Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

viktor píše: 01.04.2020 19:09 ....nic se podle me nevyrovna glocku 21...
Každý má asi svého koně a tak je to správně. Nicméně, když už knedlíkomet, tak tam jedině klasiku - 1911A1. S tou jsem dokázal dělat dvojstřely jak s ničím jiným předtím ani potom.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od RedneckBear »

Glocky si urcite planuju osahat. Sice sazim na tu G48 (kupodivu se mi i libi s tim stribrnym zaverem, coz me docela prekvapuje), ale dotek je dotek. Mimochodem na forech par lidi resi, ze jim u G19 Gen5 vadi ty pulkruhove vyrezy dole na pazbe, jake s tim mate kdo zkusenosti, pls?

PS: Na myho mejla mi z odd zbrani zavolali a rekli, at klidne poslu zadost datovkou a daji mi vedet, az si ji budu moct po skonceni nouzovyho stavu vyzvednout.

Bivoj: Narusit statistiku bych si nedovolil! A mistni gangy jsou nastesti dost miniaturni, jen dve cca peticlenne skupinky, lisici se barvou. Gangsta prestrelky tu nastesti nehrozi. :-)
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od des »

troška tej štatistiky...
http://abesguncave.com/how-many-rounds- ... led-carry/
už som to sem niekde dával, tak len malé pripomenutie. možno to niekoho zaujme, prekvapí alebo pobaví :angel
nemóže íst karta furt...
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od FMJ »

Osobně se držím hesla, že rozumná převaha kapacity palebného potenciálu je lepší, než případný deficit, zapříčiněný přílišným optimismem. Ale ano, jsem lehce paranoidní a vždy počítám s tou nejhorší variantou.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

bivoji 1911 A1 ke sice klasika a dovede byt hodne presna. To mas pravdu. Znam ji docela dobře. Taky je hezci nez Glock, je to proste klasika. Nicmene G21 ma skoro dvojnásobnou kapacitu zasobniku, jiste existuje i verze 1911 s dvouradym supletem ale to fakt uz musíš mit ruce jak lopaty. Jinak koncis na 7 max 8 naboji vz. 13 ks u G21.
Potom tvar Glocku je sice ruzne esteticky hodnocen ale je vyrazne praktictejsi nez 1911. Proste z toho nic necumi a nic nedrhne a vůbec. Presnost G21 je hodne dobra. Mel jsem schovanej terc ( nekryte lezici ) kde byla místo 10tky jedna velka dira kterou proletlo asi 70 ran.. proste mas pravdu v tom ze 1911 je klasika ale když chces co nejvic olova dostat na to spravne místo v co nejrychleji tak vyhrava G21 nad 1911ctkou..
je to proste radost :D uz jsem jednou před lety mel G21 a tak jsem na ni vzpominal ze jsem si ji proste musel koupit znova..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
xajan
Příspěvky: 148
Registrován: 16.06.2016 12:16

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od xajan »

RedneckBear píše: 01.04.2020 20:06 Glocky si urcite planuju osahat. Sice sazim na tu G48 (kupodivu se mi i libi s tim stribrnym zaverem, coz me docela prekvapuje), ale dotek je dotek. Mimochodem na forech par lidi resi, ze jim u G19 Gen5 vadi ty pulkruhove vyrezy dole na pazbe, jake s tim mate kdo zkusenosti
Ten výřez už není u verze FS, která je za stejnou cenu jako standartní Gen5
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od RedneckBear »

Aha, diky! Prave G19 Gen5 FS zvazuju spolecne s G48.
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

RedneckBear píše: 01.04.2020 20:06 Mimochodem na forech par lidi resi, ze jim u G19 Gen5 vadi ty pulkruhove vyrezy dole na pazbe, jake s tim mate kdo zkusenosti, pls?
U fullframe (G17) to až tak nevadí, ale u rámů kde je pažbička zkrácená (právě 19 ap) to prostě mému malíčku vadí. A asi nejsem určitě sám, protože Glock od toho houfně upouští a všechny novější verze (FS, MOS) už jsou bez toho výřezu. Takže kdyžtak jít rozhodně do nich (FS).

2 viktor - 1911A1 je jen jednořadá, dvouřadá je tuším 2011. A je to tlustá bachyně... :D Nic pro moje ručky.

Co se týče té 1911, nebavil jsem se o přesnosti ale o dvoustřelech. Ta spoušť, pokud je dobře vyladěná, je prostě lahůdka a jak říkám, s žádnou zbraní předtím ani potom jsem nebyl schopen sázet dvoustřely na 10m pod palec vedle sebe... Je to asi po té Anakondě druhá zbraň u které mi nejvíc vadí, že jsem ji pustil dál.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Strelec45 »

