"Moderní" Lever action

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Dancek
Příspěvky: 83
Registrován: 27.09.2014 10:37
Pohlaví: muž

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Dancek »

Viktor: Možná máš pravdu, podavač zápalek na lisu nemám, zápalkuju zvlášť, ani tu trubku vůbec nemám, ale když trubka neslouží k vyššímu umístění prachovače aby neklepal do podavače zápalek, k čemu tedy slouží? Nebo u LEE o tom neví, že prachovač lze otočit tak, aby neklepal do podavače zápalek?
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Permonik »

Tak jsem to ověřil doma a nejde to natočit tak, aby to do toho nemlátilo. Mlátí samotné tělo, se šroubem na adjustable charge baru to mlátí ještě víc. Někdo vím, že používá gumičku, aby byl podavač zápalek stále přihnutý dovnitř (nahoře odkloněný). S tím to projde, ale ten stavitelný šroub se tomu stále těsně nevyhne a praští do toho (s vyšší puškovou prachovací matricí by to možná prošlo i tam).
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od viktor »

to by asi chtelo videt, mam to sestaveny tak jak to bylo vymysleno, tj
4 dilna sada matric,
zasobnik zapalek, ještě ten kulatej
na prachovaci matrici nastavec co tam ma byt - LEE AUTO DISK RISER
prachovac Lee Pro Auto Disk
nic do niceho nemlati, vse dela to co ma, prebijim 9 para, 357 mag a 38 spec. a občas i něco jiného.
neni důvod zapalkovat mimo lis, jen si pridelavas praci. nechapu,
co mam věci od Lee tak není moc věci co moc nefungujou, většinu ma lee jednoduche a plne funkcni věci. V rade věci je lee lepsi nez jini vyrobci.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Permonik »

Ale to jo. S tím riserem to nemlátí, od toho tam je. Tady řešíme, že bez něj to mlátit bude, ale auto-drum prachovač i bez něj do ničeho nemlátí. Původně jsem psal, že výhoda je, že nevyžaduje ten riser a ani bez něj do zápalkovače nemlátí. Tys na to psal, že to nemlátí, že to musím mít blbě nastavený.

Tedy snad se tedy nakonec shodnem. Auto-disk prachovač bez nástavce riseru mlátí do zásobníku zápalek, s riserem do něj nemlátí. Prachovač auto-drum do něj nemlátí ani v jednom případě, ten nástavec přikupovat netřeba
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od viktor »

jo to by slo. s autodromem nemam zkusenosti. mam ted 4 prachovace tedy vlastne 5 ale dava jsou stejne, ( auto disk ) každý ma svoje. (+,-) auto disk taky, ale pro davky pro většinu navazek pistole, revolver funguje velice dobře a snadno se nastavuje. proste znas kombinaci, sachty, prachu, naboje a provedes jen jedno kontrolni mereni a hotovo.
Tm zas musez menit snadno nastavene drumy. proste dulezite je aby ti to sedlo, jak to udelas je celkem jedno.
jen mlatit by nic do niceho nemelo.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Dancek
Příspěvky: 83
Registrován: 27.09.2014 10:37
Pohlaví: muž

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Dancek »

Jsem rád, že konečně máme jasno.
Ještě na něco jsme jaksi pozapomněli, potřebné bude i posuvné měřítko, správně česky šuplera. Občas je dobré zkontrolovat OAL, délky nábojnic, průměry střel, ...
Poody
Příspěvky: 22
Registrován: 09.11.2016 14:51
Pohlaví: muž

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Poody »

Ahoj kolegové, chystám se k nákupu Marlina 336, No a pro případ, že by třeba někdy nebylo nic lepšího - dá se náboj 30-30 Win přbíjet černým prachem? Díky za radu.
mr_tricoder
Příspěvky: 76
Registrován: 25.02.2012 8:26

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od mr_tricoder »

ahoj, 30-30win je moderni naboj na bezdymak. Cernym ho prebijes, ale ztratis vykon asi jako u .308win. Jako nouzovka by to slo. Marnlin 336 ma mikrodrazky a nevodi oloveny strely.

pokud chces pouzivat cerny prach bez ztraty vykonu musis se podivat po starsich razich puvodem od winchestra 40-82, 45-75, 38-55. Bohuzel patrony jsou velmi drahe.

