Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 212
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od MarkusX »

Vybírám subkompakt na nošení, vychází mi G43 resp. G30 asi nej poměr cena/výkon. Ještě nějaká rozumná alternativa??
Zastřel bobra, zachráníš strom.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od M M »

SW MP Shield si uz v rukach mal?
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od vratnikp »

Já nedám dopustit na Walther PPQ M2 SC a PPS
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PeFi »

MarkusX píše: 09.03.2020 13:22 Vybírám subkompakt na nošení, vychází mi G43 resp. G30 asi nej poměr cena/výkon. Ještě nějaká rozumná alternativa??
Zkus si určitě G43X.

G43 je fakt strašně malý a to mám na chlapa celkem malou ruku (standardní dlaň, kratší prsty). Se standardním (nejmenším) zásobníkem se mi vysloveně blbě drží. Se zásobníkem +1 je to o dost lepší, ale i tak mi to přišlo hodně úzké a nepohodlné.
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 212
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od MarkusX »

Dík za tipy, ještě mne zaujalo XDS, nějaká zkušenost?
Zastřel bobra, zachráníš strom.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

no jako nejrozumejsi verzi by pro me byl Glock 30, protože ,45 acp je proste lepsi nez 9mm luger a 10 ks v zasobniku dost dobry, G43 bych nechtel ani nahodou, moc male, moc malo naboju, pokud bys chtěl 9mm Luger , ale radeji bych tu .45 acp tak je tady dobra volba v G26 s botkou zasobniku, dobře se to drzi a vejde se tam vice nez do 43, rozdily ve velikosti jsou ale male. No a potom tady mame Glock 21 to je uz velky ale .... neznam lepšího glocka nez model 21.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Cep »

Jsou ještě 'mutanti', třeba G43X. Už obstojně velká pažba, pořád pěkně úzký, 10 v základu mi přijde ok (někteří upozorňují, že se tam vleze i jiný zásobník..).
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od FMJ »

Vyber si to, co ti sedne do dlaně, z čeho máš dobrý pocit a z čeho dokážeš efektivně zasahovat. A hlavně to, co budeš schopen dlouhodobě nosit (pokud je to zbraň na sebeobranu) a s čím budeš trénovat. Jestli 9 x 19 nebo .45 ACP..... Je jedno, čím uděláš díru do terče, pokud ji uděláš dobře, tj. přesně...
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

hm, bavime se o zbrani na noseni a ne o delani der do papiru.. ale do delani der do neceho uplne jiného a cas je to poslední co na to budes mit. Takze pokud budu volit mezi 9mm Luger a ,45 acp tak je pro me volba jasna. ,45 acp. Dale pokud budu mit moznost si vybrat ze skoro stejnych zbrani s rozdilnou kapacitou zasobniku tak si vyberu tu s tou vetsi kapacitou.... to ze existuji ruzne verze G43 je jen o tom ze puvodni G43 se moc nepovedl..
pokud se bude jednat o to ze hrozi fakt realne riziko tak si vezmu ,45 acp a s velkou kapacitou a to G 21. a ještě si do toho vyberu nejake poradne naboje...a to ještě plati ze to co ma byt streleno ma byt streleno dvakrát protože život je drahy a naboje levne...ale to není z me hlavy :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od dolmar »

MarkusX píše: 10.03.2020 16:12 Dík za tipy, ještě mne zaujalo XDS, nějaká zkušenost?
XDS v .45ACP mám, nosím ho pravidelně ve vnitřním kydexu vlastní výroby. Je to super a velmi přesná pistole ( na svou velikost ). Povrchovka v tom kydexu nijak netrpí. Náhradní zásobníky jsou dost drahé. Střelivo si přebíjím, vybíravá není. Spoušť je už v základu celkem OK, i když se dá vyladit sadou ND ( k dostání na Brownells ). S menším zásobníkem není úchop žádná sláva, s tím větším už naprostá pohoda.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nicotinick »

MarkusX píše: 10.03.2020 16:12 Dík za tipy, ještě mne zaujalo XDS, nějaká zkušenost?
XDS není špatná volba, je to dobrá pistolka. Pokud ale mám srovnávat a mluvíme o ráži 9L, G 43X je jednoznačně lepší, už kvůli úchopu a přebíjení zásobníku.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

