Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Fabulous »

mc.ready píše: 23.05.2020 19:07 Šoku z kvality čtyř HK ve dvou rážích. :shock:
Můžeš to vysvětlit?
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od mc.ready »

HK 45 Tactical, vypadaný vývrt álá Glock. Reklamace.
Výměna za SFP 9 ....zde vakl na výměnných hřbetech (navíc špatné slícování na horní straně) který dost narušoval úchop. Velký vakl pravé páčky vypouštění závěru, používáním se zvětšoval. To samé u dvou HK P30L, tam byl pohyb hřbetů a pravého záchytu závěru ještě větší, zbraň doslova "chrastila". U jedné P30 křivě odstříknuta páčka vypouštění zásobníku, šlo narovnat mírným ohnutím. U druhého modelu, došlo zřejmě při výrobě k mírnému stržení ústí hlavně v polygonu.
Nyní P226, P320 M17 a P320 compact
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od vratnikp »

mc.ready píše: 23.05.2020 19:07 Mám takovou zkušenost, že zbraň musi stoprocentně sedět v ruce, pak nedochází k žádným chybám ve spouštění.
Souhlasim, pokud zbran sedne skvele, je to velke plus. Dulezite to je, pokud clovek nechodi tydne trenovat. Leta jsem byl spokojenym glockarem, trenoval jsem min. 1x tydne. Pak jsme dva roky trenoval max. 1x mesicne a byla to bida. Nebyl jsem konzistentni v uchopu ani spousteni. Pak jsem si na jeden trenink pujcil ppq a razem byly rozptyly polovicni a bylo rozhodnuto. Uvidime kolik ran daji do nejakeho zasadniho opotrebeni...
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Haluziak »

Nedávno jsem koukal nějaké video s Jerry Miculkem a ten říkal, že pokud se ti pistole drží dobře, tak děláš něco špatně. Ale taky tam říkal, že máš mít "death grip" na pistoli.

Pro neangličtináře - že máš tu krochnu držet jako kdyby na tom závisel tvůj život a snažit se ji vlastně rozdrtit rukama.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od vratnikp »

S tim nesouhlasim, blaster mas tisknout tak silne jako pri podani ruky kamaradovi. Moc silny stisk omezuje izolovany pohyb ukazovakem. Nemyslel spis JM zamceni kloubu?
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Haluziak »

Proto jsem to dal do uvozovek, neb nevím jestli se Mistr uťal ale taky znám jiné poučky. Šlo teda o rychlopalbu.

Odkaz tady: https://www.youtube.com/watch?v=pic_C6Adt3Q&t=1313s
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od M M »

100 strelcov, 100 nazorov ... na HT ti to povedia ako s tym stlacanim ruky dame (silnou) a kamosovi (slabou), Massad Ayoob zase razi "crush grip" (ten je fakt dobry na maly revolver), Miculek ma tiez k tomu svoje ... vyskusaj a vyber si :mrgreen:. Osobne - zbran ktora sa mi blbo drzi, ide z domu.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Zarozak »

U me 100% plati,ze kdyz chci strilet a trefovat opravdu rychle,tak musim drzet jak pravi JM az klouby praskaji a prsty belaji,jinak nemam sanci to udrzet. Na ten level,kdy bych drzel krochnu mezi dvema prsty a navrat zbrane do vychozi polohy by absolutne korespondoval s resetem a novym spustenim,kdy zbran lita v rukach jak splasena kobyla,ale strili rychle jak jen dokaze jednou dirou,jsem se jeste nedostal a asi se o to ani nebudu snazit :?

Naopak toto praktikuju u mirenky,ale samozrejme v podstatne nizsi kadenci :lol:
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

bylo zajimave zmerit silu stisku zbrane u zacatecnika a u trénovaného strelce..nicmene je zpetny raz vždy tak silny ze ji muzes drzet jak chces a stejne se pohne :-) takze je to o tom kdy stisknes spoust podruhe...
teoreticky by bylo fajn mit hlaven co nejníže ale je to fak zas neprijemne, proste vse jde rovnou dozadu..
zas když je hodne vyskoko jako to ma sig tak jde raz hodne do zvihu..a hure se to srovnava..CZ 75 byla a je v tomhle docela dost dobrej kompromis uznavana celym svetem..
glocky taky nejsou spatny ale mají jiny a pro hodne lidi neprirozenej sklon rukojeti, jde o zvyk..
a stále plati jen jedno a to na strelnici a hodne moc naboju,,, a strilet, strilet a strilet a strilet a strilet ...:-)
je objektivne vyzkouseno ze anglicke zkraty a terminy moc nepomahaji :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Zapadlo »

nežvanit.
střílet, střílet, střílet.
Tělo se samo časem naučí jak se bude zbraně držet.
(celé tělo, nejde zdaleka jen o prsty a dlaň)
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od mukl »

