Krátká malorážka - pistole

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od PaF »

Jasně, vždycky na střelnici odmastím v hadru, kolik chci vystřílet.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Nightmare »

Chlapci, řeším teď malou rajdu (na sportku mám nesmrtelnou Hamerli 208) v podstatě na výcvik pro "holky" a do oka mi padl Glock44 (limit totiž je, aby to bylo i pro leváka - mám ho doma). Ten má Glock19 a tedy by mohl plinkat se stejnými rozměry. Netřeba tady řešit zpětný ráz (jezdíme celkem často na devítku), spíš jde o tu zábavku a sem tam půjčení.

Fóra jsem načetl, videa nakoukal, ale osobní zkušenost je osobní zkušenost...

Máte někdo? Zajímaly by mě některé typy patron, jestli je to žere sportovní patrony (sypačky Lapua, zelené Elleye, žluté SK, některé RWS atd.). Nějaké patrony jsem ochoten poskytnout na vyzkoušení

Díky
Barmalej
Příspěvky: 37
Registrován: 12.02.2019 15:51

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Barmalej »

Doporučuji podívat se a hlavně vyzkoušet Sig Sauer P322.Má oboustranné ovládání, oproti Glocku přípravu na tlumič a kolimátor. Kapacitu zásobníku 20 oproti standartním 10.V ruce sedí perfektně. Jsou u nás nově od ledna , kdy se přivezla první dodávka do Čech. Nechutnají mu sypané Winchester, za to Aguila s poměděnou střelou a výhodnou cenou funguje dobře. Zatím nejlepší mnou testované střelivo v P322 je SK.Biathlon funguje bez problémů.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Nightmare »

Barmalej: A z čeho má závěr? Měl jsem SIG 1911 v .22 a slitinový závěr... Byl jsem rád, že to šlo rychle pryč, jelikož se vybrušovaly záchyty o ovládací prvky... Ten Glock je kombinace oceli a asi plastu, takže bych věřil, že to vydrží...
Barmalej
Příspěvky: 37
Registrován: 12.02.2019 15:51

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Barmalej »

Závěr má z frézovaného hliníku. Více asi recenze v Střelecké revue 6/2022. Nově je i v barvě coyote https://www.sigsauer.com/p322-coyote.html u nás předpokládám za rok. Natrefil jsem na novinku co snižuje hendikep Glocku v kapacitě. https://www.proarms.cz/zasobnik-promag- ... erny-15823 Nevím jak je to spolehlivé recenzi jsem zatím nehledal. Mě osobně vadilo na Glocku 44 při testování na předváděcí akci , selhání z 10 ran 3x selhač. Na obranu musím uvést, že střelivo na této akci bylo SB. Ideální by bylo otestovat obě s totožným střelivem, ale patrně není zatím střelnice kde by měli obě k zapůjčení a otestování případnými uživatelkami.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Hagen »

A co takhle Taurus TX22. Kolega ho má, a nemůže si ho vynachválit.
Já s ním zkušenost nemám, ale přemýšlím o něm.
Barmalej
Příspěvky: 37
Registrován: 12.02.2019 15:51

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Barmalej »

Taurus by neodpovídal zadání, jak psal kolega zbraň pro leváka. Taurus bohužel nemá oboustranné ovládací prvky.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od jolky palky »

Nightmare píše: 17.05.2023 20:30 Chlapci, řeším teď malou rajdu (na sportku mám nesmrtelnou Hamerli 208) v podstatě na výcvik pro "holky" a do oka mi padl Glock44 (limit totiž je, aby to bylo i pro leváka - mám ho doma). Ten má Glock19 a tedy by mohl plinkat se stejnými rozměry. Netřeba tady řešit zpětný ráz (jezdíme celkem často na devítku), spíš jde o tu zábavku a sem tam půjčení.

Fóra jsem načetl, videa nakoukal, ale osobní zkušenost je osobní zkušenost...

Máte někdo? Zajímaly by mě některé typy patron, jestli je to žere sportovní patrony (sypačky Lapua, zelené Elleye, žluté SK, některé RWS atd.). Nějaké patrony jsem ochoten poskytnout na vyzkoušení

Díky
Už sis to G44 někde vyzkoušel?
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Nightmare »

Zatím ne, chystáme se teď v zimě... Zatím jsme jezdili střílet velkou :)
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od jolky palky »

Se můžeme domluvit na Jelenu a potkat. G44 Ti snad dcerka nechá otlapkat a odzkoušet, stejně jedem pořád dlouhou malorajdu. :rock
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Nightmare »

Jolky palky: To by šlo... Času je sice málo, ale tohle je zajímavý...
GaN
Příspěvky: 31
Registrován: 12.12.2013 14:14

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od GaN »

.22 mag a navíc vypadá spolehlivě, u nás na trhu ještě není:
https://www.youtube.com/watch?v=bbcYZ8U90_c&t=368s
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Fabulous »

Z čeho vyplývá, že “vypadá spolehlivě”?
Barmalej
Příspěvky: 37
Registrován: 12.02.2019 15:51

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Barmalej »

Novinka na našem trhu https://www.proarms.cz/pistole-sam-fn-a ... -fde-16738 Pro někoho možná vysoká cena, avšak za velkou louží si ji vychvalují jako nejlepší malorážkovou pistoli roku 2023. Má oboustranné ovládání ,zásobníky o větší kapacitě oproti standartním 10 ranným.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od PaF »

Kapacita je pěkná, ale ta cena je na .22 docela šílená.
Barmalej
Příspěvky: 37
Registrován: 12.02.2019 15:51

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Barmalej »

Nově se také u nás objevila značka Kel-Tec https://gun.cz/Vyhledavani?fraze=Kel-Te ... 33][1]=392 zde bude nejspíše 3měsíční čekací doba dodání neb již nejsou skladem. Recenze jsem nevyhledával nemohu tudíž referovat, zajímavý je futuristický vzhled, který však nemusí být pro každého.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1153
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Alstratt »

A co tu Sig P322? Uz ji vidim u vas v CZ dostupnou. Vyjde levneji nez to FN, lehka, taky v 22lr atd.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Cep »

Barmalej píše: 21.05.2023 20:40 Taurus by neodpovídal zadání, jak psal kolega zbraň pro leváka. Taurus bohužel nemá oboustranné ovládací prvky.
Óboustranné není snad jen shazování závěru, ne? A to já třeba nepoužívám.
Barmalej
Příspěvky: 37
Registrován: 12.02.2019 15:51

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Barmalej »

Oboustranná je pojistka i vypouštění závěru. https://www.sigsauer.com/p322-22.html
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od FMJ »

Přestavitelný pro leváka ano (záchyt závěru), leč oboustranný ne. Rozhodně ne zobrazený typ.....
Odpovědět