North American Arms Mini revolver

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: North American Arms Mini revolver

Příspěvek od Chorche »

no fšak jo, v temný uličce du s rukou v kapse držíc kelteka. Ale zároveň připravenej na to se rozběhnout a taky na to s mym zářícím úsměvem započnout konverzaci na téma že život stojí za hovno dyš je člověk chudej a kolem dokola neni žádnej zasranej boháč vhodnej k vokradení... :mrgreen:
k.vancura
Příspěvky: 86
Registrován: 13.05.2014 8:37
Pohlaví: muž

Re: North American Arms Mini revolver

Příspěvek od k.vancura »

Když vytáhnu, musím střílet ... s tím já nesouhlasím. A a jasně, že je několik levelům jak tady píše the.marek. prostě se tím, že budu mít zraň co vypadá jako hračka, několika těchto levelů dobrovolně vzdávám.

Z vlastní zkušenosti o hrozbě zbraní: noc, město, nikde ani duše, jen já razím pozdě domů poté, co jsem se zasekl v práci. Najednou za mnou v zatím dostatečně bezpečné vzdálenosti 2 chlápci, co nevypadali zrovna moc přívětivě a o jejichž úmyslu nebylo možno taky zrovna moc pochybovat (neptejte se mě jak, prostě některý věci člověk vycejtí). S kufříkem, v obleku a polobotkách se jaksi dost blbě utíká, to asi uzná většina, takže tenhle level bylo třeba přeskočit. No a na nějaké tahání zbraně zase bylo docela dost brzo...to asi taky každý uzná. No jo, ale na druhou stranu, stačilo se natočit tak, aby bylo jasné, že o nich vím, nic vyzývavého, ale zároveň jen tak mimochodem pohodit rukou tak, aby se rozevřelo sako na dost dlouhou dobu, aby bylo vidět, že je na opasku kus železa. V podstatě něco, co by normální člověk, který nemá nic zlého v úmyslu vůbec zaznamenal. Pro tyhle dva to byl jsný signál, otočka na patě a už jsme šli opačným směrem.

Dostali jasně na vědomí, že o nich vím a že nebudu snadná kořist. Vyhodnotili riziko jako příliš velké (což bylo rozumné) a rozmysleli si to. Jsem přesvědčený, že i kdyby byli ozbrojení a klidně oba, dopadlo by to stejně. Jednalo se prostě náhodný pokus o loupež ve stádiu přípravy, tedy snaha o co nejmenší riziko. Záležitost vyřešena naprosto bez jakéhokoli konfliktu, dohadování a kontaktu, který by znamenal riziko.

Mít maličkou zbraň, o tuto možnost bych se zcela připravil. Pravděpodobně dost možná, i kdybych tento (nebo podobný pidi revolver) vytáhl, nemělo by ten účinek a pravděpodobně bych tu zbraň musel skutečně použít, abych dosáhl kýženého výsledku, tedy nebýt okraden a nebýt zraněn.

Tato zkušenost napomohl i tomu, že dnes, namísto pistole, nosím klasický 4" revolver .38 Sp v nerezu. (Tenkrát jsem měl Tokareva) Je to těžký jako prase, má to jen 6 nábojů, je to docela velký (no, na mé postavě cca 100kg se to zase tak strašně nevyjímá), ale mám jistotu, že když budu muset udělat zase někdy podobný manévr, tak mám jistotu, že to dotyčné individuum nepřehlédne a navíc díky stříbrnému leštěnému nerez povrchu to odhodí dost záblesků světla z pouličních lamp pro případ, že by ničema byl krátkozraký.

Prostě tím chci říct, že zbraň nemusím použít jen na střelbu, ale mám s ní dalších mnoho možností psychologického působení a to nemusí být ani kvér z pouzdra. Myšlenka mít skrytou a vyčerpat všechny možnosti a pokud to nejde, pak hned střílet je podle mě nesmysl. Samozřejmě, nejdřív vyčerpat všechny možnosti, než přejdu na možnosti se zbraní, ale i u té mám haldu možností. jak ji využít.

A ktomu názoru, že..."když už tahám, musím pálit"...dovolil bych si to opravit, protože takto je to kravina:.."když už tahám, musím být připraven pálit"... Střelba je už ta úplně nejzazší možnost, kterou už nikdy nejde vzít zpátky. O lumpa nejde, jde vždycky a jenom o mě a moji rodinu.

