Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

marlochu, cvicne naboje at uz cele z plastu ci hlinikove s plastem ci gumou místo zapalky maj v kazde normalni prodejne zbrani a streliva nejen v usa ale i u nas :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od mahroch »

CHvili mne trvalo nez jsem se dostal k odpovedi na vsechny tipy, ale tady je.

Dik za tipy, neco si s tim uz pocnu.

1) "tap rack dry fire" jsem hledal, jiste ze existuji, nejznamejsi je 3 Pack - TRT Tap Rack Dry Fire Safety Training Aid . ale zkus je koupit nekde v evrope. ja nenasel zadny. jedine v USA a to za cenu postovniho nestoji. Kdybych mel jeden original, tak si podle neho udelam i zbyle. nema nekto k pujceni? mohl bych z toho treba udela i 3d model pro tiskarnu at muze tlacit kdo potrebuje.

2) cvicne naboje z plastu maji, ale ty nefunguji tak (pokud vim), ze by zustavali v zasobniku. Ale pravda je, ze tak jak pise bivoj seriznout a pridelat na ty drazky, to by slo. to me nenapadlo. i tak - zkousel to uz nekdo?

3) a proc mi vadi, ze (pri suseni) po obtahnuti zustane zaver vzadu je snad jasny. fakt treba vysvetlovat?

M.
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od jameson363 »

Pez píše: 04.08.2020 22:17 Zajímá mě, jaký by měl být rozptyl na 25m u dobrého střelce? Dá se to tak jednoduše říci? Myšleno, miřena střelba obouruč ve stoje. Zbraň pistole, delka hlavně 4,5"
Jako, že se vejde do kružnice třeba o průměru 15cm?
Nejdrive jsem chtel napsat jednodussi odpoved, ale radsi se rozepisu :lol:

Da se rict i neda. Zalezi jakou mas toleranci a cemu rikas dobrej strelec. Se zvetsujici se vzdelnosti bude znacnej rozdil v ruznejch pistolich (miridla, spoust, celkova ergonomie). Taky bude se zvetsujici vzdalenosti znat rozdil v ocnich vadach a tu ma dost lidi nakou i kdyz treba nenosi brejle. Zatimco na 5-10m to jde pomerne "na flek" skoro z cehokoliv a kazdymu, tak 25m uz je docela dalka. Nicmene strelec lepsi prumer s beznou/prumernou pistoli, co nebude ani vyladenej special, ani zadna stara jebka (rekneme Glock 17, zakladni miridla, novejsi generace nebo lehce poladena spoust), tak na 25m je tech 15-20cm realnejch. Kazdopadne jsme na rozpadu a resi se tu vicemene prakticka strelba a kazdej instruktor ti rekne, pokud strilis moc presne, mel bys zrychlit :lol:

Proc se ptas? Strilis a nemuzes trefit? :lol:
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od cipis »

U XDMka není třeba vůbec tahat závěr až dozadu, stačí jen kousek. XDMko je, na rozdíl od Glocka, obyčejné SA.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Pez »

No, tak nějak jsem si říkal, že když to mám právě do 15cm, tak bych se mohl posunout dál. Chci právě na nějaký kurz a pak se v tom dál zdokonalovat.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od jameson363 »

Pez píše: 08.08.2020 7:28 No, tak nějak jsem si říkal, že když to mám právě do 15cm, tak bych se mohl posunout dál. Chci právě na nějaký kurz a pak se v tom dál zdokonalovat.
Urcite se toho neboj, jestli na 25m trefujes do soustrelu cca 15cm, tak je to dobry. Videl jsem na kurzech v podstate i uplny zacatecniky a i ja jsem na svoji prvni dynamic pistol u HT nebyl buh vi jak zkusenej a rozstrilenej. Obcas by ses divil, co se na kurzu objevi za lidi. Nekdo neni schopnej trefit kolecko o prumeru 10cm na 5m.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Serža »

no...G19, cca 20m (delší dráha na Avimu)
Přílohy
P1020178.JPG
P1020178.JPG (1.15 MiB) Zobrazeno 3909 x
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Ulfhednar »

Aktuální setup krátkých. kvůli rozdílnému způsobu vypouštění zásobníku asi sjednotím stáj.
Tři bratři
Tři bratři
kvery.jpg (756.04 KiB) Zobrazeno 3779 x
Óðinn á yðr alla
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Pez »

Wather teď dělá vypouštění taky na pažbičce.
Jinak, když máš přímé srovnani G/W, mohl bys kratke porovnání?
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Ulfhednar »

To je ale Heckler, ne Walther. Walthera neznám bohužel natolik dobře, abych se pouštěl do nějakého smysluplného srovnání, které by bylo přínosem.
Óðinn á yðr alla
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Pez »

Jj uz jsem na to přišel. Omluva.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nightmare »

