Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od skagerak »

Na to uzamceni bych se asi byt muklem pokusil podivat (1911 nemam, ale o techto problemech jsem slysel)
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nicotinick »

mukl píše: 06.06.2020 11:59 Radost bych měl zkaženou, kdyby se to hned při druhé návštěvě střelnice "rozpadlo" a polámalo. Chci tedy věřit, že to aspoň cca do 1000 ran vydrží. To z toho já, totiž ani nikdy nevystřílím.
A tak to potom jo. Vydrží to podstatně víc, ten matroš to podrží. :yes :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

U těchto Číňanů je potřeba mít štěstí na kus, buď bude OK a max těch 1000 ran to vydrží (a navíc třeba uzamčení bude OK) a bude střílet pěkně a nebo naopak to bude šrot, který netrefí stodolu zevnitř a materiálově bude mizerný. Aspoň dřív to tak bylo, jak to je dnes nevím, protože to nesleduju.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Trace »

Jsou někde dostupné zásobníky pro S&W M&P 2.0 Compact v Lugru? hledám a hledám a nenacházím..
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od vrbodol »

Hele nemá to ňák strašně dlouhej záchyt zásobníku ? Příjde mi že to strašně vyčnívá.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nicotinick »

Jestli máš na mysli to Norinco, tak je to vcelku běžně doplňované zvětšené tlačítko "oversize mag release button". Většinou profil není vyšší než střenky. Číňani to asi už v základu dávají k téhle verzi "Sport".
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od vrbodol »

Jo Norinco. Hezká pistole,ale tohle je jak pěst na oko.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

k zamykani poklesem hlavne, 1911 byl ajedna z prvních variant, nemá cenu jit do podrobnosti. CZ 75 je uz zjednodusena verze, tvz. retizek je nahrazen cepem a drážkou, funkce je stejna, další verze je ala Glock. retizek ala 1911 nemá prokluz ale hlaven klesa prakticky okamzite.
pokud je uzamceni na vice ozubu ( 1911, CZ, Tokarev atd..) je u nove pistole uzamceni prakticky vždy pouze na jeden zub, později vzniknou nutne vule a sedne si to. Dnes reseno na jeden zub, respektive tvz, do vyhoziho okna, klasika Glock, SIG atd..
tak k 1911, je nutne si uvědomit ze se jedna o vbice nez 100 let starou konstrukci kreslenou při "petrojece"...
respektive za tu dobu doslo k jiste mu odladeni o tom ze 1911 stále odolava casu je známkou vyspelosti konstrukce. NIcmene ma sve a to ze ji fakt odladit na presnou zbran není zadna sranda a ceny u fakt sportovních modelu jsou uplne jiné nez napr u zmineneho Norinca. NIcmene je zrovna Norinco mělo tak kvalitni materiál, a asi ještě ma, ze v rade pripadu bylo pouzito pro zaklad stavby sportovních modelu. To co produkuje Norinco se da povcazovat za hodne dobrou sluzebni .45. Vpada hure nez jeji konkurence z USA ale je zpravidla z lepších materialu :-) nekdy i lepe udelana. :-) jo casy se meni.
O tzom ze by se nekomu rozpadlo Norinco na strelnici nevim. Presnost byva ruzna, ale vždy pro sluzebni ucely vyhovuji, výjimky existuji na obe strany. Kamarad ma Norinco 1911 které koupil z druhé ruky ani nestrilene a ani nenosene a s peknejma strenkama a na 25 m to lita tak do 5cm. Další ma proste limit tak na hrane cerneho...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

