Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

2 herman - doporučuji ti navštívit všechny významné zbrojovky světa a osvítít je tvým konstruktérským géniem! Jistě budou jejich inženýři vděční za všechny tvoje poznatky ohledně materiálů, jejich namáhání a dalších vlastností, které jim zcela zjevně unikají a slepě tápou ve tmě. Pokleknou na kolena, budou se kát za to, jak špatnou cestou se vydávali, a budou prosit o odpuštění, jací jsou to hlupáci...

A nebo je to všechno trochu jinak a za hlupáka je tu někdo jiný? :lol:
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od herman »

Takže odpovím postupně:
štaflík
jaká vliv na můj názor že: ""Můj názor je ten, že z plastu dělané zbraně jsou šunt, nikomu jej nevnucuji ale od nikoho si jej nedám vzít." má to, že vlastním CZ? A hlavně tvůj dovětek ..-tomu říkám inteligentní argumentace. svědčí spíše o tvé velmi inteligentní odpovědi.
bivoj
Jen jsem citoval jednoho starého pána, který je pronesl ve svých tuším 90 letech. Také prostě neměl důvěru k plasťákům, ale tu neměl ani k rámům s lehkých slitin.
Já prostě více věřím oceli, než plastu, je to jen osobní pocit.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Ibex »

serte už na to...
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Butch
Příspěvky: 774
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Butch »

Když se oprostím od Glocků a CZUB, tak každá koncepce, plast/kov má něco do sebe. Nedovedu si představit mít svou oblíbenou 1911 v plastu, na druhou stranu nějakého menšího plasťáka na nošení, proč ne.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

Hermane, to není odpověď. Odpověď následuje na otázku. Ty se na nic neptáš, nepochybuješ. Ty "víš". A to mi přijde zoufale blbé. Za další nechápu, proč musíš periodicky, cca jednou za kvartál vytáhnout tohle téma a začít tu prudit s těmito názory, které při racionálním rozboru nemají hodnotu slepičince.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od herman »

Nevytáhl jsemv téma, jen jsem reagoval na opětné klasické řeči CZ je všechno šunt, glock je boží dílo Když tak si ještě jednou přečti tuto část mého příspěvku "Můj názor je ten, že z plastu dělané zbraně jsou šunt, nikomu jej nevnucuji ale od nikoho si jej nedám vzít." Já nepíšu že to vím, že nepochybuji jen že je to můj názor, který nikomu nevnucuji. Pokud někdo považuje plastové zbraně za lepší než ocelové, já jej o opaku přesvědčovat nebudu. Je to jeho věc, jeho právo. ale nechci, aby někdo přesvědčoval mne.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

Hermane, tím, že tenhle ničím nepodložený a racionálně neudržitelný nesmysl tady cpeš horem, tak ho právě vnucuješ. Každý tady ví, že Herman si myslí, že Glock je vedle CZ šunt (jak k tomu dospěl jinak, než poruchou kognitivních funkcí je každému záhada, ale je ochoten to tolerovat), ale proč to pořád musíš točit dokola? Nějaká nová informace? Chápal bych, kdybys přišel s nějakou doložitelnou statistiku (nejlépe od nějakého ozdbrojeného sboru), která ukazuje, že jim Čízy nabouchají 100000 ran bez výměny hlavních dílů a se spolehlivostí 0.0X% a Glock má ta čísla horší. Ale pokud tu furt pliveš, že plasťáky jsou šunt a číza fajn, protože z Glocka kovadlinu neuděláš, zatímco z čízy ano (IMHO docela dobré využití pro čízu ;)), tak je to prudilství. Co se na to vyprdnout? Přijď s čísly, statistikami a jinak se smiř s tím, že nám ostatním informace o tvém pocitu z kvéru stačila 89x. :hand
P.S. Některé čízy se mi VELMI libí a fajn se mi z nich střílí. Hlavně Shadow a Tactical Sport.
P.P.S. Žádný Glock se mi nelíbí. Jenom s nimi nabouchám dobře a z mnoha dobrých důvodů jim věřím podstatně víc, než CZ.
JaPi
Příspěvky: 87
Registrován: 02.12.2015 16:43
Bydliště: Praha-východ

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od JaPi »

Ze své osobní zkušenosti můžu taky doporučit ČZ 75. Mám jí 24 let a jsem maximálně spokojený. Obecně je to potřeba mít "v ruce", na kvéru až tak nezáleží ...
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Yeah »

Ta statistika ze str. 69 kterou citoval bivoj je parádní, něco podobného na další kousky.. glock, sig, walther, nemá někdo. Taková věc vydá za 10 stran subjektivního flame ála moje bábovička je lepší.
Butch
Příspěvky: 774
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Butch »

Má pocit, že se trochu zaměňuje CZ - kov a Glock - plast, jsou i jiné zbrojovky, Hermane, máš problém s Glocky, nebo plastovými pistolemi, tedy i plastovou produkcí CZUB?
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od herman »

Už to v SZ řeším s jedním s přispěvatelů, neustále mu píši že osobně plastu jako materiálu na zbraně nevěřím, že jsem holt zastáncem ocele. Nezáleží na značce či typu. Na druhou stranu, pokud někdo považuje plastovou pistoli za kvalitnější než stejnou ocelovou, je to jeho věc.Stejně to platí pokud by si někdo chtěl pořídit pistoli ze dřeva, betonu či papíru. Já mu to vymlouvat nebudu, ale já sám si ji nekoupím.
Stačí to tak?
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Exent
Příspěvky: 23
Registrován: 10.05.2012 22:36

