Jakou máte pracovní pistoli?

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Jakou máte hlavní pracovní pistoli?

Ocelovou nebo hliníkovou
81
39%
Ocelovou nebo hliníkovou s railem
10
5%
Plastovou
42
20%
Plastovou s railem
73
35%
 
Celkem hlasů: 206
LoganRaise
Příspěvky: 6
Registrován: 13.11.2019 7:57
Pohlaví: muž

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od LoganRaise »

Canik TP9SF. Fullsize mi nevadí a dělník je to skvělej...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od Matěj »

Co je to "pracovní pistole"? Jako civil totiž žádnou pracovní pistoli nemám. ;)
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od Nicotinick »

Canik ? Tak to bude nějaký turecký poliš ?
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od Bill Masen »

Do míru Ruger LCP
Do zhoršených podmínek Glock 19
Do bojových podmínek CSV-9
LoganRaise
Příspěvky: 6
Registrován: 13.11.2019 7:57
Pohlaví: muž

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od LoganRaise »

Nicotinick píše:Canik ? Tak to bude nějaký turecký poliš ?
Jo turecký výrobek se skvělým poměrem cena ku kvalita. Protože mám zbraň na ochranu života svého a života blízkých, netahám do toho politiku. Maximálně zbraně do politiky...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od Fabulous »

Kvalitních pistolí z našeho kulturního okruhu je na trhu plno. Absolutně nevidím jediný důvod, proč podporovat Turky.
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od gravedigger »

Přesně, Turkům už ani korunu. Jediná výhoda tý pistole je v ceně.
LoganRaise
Příspěvky: 6
Registrován: 13.11.2019 7:57
Pohlaví: muž

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od LoganRaise »

Protože mi nejvíc vyhovovala a turci mi směrnicí o vnitřním trhu sebrat hračky nechtějí. A víc se vyjadřovat nebudu, tohle není místnost "Obhajte svoji volbu kvéru." :-D
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od Strelec45 »

Fabulous píše:Kvalitních pistolí z našeho kulturního okruhu je na trhu plno. Absolutně nevidím jediný důvod, proč podporovat Turky.
:clap :rock
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od Serža »

mojí pracovní zbraní je klávesnice :-)
ale jinak jako EDC mám Kahr PM45...protože .45 je prostě cool :twisted:
do SHTF bych to vyměnil za olítaný (leč stále v perfektním stavu) G19 gen.2 + podle potřeby něco většího (SMG, brokna, AK...)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od devlop »

Serža: máme to podobně, má pracovní "zbraň" je firemní notebook :lol: . A abych ten notebook s citlivými daty v ceně několika desítek tisích korun (myslím jen hardware notebook, ne data, to by pak bylo jiné měřítko :) ) při svých občasných cestách do centrály v té zkurvené, sluníčkové LGBT Praze plné feťáků a UKček ochránil (80% pracuji homeoffice), nosím při cestě do práce HK SFP9. Ano, je to full size pistole na skryté nošení ne zcela ideál, ale nic menšího nosit nechci. Ale i tak se dá dobře skrýt. Jen nesmíte nosit buzerantskéyofficácké slim fit košile a megíny :lol: Trénuji s ní každý víkend, úchop jsem vyladil díky výměnným střenkám, takže pro mne naprosto ideál.
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od opavak »

U nás naštěstí pistole Glock … ale kolegové na jiných útvarech totálně rozjebané ČZ 75 za hranici reálné životnosti této "luxusní" značky. CZUB teď není schopna protlačit své skvělé P-10 do žádného sboru (v řádném výběrovém řízení) a tak už asi v PS lobuje za další nařízení vlády k vyzbrojení PČR, Celníků, VS a AČR svými vysoce spolehlivými zbraněmi :shock:
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od Zapadlo »

Kdybych to měl vzít popořadě, v devadaesátých jsem už těsně nestihnul CZ 70 a dostal novou CZ 82 v makarovu, pak CZ 75D compact. U další firmy už byla možnost výběru z toho co měli na skladě a já po dvaceti letech nošení samozřejmě sáhnul po tom nejlehčím : CZ 82 v 9 Browning. Ani jedna z výše uvedených zbraní mi nezávadila a dalo se z nich slušně nastřílet, asi mám na rozdíl od většiny účastníků internetových fór naprosto neuvěřitelné štěstí na vyjímečně kvalitní kousky z našich závodů přibližného strojírenství :)
Letos jsme si měli možnost vybrat v rámci jednotné pistole, a vzhledem k minimálnímu tréningu většiny, a zaběhlým bezpečnostním návykům kolegů to vyšlo na CZ P-07. I když hlavně spouť omega má svoje limity, v zásadě jsem s ní jako se služební zbraní spokojen.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od Matěj »

Myslel jsem, že P07 není zavedena u žádného ozbrojeného sboru v ČR, jak to tedy je?

