl schopen přesně říct, kdy dovezou model, který jsem chtěl). Akorát mě štve dlaňovka, tlačí do dlaně. Zatím jse nedal ani ránu, ale musím ji vyměnit, doporučíte mi nějakou nižší? Od kterého výrobce ji koupit?
yoky
Příspěvky: 76
Registrován: 10.08.2018 20:20

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od yoky »

Mateji, to je problem. Dlanovky nejsou stejne a musis pak upravit i ram. Delal jse to na Custom II. Dalsi vec e pokud pouzijes co je jen vymenit, je problem s mezerama. a pozor u Kimbra dlanovka jeste ovlada bezpecnostni system Schwartz a ten umi pozlobit.a koreluje s dlanovkou. Pak se jeste deli podle uhlu. spring ma jiny, Kimber a jiny ma Wilson combat. Ja jsem dal tu s hrbem od Les Bear a znamenalo to hodne rezat do ramu.. Pokud tedy chces tohle absolvovat a aby to vypadalo tak musis koupit dlanovku oversized a spolecne s ramem dobrusovat. Pak je dalsi problem povrchovka Kimber pouziva kombinaci zelezo a nerez.
Odpovědět