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Exent »

Co si máme představit pod pojmem "kvalitnější" ?
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od herman »

Kvalitnější? Snad asi lepší, ne? Tedy dle subjektivního pocitu. Ale já stále píši o tom, že je zbytečné řešit to, která pistole je lepší než ta druhá, prostě to nejde. Každému sedí něco jiného, lze třeba zdůvodnit proč někomu chutná kafe se třema kostkama cukru a jiný jej pije hořké?
Mně prostě nesedí plastové zbraně, stejně tak mi nechutná kafe se třema, ono mi kafe totiž nechutná vůbec. Mám rád čaj. Takže jsem chtěl jen upozornit na zbytečné hašteření.
Naposledy upravil(a) herman dne 18.04.2016 21:33, celkem upraveno 1 x.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1153
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Alstratt »

Pratele resite detaily presne kazdemu sedne neco jine. Nejste nejaky specialove hadam aby jste vyuzily kazdy detail. Ja to treba v akci mam vyzkouseno ze nekde mi muj Sig p226 vyhovoval a jinde by byl lepsi do jine akce zase Glock ktery ale nemam ale vyzkouseny ho uz mam a je fajn do nejake akce jako sluzebni zbran. Neda se rici co je lepsi oboje maji sva specifika v cem vynikaji. Proc myslite ze mnozi specialove ty zbrane meni? Meni to z duvodu do jake akce jdou.
Naposledy upravil(a) Alstratt dne 18.04.2016 21:47, celkem upraveno 1 x.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Exent
Příspěvky: 23
Registrován: 10.05.2012 22:36

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Exent »

To Herman:
V tom případě se omlouvám za moji ignoranci. Já znám dělení na lepší a horší pouze pokud posuzuji jeden parametr. V případě většího zastoupení posuzovaných parametrů mezi posuzovanými celky si to asi neumím představit jako ty.
Že ti nesedí plastové zbraně jsme pochopili z četného množství příspěvků, já chtěl jen uvést věci na pravou míru a napravit dezinformaci.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

Panebože řešit kvalitu subjektivním pocitem... :roll:
Předpokládám, že kdyby byl Herman žena, tak se mu budou subjektivní pocit z kvality pistole měnit i podle menstruace.
Nic ve zlém, ale pistole je strojírenský výrobek a kvalita se dá měřit zcela objektivně jak analýzou daného výrobku (opracování, materiál, tolerance, konstrukční návrh, povrchová úprava...), tak statistickou analýzou jejího provozu (životnost, spolehlivost). Subjektivní pocit s kvalitou nemá co dělat. Je to jako vybírat vhodné auto do terénu podle barvy a úložného prostoru pro rtěnku. Jsou celoocelové pistole, které jsou totální a nekvalitní střepy, víc nebezpečné střelci a jsou plastové pistole, které co do životnosti a spolehlivosti těžko hledají konkurenci. Prohlásit, že plastové pistole jsou šuntje blbost. A prohlašovat to cyklicky co kvartál je porucha.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od herman »

Ale já celou dobu neřeším kvalitu, ale jen ten subjektivní pocit. Celou tu dobu o tom píšu. Ona i ta žena, která bude měnit pistoli podle menstruace má na to právo, nebo snad ne? Prostě může mít člověk superkvér, který mu do ruky nesedne a tím pádem trefí akorát pánubohu do (_!_). A může mít něco z dědictví, bez supervybavení a sestřeluje s tím komáry na dva kilometry. (pro vrtaly, data jsou vymyšlená, pro ekofašos: komáry nezabíjím¨)
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

Hermane tvůj problém je, že si pleteš dva pojmy:
1.) Kvalita - to je objektivní kritérium. Je měřitelná, jsou na to normy, procesy metodiky... a nesouvisí s pocity. Kvalita buďto je, nebo není. Je to jako říct, že délka, plocha nebo vodivost jsou pocity.
2.) Šunt (pro Hermana všechny plastovky) je hanlivé označení nekvalitního, vadného, nefukčního výrobku. Plastové pistole nemusíš mít rád. Ale je kravina označovat je za šunt. Ony jsou často objektivně kvalitnější, než třeba ocelové CZUB.
Za mě konec debaty a byl bych pro smazání.
Jenom mě vždy dostane, jak někdo vydává pocit za kvalitu.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od herman »

štaflík píše:Hermane tvůj problém je, že si pleteš dva pojmy:
1.) Kvalita - to je objektivní kritérium. Je měřitelná, jsou na to normy, procesy metodiky... a nesouvisí s pocity. Kvalita buďto je, nebo není. Je to jako říct, že délka, plocha nebo vodivost jsou pocity.
2.) Šunt (pro Hermana všechny plastovky) je hanlivé označení nekvalitního, vadného, nefukčního výrobku. Plastové pistole nemusíš mít rád. Ale je kravina označovat je za šunt. Ony jsou často objektivně kvalitnější, než třeba ocelové CZUB.
Za mě konec debaty a byl bych pro smazání.
Jenom mě vždy dostane, jak někdo vydává pocit za kvalitu.
Fajn, ty mi tady elou dobu vyvracíš, co jsem neřekl
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

Herman:
-"Můj názor je ten, že z plastu dělané zbraně jsou šunt..."
-"Kvalitnější? Snad asi lepší, ne? Tedy dle subjektivního pocitu...."
A dost už štaflíku! Don't feed trolls....
Odpovědět