Jak tady byl zmiňován Tanvald (který ovšem s tímto tématem nesouvisí):

od sigmark » 15.05.2015 10:03

ale hovno.
prostě je to lepší než prstem do oka. že to neni žádnej zázrak je jasný. Nebudu ale tahat kvér, dokud budu mít jinou možnost.

ad Tanvald: definitivně odloženo po 8 měsících. Obránce nebyl ani ve vazbě
Tak i těch 8 měsíců vyšetřování je pro psychyku normálního člověka víc než dost. No a "obránce nebyl ani ve vazbě" ... tak se vlstně nic nestalo a všechno OK. Já nevím, já si tohle raději, pokud budu moct, odpustím. Chápu a souhlasím s tím, že ten pán tam jinou možnost neměl, což konstatovaly i příslušné orgány. A být v jeho situaci, jednal bych podobně a neměl problém s tím střelit na útočníka. Pokud ale v jiných případech mohu použít psychologický dopad toho, že mám zbraň a tak útočníka zastrašit, využiju tuto možnost, protože pak se nebude nic řešit, nikdo nebude vyšetřován a celá situace skončí v řádu desítek vteřin max a nikoli v řádu měsíců. Lump si stěžovat nepůjde a já to hlásit taky nebudu. Byl bych sám proti sobě a kdyby šel udělat oznámení lump, komu by věřili ... bezúhonému občanovi , byť se ZP nebo několikrát trestanému recidivistovi?

A s malou pistolkou vypadající jakio hračka se prostě o tyto možnosti úplně obírám. Mám pak na výběr pouze nechat se (v lepším případě jenom) okrást, pokud na to mám fyzicky, tak utéct (což nemusí být vždy možné), vyjednávat (což nejspíš taky k ničemu nepovede) a nebo pak rovnou střílet na ostro. A to je přece docela škoda, ne?
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: North American Arms Mini revolver

Příspěvek od Chorche »

na útěk má každej kdo má obě nohy, to je kravina že utíkat v polobotkách a s kufříkem nejde. Určitě už si někdy dobíhal tramvaj nebo autobus... a to se někdy běží jak o život :mrgreen: A diplomacie je taky mocná. Vhodně de ukecat kde co. Já se vykecal ze spousty nejrůznějších konfliktů. Muj širokej úsměv kdekoho odzbrojí :mrgreen:
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: North American Arms Mini revolver

Příspěvek od Baca »

No aby nie, siroky usmev. Ked mas zuby opilovane do spiciek ako ludozrut :D :P
Prežiť !!!
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: North American Arms Mini revolver

Příspěvek od Chorche »

:lol: fujtajxl, to by bolelo
k.vancura
Příspěvky: 86
Registrován: 13.05.2014 8:37
Pohlaví: muž

Re: North American Arms Mini revolver

Příspěvek od k.vancura »

Já vím, že to patří úplně jinam, ale když už se to tady rozjelo...

Jasný, že nejlepší je se konfliktu úplně vyhnout, o tom naprosto nepolemizuju, Chorche. Nejlepší je místům, kde se dá něco takovéhoto předpokládat úplně vyhnout. A samozřejmě i útěk je lepší, než konfrontace, v tom jsem s tebou zajedno. Zbraň v jakémkoli scénáři je prostě krajní řešení, i když třeba nakonec nevystřelí...ale je to krajnost a inteligentní člověk se bude snažit tomuto kroku co možná nejvíc vyhnout.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: North American Arms Mini revolver

Příspěvek od herman »

Trošku to rozvedu.
Zbraň je opravdu krajní, konečné ale taky někdy nejjednodušší řešení. Možná jsem zde již popisoval své jediné užití zbraně k sebeobraně: prostě jel jsem pomoci stěhovat své máti nábytek (mojí rodiče jsou rozvedení). Než jsem se dostal z Ostravy do Přerova byla asi půlnoc (směna od 7hod do 19hod + plus cestování českými drahami) Navíc venku pršelo, takže jsem usoudil, že čaj z rumem bude to pravé. Když to vezmu upřímně, v nonstopu u nádraží po půlnoci málokdy kupuje flašku rumu střízlivý člověk. Takže se na mne přilepil příslušník nejmenovaného etnika, a jestli nemám oheň. Jsouce člověk přejícný a nelakomý, pohledal jsem po kapsách a v tu chvíli cítím, jak jeho ruky po mně rejdí jak faráři po malém chlapci a z poza rohu vylézají jeho soukmenovci. Takže jsem vytáhl pistoli, strčil mu ji po nos a slušně se zeptal, jestli nehledá tohle. Nevím proč, ale naráz jsem byl sám jen zdáli se ozývalo něco o gádžech zasratých. Ale je to již dobrých 15 let.
S North American Arms Mini revolver bych asi takový jednoduchý úspěch neměl. Kvér v ruce prostě musí odstrašit už tím, jak vypadá.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: North American Arms Mini revolver

