Zbraně našich předků

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Zbraně našich předků

Příspěvek od alibaba »

Ja jsem jenom chtel ukazat jak to vypada kdyz to do ruky dostane amater a jak zmrsil tu anglictinu je tam neco co vubec ten chlapek nerekl .Zoufalec potrebuje prodat tak 2 kuse do roka kazdou za 50 000 KC aby neco vydelal a nakonec proda za zlomek ceny ,no vypada to ze clovicek strelil zvire na 30 m a rika, ze jelenec sel asi 300 yardu./270m/ a jasne padl ma poli a tak nemel tezkosti jej najit ,jasne padl v dohledu ......
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: Zbraně našich předků

Příspěvek od miki »

PetrNO píše: lov lukem považuju za překonaný, to už se můžeme vrátit k oštěpům na koni, protože "to přeci ve staro-středověku dělali"....
Zdravím.
To mě připomíná co mě v práci jeden ekonom (velmi dobrej kamarád), taky rozpaďák, řekl na otázku, kam ta PA doba může až dojít :
.....No myslím, že klidně i k luku, kuši, případně ládovačce, pod prdelí buděš mít v tom lepším případě koně..... Bylo to před 6 ti lety a byl jedinej, kterej se mnou sdílel to, že tak do deseti let bude nafta a benzin na 40 - 50 ti korunách za litr. Přičemž hranici 50 ti kč považoval a i dnes považuje za začátek konce civilizace založené na ropě. Všichni ostatní si z nás dělali srandu...Dnes se u :beer kroutí a nevědí co by řekli. Já jim říkám :moon .
Dělili se na několik skupin : Ti první o tom nechtěli nic slyšet (typická pštrosí nemoc). Ti druzí tvrdili, že na něco přijdou, (samozřejmě ti druzí, ne oni) a bude energie dost, třeba prý jaderná fůze. A ti třetí tvrdili, že budeme jezdit a spalovat vodík (na jednotku energie vodíku se musí vynaložit 5x tolik energie na výrobu) a nebo se budou využívat alternativní paliva nebo prý vítr a nebo fotovoltaiku. :rofl :rofl
Takže Petře pokud jseš mladý začni si shánět luk a nebo kuši společně s koněm.
Miki.
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Zbraně našich předků

Příspěvek od maci »

PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Zbraně našich předků

Příspěvek od PetrNO »

miki: a jéje, zase jeden... těch scénářů je asi stovka...

jinak nejsem ani mladej, ani tak bláznivej - nevím v jaké společnosti se ty a tvůj kámoš pohybujete, ale vyloženě to budou asi samí myslitelé... - benzín ti klidně předpovídám i za 80 a žádný konec to nebude (ani teď to žádný není a ani těch 50..

díky "kvantitativnímu uvolňování, rozuměj tisku" se do oběhu dostalo tolik bezcenných papírů že je virtuální porovnávat 50 dnes a před 10 lety...
prachů je jak sr...

vidíš snad že za 40 tady jsou desetitisíce hladových, co nehulí, nejezdí na dovolenou, nekupují plazmy (prodej všeho stoupá :-)) )

a než věnovat energii péči o koně a luk-kuš, radši se budu věnovat zaopatřování železa :-)
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: Zbraně našich předků

Příspěvek od miki »

Zdravím.
2 petr : Taky názor, ve všem máš pravdu ale hlavně v tom že jich těch názorů je min. 100. :lol: :lol:
2 maci : Prosím (vyprošuji si) aby mě někdo přirovnával k alibabovi. I když podle toho co píše má luk prioritu :head
Miki.
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Zbraně našich předků

Příspěvek od maci »

Omlouvám se, ale nikoho jsem se nechtěl dotknout. :oops: Na té ukázce je vidět, že i starší člověk zvládne štřelbu z kuše. Alibaba tady vzpomíná na padesátá léta a o lovu lukem, nebo kuší. To je trapper jak vyšitej a takhle jsem si lovce vždy představoval. Já mu můžu jedině závidět, že může lovit lukem, nebo kuší. Aspoň jednou bych to chtěl zkusit. Ješte jednou se omlouvám. :oops:

edit. http://www.google.com/search?q=trapper& ... 80&bih=912
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Zbraně našich předků

Příspěvek od sigmark »

kuše je zbraň pro vidláky. natáhneš, zamíříš, zmáčkneš. stačí mít klidný ruce. s lukem to rozhodně taková prča neni. nastřílel jsem se dost a na cca 30 metrů mám velmi slušné výsledky, ale chybovost roste se vzdáleností velmi rychle
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Zbraně našich předků