naboj 45-70 se jako jediny da poridit za rozumne penize

Naboj 30-30win je dobrou a levnou volbou pro pakovku. Pro Marlina plášťované střely, pro W94 klidne i olovo
Poody
Příspěvky: 22
Registrován: 09.11.2016 14:51
Pohlaví: muž

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Poody »

To Tricoder: Díky za odpověd.
... ale... Nějak se mi ten plán rozpadl, ale to už je OT. Přesunu se do vlákna Rozpadlický arzrnál.
Poody
Příspěvky: 22
Registrován: 09.11.2016 14:51
Pohlaví: muž

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Poody »

Tak nakonec jsem si pořídil Marlina v ráži .357 magnum /.38 special. Je to hlavně na plinkání alá western. No a při "seznamování" jsem samozřejmě vyzkoušel obě možné ráže. Při střelbě na 30 metrů, bez změny výškového nastavení hledí mě .38 lítala o cca 15 cm výše než .357. Prvně jsem si řekl, že je to prostě jiný náboj..., ale pak jsem zjistil, že střela je úplně stejná SB 158 gr, záměrná je stejná, jenom u .357 je více prachu, rychlosti a energie. Tak bych myslel, že bude lítat (při stejné záměrné) výš, než .38.
zkusil jsem to dát do Ballistic Calculator na Gundata.org, a tam má na 50 yardech .38 skutečně drop +4palce oproti .357, ale to je předpokládám proto, že mají ONV 100 yardů, takže nemají stejnou záměrnou.
Napadá někoho, proč lítá .38 výš? Díky za rady.
Tada
VIP
Příspěvky: 149
Registrován: 10.12.2012 22:44
Pohlaví: muž

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Tada »

No, já mám za to, že jak je .38 pomalejší, tak se flinta stihne zvednout zpětným rázem, než je střela venku z laufu. Podobný efekt jsem pozoroval i u .357 revolveru. Čím slabší náboje, tím víc nahoru to lítalo.
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od surikata »

Měl by někdo plán na pušku typu winchester ideálně. 22 nebo 6mm flobert? Chtěl bych ji postavit. Jsem držitelem Zbrojní licence
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od viktor »

:-) na flober to nepujde, spatny tvar naboje,
v razi .22 lr se jich vyskytuje celkem dost a tak by bylo asi nej to obslehnout
kdyz uz bych do nceho takove sel tak bych dal prednost razi 38/357
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od viktor »

poody, tva úvaha je spravna :-)
mam pro ni vyzkosenych par naboju a v te nejvykonnejsi verzi mají kolem 1400 J. Ale nejcastei strilim olovenou strelu kolem 125 grs Eo nekde kolem 1000 J a pokud mas na 100 m nulu, tak tak ses na 50m asi o cca 5 cm vejs.
ale na western je to zbytecne silne,
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Ray »

Asi ne každému, ale mě se tahle sprcanina Marlina s AR líbí :P

https://www.youtube.com/watch?v=gV5rrqwx-D0

https://www.tacticalar500targets.com/bl ... -levergun/
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od gasoline »

Paráda! :yes
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od viktor »

sorry ale tohle je daleko hezci a kukatko si na to taky muzes dat :-) https://www.alfatactical.cz/kulovnice-l ... 0-gov.html
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Ray »

Jasný, klasika je klasika. Ale já jsem velký fanda praktických modifikací a pokud je výsledek jednoduše funkční, tak s tím vůbec nemám problém. Navíc, tohle není stařík z roku 1893, ale současná inkarnace :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od M M »

Ale no tak, neda mi ... rozpadlicke forum a ignorujete Mossberg 464 (idealne v "Zombie Hunter" edicii) :
https://www.mossberg.com/category/serie ... re-rifles/ ;).
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Matěj »

Mě se to tedy ukrutně nelíbí, ale proti gustu... Až (jestli) u nás zakážou semiauto, tak třeba to bude.řešení. Pákovku (původní podobu) jsem vždycky chtěl, od doby, kdy jsem jako dítě koukal na westerny, ale nikdy nekoupil, třeba jednou.
Odpovědět