Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Falcon81
Příspěvky: 13
Registrován: 05.06.2017 20:38
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Falcon81 »

No, chlapi, tak to všechno pročítám a musím říct, že jsem stejně v řiti, jako před tím. Jasný, můj tajný žolík, jistoty je to Géčko. Naštěstí se mi drží lépe, než gen. 3, nevím, je to možná o pocitu, ale 3 gen. humus do ruky. Walther PPQ, ten mi padl do ruky jako prdel na hrnec, úžasná ergonomie, jenom ty vnitřnosti, ta pružina, no ale uvidíme. SFP9 podobný pocit, jako PPQ, jen mírně mírně horší. Jak jsem se díval na video od kluků z Hovoranů ohledně CZ-P 10C,https://www.youtube.com/watch?v=D1MdXdydbH0&t=962s
tak mě nadchlo to dílenské zpracování, jakože jednoduchost, ale máte asi pravdu, lépe počkat, na pozdější verze.
No, to xdm, na to se podívám, vypadá to zajímavě. Hmm vezmu buď G19 4. gen, nebo SFP9, nebo PPQ uáááá a kdo to má financovat? Nemá někdo peníze navíc :-)
Myslíte že ráže 45 se neoplatí jo? Pokud neberu přebíjené, což bych asi nechtěl, pak jasně cena je někde jinde. Co se týká zastavovací síly, myslel jsem, že bych namísto 45.cal. bral 38.spec, příp. 735 mag. Některé revolvery žerou obě ráže, ale nevím, nakolik je to praktické, hlavně drahé na střelnici. Neuvažoval někdo o koupi Brenu 2 např. Mám kolegu, co ho chce, ovšem, říkám, si, jestli není lepší kosa, případně AK-47, nějaký derivát. 74 asi ne, tam je tuším slabší ráže... Ty závady na vývrtu, zajímavé nikdy jsem o tom neslyšel, pár informací jsem načerpal, jinak jsem v praxi nováček, nedokážu posoudit. Já toho zase tak moc nenastřílím, ono dříve asi zhniju, než nastřílím, tolik, co profík, nebo pracháč. Celkem Vám tu spamuju kurde, ale jen tak pro zajímavost, děláte si zásoby konzerv, apod? Mám typ na dobré nože a menší mačety na zakázku z pružinové oceli od Romana Švarce-Blacka: https://www.youtube.com/watch?feature=p ... qkzem8UuE4, ovšem, něco to stojí. NO je vidět, že ten výběr, stejně budu sám, jak jinak. Děkuju všem za podnětné rady, popřemýšlím a uvidím, nicméně CZ.P10C se odsouvá, může mít mouchy.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Serža »

pokud nepřebíjíš, tak jako první pistoli bych na 100% bral něco v 9x19 = je to evropský standard (velký výběr munice za rozumnou cenu), dostatečná přesnost i zastavovací účinek...a navíc se to pak dá sjednotit s nějakým PDW/SMG
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Kostraaa
Příspěvky: 17
Registrován: 02.06.2017 12:13
Pohlaví: muž
Bydliště: Okolo Frýdku...

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Kostraaa »

Jsem tady sice nový, ale rady ohledně pistole jsem zde čerpal už delší dobu před registrací. Za mě tedy určitě ráže 9mm. Jde mi hlavně o cenu střeliva. Teď jsem kupoval od někoho přebíjené přebytky za 4kč/ks a je to celkem rozdíl, když na střelnici během půl hodiny v klidném tempu vysypu 100 ran. Byl bych rád aby mi vyšlo si zajít takhle zastřílet jednou měsíčně, ale ani to moc nedávám. Na přebíjení nemám absolutně čas.
Navíc, jak už tu padlo, je 9L nejrozšířenější náboj v Evropě a s tím souvisí i jeho relativní dostupnost v případě nějakého průseru.
Takhle jsem teda uvažoval při výběru já. A skončil jsem u Glocka 19 gen.4 (taky proto, že jsem levák)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

Falcon:
chlape, přijde mi, že jsi trochu netrpělivý, trošku líný pohledat a trošku máš velké oči. Vše, na co se tu ptáš se tady probralo několikrát a poměrně důkladně. Stačí hledat. K ráží: hodláš zabíjet zmutované 250 kg zombie?
K pistoli (a ráži):
9x19 je na člověka celkem OK+tu máš výhody:
-je levná
-z toho plyne, že můžeš trénovat (víš, on mega Super SIG za 40 000,- může být na hovno vedle strejdy s ošuchanou starou 75, který s ní umí)
-když ti pistole nesedne, v Lugru to prodáš vždycky a se ztrátou v ceně max. pár návštěv střelnice. Různé jiné ráže se prodávají hůř a s větší ztrátou