Rozpadlé norinco na střelnici jsem viděl, ale klon CZ75, vlastně toto je asi Čína, co se fakt nepovedla, kdysi se jich pár objevilo kolem mě a jedno horší než druhé, z krabice nestřílelo ani jedno, navíc jedno prasklo. Jeden z tehdejších šťastných majitelů se chlubil, jak se mu povedl dobrý kauf, když koupil z druhé ruky jedno za třetinu ceny a úplně nestřílené. No, aby nebylo nestřílené, ono vůbec nestřílelo. Po rozhození mělo tak krátký zápalník, že nebyla šance, aby dosáhl na zápalku, až se divím, že na zkušebně střílelo ( :) ). To je ale odbočka od 1911, těch jsem potkal násobně víc a když měl majitel štěstí na kus, tak slušná pistole, to jsem ale psal v prvním příspěvku o tom štěstí.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od mukl »

Jak může být 1911 uzamčená na jeden ozub? To si nějak nedokážu představit :? . Když se závěr dostává do přední polohy, hlaveň se z "vykývnuté" pozice horizontálně srovnává a ty dva ozuby na hlavni zapadnou do dvou vybrání v horní části závěru. Buď se musí zamknout oba, pokud je hlaveň se závěrem rovnoběžná. Nebo ani jeden :shake (v případě nějaké poruchy nebo lapálie). Nevím jak to teda myslíte. Po koupi jsem si s pistolkou chvilku hrál a potom jsem se taky podíval na youtube na animaci, jak to při střelbě celé funguje. Tak, v tom případě jsem asi nic nepochopil....
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od mukl »

....jo, tak? Že je to vyrobeno tak, že ozuby sice zapadnou do drážek, ale reálně se v podélném směru opírá pouze jeden. No, tak to je snad jasné.... :roll: . Nic jiného bych ani nečekal. Stav uzamykání půjde poznat podle opotřebení, oleštění těch dosedacích ploch. Zatím je to všechno načerněné a moc z toho nejde poznat....Protože to je nové :F
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

.-) no vidíš a uz ti to jasne je ?
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od RedneckBear »

Zdravim. Konecne jsem se dostal na trelnici a po vyzkouseni G19 a CZ P-07 jsem se rozhod pro Cizu. G19 mi nesedi, jeste jsem zvazoval, ze bych se jinde stavil vyzkouset G43, ale uz jsem toho strileni mel po 2 hodinach nejak dost. :D Navic proste citim ze chci neco s pojistkou.

Planuju se pro ni pristi tyden stavit v Opletalce. Nejake rady, na co bych si mel dat pozor, prosim? Technicky zbranim nerozumim tolik, abych si udelal rozborku (tu teda zvladnu!) a pak podle nejakych skrabancu poznal, ze ten kus nemam brat ...
The Emperor protects ...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

Cítíš, že chceš s pojistkou? To chceš nosit s nábojem v komoře, nataženým kohoutem a zajištěno manuální pojistkou? U SA/DA je to nesmysl.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nicotinick »

Bych se tedy s P 07 neunáhloval. Na trhu je dost velký výběr kvalitních strikerů a kupovat dneska zbraň s manuální pojistkou kvůli pocitu je tak trošku anachronismus.

Doporučuji dát si čas a postupně vyzkoušet G 43X, G 48, P10C, SFP9. Klidně vícekrát. Zbraní je dost a nikam neutečou. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od RedneckBear »

Nicotinick píše: 20.07.2020 20:48 Bych se tedy s P 07 neunáhloval. Na trhu je dost velký výběr kvalitních strikerů a kupovat dneska zbraň s manuální pojistkou kvůli pocitu je tak trošku anachronismus.
Doporučuji dát si čas a postupně vyzkoušet G 43X, G 48, P10C, SFP9. Klidně vícekrát. Zbraní je dost a nikam neutečou. ;)
To neni nahodny jednorazovy pocit, nebo treba pocit z toho, ze mi nesedela G19. :)
Jakou zbran koupit, to aktivne promyslim od zacatku roku a i par let predtim jsem nad tim cas od casu dumal, teoreticky i obcas na strelnici. Zaver proste je, ze se necitim dobre se zbrani bez pojistky. Procital jsem to tu a chapu, ze vetsinovy (a dost mozna spravny) nazor je, ze striker-fired pistole jsou lepsi, ale mne absence pojistky proste nedela dobre a dnes jsem se s tim definitivne smiril. :) Nebyt toho, bral bych G48.
Matěj píše: 20.07.2020 19:57 Cítíš, že chceš s pojistkou? To chceš nosit s nábojem v komoře, nataženým kohoutem a zajištěno manuální pojistkou? U SA/DA je to nesmysl.
Proc je to u SA/DA nesmysl?
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Ulfhednar »