Příspěvek od Chorche »

víš co bych ti na to votpověděl ? No, rači budu držet hubu aby mně něgdo neposlal sedět za rasýsmus...
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: North American Arms Mini revolver

Příspěvek od Strelec45 »

Bylo by potřeba nový sčítání lidu co? :mrgreen:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: North American Arms Mini revolver

Příspěvek od Chorche »

jakýho kurva lidu ??? :lol:
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: North American Arms Mini revolver

Příspěvek od sigmark »

ano, tasení je extrém. další "levely" my ignoranti vypouštíme (the.marek, tou flaškou vodky si vypláchni), protože je na tomhle fóru považujeme v debatě za samozřejmé. Samozřejmě nechodím se sluchátkama v uších, nehraju si s telefonem, pohybuju se cílevědomě a všímám si okolí, vyhýbám se místům, kde je zvýšené riziko nějaké události. Ruce v kapsách, v jedné baterku, v druhé kvér. Teleskop po ruce. Co tu bydlím jsem neměl problém, kolega za poslední dva roky měl problémy tři. Pokud bych i přes veškerou prevenci vešel do nějakého srance, budu se mu snažit vyhnout/utéct, samozřejmě že ano. Ale pokud dojde na tasení, tak už nebude jiná alternativa.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: North American Arms Mini revolver

Příspěvek od the.marek »

Aha, tak to příště objasni, co vše považuješ s ostatními členy za samozřejmé a nepotřebné k uvedení v debatě, myšlenky ti samozřejmě nečtu. Nic si vyplachovat nehodlám, máš se přesněji vyjadřovat, reaguji jen na to, co je napsáno ;-).
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: North American Arms Mini revolver

Příspěvek od sigmark »

tobě to tedy příště ještě vysvětlím polopaticky ;-)
jestli chceš pokračovat, tak přes sz

zpět k tématu
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: North American Arms Mini revolver

Příspěvek od Chorche »

no bych řek že k tématu nejni moc co dodat, fše bylo řečeno, závěr je, že todle pidistřílítko je překonaný keltekem :twisted:
enfield2
Příspěvky: 7
Registrován: 02.05.2015 12:46
Pohlaví: muž

Re: North American Arms Mini revolver

Příspěvek od enfield2 »

A já si pořád stojím za tím, že i NAA revolver je dobrý na nošení v případě, že žádnou jinou zbraň zrovna nemám.

Každýmu vyhovuje /líbí se/ osvědčilo se něco jinýho a v tom je to krásný, že ať si s sebou každý nosí co chce.

A jak už kdysi dávno poznamenal jistý uživatel kayakero na jiném fóru, tak jako "terciální zbraň" je to v pohodě.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: North American Arms Mini revolver

Příspěvek od Chorche »

na nošení je výborný i kružítko když nemáme jinou zbraň... Nebo třeba krabička sirek. Útočníka můžem v sebeobraně zapálit... :lol: Nicméně než se pokoušet střílet z NAA, je skoro lepší ho použít jako pěstní klín.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: North American Arms Mini revolver

Příspěvek od krvfx »

Zkoušel jsi to někdy? Z těch modelů, co mají větší pažbičku - třeba BW nebo HG se střílí docela dobře a je to legrace:) Prostě jako z SA koltu. V nejvyšší nouzi by šel použít i na obranu, ale kdybych chtěl vyhnat bubáka od baráku, tak si vyberu něco trochu většího (škorpíka nebo broknu, podle toho, jak moc by to spěchalo:).
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: North American Arms Mini revolver

Příspěvek od Chorche »

psal sem tu snad že sem sám kdysi chtěl a po tom co sem to vzal do ruky si to rozmyslel
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: North American Arms Mini revolver

Příspěvek od krvfx »

Čistě ze zvědavosti, který model? Původní příspěvek jsem dohledal, ale tam to není - a psal jsi tam o "vošahání" - takže z toho nutně nevyplývá střelba, proto jsem se ptal:) Věřím tomu, že z těch malých se fakt střílet nedá. Ale model HG má v podstatě plnohodnotný úchop a SA systém není až tak problém. Jediné, co mě irituje, je nemožnost rychlého přebití v případě potřeby. Je to jenom pět ran a dost. Beru to ale hlavně jako kuriozitu a zajímavou hračku.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: North American Arms Mini revolver

Příspěvek od Chorche »

no byl to takovej ten vyklapovací (před střelbou musíš vyklopit pažbičku). Z SA revolveru se dá aspoň střílet po kovbojsku od boku, z tohodle těško... Jako hračku na hraní to taky nijak nechápu, spíš jako kuriozitu do vitríny... Prostě celá tadle věc nemá vůbec žádnej smysl.
Odpovědět