Jsem se takhle asi před týdnem probudil se zvláštním pocitem a náhlým vnuknutím odněkud shůry, ....že potřebuji konečně nějakou pořádnou bouchačku! Novou z obchodu, vybalenou z krabice. Prostou zásahů všech vás "ladičů" a neopotřebenou šílenými "kulometčíky", kteří jsou schopni chodit na střelnici každý týden... a vystřílet tam tisíce svých speciálně nalaborovaných nábojů dle vlastního receptu. Zkrátka, také unaven ze všech těch enzetových, stoletých Makarovů a Tokarevů a ráže 7,65, jsem chtěl něco trochu jiného....Podíval jsem se na stav svého konta :( , proletěl jsem nějaké ty "internety". Ještě ten den pak zajel pro nákupní povolení. Pak už to šlo "ráz - naráz". No, ....myslel jsem to dobře, ale dopadlo to jako vždycky :mrgreen:. Ale střílí, funguje, trefuje...a je to čínský kus železa kalibru 11,48 mm :angel
pic.JPG
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Serža »

proč když je to čínský k tomu máš US sumky a známky?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od mukl »

Seržo.... :roll:. Ale co to povídáš? Protože to je "styl Colt 1911". Bambusové hůlky a klobouk z rákosí k tomu nechci fotit. A takhle se mi to líbí :clap . Víš, to je "Americké zátiší" z ryze neamerických předmětů. Všechno je jen fejk a kopie...a ta celta na které to leží je ruská :mrgreen:
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Argonaut »

Cena je pravda příznivá, ale jak pls vypadá zpracování?
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

zpracovani je armadni cinske, proste tam kde to není nutne je to hrube a tam kde je to nutne je to dost dobry, hlaven v chromu, materiál vybornej ( většinou ) když to objedes nekde pilnikem a prejedes cerni tak je to dost dobra pistole :-) nekdy byvaj hrany tak ostre ze se o ne porezes, ale je to jen kosmetika..
ještě zjisti ze naboje za 8 - 9 kc/ kus jdou také udelat za cca 2 kc :-) jo jo :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Strelec45 »

Na tý mý 1911 je taková horší spoušť, ale já mám A1 ne "laděný". Mám tam dobrý 4 kila, ale nechce se mi to leštit, spíš to dám časem puškaři. :oops: Ale už jsem si tak nějak zvykl, nechce se to furt zajet. :mrgreen:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od mukl »

Zpracování mého kusu Norinco 1911 A1 "Sport" 45ACP....je takové přiměřené. Nemám s čím srovnávat. V obchodě jsem viděl taky Remington 1911, ale ten stál 38 tisíc. Tak jsem se raději na něho ani dál nedíval. Jak nesnáším sport, nemám rád ani "sportovní" úpravy zbraní a obecně čehokoliv. Chtěl jsem raději provedení "Standart". To ale momentálně neměli. Prodavač volal přímo nějakým dealerům, kteří to Norinco vozí z Německa a obratem jsem dostal informaci, že prý ani v příští várce "standarty" nebudou. Tak jsem vzal tohle. Já jsem vlastně původně šel koupit tak trochu, možná spíš CZ P10, ale cena 10 600 Kč za novou, celoocelovou, dospělou pistoli s chromovanou hlavní v hezké ráži 45 :angel , mne dostala. Za ty prachy, bych řekl...že to zpracování je přímo výborné. Když jsem četl v diskuzích ty povídačky o otřepech, pilnících a zalešťování ploch, hran....Tohle fakt není nutné. Nejkrásnější moment z mého nákupu byl, když jsem ještě poprosil o dvě krabičky nábojů. Prodavač praštil o stůl s dvěma těžkými "krabicemi". Když jsem to otevřel a viděl ty "knedlíky", pochopil jsem konečně, že tohle jsem vlastně vždycky chtěl :clap .
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od mukl »

Pak se také vedou diskuze o zastaralosti 1911, malé kapacitě zásobníku,velké váze, nevhodnosti pro denní nošení archaické dlaňové pojistce atp.... Che, che..! To jsou kecy :roll: . 1911 je nesmrtelná a stále živá legenda :rock . A "sedm kulí jako v Sarajevu" na legraci stačí :nod . Ono totiž, jak američané říkají: "Devítka zabíjí tělo, ...ale pětačtyřicítka zabije i duši" :tmi .
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nicotinick »

No, nechci ti kazit radost, ale ono u Norinca 1911 za ty prachy ani nejde o nějaké otřepy a nezaleštěné plochy, ale o to, že Číňani tak nějak nepochopili princip uzamčení a odemykání. Takže je tam v 90% úplně na píču odemykací řetízek, občas to zamyká jen na jeden zub atd. Navíc to má velmi často blbě vyvrtané díry mimo osy standardních 1911, někdy navíc ne kolmo, takže se ztrácí ta obrovská výhoda "stavebnicovosti" a záměny dílů různých výrobců (podobně jako u AR 15).

Ale co já vím, třeba už se polepšili, poslední Norinco 1911 jsem hodil do kopřiv už před více než 10ti lety. 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od mukl »

Radost bych měl zkaženou, kdyby se to hned při druhé návštěvě střelnice "rozpadlo" a polámalo. Chci tedy věřit, že to aspoň cca do 1000 ran vydrží. To z toho já, totiž ani nikdy nevystřílím. Asi máš ve všem pravdu, ale výměna součástek, stavebnicová koncepce, atypicky "vyvrtané díry". Tohle mi opravdu nic neříká. Takové, jak to je, je pro mé páprdovské občasné picnutí na kryté střelnici naprosto dostatečné :F . Tak mně prosím tě, nestraš :tmi....
Odpovědět