Perkusní derringery

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od Lyster »

Díky za Info. O AS a FL zbraních jsem věděl jak to s nimi je, ale o Perkuskách ne.
No jo, lučík :lol: já jsem kokos. Úplně mi to slovo vypadlo z hlavy. :head
prof. Orfanik
Příspěvky: 369
Registrován: 16.05.2013 7:51

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od prof. Orfanik »

Dovolím se položit na otázku: Jak je to s drážkovanými hlavněmi pro derr. CORY? Uniklo mi snad něco?
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 448
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od gravedigger »

neuniklo, jen se tomu nikdo nevěnoval, protože Kodiaq

teď je rozjetá série 60 nerez a 60 ocel, snad něco vypadne do vánoc

hlavně se dělají s drážkama, ráže stále .36, hloubka pro perkusní střílení
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od bacil »

Ahoj, a co větší hlavně? Třeba 4" .45, jedna drážkovaná, druhá hladká. Plánujete automatické přeřazování kohoutku?
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 448
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od gravedigger »

Třeba 4" .45, jedna drážkovaná, druhá hladká. Plánujete automatické přeřazování kohoutku?

Ne, ne, ne. Neplánujeme.

Je to dokonalý, tak jak to je.
Gastronom
Příspěvky: 2
Registrován: 01.12.2016 20:15
Pohlaví: muž

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od Gastronom »

Drážkováni bude ok, určitě to zvedne výkon a přesnost. O kolik to změní průměr hlavně? A cena?
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 448
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od gravedigger »

Průměr i cena se zvětší v řádu stovek :rofl
Gastronom
Příspěvky: 2
Registrován: 01.12.2016 20:15
Pohlaví: muž

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od Gastronom »

To rád slyším. Když pominu cenu a průměr hlavně, bylo by nějaký konkrétnější info? Třeba výkon a přesnost. Někde sem se dočetl, že s hladkou hlavní byl při 24 grs prachu výkon asi 130 joule, zajímalo by mě o kolik si tento prcek se svou důrazností polepšil...
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od dracekvo »

Chtěl bych se zeptat lidí co mají perkusák od Great Gun.
Jakej kalibr a délka hlavní je nejlepší co do kultivovanosti střelby a vhodnosti na obranu? Já sem z toho nikdy nepical, tak nevím jak se to při výstřelu chová :D
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od Venet »

mne sa najlepšie držala klasika, a aj čo sa týka kultivovanosti pri streľbe
.45 cal a 10centi hlavne.
Dimini už bola v mojich veľkých rukách trošku krpatá. Ale aj tak sa z nej dalo v pohode strieľať.
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od dracekvo »

Ok, takže teda GG .45 4" klasické velikosti. To stojí cca 7400,-
Ale ještě bych měl dotaz co k tomu dál. Psal sem do zbrane-dave aby mi doporučil nějaké příslušenství abych z toho mohl rovnou střílet a nic mi nechybělo. Něco mi doporučil, ale moc se mi nezdá ta cena.
Za 100ks ucpávek 180,-
250g mazadla za 1000,-
250ks zápalek za 430,-
a čistící a nabíjeci sada za 1300,-

hlavně se mi nezdá to mazadlo a nabíjecí sada. Nestačí mi na čištění normální sada pro .45ACP(mám doma) a nabíják taková ta tyčka s dřevěným hříbkem na konci za stovku?

Na kolik výstřelu vydrží to mazadlo a není něco levnějšího?

A co třeba ty pistony, jak moc vydrží než se musí vyměnit?
hausnumero
Příspěvky: 176
Registrován: 13.06.2013 22:11
Pohlaví: muž

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od hausnumero »

To mazadlo čtvrt kila za litr je fakt mazec... :-) To snad musí být něco s obsahem hodně drahých sloučenin, jinak si to nedokážu vysvětlit, anebo je to cena hlavně za tu světoznámou značku na kelímku... Já používám s úspěchem obyčejnou vazelínu a jako ucpávku někdy i kuličky z hajzlpapíru a střílím s tím v pohodě i závody...

A čistící a nabíjecí sada??? Záleží na tom, co ta sada obsahuje. Pokud je v ní dobrá prachovnice s dávkovačem, nabiják a kartáčky na čištění, tak bych to ještě s přimhouřením oka akceptoval. Ale i tak, prachovnici koupíš do pětikila, nabiják si uděláš z mosazné tyčky a sadu kartáčků na čištění koupíš cca za stovku.

