Žádost o povolení zbraně kat. B přes datovou schránku

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Žádost o povolení zbraně kat. B přes datovou schránku

Příspěvek od cipis »

Trochu jsem rejpnul kvůli ušetření cest na policajty a zde je výsledek:

K vaší žádosti sděluji, že správní poplatky dle sazebníku poplatků – položka 30, 31
a 33 přílohy k zákonu č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, za úkony provedené Policií
České republiky Krajským ředitelstvím policie Jihomoravského kraje jako věcně a místně
příslušným správním orgánem na úseku státní správy ve věcech zbraní a střeliva dle ust. §
74 odst. 5 zákona č. 119/2002 Sb., o střelných zbraních a střelivu, lze hradit na účet číslo
3711-60826621 zřízený u České národní banky.
Transakce probíhá následovně:
- vyplníte na svém zařízení barevný formulář žádosti o výkon, jenž požadujete po
naší součásti (např. žádost o povolení k nabytí do vlastnictví, držení …)
- doplníte ho poznámkou „správní poplatek ….,- Kč byl uhrazen dne ……. na číslo
účtu 3711-60826621/0710 pod variabilním symbolem …..“ (nejlépe rodné číslo aby
vklad byl identifikovatelný) a telefonickým spojením na Vás
- zašlete ho datovou zprávou do datové schránky naší organizace – KŘP JmK Brno
- provedete převod na uvedený účet
- naše účtárna po obdržení výpisu z účtu (záležitost dvou, třech dnů) potvrdí Váš
vklad naší součásti
- po zpracování žádosti budete vyzván k převzetí povolení.


Tak a ještě to bude chtít upřesnit to vyzvednutí, protože by ho, čistě teoreticky, měli poslat do mojí datové schránky.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Žádost o povolení zbraně kat. B přes datovou schránku

Příspěvek od sigmark »

to je ukrutná kokotina, tahle byrokracie. přiznám se, že se mi už po dvou větách zauzlovaly oči. ale jak vidno, kdo v to umí chodit, propluje
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Žádost o povolení zbraně kat. B přes datovou schránku

Příspěvek od cipis »

Toš jako sloh má policie vždy "perfektní" :)

Ale jinak bych v tom byrokracii moc neviděl, naopak, ubyla minimálně jedna návštěva úřadovny (v případě Brna je to většinou na 1-2 hodiny). Sice to poprvé trochu zaskřípalo, nicméně je vidět, že ty datové schránky k něčemu jsou a že se dají využít ve vlastní prospěch :)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o povolení zbraně kat. B přes datovou schránku

Příspěvek od Fabulous »

Já být policajt v Brně, tak mi asi u tebe selže pistole :D Takhle jim bourat navyklé pořádky.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Žádost o povolení zbraně kat. B přes datovou schránku

Příspěvek od cipis »

No hochu, ono se to maličko mění i z jejich strany. Dneska se paní, která mi přihlašovala toho wessona, divila, proč je na (jejich) vytištěné žádosti o povolení kolek, když jsem to teda posílal datovkou, tak jsem jí řekl, že jsem v ten okamžik nevěděl ještě číslo účtu, tak jsem to zaplatil kolkem při převzetí. Jinak jak jsem tam to povolení vyzvedával, tak zas jiná paní říkala, že by to vlastně mělo jít také poslat přes datovku (od nich ke mně), tak ještě tohle pozjišťuju, jak se na to budou tvářit.
Myslím, že jim pomalu začíná docházet, že přes tu datovku (sice musí víc obsluhovat pc/tiskárnu/skenr) je to pohodlnější i pro mě. A jak tam člověk občas vidí, co tam za nima chodí za experty, tak se jim ani nedivím, že se někdy tváří a chovají stylem "co zas někdo proboha chce ...".
A o tom selhání pistole, tak to mám spíš strach z těch expertů, protože nejen vyplňování formulářů činí některým velké potíže ... Vytahovat zbraň z brašny stylem namířit hlavní všem okolo na hlavu je fakt úchvatné.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Žádost o povolení zbraně kat. B přes datovou schránku

Příspěvek od cipis »