Já pamatuju v armádě pistole 52, totální šrot (naštěstí se nám více méně vyhly), pak 82, se kterou jsem dlouho sloužil a docela držák. U nás na útvaru měly nalítáno strašně moc a fungovaly. Ale kamarád si koupil kdysi civilní 83 a samá závada, asi smůla na kus. Někdy jsem to tu už psal.
opavak píše:U nás naštěstí pistole Glock … ale kolegové na jiných útvarech totálně rozjebané ČZ 75 za hranici reálné životnosti této "luxusní" značky. CZUB teď není schopna protlačit své skvělé P-10 do žádného sboru (v řádném výběrovém řízení) a tak už asi v PS lobuje za další nařízení vlády k vyzbrojení PČR, Celníků, VS a AČR svými vysoce spolehlivými zbraněmi :shock:
V ČR je, mimo zásahovky, nějaký útvar, předpokládám u policie, který dokáže ustřílet 75ky?
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od JOBU »

Služobnú- CZ P09... zatiaľ odbúchaná cca 1000ka nábojov, bez závad ..
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od opavak »

Matěj píše: V ČR je, mimo zásahovky, nějaký útvar, předpokládám u policie, který dokáže ustřílet 75ky?
No když je pistole nekvalitně vyrobená a ze špatného materiálu tak z ní stačí vystřelit i pár set ran a už se to sype … nejvíc závad je způsobeno díky opotřebované kulise pod nábojovou komorou - po pár stovkách výstřelů tam jsou takové vůle že vzniklé rázy začínají lámat rozborné čepy. Taková závada si vyžaduje komplet výměnu hlavně a to dnes stojí tolik, že je za to půl nové bouchačky. Další závady jako vypadávání mířidel a vodících objímek hlavní, zlomené zápalníky už ani nepočítám, polámané duté kolíčky co drží pohromadě sestavu blokace zápalníku nebo mířidel, popraskané plastové střenky … CZ 75 vyrobené v devadesátých letech = tragédie.
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od Matěj »

Můžu pro zajímavost info (aspoň obecně), kde mají ještě pistole 75 vyrobené v 90. letech? Myslel jsem, že už komplet PČR má přezbrojeno na 75D (vždyť je zavedena skoro před 20 lety) a pak Glocky.
glock69
Příspěvky: 103
Registrován: 22.02.2014 18:08

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od glock69 »

Myslím, že se jedná o Celní správu. Ale naše CZ 75C (kovová s pojistkou), pokud si dobře vzpomínám tak r. v. 1986,chodily spolehlivě. Měli jsme jedinou problematickou CZ85, tam se sralo snad všechno.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od Matěj »

Jestli myslíš 75 Compact, tak ty se začaly vyrábět cca 1992 (shodou okolností jsem četl v posledním čísle SR, která mi proplula rukama na střelnici).
Shodou okolností, psal jsem to tu nedávno, mám CZ75, rok 1980, tedy provedení, které šlo v 99% na export, u své tedy nevím jestli je exportní nebo zůstala u nas (koupeno náhodou 3 roky zpatky v komisi za cenu běžné použité 75), paradoxně zpracování velmi pěkné, chod spoustě taktéž, doladěna zřejmě nikdy nebyla nebo jsem po tom nenašel stopy. Přímo ve zbrojovce, kde jsek se párkrát mihl na montáži a střelnici, jsem nepotkal tak pěkně zpracovanou pistoli s hladkým chodem spoustě, jako je tato, mohli by se podle toho učit. Je vidět, ze v Brodě hráli na dvojí kvalitu vždycky. Když jsem začínal, tak moje první pistole byla 75 z roku 88 nebo 89, zpracování horší a na doladění spoustáku byla u puskaře (kupovaná tehdy zánovní z druhé ruky).
Uživatelský avatar
sphinx
Příspěvky: 86
Registrován: 13.09.2016 23:59
Pohlaví: muž

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od sphinx »

HK P30L 9mm Luger (rám plast, rail)
Be brave. Be honest. Be free.
Odpovědět