Příspěvek od Nobody »

Dejme tomu, že zvěř zasáhneš. Pokud netrefíš srdce, nebo jiný životní orgán, zvíře zemře na ztrátu krve. Což v případě šipky/šípu, může být i několik kilometrů běhu. Stejně tak nejde srovnávat reakce zvěře ted a v případě, že přijde krize a pokud bude denně lovená.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Zbraně našich předků

Příspěvek od Josef »

Když si dám do souvislosti počet českých myslivců a zazvěřenost honiteb, vychází mi, že již pár týdnů po případném kolapsu zásobování potravinami bude zbytečné cokoliv živého v lese hledat, protože zvěřina pro ně bude velmi lukrativní artikl pro bartrový obchod, což si budou setsakra dobře hlídat. Obávám se, že s chladnou zbraní v takové situaci nejspíš nemáš šanci... (tím myslím nejen ulovit, ale ani uhájit své "lovecké právo").
Gloch
Příspěvky: 68
Registrován: 09.04.2012 23:23

Re: Zbraně našich předků

Příspěvek od Gloch »

V takovém případě asi lepší než střílet a upozorňovat na sebe by bylo lepší naučit se používat způsoby, o kterých se z důvodů porušování práva nebudu rozepisovat, jako jsou oka, železa, tenata a podražce. Ovšem tyhle způsoby jsou zakázané.
Pampalíny
Příspěvky: 174
Registrován: 31.08.2012 18:04

Re: Zbraně našich předků

Příspěvek od Pampalíny »

To ano, bude trvat několik let, než na to zvěř zareaguje - situace bude stejná jako srnci naŠumavě vs. rysi. V prvních letech populace poklesne a pak nastoupá na původní počet. To bude cca v horizontu 10 let.
Člověk je sice největší predátor, ale lov se energeticky/časově moc nevyplácí ani dneska - takže se časem přestane plošně lovit a zvěř nastoupá.

Poznámka s myslivci je správna. A proto jsem taky myslivec (ač bez honitby :)
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Zbraně našich předků

Příspěvek od PetrNO »

jo, ty zakázané způsoby lovu jsou dobré :-) až si půjdeš vybrat "železa" tak to dostaneš z dálky a nebudeš vědět odkud :-)
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: Zbraně našich předků

Příspěvek od mcrea »

On žádný způsob obživy nebude snadný, nebude to jako teď - vezmu si kosu, glocka, mačetu(v mém případě jsou to jiné zbraně, ale to je fuk) a jdu na čundr. Budeš hodně malinký a hodně malinko budeš vystrkovat nos. Za chybu zaplatíš. A je asi celkem jedno jestli umřeš hlady protože pro to zvíře nepůjdeš, anebo půjdeš a někdo šikovnější tě sejme. Protože co si budem namlouvat - pokud někdo tu tvou past najde - udělal jsi chybu. A ještě drobnost, pokud to dojde tak daleko, že se budeme lovit u pastí, bude už nás hodně mrtvých.
A ještě otázka, co teda? Luk je na houby, kuše na houby, pasti na houby, budeš střílet? A upozorňovat na sebe kilometry daleko?
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Zbraně našich předků

Příspěvek od maci »

Tak to si můžeme odškrtnout lov. Když budete obdělávat pole, nebo sklízet, tak jste na tom úplně stejně. Obdělávat pole v otevřeném terénu bude dost rizikové. Asi všichni umřeme hlady.
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Zbraně našich předků

Příspěvek od PetrNO »

já osobně nebudu dělat nic, po tom co vypiju a vyjím zásoby plesnivejch sejrů, starejch vín a suchýho salámu to asi zabalím :-))

podle mě je nejpravděpodobnější scénář vybijky každý proti každýmu v okolí sídel (teplo, energie, voda..) v prvních dnech čehokoli

jinak když už se bavíme "hipoteticki" tak jsou tlumiče, subsonic atd... kdy dojde k přijatelné redukci hluku a s malou úpravou máte zpět "plnotuk"....
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Zbraně našich předků

Příspěvek od Nobody »

Hmyzu jsou v našich podmínkách mraky a jeho složení je vynikající. Ted nám to přijde nechutné, být týden o hladu, tak se na to koukáme jinak. No a sám jsem ted nakoupil BP-5 na dva měsíce života (kvůli mobilitě při nuceném přenosu). V plánu na následující měsíc je ještě levné maso v konzervách, těstoviny, rýže, luštěniny (a každých 5 let to darovat charitě + nakoupit znova) na další 3 měsíce. Klasická obměna bohužel u mě možná není, většina z toho, co jím, má krátkou lhůtu trvanlivosti (maso, zelenina, ovoce, vejce, mléko).