Kdybych nenosil revolver, šel bych do XDS v .45 ACP. Cenově dostupný, spolehlivý, velmi dobře nositelný knedlíkomet. :yes
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PeFi »

viktor píše: 10.03.2020 18:19 to ze existuji ruzne verze G43 je jen o tom ze puvodni G43 se moc nepovedl..
G43 se povledl, pokud máš drobnou ženskou ruku a vážíš pod 50 kg i s botama.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

no rozdil mezi XDS v ,45 a glockem 30 je asi 2 tis kc , v kapacite naboju 7 vz 10 ran u Glocku 30,
volil bych Glocka 30,
vychazim z toho ze to je zbran na noseni a sebeobranu, to proste musí fungovat
a ) Glocky proste fungujou, XDS sice taky ale Glocky jsou proste provereny lepe nez XDS
b ) kapacita zasobniku, je bohužel prilis svedectvi o tom ze naboju není nikdy dost
c ) cenovy rozdil není nijak velky

cena streliva .45 acp normalne kupovaného ( ne prebijeneho ) je cca 2 x vyssi nez u 9mm Luger. Nicmene se nebavime o zbrani na tercovou sportovni strelbu ( z odpovídající spotřebou streliva ) ale o zbrani urcenou k noseni a k sebeobrane.. cenu bych neresil .
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

PeFi to je asi mozne, nicmene i ta drobna zenska ruka ho musí pevne drzet jinak se seka. Pokud ho blbe drzis není to na 100 %.
Podle mého nazoru je model 26 nej co se tyka malych Glocku v rezi 9 m Luger. Zasobnik samozrejme z botkou.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PeFi »

U ne-glocků jsem se obával dostupnosti náhradních dílů na našem trhu. Ne že bych zatím nějaké díly, kromě dalších zásobníků, pořizoval.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od FMJ »

Pokud nebudeš trénovat, nebudeš trefovat ergo nebudeš efektivní... Jestli si vybereš Canika, STI, Kimber nebo Grand Power je jedno.... Zbraň ti musí sednout a musíš ji ovládat, znát jeji potenciál a umět s ním pracovat. Zkus si vzít do ruky co nejvíce značek a typů a možná zjistíš, že ti nejvíc sedí TT 33..... Jsou to tvé peníze, mělo by to být jen tvé rozhodnutí.....
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

Jasně, zbraň na nošení musí být spolehlivá, nositelná a člověk s ní musí trefit.
Jinak před koupí osahat maximum, ale pokud koupíš XDS nebo G, vždycky je solidně prodáš.

2 viktor
Cena zbraně není důležitá. Aby člověk rychle a přesně trefoval, musí vystřílet spoustu střeliva a cena každé zbraně se v tisících výstřelů rozpustí, ať stála 10, 15 nebo 25k.
Napsat, že dvojnásobná cena střeliva u sebeobranné zbraně není důležitá, je nesmysl. Aby ji člověk zvládl, musí střílet, střílet, střílet... A nejen na začátku, i kondičně. Takže na drahé střelivo musí člověk mít.
Co se týče kapacity, je to přesně naopak. V občanské sebeobraně padá minimum ran (pokud nejde o nevýkonné ráže typu 6,35 nebo .22). U služební zbraně prosím...
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od dolmar »

Asi tak. Já to XDS koupil použité ( ale prakticky nové ) za 11kKč. Protože přebíjím, tak cenu střeliva až tolik neřeším, spíš jsem na tom chtěl demonstrovat že ta pistole žere všecko co jsem do ní nacpal - přebíjenky, tovární SB, Black Mamby. Pokud jde o kapacitu tak je pravda že padá minimum ran, stejně ale nosím náhradní zásobník. Vždycky.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

jsou asi dva druhy majitelu zbrane,
jedni ji mam proste doma pro strejdu prihodu a nic neresi, ok i tak je .45 proste v pripade sebeobrany lepsi nez 9mm luger
druzi co trenujou a strelbu a zavodej, proste je to bavi, tak se stejne dopracujou k prebijeni a .45 acp se prebiji dobře, nabojnic .45 acp je méně nez 9 m luger ale není to zas tak velky problém
TT respektive naboj 7,62 Tokarev sice prostreli lecos ale to není v sebeobrane zrovna vitestvi, respektive proleti a mnoho energie nepreda, .45 acp je vyrazne lepsi navíc u 7,62 Tokarev bude pravdepodobne vyssi riziko zasahu nezucastneho
s kapacitou naboju mate pravdu, ale obavam se ze charakter utocniku, respektive jejich pocet se bude casem trosku lisit, stejne jako jejich odolnost .... respektive motivace, drogy atd ..
pokud bych uvazoval o ´vhodne razi pro sebeobranu asi bych se rozhodoval mezi
9mm luger, 40 sw , 10mm auto, .45 acp, 38 sp ( nic moc tak alespoň +P ) 357mag s lehkou strelou
vzhledem k rozsireni a a ze většina lidi dava prednost pi před revolverem zbyvaji jen dve 9mm luger a 45 acp.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Odpovědět