K P-10c - pokud ti sedí, klidně bych do ní šel. Nekupovat pistoli ze strachu, že by se na ní mohla časem objevit nějaká moucha a místo toho brát pistole, kde jsou ty mouchy už známé moc smysl nedává. Na druhou stranu všechny pistole, co zde řešíš patří mezi špičku své třídy (levná služební pistole). Waltra jsem jeden čas málem koupil, ale ten průšvih s vypadávajícím vývrtem a přístupem fy Walther mě odradil. Ale: byly to jen moje velké oči. Jen mě zarazilo, že (min. u nás) je má hodně lidí, protože jeté Walthery úplně na odbyt nejdou. Člověk, co mi ho chtěl prodat byl už zjevně zoufalý, chtěl jít s cenou hódně nízko a bylo zřejmé, že se mu zbraň nedaří prodat. Přitom byla krásná. Zaváhal jsem...ale nelituji. Mám jiné zbraně, se kterými jsem trapně spokojen a až mě přestanou bavit nebo zamiluji do jiné (u mě nejčastější prodej důvod prodeje), tak je holt střelím a koupím si, po čem zrovna toužím. Mám tu trošku pověst zbraňově promiskuitního člověka, na druhou stranu náklady na měnění kvérů nedosahují zdaleka nákladů na střílení, takže co. Je to jen pistole. Pokud si nekoupíš vyloženě střep s mega blbou pověstí (a nic takového v tvém pelotonu není), jde o prd.

BREN2 na prodej není. A až bude, bude prý za cca 60k. Nevím...sice je to cena některých DPMS , které budou mít životnost a spolehlivost asi i výrazně nižší, na druhou stranu ergonomie a přesnost bude dál. Ale už se to nebezpečně blíží SIGu, překračuje to AUGa apod.

AK-74 stačí celé Ruské armádě a superlevné krmení 7N6 z dlouhé hlavně AK-74 udělá v těle větší masomlejn, než klasický FMJ z AK-47 či Kosy. Ale to všechno je tu popsáno.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

Ještě ke kroucení rámu:
http://www.beareka.cz/pistole/1542-1033 ... n-m-p9.htm

Tady mrkněte na fotku nového MP9 (nepochybně výborná zbraň, pokud se něco udělá se spouští). Rám je krásně do oblouku (mrkněte na mezeru mezi závěrem a rámem).

Kdovíjak to nesedí ani Hecklerovi:
http://www.beareka.cz/pistole/pistole-h ... -cerna.htm

O prasečím rypáčku Glocka nemluvě:
https://www.google.cz/search?q=glock+pi ... 0&bih=1245
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Serža »

se budu muset podívat, jestli ten můj dvacetiletej dědeček má něco takovýho....ale nikdy jsem se tím nezabýval :roll:
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od JenDAG »

Nicotinick píše:Předně kromě Glocka se ani jedna z Falconem zmíněných zbraní nedělá v ráži .45 ACP. P 10 C a PPQ pouze ve .40 SW.
...
PPQ v .45, koupit se da i u nas.

PPQ M2 4,25'' 12-round .45 Auto, PS
http://www.carl-walther.de/cw.php?lang= ... oduct=2086
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od des »

serža: esli nemáš OCD tak to ničomu nevadí. je to len dust cover.
moj g17 má pignose už z fabriky, tisíce výstrelov s nacvaknutou lampou a ani náznak problému. niektorým fanboys iných značiek nevadí ani ked sa kvoli moc lacnému plastu a nezvládnutej technológii posúvajú kolíky a tým sa mení vzájomná poloha vnútorných súčiastiek.
btw aji keby ti ho celý ukous nemecký ovčák bundeswehrmachtu, tak ti to furt bude normálne fungovat. ;)
Přílohy
pn
pn
image.jpeg (68.8 KiB) Zobrazeno 19384 x
nemóže íst karta furt...
Erunamo
Příspěvky: 15
Registrován: 21.11.2016 18:38

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Erunamo »

Mel bych takovy zaludny dotaz na zdejsi strelce -
Strilim s pistoli (G17) uz pravidelne dva roky. Snazim se trenovat alespon trikrat v mesici, pilovat uchop, postoj.... Mam ale jeden problem. Jsem pravak a dominantni oko mam leve. Navic k tomu nosim i bryle. Diky tomu automaticky zbran po taseni taham mirne doleva, abych mohl dominantnim okem zamirit (mirim obema ocima, ale to levy proste dycky nejak vyhraje). Nez to vsechno srovnam (oci, hledi, musku a cil), trva to dlouho a vysledky za moc nestoji. Uvazoval jsem nad tim, poridit nejaky maly kolimator (Vortex Venom,...). Preci jen je to jen tecka kterou ukazuju na cil na nic nemusim ostrit a nic rovnat.