Měl jsem Glocka 17 a 19, střílel jsem z Walthera a teď mám HK SPF9. To HK jsem kupoval, protože už jsem nevěděl coby a recenze byly celkem pozitivní (i když třeba na znečištění to haněli). Za mně (mám menší ruku) je to HK nejlepší (kladem je i luxusní spoušť). Walther pro mě byl nejhorší co týkalo spouště. Dlohý propad a pak takový divný zlom než to odpálilo. Majiteli to vyhovovalo, mně ne :-).
Ten Glock mi přijde takový robustnější (i vevnitř), ale to HK mi sedí víc, je takový obratnější. Co bych já osobně u HK nemusel je to vypouštění zásobníku na kyvnou páčku.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

Také jsem vypouštění zásobníku u HK nepřišel na chuť, tak šlo do světa, na druhou stranu byla to celkově fajn zbraň, kvalitní, spolehlivá a přesná. Takže vlastně ani nelituju, že jsem ji chvíli mohl na zkoušku vlastnit. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Ulfhednar »

SFP9 je vedle P30 subtilnější a příliš komplikovaný (spodek). Ale má v základu mnohem lepší spoušť a je hezčí. Naopak P30 je oproti Glocku robustnější (hlavně závěr, to je prostě Bismarck a vratná pružina je taky macek).
Vypouštění je super. Musíš to dělat ukazovákem nebo prostředníkem silné ruky. Těžce návykové. Ale střídání je na prd.
Óðinn á yðr alla
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

mahrochu tvůj dotaz je tak mentalne vzdaleny duchu "rozpadu" ze to docala prekvapilo :-)
to si sakra nemuz vzit nuz a ten tvůj "bazmek" s prisernym anglickym dlouhym nazvem vyřezat z kusu vetve co najde nekde valet u cesty ? Vzdyt se nejedna o nic jiného nez proste zablokovat podavac zasobniku o nejakej ten mm nize. Ptakovinu co by nel kazdej rozpadlil vyresit behem par minut naprostou improvozaci a ne pouzit pc hledat něco na amazonu a spol :-) nebude to sice to spravne akcni odpovídající skole OPBH a jinak naprosto funkci pro to co potrebujes :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od mahroch »

viktore, muj dotaz nebyl minen tak, ze si to neumim NEJAK udelat sam. ja zjistoval jak to resi ostatni. je spousta veci, ktere lze v ruznych oblastech delat jinak a lepe nez to na co prijdu sam, zvlaste pak v tech, kde jsem zacatecnik. proc by taky vzniklo tohle forum? aby jsme si radili navzajem, ne? jestlize finalni rada zni "nejjednodussi bude kdyz to vyrezes s kusu dreva", pak jo, to je odpoved. Ale stejne muze byt odpoved - "nekupuj tohle, nedej tamo, udelej to takhle - je rychlejsi, jednodussi a efektivnejsi".
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

ok, tobe jsem proste o ptakovinu co narves do zasobniku aby stlačila podavac trosku dolu a nefungoval tak zachyt zaveru. Řekl bych ze pokud to někdo potřebuje tak to vyresi třeba orizlym kusem gumy co stipne svému skolou povinnému decku atd..
ja jsem fakt nikdy nic podobného nepouzival, ono to ani nic takového nebylo ani nebyla takova potřeba..kdysi jsem trenoval hodne a to i doma a tak jsem si udelal naboje s gumou místo zapalky a oznacil jsem je peknou vyvrtanou dirou ze strany do nabojnice..pak je někdo chtěl a tak jsem mu je dal.
nez si to poptaval tak jsem ani nevedel ze někdo něco takového vůbec vyrabi..:-)
nevim dnes je jiny svet, ja si proste radeji udelam par naboju a jdu si zastřílet, uznavam ze mam sve vyhody, strelnici za zadkem kde jsem správcem a cenu 9mm luger snad ani uvadet nebudu :-) u ,45 acp asi 2 kc :-)
takze moje rada by asi znela, pokud o ni stojis, proste hodne naboju a cas a ostatní pak uz pujde samo :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od RedneckBear »

Prosim o radu k ulozeni (zbrani, naboju). Pokud to chapu spravne - kdyz mam 3-10 zbrani nebo 501-10000 naboju, tak je musim podle zakona o zbranich "zabezpečit uložením do uzamykatelné ocelové schránky ..."

Chci si koupit k CZ jeste kratkou malorazku, budu mit >500 naboju. Predstavoval bych si naboje 9mm v jednom boxu, naboje .22 v druhem boxu. A oba boxy s obema zbranemi zamcene ve skrini (klasicke, ne nejake kovove).

1) Staci na to neco takoveho?
https://www.zbranovetrezory.cz/T04828/b ... va-gunbox/

2) Bude to pak z hlediska zakona ok?

3) Co kdyz si casem koupim treti kratkou? Bude stacit napr. 2 z nich ulozit do takovehohle boxu?
The Emperor protects ...
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Pez »

Ne, to nemůžeš, pokud máš v jednom objektu domu/bytu 500+ nábojů nebo 3 zbraně, musíš mít už min. oc. skříň viz. zákon.

Edit: tady je to asi OT
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od vratnikp »

přátelé, nemáte někdo osobní zkušenost s HS H11 Hellcat / Springfield Hellcat?
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Odpovědět