Mosin! Toho mět mosim!

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Patrol »

Ta moje flinta je model 1948. Před koupí jsem si z ní vystřelil na 70m 5ran a vešel se s těží do terče 15cm, takže jsem nějak nadšenej nebyl, jsem zvyklej na přesnější soustřel. Má to ale neskutečně tvrdou spoušť, takže jsem to mohl zavinit i rukama, když nejsem zvyklej přemáhat takovou posilovnu. Taky jsem střílel střelivem, kterým střílel prodávající, což byly nějaký starý oceláky sypaný náboje, který prý měl za 4Kč/kus, takže bych si nedělal iluze o kvalitě. Doma jsem to rozebral a čistil, a čistil, až už to pomalu začíná bejt vyčičtěný, ale ty nánosy byly letitý. Rozebral jsem to do posledního šroubku, abych pak nebyl třeba překvapenej. Neuvěřitelně jednoduchej mechanismus.
Načetl jsem spoustu informací, kolem Mosinů obecně, takže do tý montáže místo hledí asi nepůjdu, i když jsem narazil i na ocelovou variantu.
Pořád nevím co je zač ta základna pro montáž, kterou jsem už dával na fotce, ale asi jí zase použiju. Je dost masivní, a když do teď udržela v pohodě puškohled, bude sloužit dál. Jen jí zkusím připevnit rovněji, než byla.
Taky bych potřeboval sehnat nejlépe ocelovou weaver lištu, která by jako spodek měla masivnější hranol 12mm širokej a cca 10mm vysokej, abych tím rovnou nahradil tu lištu, co je vidět na fotce, bez nějakejch redukcí. Čím míň kusů, tím líp. Na netu je spousta weaver lišt, ale nikde neuvádějí rozměry.
Chci taky nakoupit nějaký střelivo, který samo o sobě nebude mít netušenej rozptyl.
Zatím jsem zvažoval asi poloplášťě - PPU (SP BT) 11,7 g/180 gr. Možná bych zkusil něco s lehčí střelou, ale v poloplášti toho moc na výběr není, když nechci SelBel. Za osvědčené tipy budu rád.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Patrol »

OPRAVA:...Taky bych potřeboval sehnat nejlépe ocelovou weaver lištu, která by jako spodek měla masivnější hranol 17mm širokej a cca 10mm vysokej, abych tím rovnou nahradil tu lištu, co je vidět na fotce, bez nějakejch redukcí.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Patrol »

Zajímavej nápad, jak si udělat štelovatelnou citlivost spouště.
https://www.youtube.com/watch?v=46rW1yu55TY
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od bivoj »

Patrol píše: 24.11.2020 18:58 ...Má to ale neskutečně tvrdou spoušť...
Pokud víš co děláš, tak zabrousit a vyleštit ozuby. Ale bacha, změnou úhlování (když na to někdo vlítne moc se šmirglem) se dokáže spoušť úplně zkurvit... Takže toto dělat jen pokud fakt víš, co a proč děláš.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Patrol »

Mám v plánu nejdříve jen přeleštit plošky ozubů, protože to vypadá jak pilovaný rašplej, trochu podložit pružinu, a na spoušť pérko.
Jedno docela dorý video, kde to taky tak aplikujou.https://www.youtube.com/watch?v=ViYHkcfinVk
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Odpovědět