Myslite, ze by to pomohlo vyresit muj problem? Ma tady take nekdo prohozene dominantni ruku a oko?
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od the.marek »

Mám to stejně a moc nechápu, jak kvůli tomu mohou stát výsledky za prt. Prostě miris tím silnějším okem. Těch pár cm (vzdálenost mezi ocima) bude max. Nějaká setinka vvteřiny a kdoví jestli. Pokud děláš mirenku, tak ti čas vůbec nevadí a pokud trénujes na dynamiku, tak tam zase nehraje roli nejakej ten cm, nestrili se na 25 a míří se obouma očima.

Každopádně ocima to nebude, spíš se na to soustředit a děláš jiný chyby. ;-)
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od JenDAG »

Netahej mirne do leva, tahej poradne, skoro jako by si strilel levou, aby si mel miridla v ose leveho oka.
Kdyztak si pravym okem primrkni.
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od morho »

A co to znamená že to za moc nestojí?
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od morho »

Jinak, měl jsem přesně tu samou kombinaci. Mě ke zlepšení a zrychlení pomohlo změnit postoj/držení, takový ten "obranářský" co mě tenkrát učili v kursu mi prostě nesedí.
Falcon81
Příspěvky: 13
Registrován: 05.06.2017 20:38
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Falcon81 »

štaflík: Heleď, já mám načteno spoustu informací, jen, mnoho lidí, mnoho názorů. Sleduji spoustu videí apod. Samozřejmě, že úskalí vyšších ráží znám, ale láká to. Ono, nějaký fanatik může být i zdrogovaný , když už nelze použít střely HP apod... Jinak zbrojní průkaz mám snad více než 10 let, ale pořád jsem si říkal, není mi to třeba. Změnil jsem názor, rád bych něco svého. Můj problém je vždy ten, že když něco vybírám, pak chci kvalitu a splnění všech mých požadavků. Bohužel ta moje "vyčůranost" obvykle končí tak, že i když jsem četl, zajímal se a nakonec koupil, zjistil jsem, že jsem se měl rozhodnout jinak. Nicméně vyberu něco, z tohoto výběru: Glock 19 gen4. Walther PPQm2, H&K SFP9. Ještě kouknu na xdm, to je pro mě nová věc. Jinak děkuju ještě jednou za informace. Jsem rád, když se někdo ozve a poradí, není nad osobní zkušenosti, díky chlapi.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

ber ci neber, ale na postoj se uplne vyprdni, je to pitomina co te uci v ruznejch blbinach aby měli za co vybirat peníze.
To same ruzne sachovani s pistoli, co jsem videl občas na strelnici je fakt uzasny :D ,
na rozpadu se strili ze všeho mozneho ale asi mirenka nebude to prave, jinak by to ani nebyl rozpad..
respektive myslis ze policiste zasahuji před par dny v GB a ten dnes ve Francii zaujimali nejaky postoj, respektive za na něco takového měli vůbec cas a nejakou myslenku ?
to potrebujes jsou ruce a maximalne horni polovina tela, na zbytek se vyprdni, stoupni si uplne nromalne asi jako u stanku s půllitrem v ruce. Beznou razi bez problemu udrzis.
to ze ti lita nekam do rite za to nemůže postoj ale jednak uchop zbrane a potom ten prst co macka spoust...
když to bude dobře muzes mit nohy třeba za krkem a bude to tam kde to ma bejt :)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

Falcone 81 , pravda je takove, je jedno co mas celkem v ruce, je podstatne méně spatnych zbrani, ale hodne moc spatnych strelcu :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

Falcone, rozdíl v umístění zásahu o 5mm může udělat 10x víc, než rozdíl mezi Lugerem a .45 či .357. Moc si to fetišizuješ. Abys pak neměl zbraň mamuty ale, kvůli ceně střeliva, váze zbraně a zpětnému rázu nebyl schopen trefit vrata od stodoly. On i ten lugr na smažku většinou zabere. A může se stát, že .357 bude málo.
Glocka bych osobně bral v gen. 3. Walthera bych (pokud tedy trváš na nekompromisní kvalitě) asi nebral. Hecklera neznám, ale moc se mi líbí. XDM mi přijde divné, raději moderní čízu, než chorvata, ale za to mně tu ukamenují, protože chorvati teď frčí. Já ho původně chtěl (3.8+5.25) a nějak mě naživo nedostal. Ale dám mu ještě šanci, možná ho za rok nebo tak koupím. Ale každého chutě.
Falcon81
Příspěvky: 13
Registrován: 05.06.2017 20:38
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Falcon81 »

