Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od cipis »

Vypouštění přes palec jsem u jednoho viděl, gejzír hlíny před terčem. Nějak na tom ukazováku byl rychlejší než s tím palcem ... Na první pistoli jsem měl vypouštění (a žádnou pojistku) a naprostá pohoda.

Jinak to není o tom, že ji chce, tak ať ji má. To je o tom, proč ji chce. A pravdu máš v tom, trénovat nošení. Bezpečnější než s pojistkou ovšem bude nošení bez náboje v komoře.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Ulfhednar »

:hand :beer
Óðinn á yðr alla
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

smarja panno, to je zas debata :-)
když se jde k tercum jsou zbrane prazdne a hotovo, idealne se zavery v zadni poloze a samozrejme bez zasobniku..
mit na strelnici magora co proste zbran natazenou s nabojem v komore polozi na stul at uz zajistenou nebo ne a jde k tercum tak ho proste pozadam at to uvede do náležitého stavu a pokud ne tak ho okamzite proste vyhodim. To je proste jednoduche pravidlo a basta. Jestli ma zbran pojistku a nebo vypousteni tak je to na prani každého soudruha. Osobne jsem pro pojistku protože jednak vypousteni proste nepotrebuju a také pro to ze rada streleckych disciplin napr IPSC ma vychozi pozici zbran natazenou s pojistkou v pouzdre. Coz je projemnejsi a rychlejsi nez první rana v dvoucinnem rezimu, pokud ho vůbec ta zbran ma. Rozumim tomu ze rada sluzebnich zbrani ma vypousteni protože je urcena do rukou lidi ve sluzbe, a je to asi bezpecnejsi varianta. Jednak moc nestrilej a potom když uz strilej tak tam muze byt hodne stresu.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od RedneckBear »

Za příspěvky všem díky (obzvláště Ulfhednarovi!). P07 je doma a stih jsem ji i přihlásit. Příští týden směr střelnice. :)
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od des »

http://www.warriortalk.com/showthread.p ... UMB-SAFETY
Zaujímava debata o poistke ktorú pred časom založil G. Suarez. Či sa zrazu začal svojej pištole bát, neviem. Typol by som si že asi ne ;)
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od RedneckBear »

Prosím o radu k zásobníkům - jak jsou nové, tak mají sakra silné pružiny. Pomůže spíš nabít zásobníky naplno a nechat je tak, nebo je mám třeba párkrát za den vybít a znovu nabít, aby se ty pružiny hýbaly?
The Emperor protects ...
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od poloventilator »

Na to najdes rad kolik chces a kazdou jinou. Nejjednodussi postup je proste nabijet vzdy o 1 naboj mene nez je kapacita zasobniku.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od vratnikp »

našlapat naplno a nechat pár měsíců uležet, pokud nové tlačí tak, že nemůžeš provést taktické přebití
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od cipis »

Pružiny se unavují cyklováním, nicméně úplně nová tlakem (pak to cyklování a na závěr života zase tlakem).
Takže nejideálnější je neustále plnit do plna a nechávat je tak. Tj. na střelnici furt točit, na závěr naládovat a takto je nechat do další střelnice. Jednak chytneš grif v tom přetlačování a jednak se ta úplně nová pružina dostane na "normální" hodnoty.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Pez »

Zajímá mě, jaký by měl být rozptyl na 25m u dobrého střelce? Dá se to tak jednoduše říci? Myšleno, miřena střelba obouruč ve stoje. Zbraň pistole, delka hlavně 4,5"
Jako, že se vejde do kružnice třeba o průměru 15cm?
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Zapadlo »

Dobrý střelec se skutečně dobrou velkorážkou, třeba parabelou, nebo SIGem210 je schopen při mířence na 25m střílet "jednou dírou" (rozmlátit střed terče). S normální služební pistolí by neměl být problém trefovat opakovaně pivní tácek.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Pez »

Jasně, myslel jsem typově služební pistoli 9x19, bez sportovnich uprav.
Děkuji
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od mahroch »

Mam laickej dotaz na nejakej trik:

Jak susite a trenujete prebijeni (ci uz nuceny, nebo takticky) s prazdnyma zasobnikama? Je nejaky trik na to, aby se ten zaver nezastavoval kdyz obtahu prazdnej zasobnik (glock)? Videl jsem, ze v USA prodavaj nejakej slepej naboj ci co se naladuje do zasobniku a pak to nezasekava, ale u nas jsem nic takove nevidel. Mozna by slo to udelat ze dreva, nebo na 3D tiskarne, ale to bych musel mit ten dizajn. Napadlo mne jeste rozebrat zasobnik a vyndat pruzinu, ale to je dle mne dost pruda ...

Dik za nejakou radu.
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Germanik1 »

Pokud chceš měnit zásobník tak, aby ti zůstal náboj v komoře, musíš ho vyhodit s jedním či dvěma posledními náboji. Někdo počítá, někdo odhadne.
Udělám co musím
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

A proč ti tak vadí že závěr zústane v zadu? Beztak se ten závěr při přebijení natahuje jen dozadu. A když si chceš jó zacvakat stačí vymontovat podavač.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Serža »

mahroch píše: 04.08.2020 22:37 Mam laickej dotaz na nejakej trik:

Jak susite a trenujete prebijeni (ci uz nuceny, nebo takticky) s prazdnyma zasobnikama? Je nejaky trik na to, aby se ten zaver nezastavoval kdyz obtahu prazdnej zasobnik (glock)? Videl jsem, ze v USA prodavaj nejakej slepej naboj ci co se naladuje do zasobniku a pak to nezasekava, ale u nas jsem nic takove nevidel. Mozna by slo to udelat ze dreva, nebo na 3D tiskarne, ale to bych musel mit ten dizajn. Napadlo mne jeste rozebrat zasobnik a vyndat pruzinu, ale to je dle mne dost pruda ...

Dik za nejakou radu.
viz obrázek
googluj "cvičný náboj"
Přílohy
de1364119862-pda.jpg
de1364119862-pda.jpg (12.41 KiB) Zobrazeno 3555 x
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od skagerak »

V nasi terminologii spravneji skolni naboj, ake nemyslel spis neco, co jen stlaci podavac a,samo do komory nevleze (muselo by byt opreny o vyvodky a, jinak snizene ...(ale nevidel jsem, jen si rikam, ze skolni naboj zna kazdy, tak to asi nemyslel....)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

skagerak píše: 05.08.2020 11:52...neco, co jen stlaci podavac a,samo do komory nevleze...
Tak ať vezme ten školní plastový a řízne ho podélně napůl a vybrousí půlměsícovou drážku, aby ho nebral závěr. Pak bude podavač dole a nebude zvedat záchyt ani nebude podávána ta půlka sušilky do komory. Pozn. - dřevená kulatina o průměru 10mm a délce cca 20mm zastane stejnou funkci, je to o 5 minutách práce s dremelkou...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
BlackList
Příspěvky: 135
Registrován: 08.04.2013 21:48
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od BlackList »

Pro zásobníky do kosy funguje starý trik, kdy se vzpříčila do prázdného zásobníku mince.
Držela tak podavač níž a nezachytával se závěr.

Předpokládám, že stejně to bude fungovat i u pistolových zásobníků.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od M M »

Aj na puskove, aj na rozne pistolove raze existuju plastove "bazmeky" od vloziek do zasobniku az po vloziek do komory ktore maju ulahcit horeuvedene (staci google "tap rack dry fire"). Bud kupit, alebo vyrobit svojpomocou.
Odpovědět