A bouráme dál :)
Stačí na tu žádost napsat, že rozhodnutí o povolení mají poslat do datové schránky ;)

Ještě zjišťuji, jak je to se vzdáním se odvolání a nabytím právní moci. Když to jde udělat podpisem při převzetí, tak to musí jít i přes datovku. Nicméně už teď je jasné, že si člověk může ušetřit dvě cesty na úřadovnu (podat žádost, vyzvednout povolení), tedy ušetřené většinou dva půl dny dovolené ...
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Žádost o povolení zbraně kat. B přes datovou schránku

Příspěvek od vlk972 »

OK, pro spoustu lidí ulehčení (třeba já to mám na příslušné oddělení PČR skoro 60 km), ale co když nemám datovou schránku a nechci si jí zřizovat?
Pak asi nezbývá než osobní návštěva?
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Žádost o povolení zbraně kat. B přes datovou schránku

Příspěvek od cipis »

Čistě teroeticky by měl stačit i elektronický podpis. Tedy naskenovat vyplněnou žádost do PDFka, to podepsat a poslat mailem. Možná by to prošlo i bez toho podpisu, jen tak mailem. Asi není problém v podání té žádosti (a po zjištění správného čísla u příslušného krajského ředitelství i zaplacení poplatku - POZOR, to mnou výše uvedené číslo účtu je pro Jihomoravský kraj !!!), ale spíše s následným posláním, tam asi opět bude záležet na ochotě příslušného odboru, jako poslat to papírovou poštou také mohou.
Otázka je, proč si tu datovku nepořídit. Stejně je v systému tuna informací, takže proč to spíš nezačít (zne)užívat pro svůj prospěch? Já si tu datovku defacto zařídil jen kvůli těm žádostem ...
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Žádost o povolení zbraně kat. B přes datovou schránku

Příspěvek od vlk972 »

No teoreticky by možná mohlo fungovat i zaslání scanu žádosti s podpisem ověřeným klasicky.
Jinak myslím, že policajti, kterým patřím, by možná neměli problém poslat to papírovou poštou - dokonce mně v dostatečném předstihu dopisem informovali, že bych si měl zažádat o prodloužení ZP a přiložili i formulář. Ale bude to nejspíš hlavně o lidech.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Žádost o povolení zbraně kat. B přes datovou schránku

Příspěvek od cipis »

Toš papírovou poštou to snad ani není potřeba ověřovat ten podpis. Protože ikdyž tam jdeš osobně, tak máš papír už vyplněný a podepsaný z domu, tak to tam před nima nepodepisuješ.
Spíš je možný nějaký požadavek na ověření, co se týče elektronicky, protože mailem defacto oni neví, kdo to posílá, nicméně i tak, když je to zaplacené a jsou udaná správná čísla (zbroják, datum narození, atd.), tak si nějak nedokážu představit zneužití. Na cizí povolení si stejně v obchodě zbraň nekoupíš.
Je to přesně tak, jak píšeš - o lidech. Jak se příslušníci vyspí, co umí a tak. Já do toho zjišťování šel trochu oficiálněji, protože první reakce nebyla zrovna přívětivá. Nicméně všechny následující reakce byly v pohodě, takže asi jim také už došlo, že elektronickou cestou se budou dívat na míň škaredých obličejů v úřadovně a bude míň neverlých ovčanů ve frontě :)
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Žádost o povolení zbraně kat. B přes datovou schránku

Příspěvek od PetrNO »

před nima se nepodepisuješ, ale obvykle si zkontrolují občanku-fotku-nacionále...

elektronicky to jde díky el.podpisu (při zřízení vás ověří certifikační autorita)
datová schránka je ještě vyšší level - tam je ale problém že jakmile ji máte, tak do ní chodí všechno atd včetně toho že je to doručené po nějaké době...

jinak to že má občan datovou schránku by teoreticky (s velkým T) měl úřad pokaždé zjišťovat sám dotazem v registrech - ti co mají DS tak se jich netýká doručování poštou a teoreticky můžou při správních řízeních odmítat papírovou poštu (nepřebírat) a hrát to na porušení povinností toho co doručuje atd..