CZ P-07 (ne Duty) je naprosto v pohodě, i když P-09 je lepší. Pokud ti nevadí o něco silovější natahování (menší plocha závěru vs. silnější pružina než třeba u G). Každopádně bych volil verzi s vypouštěním kohoutu. Pojistka je fakt na prd. No a to je pak už jen kousek ke zbrani o fous dražší, ale mnohem lepší... ;)
Óðinn á yðr alla
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od cipis »

Pokud se bojíš zbraně bez té páčky (manuální pojistky), tak tu zbraň obecně ani nekupuj nebo minimálně alespoň nenos.
Pojistek můžeš mít milion, ale lepší pocit bezpečí ti rozhodně nepřidají. Z jednoho prostého důvodu, protože ty se té zbraně bojíš. A když se jí bojíš, tak ti nepatří do ruk či do toho pouzdra na boku.
Cvičit, cvičit a cvičit, no a hlavně si to v té hlavě srovnat. Jakákoliv moderní zbraň je bezpečná a má v sobě několik pojistek. Ta manuální páčka je k ničemu, akorát zbytečná překážka, zbytečná manipulace, ztráta času atd.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Ulfhednar »

Já bych nebyl tak přísný. Když mu nepřijde striker s nábojem v komoře zcela bezpečný (zvlášť když začíná), tak proč ho do toho tlačit. Popravdě při dávání Géčka do hadrového IWB pouzdra také necítím pocit sucha a bezpečí. Osobně mám na nošení nejraději decocker. Ale je to o vkusu každého soudruha. Odsuzovat někoho, že chce páčku a radit mu, ať radši nenosí... Proč? Nemyslím, že by nosiči 1911 v Condition 1 byli nutně osoby nezpůsobilé k nošení.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od RedneckBear »

cipis píše: 20.07.2020 21:50 Pokud se bojíš zbraně bez té páčky (manuální pojistky), tak tu zbraň obecně ani nekupuj nebo minimálně alespoň nenos.
Pojistek můžeš mít milion, ale lepší pocit bezpečí ti rozhodně nepřidají. Z jednoho prostého důvodu, protože ty se té zbraně bojíš. A když se jí bojíš, tak ti nepatří do ruk či do toho pouzdra na boku.
Cvičit, cvičit a cvičit, no a hlavně si to v té hlavě srovnat. Jakákoliv moderní zbraň je bezpečná a má v sobě několik pojistek. Ta manuální páčka je k ničemu, akorát zbytečná překážka, zbytečná manipulace, ztráta času atd.
Ja se v prvni rade bojim toho, ze se mi do luciku dostane triko a prostrelim si nohu.
Ulfhednar píše: 20.07.2020 22:07 Já bych nebyl tak přísný. Když mu nepřijde striker s nábojem v komoře zcela bezpečný (zvlášť když začíná), tak proč ho do toho tlačit. Popravdě při dávání Géčka do hadrového IWB pouzdra také necítím pocit sucha a bezpečí. Osobně mám na nošení nejraději decocker. Ale je to o vkusu každého soudruha. Odsuzovat někoho, že chce páčku a radit mu, ať radši nenosí... Proč? Nemyslím, že by nosiči 1911 v Condition 1 byli nutně osoby nezpůsobilé k nošení.
:yes
The Emperor protects ...
Odpovědět