Krátká malorážka - pistole

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od PaF »

Když amerika, tak velká, silná ;)
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od DeadMan »

Ten Ruger mi žere všechno ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od DeadMan »

Tak jsem dneska koupil pistolce nové papání :mrgreen:

Mám nasyslené S&B Club, ale říkal jsem si, že by to chtělo něco trochu rychlejšího a tohle mi bylo doporučeno (ono ani nebylo z čeho moc vybírat) ;)

Ty S&B teď postupně vykropím u nás na střelnici. To zas budou mít kluci radost z mého mini kulometu :lol:
Přílohy
IMG_20220314_164327_resize_42.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Serža »

já si spíš poslední dobou hraju se subsonikama :-)
Přílohy
IMG_20210527_224838.jpg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Serža »

Nightmare píše: 24.12.2020 12:00 Serža: tak jen bacha, běžný sportovní střelivo (Elley, Lapua, RW, ale ani S&B Club) to Browning nežere. Musí být HV. O Subsonikách ani nemluvím.

Prostě syndrom amerických silně sypaných nábojů... Třeba American Eagle :)))
subsoniky mi chodí v BuckMarku v pohodě (zatím testovány Magtech a S&B)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od DeadMan »

Zkoušel jsem různé náboje a z krátké zbraně se dají dobře utlumit i HV (subsonic není vůbec potřeba, vždy to letí pomaleji než zvuk). U dlouhé malorážky je to jiná a tam už je ten rozdíl opravdu znatelný v tom zda se jedná o podzvukové, normální nebo HV střelivo (různé velocitory, stingery, minimagy atd).
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Zarozak »

Serža: Proč drahé subsoniky? Z buckmarka standart v plné délce hlavně chodí pod zvukem i SB clubky. Máš s nějakým střelivem i závady? Pokud ano, jak ta závada vypadá?
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Serža »

Zarozak píše: 24.04.2023 17:28 Serža: Proč drahé subsoniky?
protože si to můžu dovolit a baví mě to
btw o tom, že by mi to závadilo jsem snad nepsal, tak proč se na to ptáš?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Zarozak »

Jen se ptám, jsi jeden z mála uživatelů buckmarku zde na foru. Názory na spolehlivost se různí, někomu to závadí, někomu to chodí bez závady, co jsem prošel fora tak cca 50/50. Uvažuju o něm ;)
Dancek
Příspěvky: 83
Registrován: 27.09.2014 10:37
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Dancek »

Mám už staršího, asi 20 let, buckmarka a ten žere prakticky všechno. Jediné co odmítal byly jedny Winchestery, byly to sypačky po 500 ks v papírové krabici, měly tuším lehčí střelu a byly určené do dlouhé hlavně.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Zarozak »

Kdyz pisete, ze zere vsechno, znamena to treba ze je schopen vystrelit na jedno sezeni napr. 400ks SB Club, rexiku nebo cci standart bez jedineho zavahani? Bez cisteni v mezipauze a primazavani pistole i naboju a to vc. strelby s tlumicem? Nebo se v tom pocita obcasna zadrzka z duvodu slabych impulsu standart streliva? Ja jsem byl totiz prubnout uz druheho buckmarka a tento i ten predchozi mely pri strelbe s tlumicem a strelivem SB new club docela caste zadrzky, pokud se paskovalo do zasobniku 10 naboju, tak prakticky nastala zadrzka u kazdeho druheho zasobniku a vzdy nekde u 2 nebo 3 rany....pokud se paskovalo 5 naboju, tak to bylo bez problemu. Strileno bez primazavani naboju. Mam za to, ze problemy zpusobivalo tuhe mazivo na strelach a mam za to, ze toto strelivo musi delat problemy i u jinych zbrani. Strelivo HV jsem nezkousel neb to nema pro me zadny vyznam
Dancek
Příspěvky: 83
Registrován: 27.09.2014 10:37
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Dancek »

Je-li schopen vystřelit 400 ks SB Club, to nevím, obvykle jsem z něj při návštěvě střelnice vystřílel 100 nábojů 22 LR, někdy i 150, ale nikdy víc a čistil jsem až doma. Žádné z nábojů jsem nepřimazával. 10 nábojů v zásobníků nezpůsobovalo žádný problém. Střílel jsem náboji SB Club, Standard i HV, Magtechy, Aquilami, CCI a ještě několika dalšími značkami, které si už moc nepamatuju, od doby kdy jsem začal přebíjet, ráž 22 LR hodně zanedbávám.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Nightmare »

