Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od vrbodol »

PPK se mi mizerně drží PP je jiný kafe, perfektní úchop ,krásná, kdyby v týhle velikosti byla v 9l tak nehledám jinou. Ty Berety mi příjdou takový moc široký. Já osobně jestli se někdy vrátim k 7.65br tak zas jedině PP.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

jo s tim se da souhlasit,
PPK je dnes spise sbirkova zbran do supliku nez něco do kapsy. Mezi nama moc dobře se z toho nestrili, je to relatívne docela tezky a kope a taky kouse do ruky PPK vznikla jako zmensena verze standartni policejni pistole Waltra PP ( Pistole pro Policajty :-) na verzi Pistole pro Policii Kriminalku :-) proste kapesni model pro skryte noseni v dobach kdy jednorady zasobnik a raze 7,65 Br byla brana jako zcela dostatecna. Jeji slavu se obavam rozsiril nejvíce James Bond 007. Videl jsem jich desitky s vyrytym darovanim od ruznych nacistických papalasu :-) samozrejme falza :-) Osobne me PPK vůbec nenadchlo.
České zbrane CZ 50/70 takovy cesky walter PPK. Plati o tom uplne to same jako o PPK strili to prakticky stejne je to realativne male ale tezke, jednorady zasobnik proste to same jak PPK jen malinko vetsi a za zlomek ceny
CZ 82. asi nej volba pomer cena vykon. Je to sice vetsi tezssi nez vyse jmenovane ale da se z toho strilet a ma také dvourady zasobnik na 15 naboju. Pokud chces mermomoci nejakou pistoli v 7.65 br tak asi vz 82 je nej volba. Doky silnejsi pazbe to nekope, dobře se to drzi a taky to dobře strili. Pokud to nekomu zlobi tak tam bude něco spatne, jinak je to spolehliva zbran. beretta 81 je něco podobného jen radove drazssi,
Takze bych uvazoval mezi CZ 82 a Berettou 81. Když uz bych nejak uvazoval o razi 7,65 Br.
viktor
protože jinak 9mm luger tak nejak ale lepsi je .45 acp
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

Technická - CZ82 je ale v 9 mak., v 7,65 (nejen) je civilní CZ83.
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od JOBU »

Mne pripadá CZ82/83 na dennodenné nosenie práve kvôli tej pažbičke tak nejak tlstá. Zase CZ50/70 je úzka, a v dobrom púzdre skoro neviditeľná- ale ako píšeš, kapacita zásobníka je relativne nízka, no presnosť v podstate zrovnateľná. No na obranu by to kapacitne predsa stačiť malo, pokiaľ človek nebýva niekde v Brazílii, alebo v Mexiku no :) A ako píšeš PP a PPK už skôr do vitríny, cenovo je to už inde.
K CZ50 mám púzdro od Falcona, a je tam ešte priehradka na záložný zásobník, na opasku pod tričkom v lete to nevidno vôbec, CZ 82/83 je už u mňa také prasiatko s veľkou prdelkou :)
Ono aj 7,65Br náboje pri obrane vedia byť "jedovaté", ale je potrebné sa udržiavať v streleckej kondičke a strieľať pravidelne....
Každému vyhovuje niečo iné, 9mm pištole mi pri nosení už zavadzali. Glock mi nejak nikdy strelecky nesadol, GPK100 už za pásom zavadzala...
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

A ještě lepší je FLAK, ale on to chce ke škorpíku ;).
A z čeho se dobře střílí hodně záleží na ruce. Pro mne je třeba CZ 83 bachratá a rozhodně to ve srovnání s PPK (které je mi akorát) není spolehlivá zbraň. Beretta 81 je taky bachratá, takže pro mne 82, ale je ještě dražší než PPK (a navíc se na něm finančně netratí).
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

ja vim, CZ 82/83 si neustale pletu, ale ono je to v podstate jedno. Když dolnis razi tak většina lidi vi o co jde. Je Bachrata, to dela jednak dvourady zasobnik a také strenky. Jsou to spolehlive zbrane. Jestli dela problémy tak to je proste nekde rozbite. Napr vyustky zasobniku. Pokud je v pohode tak funguje uplne stejni ci lepe nez PPK.
Me ta bychratos vyhovuje. Dobře se mi to drzi a zpetny raz je prijemnejsi. Jo bude do fungovat pro osobní obranu pokud z utocnika udelas cednik. Pro me je vždy silne rozhodujici cena streliva. Proste když si jdu zastřílet tak to je 200 - 300 ks naboju nekdy i vyce a to proste leze do penez. 7,65 Br je pro me drahy.
Do kapsy mam glocka 26.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od hrd »