Lov, pěstování plodin atd. bych reálně viděl až několik měsíců po rozpadu. Zvířata z lesů a měst by byla snězená do několika týdnů. Hmyz se pak hrozně rychle přemnoží.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Zbraně našich předků

Příspěvek od sigmark »

precenujete schopnosti dnesniho cloveka. vetsina lidi ma dneska problem utrit si prdel bez navodu. chapu ze hlad je silna motivace, ale ta znalosti, zkusenosti a prakticke vybaveni nenahradi. z hovna bic neupletes... vybrakujou se kramy, co se najde se polosyrovy sezere, a pak zacne masakr.

opet se vracim k tricetilete valce. hlady a valcenim vymrela polovina evropy, a prezily to i druhy zvirat dnes jiz nezname, a to se lidi umeli v prirode jinak ohanet. nedelejte si iluze, vetsina lidi si po PA sedne, pobreci, lehne, a v klidu do prvni zimy skape. kolik lidi umi dneska uvarit na ohni proboha? vetsina zenskejch neumi poradne uvarit ani na ty elektrice.
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Zbraně našich předků

Příspěvek od Nobody »

Tak srovnávat to s 30-letou válkou moc nejde. Tehdy lidi neměli moc co do huby ani normálně. Nyní má každá druhá rodina "nějaké" zásoby alespon na měsíc dopředu, hlavně díky akcím v superhypermarketech :). Moji rodiče si zásoby nedělají, ale s trochou ukromnění se a vzdání se chuti, by dva měsíce hlady nezemřeli. Ono když se podíváš na Židy za druhé světové, tak je vidět, že člověk, i když v otřesném stavu, vydrží s minimem potravin relativně dlouho. Pokud už by došlo k rozpadu, většinu lidí imho zahubí nejrůznější nemoci. Imunitní systém většiny lidí je skoro mimo provoz, chybějící pohyb, chybějící přirozené očkování, dlouhodobá podvýživa spojená s nadbytkem stravy obsahující šílené množství soli a cukru, pohybování se jen umělém prostředí +-25C, spoléhání se na to, že jejich zdravotní problémy "někdo" vyřeší, udělají své.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Zbraně našich předků

Příspěvek od sigmark »

prave ze nemeli moc do huby i normalne tak meli alternativni zdroje, byli mnohem otuzilejsi a sobestacnejsi
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: Zbraně našich předků

Příspěvek od miki »

sigmark píše:precenujete schopnosti dnesniho cloveka. vetsina lidi ma dneska problem utrit si prdel bez navodu. chapu ze hlad je silna motivace, ale ta znalosti, zkusenosti a prakticke vybaveni nenahradi. z hovna bic neupletes... vybrakujou se kramy, co se najde se polosyrovy sezere, a pak zacne masakr.

opet se vracim k tricetilete valce. hlady a valcenim vymrela polovina evropy, a prezily to i druhy zvirat dnes jiz nezname, a to se lidi umeli v prirode jinak ohanet. nedelejte si iluze, vetsina lidi si po PA sedne, pobreci, lehne, a v klidu do prvni zimy skape. kolik lidi umi dneska uvarit na ohni proboha? vetsina zenskejch neumi poradne uvarit ani na ty elektrice.
Zdravím.
:yes :yes Jen se podívejte jak se zmnožil v posledních letech počet sebevražd to o něčem vypovídá. Lidé nejsou na to drama připraveni ani náhodou, znalosti žádné a šikovnost třeba v používání nože ...trapas...O nasekání dřeva sekerou ? Zavolejte záchranku a to ještě než se začne sekat. Byl jsem s dcerou na skautském táboře (vařil jsem tam) a tak jsem si to vyzkoušel u těch 13-15 letých. A roveři (to jsou ti starší) též nic moc. Bylo mě vcelku do pláče. Většina holek samé nemehlo k plotně se nedokázala postavit ani po 14 dnech. Oloupat nějakou zeleninu, brambory.... problém... Hlavně, že se hrála jedna hra za druhou a den byl naplněn až "po okraj". A to učené hodnocení po každé hře na závěr. Prostě mě to stačilo a žádné další již nebylo
Z mého hlediska samé nepotřebné blbiny.
Prostě to bude jako v té 30 ti leté válce. Je to drsné já vím, ale též si dokážu představit i drsnější scénáře.
Miki.
Odpovědět