Pistony jsou čím dál tím dražší, takže já si je už raději točím na soustruhu a ani je nekalím, jak se zklepou, rovnou je vyměňuji. Když si jich za hodinku natočíš dvacet, máš zásobu na několik let.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od Venet »

Dráček, mazadlo - keď zrovna nieje, tak použijem jelení loj, alebo lekár. vazelínu. Ale veľmi dobré a osvedčené mazadlo je vepřové sádlo (vytopené bez soli) jedna k jednej so včelím voskom. ucpávky používaš keď strielaš ogivali/real/minie...- kúp si vyrážačku 12ku (tuším) frubý filc v remeselníckych potrebách a vyrážaj si ich sám...
na gule (ktoré používam ja) dávaš flaster, štvorček bavlnenej látky (podľa veľkosti gule - od batistu až po plátno) Tak aby Ti dobre tesnila. Látku napatláš mazadlom a láduješ.
čistiaca sada Ti stačí klasická na 45ku, nabiják si nechaj radšej vytočiť mosadzný, a pamätaj na skrutkový vyťahovák gúl z hlavne...
A pokiaľ GG chceš pre šuflíkovú istotu do budúcna a dnes na semtam streľbu, tak asi by som išiel do nerez prevedenia
Cogito, ergo armatum sum.
olgojchorchoj
Příspěvky: 107
Registrován: 28.06.2011 19:05

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od olgojchorchoj »

Dave má na predajni aj menšie balenia mazania.Je to od Pedersoliho,tak je cena vyššia,ale kvalita je inde ako pri domácom "patlání".Dobre sa nabíja aj po veľa výstreloch a nezanáša tak veľmi hlaveň.A dá sa s ním o tom aj dobre pokecať.Poradí.
Pocit šťastia je len nedostatok informácií...
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od dracekvo »

Mazání je toto
http://www.zbrane-dave.cz/products/maza ... a-795-kc-/

a čištění toto
http://www.zbrane-dave.cz/products/usa326-cistici-set/

Mě by jako nedělalo problém dát za mazání 1000.- Kč, ale nemám představu na kolik výstřelů vydrží. Aby mě nestál výstřel 5 Kč jen na mazání.
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od TomSmith »

To čištění je naprd (ještě to mám někde doma zahozené ;)
Neni to mosazná tyčka, ale nějaké měkké železo (nutnost obalit bužirkou/smršťovačkou).
To raději jak už psali jiní koupit si v Bauh/Obi/Železářství mosaznou kulatinu a udělat si to sám, nejlépe s ložiskem aby se to pěkně otáčelo v drážkách. Lépe se s tím pak dělá a kartáčky déle vydrží.
To mazání jsem kdysi taky koupil, na rozjezd je to ok, jak to člověka začne bavit tak si pak začne dělat svoje. Pro začátek dobrý, aspoň funguje a neodradí.
hausnumero
Příspěvky: 176
Registrován: 13.06.2013 22:11
Pohlaví: muž

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od hausnumero »

Drahé mazání má význam jen u dlouhých pušek při nabíjení přes flastr a hlavně tam, kde záleží na co nejvyšší přesnosti, např. pokud budeš střílet nějakou vyšší ligu v rámci ČSS apod., a to spíš možná jen jako placebo efekt, že budeš mít pocit, že jsi tou dal maximum a ten pocit ti zvýší sebevědomí... U derringeru jsou to zbytečně vyhozené peníze. Okresní soutěže střílíme již řadu let a všichni mažou flastry jen obyčejnou směsí sádla a včelího vosku. Do derringeru nabíjíme kule bez flastru, takže odpadá i nutnost mazání flastrů. Mazání ucpávky je u jedno či dvourané zbraně vcelku zbytečné, to má význam jen u revolverů, kde mazivo brání průšlehu do sousední komory. Já osobně ucpávky nikdy nemažu. Na těch pět metrů, na které se derringer střílí, se trefíš i bez speciálních pomůcek... U těch drahých mazání výrobci píší například, že omezuje korozi apod., což je u zbraně na černý prach celkem hovadina, jelikož taková zbraň se stejně po každé střelbě čistí vyvařením v horké vodě a poté namaže konzervačním olejem.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od Hohepa »

No tak nějak si do teď myslím , že jedna z hlavních funkcí mazání je zamezit znečišťování hlavně zplodinami z černého prachu, které se jinak rády připečou ve vývrtu..
Ono asi de střílet "na sucho", ale jak často pak čistíš lauf ?
hausnumero
Příspěvky: 176
Registrován: 13.06.2013 22:11
Pohlaví: muž

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od hausnumero »

Každá hlaveň na černý prach se nejpozději dvě hodiny po střelbě stejně vyvařuje v horké vodě s jarem kvůli odmaštění, jelikož zplodiny černého prachu a také zplodiny ze zápalek jsou silně agresivní a mastné, a pak ještě suší, čistí a konzervuje. A to bez rozdílu, zda používám flastr, mazání či ne. Takže otázka na čištění je poněkud zbytečná, žádné mazání mi vyvařování a čištěni po střelbě neušetří. Na mastnou hlaveň se během střelby více lepí zplodiny hoření a tak se dříve zasere než suchá. Pokud budeš střílet více ran po sobě, tak po každých dvaceti až třiceti ranách stačí hlaveň protáhnout mosazným kartáčkem na sucho.
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: Perkusní derringery

Příspěvek od mcrea »

Nevím jaké máš zkušenosti, ale to s tím mazáním je nesmysl. Dlouhá pušková hlaveň bez dobrého mazání nefunguje. Když pominu, že se hodně blbě čistí, tak ani netrefuje. Když jsem poprvé střílel ze sharpsky, hlaveň připomínala komín. Byla plná tvrdých sazí. A na 50m netrefila terč. Dneska mi stačí dva tři mastné hadříky a hlaveň je čistá. Vodu nepoužívám. A rozptyl v centimetrech na 100m.
Odpovědět