Perkusní derringery

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od krvfx »

Já mám sestavený derringer z fabriky a funguje dobře. Povídá se, že to, co se jim nepovede napasovat v továrně, naskládají do kitů...
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od gravedigger »

Takhle ty stavebnice fungují, co pamatuju. Ty nepovedené nebo míň povedené součástky se nechají dopracovat koncovým zákazníkem.
pozorovatel
Příspěvky: 54
Registrován: 01.10.2013 3:09

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od pozorovatel »

Trochu opráším vlákno, ať to není pořád o Gladiátoru. Nevím jestli už tady byla zmínka o firmě pana Kozumplíka,
RM metal. Jeho jméno je spíš spojované s podařenou jednoranovou pistolovou flobertkou a dlouhou flobert puškou v kabátě vzduchovky vz.47. Vyrábí i perkusní derringer pod názvem DBP9..Deringer Black Powder 9mm. Jde o malou kusovou výrobu, ale výsledek stojí za to. Je to čistá strojařská práce, zpracování srovnatelné s Great Gunem, ovšem systém výklopných hlavní ala derringer Cobra, Davis, nebo plynovka Rohm. A co je potěšující, tak hlavně disponují drážkami. Neodolal jsem a prostě jsem ho musel mít. Je to krásnej mazlik do rukávu pokerového hráče. Vzal jsem ho v chromu, ale je možno i černý. Povrchovka jako u GG. Pár jich je ještě na skladu ve firmě, něco v Kentauru a pak u pana Jiránka v Turnově, ale moc dlouho nebudou. Plánuje se výroba stejných deriků, ovšem ve flobert ráži 6mm a pravděpodobně i v 9mm. Jo a jinak je zpět ve výrobě flobert pistole 6mm, tentokrát už plnotučná. Dle výrobce 53J, stříleno náboji se špičkou. Zkusím dát pár fotek derika.. Kvalita nic moc, foceno mobilem na pracovišti..A ještě odkaz na video
derringer dbp9.jpg
derringer dbp9.jpg 1.jpg
derringer dbp92.jpg
derringer dbp9.jpg 3.jpg

https://www.facebook.com/RMmetal.s.r.o/ ... 9642717347
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od Fabulous »

53 Joule u náboje, o kterém sám výrobce tvrdí, že ve zkušební 200 mm dlouhé hlavni má 39 Joule? Tady nás někdo trošičku tahá za fusekli?

https://www.sellier-bellot.cz/produkty/ ... detail/97/
pozorovatel
Příspěvky: 54
Registrován: 01.10.2013 3:09

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od pozorovatel »

No, já to určitě nejsem, tedy jestli nejde o nějaké spešl flobert náboje :) .. vpravo dole na stránce v odkazu. http://rmmetal.cz/ ..Ale jde především o toho derika a ten je fakt epesní :yes

Edit: Ještě mě napadlo, jestli nepřehodili čísla. U 175mm dlouhé hlavně by to dávalo smysl..těch 35J :) i tak je to fajn.
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od perlufanda »

Joj, na tenhle derringer koukám už dlouho a to pár let, momentálně sleduju bazary, nestihl jsem jej koupit jako D😭. Když bude nejhůř, tak teda i C I, ale už mi neuteče, je to otázka času. Takový hybrid Great gunu a Gladiátora, skryté zápalky, odpadá přeřaďovač, lepší úchop, celoocelové těžítko, drážky, sklopné hlavně pro bezpečnější řešení selhače,........
pozorovatel
Příspěvky: 54
Registrován: 01.10.2013 3:09

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od pozorovatel »

Fabulous píše: 31.08.2021 12:48 53 Joule u náboje, o kterém sám výrobce tvrdí, že ve zkušební 200 mm dlouhé hlavni má 39 Joule? Tady nás někdo trošičku tahá za fusekli?

https://www.sellier-bellot.cz/produkty/ ... detail/97/
Tak, ještě se vrátím k téhle logické připomínce. Je fyzikálně nemožné, aby náboj s energií max.39 J měl 53,5J ve 175mm dlouhé hlavni, ani v jinak delší. Na FB fy. RM metal jsem se na to poptal a byl jsem ujištěn, že měření bylo provedeno správně, že opravdu nejde o chybu v textu. Našel jsem si hodnoty náboje německé RWS a to je 42J max.
Ale o tento náboj stejně nešlo.
Nedalo mi to a fakt jsem do firmy zavolal. Resume : Zřejmě, opravdu "vadná" šarže nábojek SaB se špičkou (více slože). Ale bude probíhat ještě jedno měření, tentokrát s RWS náboji a pravděpodobně i kontrolní se SaB..
Dlouhá flobertka se zatím úplně neplánuje, ale derrik 6mm (drážky) bude brzo, 9mm (hladký)..asi příští rok. No, nevím na co šetřit dřív..Gladiátor flobert do sbírky nutnost a hračky od p. Kozumplíka a p.Pavlici jakbysmet :nod
Kazik
Příspěvky: 1
Registrován: 14.10.2021 21:40

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od Kazik »

Dobrý den, čeští bratři. Pokud by někdo prodával kovový 9mm derringer RM, kontaktujte mě. kuban1968@tlen.pl zdravím
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Možná je to hloupá otázka, ale Great Gun už Derringery nevyrábí nebo má e-shop nějaké problémy?
Kdo je připraven, není překvapen.
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od surikata »

Na bazaru je méně stop
Odpovědět