obvykle se to používá při dopravních přestupcích.. protože v reálu úředník to nikdy moc nedělá..(vím o případu kdy člověk se odvolal normálně papírem přes podatelnu, v průběhu řízení si zřídil DS, samozřejmě to úředníkům sám neřekl a pak to vyhrál protože úřad furt doručoval poštou......)

ale to spíš tak pro zajímavost... já jako člověk se tím živící hodně nemám ani el.podpis ani DS, kupodivu :-)
eadg
Příspěvky: 12
Registrován: 14.05.2014 22:22

Re: Žádost o povolení zbraně kat. B přes datovou schránku

Příspěvek od eadg »

vlk972 píše:OK, pro spoustu lidí ulehčení (třeba já to mám na příslušné oddělení PČR skoro 60 km), ale co když nemám datovou schránku a nechci si jí zřizovat?
Pak asi nezbývá než osobní návštěva?
Datovou schránku si můžeš jako fyzická osoba založit na každé poště - je tam nějaký minimální poplatek za zřízení a potom je to zadarmo. Postupně na datovku přecházejí všechny úřady, např finančák už to vyžaduje, takže je dobré začít používat. Jak bylo uvedeno výše, šetří to čas a energii obou stran :)
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Žádost o povolení zbraně kat. B přes datovou schránku

Příspěvek od cipis »

I to zřízení je zdarma. Jediné, co je placené, tak když chceš posílat i někomu jinému než "státu". A pak samozřejmě všelijaké ty trezory atd., abys měl zprávy déle než čtvrt roku apod.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Žádost o povolení zbraně kat. B přes datovou schránku

Příspěvek od MrPorter »

Plus jako bonus pro každého správného paranoika je to, že vám každej rok dojde výpis, jak si vás stát v různejch registrech a databázích lustroval. :)
pavel131
Příspěvky: 116
Registrován: 08.05.2013 14:14
Pohlaví: muž

Re: Žádost o povolení zbraně kat. B přes datovou schránku

Příspěvek od pavel131 »

Místo datového trezoru doporučuji aplikaci datovka https://labs.nic.cz/cs/datovka.html .
Je to takový správce pošty.

Taky je možnost při ověření podpisu na poště si nechat převést papírový dokument do ověřeného pdf. Tím si nahradíte el. podpis. Ten dokument pak můžete posílat emailem.
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Žádost o povolení zbraně kat. B přes datovou schránku

Příspěvek od pracintl »

Konečně jsem se dokopal k pořízení nově povolených výjimek a mám dotaz, ohledně vyplnění formulářů. Nikde jsem totiž nenašel vyplněné vzory. Stačí to vyplnit takto??? Mám BE.

U nábojů je asi hlavně otázka, jestli zaškrtávat horní tři políčka
naboje.jpg
zasobniky.jpg
A obecně, jestli nezašrktnout i výcvik a sportovní střelba. Jak jste to vyplňovali Vy ???
dělník nejsem, rolník také ne, musím tedy asi být pracující inteligent
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Žádost o povolení zbraně kat. B přes datovou schránku

Příspěvek od skagerak »

Sport je problem, aktualni formulare zadosti to tam maji rozepsane
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Žádost o povolení zbraně kat. B přes datovou schránku

Příspěvek od Pez »

U střeliva zaškrtnou nahoře všechny tři.
Měl jsem to stejně jako ty, pouze ochrana. Na střelnici v rámci svého výcviku s tím můžeš a na soutěže taky.
Pokud bys tam měl sport, tak bys musel dokládat dle zákona.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Žádost o povolení zbraně kat. B přes datovou schránku

Příspěvek od MrPorter »

Měl jsem to stejně, plus teda to zmiňované zaškrtnutí všech 3 možností nahoře u střeliva. Já ten dokument pak tisknu, fyzicky podepíšu, znova naskenuju do PDF a posílám to. Ale možná je to zbytečný, když mě ztotožňuje už samotná datovka...
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Žádost o povolení zbraně kat. B přes datovou schránku

Příspěvek od cipis »

Ano, tisknutí je zbytečné.
Stačí vyplnit v počítači a rovnou to PDFko odeslat.
Odpovědět