Tak dvouřadý dělá Norek a taky Para Ordnance a taky dělala Llama dokonce v kompaktu, 10 ran a přitom to bylo takový malý ... :rock Byl jsem jen slinu od toho si to pořídit. :lol:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

mel jsem dve 1911 , jednu klasiku A1 potom C Comandera byl trosku kratsi. Obe v .45 acp. Kamarad mel Lamu v 9mm Luger ale nic moc to fat nebylo. J je to klasika, jak jsem uz psal. Dnes kdybych uvazoval o modelu 1911 tak deltu elite v 10 mm AUTO. To by se mi libilo ale zas se taky nezblaznim když ji mit nebudu.
Ono i G21 ma tu pazdu docela humpolackou ale není to tak hrozny jako u dvourade 1911. Ale musim si davat bacha jak ji chytnu, když jsem moc rychlej tak potom strilim lehce doleva, proste ji drzim nakřivo.
Mel jsem dve pi s kterejma slo na 50m sundat asfaltoverho holuba prakticky kazdou ranou. G 21 a P38. Glocka jsem si koupil zas, tu P38 uz nemam. Jako sbirkova dobry, ale jinak takovy desne neforemny.
Jak tady resej ty slim glocky, s jednoradejma zasobnikama. Nesel bych do toho. Zbran zestihli o cca 7mm a kapacita zasobniku jde dolu o 50 % navíc se me to blbe drzi. Proste radeji budu mit v zasobniku cca 10 - 14 ks naboju a vim ze vse v pohode a nez to nekde narvany v jednoradaku na krev. Navíc vim o par pripadech ze nestacily ani ta dvourade po 15 ks .. proste ne to prijde jako kdybych zmensil nadrz u auta o 50 % s tim ze je auto o hmotnosti 1 tuny o 50 kg lehci.... a dojezd cca 200km musí prece stacit ne ?
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

Z 15+1 na 10+1 není redukce o 50% ale jen o cca 30%... ;) (Nebavíme se tu o G43 přece...) Btw, 43X a 48 NEJSOU jednořaďáky. Spíš takový hybridy, protože v zásobníku ty náboje jsou cik cak, ale nesedí na sobě ve dvou řadách, jsou to takový 1,5 řaďáky... Navíc jak už jsem několikrát psal, do 43X a48 existuje dvouřadej zásobník na 15 ran: https://shieldarms.com/glock-43x-48-15-round-mag

Viz také recenze zde:
https://www.youtube.com/watch?v=NzsY4iKUbrw
https://www.youtube.com/watch?v=3pDKXJNaTsY
https://www.youtube.com/watch?v=mZn0SHN52i8
atp... Jen je dostat do ČR...

Jinak prostě my s menšíma rukama to vidíme jinak. Já s 48 nastřílím prostě líp jak s 19 či 17/19X. A prostě oželím 30% kapacity zásobníku výměnou za přesnou nejen pudovou střelbu.

Tohle rychlopalbou na 15m se mi prostě nepovede s ničím jiným než s G48:

Obrázek

(Možná ta 1911 by to dala taky, ale tu už nemám...)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

ti nekdy bivoji pujcim G21 :-) peknej terc, co to je rychlopalba ? 1 rana /sec ci 5 ran/sec ?
to by chtelo nejakej standart, třeba 5m nekryte lezici, pi v pouzdrem bez naboje v komore, 10 ran..
to by slo ? kolik sec ? hodnoceni = nastrel - cas ? si vlastne muzeme dat takove "rozptylene" zavody. Aby to vyhovelo karantene.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Trace »

Závody proč ne, ale jsou tu někde v Praze (kolem Prahy) otevřené střelnice?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Žulda
Příspěvky: 50
Registrován: 15.07.2013 8:29
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Žulda »

Dost se tu rozšiřují turecké Caniky.
Střílel jsem s ním s kolimátorem na jednom závodu LOSu. Má to parádní spoušť, cena je taky slušná, funkčně kluci, co s nimi střílí, taky říkali OK. Jen je to turek, no.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Fabulous »

Ano, muslimské zbraně. Podporovat Turky může jen blázen nebo prázdnohlávka.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nuwara »

Souhlas s Fabem.
Shodou okolností jsem s touhle pistolí taky střílel na LOSU, je celkem pravděpodobné, že stejné závody. Po těch pár ranách si fakt netroufám soudit něco o tom, jak se z toho střílí. Nehledě na to, že několikrát se tam opakovaly ty samé závady. Nepřebil po výstřelu a pak ještě jedna, musel bych těžce zavzpomínat co to bylo. A vzhledem k počtu závodníků byla ta závada příliš často. Odhadem více jak 10% účastníků...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od skagerak »

Rekl bych, ze vyber pistoli je dost siroky na to, aby bylo nutno do nej zarazovat canik....
Žulda
Příspěvky: 50
Registrován: 15.07.2013 8:29
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Žulda »

Jasný, já bych si ho taky nekoupil, s Glockama jsem spokojený. Jen jsem to uvedl jako variantu.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

takove online zavody... proste mame karanténu a se strelnicema je samozrejme problém..
nekde to jde, za jistých podmínek
dame proste soutezni disciplinu a kazdej bude svým rozhodcim a je jen na nem jestli bude ci nebude podvádět
a podvádět se nemá
takze ja bys si dovolil navrhnout
terc na vzdalenost 5m, terc nekryte lezici figura
10 . ran startovni pozice, zbran v pouzdre, zasobnik 10 naboju, naboj nesmí byt v komore
celkovy cas na vystrileni 10 ran
hodnoceni je počet bodu munus cas
foto poslat cas napsat
zbrane pi , raze libovolna od .22 lr po .50 AE
PDW, start zbran v ponosu
jestli vas to nekoho zaujme tak zalozte vlakno
pristi stredu to nastrlim, drive se k tomu nedostanu
G26, G21, UZI :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od skagerak »

A pocet pokusu :devil ?
Odpovědět