Já měl BuckMarka v nerezu s "gumovou" pažbičkou a byl to ten, co neměl na závěru zvětšené hmatníky pro natahování...
A ten standardní střelivo opravdu nepapal...
Browning-Buck-Mark-Cal-22-LR-Micro-Nickel-Finish-4-Inch-Bull-Barrel.png
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Nightmare »

Ještě jsem pohledal fotky - moc jich nemám - a ten můj měl černý rám...
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Zarozak »

A ty zádržky se standartním střelivem vypadaly většinou jak? U těch, co jsem zatím zkoušel se v podstatě vyskytovaly vždy dva typy zádržek....buďto byl ostrý náboj zapíchlý nad komorou nebo pistole cvakla naprázdno a v komoře žádný náboj nebyl. Jelikož při ručním cyklování nabíral hřeben závěru náboje s dostatečnou rezervou a spolehlivostí, tak si zkrátka myslím, že standart střelivo ten závěr neobtáhlo dostatečně vzad, aby náboj nabral. Při ručním cyklování nebyl u obou vůbec problém "vycyklovat" celý zásobník bez jediného problému, problémy byly vždy při střelbě. První byl ten starší typ co máš na fotce, akorát celý v brynýru a druhý byl ten novější s kulatou hlavní, jiným závěrem a závitem
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Nightmare »

Zarozak: Ano, přesně tak. Pistole byla dost tuhá a díky absenci hmatníků byl i problém ji natáhnout... Po natažení už to šlo, ale obyč. náboje to neobtáhlo... Taakže občas prázdná komora, občas popojetý náboj seklý v kuželu atd...
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Zarozak »

Tak dal jsem tomu ještě šanci a učinil jsem zajímavé zjištění. Převážná váha problému s častými zádržkami tkvěla (s největší pravděpodobností) ve vrstvě tuhého maziva/vosku na střelách SB Club. Střely po velmi krátké době zanechaly na přední straně zásobníku voskovou brázdu, skrz kterou se sloupec s náboji velmi líně sunul v zásobníku nahoru k vývodkám a někdy tam ani nedorazil. Tento problém se nejčastěji projevoval při plně nabitém zásobníku, méně často při napáskování 5ks nábojů, nicméně projevoval se i tak. Problémy začaly vždy již při lehce zabordelené zbrani. S náboji jiných značek s nelubrikovanou střelou se problém neprojevil. Když se vzaly střely SB Club hadrem namočeným v techničáku a vosk se ze střel stáhnul, tak se první zádržka projevila až někdy ve 200 ráně a to už byla pistole po střelbě s tlumičem jak jetel. Určitě existuje spolehlivá značka nábojů se kterými Buckmark pojede spolehlivě, ale já mám velké zásoby střeliva SB club, které bych takto rád zúžitkoval, proto jsou pro mě ostatní značky prakticky bezpředmětné. Tak pokud to někomu s výše zmíněným střelivem blbne, zkuste to a dejte vědět. Já si to ještě několikkrát ověřím a pokud se to potvrdí, tak Buckmarka od známého vezmu, protože na plinkačku je to jinak super pistolka
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Nightmare »

Zarozak:
Zajímavé.. Jinak ta pistolka je fajn, střílelo se s ní skvěle... Dokonce i jednou doma nechtěně :head
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od PaF »

To psí sádlo na střelách .22 Slabý a Blbý dělá problém většině krátkých malorážek, ne-li všem. Dokáže to zalepit zásobník i náběh do komory a samu komoru. Stačí ale náboje vyválet v hadře s nastříknutým WD a je po problémech.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Zarozak »

Jj, to znám už z dob PPKáčka, ale velká nevýhoda je, že je třeba to dělat těsně před upotřebením a je celkem loterie ty olejované náboje dále skladnit, rádo to přes uvolněné LR střely zavzlíná dovnitř. Já to budu raději průběžně dopředně odsádlovávat, protože tak se to dá dál dlouhodobě skladovat a když je potřeba, člověk jen sáhne pro krabky a jede na střelnici. Nechápu, proč tam toho tolik serou v tak tragické konzistenci, Lapua má alespoň řídký olejíček
Odpovědět