štaflík píše:Falcone, rozdíl v umístění zásahu o 5mm může udělat 10x víc, než rozdíl mezi Lugerem a .45 či .357. Moc si to fetišizuješ. Abys pak neměl zbraň mamuty ale, kvůli ceně střeliva, váze zbraně a zpětnému rázu nebyl schopen trefit vrata od stodoly. On i ten lugr na smažku většinou zabere. A může se stát, že .357 bude málo.
Glocka bych osobně bral v gen. 3. Walthera bych (pokud tedy trváš na nekompromisní kvalitě) asi nebral. Hecklera neznám, ale moc se mi líbí. XDM mi přijde divné, raději moderní čízu, než chorvata, ale za to mně tu ukamenují, protože chorvati teď frčí. Já ho původně chtěl (3.8+5.25) a nějak mě naživo nedostal. Ale dám mu ještě šanci, možná ho za rok nebo tak koupím. Ale každého chutě.
Jasný s tou ráží mám jasno, dík. Tvůj názor na gen3 a 4 u Glocku? Proč by jsi vybral osobně 3. gen? Prověřenost, jistota, tomu rozumím, ovšem mě tak zle padne do ruky! To už byla lepší ta 4 gen. Já jsem vždy tíhl ke Glocku, ovšem potom jsem zkusil např. právě Walthera PPQ a SFP9 s řekl si, tý jo, to je jiný kafe, sedí, jak ulitý. A to mě trochu rozhodilo plány no... S tím vypadáváním vývrtu, co si mám pod tím představit? konstrukční chyba, která byla opravena, častý jev, nebo náhodná špatná série. Ta pistole je poté nepoužitelná, děje se to pořád a často?
S tím sesazením rámu s tělem a celkově "nekompromisní" kvalitě, jak jsi psal... Ono, já mám pocit, když jsem koukal na různé zátěžové testy ve formě, ponoření do vody, zahrabání v písku, hlíně, bahně... že nebyla snad jediná pistole, včetně Glocku, která by z toho vyšla bez jakéhokoliv problému. Walther vedl, první test bez problému, kdežto SFP9 už musel dvakrát nakopávat na závěr. Ale stačilo rychle nakopnout a HK jel dál. Ovšem Waltík po prvním kole frajer druhé se několikrát při stejném testu zasekl tak, že s ním borec měl hromadu práce. Ještě prostuduju jednou Glocka, těch testů je habakuk.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Fabulous »

Jasně, řiď se podle Youtube testů a plků amatérů na fórech :)

Dám ti jedinou radu, víc ne:

Walther aka Umarex jako služební/pracovní zbraň nikdy.

Glock ano, bez přemýšlení. Springfield/HS product také. Vše ostatní je buď nevyzkoušené (CZ P10) nebo to zde nemá žádnou servisní podporu (SIG P320).
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

Falcon:
hele ty "testy" to je, přesně jak píše Fab, celkem o hovně. Prostě nezajistíš objektivní a stejné podmínky pro všechny kvéry v testu. Někomu to bahno vleze o milimetr vedle, či bude mít o fous milimetru větší kousek štěrku, kde to vadí a nazdar.
Vypadávání vývrtu u W. se týkalo některých sérií víc, jiných méně. Když jsem to "studoval" před koupí, tak jistota není u žádné. Ale neznamená to, že se ti i u těch "nejhorších" serií na tuty vysype vývrt.
Kvér střílí dál, dokonce i dopředu. Jenom se to místo blbě čistí + tam chybí povrchovka, takže je to takový zárodek problémů. Teoreticky, kdyby se to sypalo dál by mohlo dojít ke zhoršení přesnosti a dalším radostem, ale to IMHO jentak nehrozí. Zas tak moc se to nesype.
V mnohem menší míře se to dělo i některým Glockům (který se k tomu ale stavěl čelem, vč. českého zastoupení). Viděl jsem to na vlastní oči u jedné krásné nestřílené 19 z Ostravy, kterou nakonec zoufalý majitel prodal za 6k (mě ne). Opět: kvér střílí, funguje zcela bez problémů. "Jen" má zaděláno. Postižených Glocků bylo IMHO velmi malé procento. Jinak jsou k neutahání.
Chorvata s nastřílenou haldou tisíc jsem neviděl, ale věřím, že zrovna Fab těm svým Ustašovcům dal čouda :D
Odpovědět