Bachratá pistoli mi sedí lépe. Plochá se lépe nosí. Já to chci jen do páru ke Škorpionu, střílet z ní asi moc nebudu, na to mám Glocky. Dík všem za tipy a rady, nějak to promyslím než dostanu povolení.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

viktore, ty nás trochu taháš za fusakli. Zkus tu nabitou G26 nosit celý den v kapse, to se fakt moc nedá... ;)
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Ke škorpíku byl do páru semtex. Později T72 a nakonec cz83. Řešit kompatibilitu karabina - pistole pro mě vždy znamenalo vyměnit G17 za nějakej ještě horší zgarb. Pak sedíš nad nákupkem a řikáš si "Je to sice o padesát let starší, ale zato nemá povrchovku, pádovou pojistku, posledních deset majitelů jí vyladilo k dokonalosti a náhradní díly budou z kousků kde už to nedala hlaveň, rám nebo závěr". Posledních 5-6 let jsem na střelnici cz83 neviděl, u cz50/70 jsem byl jednou přítomen nákupu, ale střílet jsem ji neviděl nikdy. S PPK jsem před 15ti lety musel hodně dlouho ukecávat rodinnýho příslušníka aby to vytáhl ze dna trezoru - už tehdy to byla hodně stará zbraň.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

G26 s cca 10 ks naboji se da nosit, nevim v cem je problém ?
na střelnicích totiž kraluje to nejejednodussi a nejdostupnejsi a to je dnes 9mm Luger a plastova pistole
takze je hodne pistoli 7,65 Br a jinych razi CZ 50/70 , CZ 82/83, TT , PP, PPK atd co proste odpocivaji doma a nekdy jsou v naprosto perfektnim stavu protože to jsou suplikove speciály :-)
Mel jsem BI color CZ 70, ryty zaver...jestli jsem z toho vystrilel 100 naboju ? a to tenkrat pro me 7,65 br nebyl zadny problém
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

G 26 se samozřejmě dá dobře nosit, ale jako kapesní zbraň, jak jsi psal??? V kapse se dobře nenosí ani jednořadé G43, ještě tak v zimní bundě...
Za kapesní zbraň pokládám Ruger LCP, G42 nebo Kevina.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

mas jen proste male kapsy no a to je vse :D me se v pohode do kapsy u bundy vejde
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od skagerak »

Tak ja,v kapse nosil i makarova (v kapse u kalhot v pouzdru. Jde to...
(Napsal bych ze jsem to nosil jako zalozku ke g17 co byla na,opasku....v lete v tricku, ale nekdo by si to treba spatne vylozil tak to psat nebudu )

Ale lcp/ kevin atd je jinde...
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

"Ale lcp/ kevin atd je jinde..." ANO, SOUHLASÍM... V KAPSE ;)

Makarov je jednořadý a v kapesním pouzdru... snad, těžko pohodlně. G26 v kapse, nedej bože s pouzdrem, bude jako nabitá číšnická šrajtofle, dvojnásobně těžký. Nic pohodlného... Jistě ne nemožného.

Ale Makarov ani G26 nejsou kapesní pistole.
Užitečný odkaz zde:
http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopi ... =33&t=5485
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od des »

G26 ale neni dvojnásobne tažší jak Makarov. V skutočnosti je lahší a v kapse sa nosit dá. ;)
nemóže íst karta furt...
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

PaF píše: 16.11.2020 18:57 G26 v kapse, nedej bože s pouzdrem, bude jako nabitá číšnická šrajtofle, dvojnásobně těžký.
No, chce to číst s porozuměním... :roll:
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od DeadMan »

Náhodou na mne na trubce vyskočilo toto

https://m.youtube.com/watch?v=9jsKicdqcHk

Tak jsem si to vygooglil

https://www.fkbrno.com/

A mám pocit, že se tady zase někdo pokouší o slepou cesu.

Viděl už to někdo naživo?
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

A to myslíš toho plasťáka, nebo celokov, který je na světě a celým youtubem proběhl už před cca dvěma lety? Mimochodem na toho plasťáka (i celokov) je na YT pokokot videí a tyhle zbraně recenzovaly snad všechny známé zbraňové US kanály, tak se divím, že ti to uniklo... S tou původní cenou za celokov se nejednalo o žádný kasovní thrák, s tím plastovým rámem (a konverzními sety hlavní) by to už mohla být zajímavá věc...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

No chtělo by to chytit do ruky. Ale že by to bylo někde na krámě, jsem nenašel. Ještě že tak, co kdyby to našel Ježíšek, to by byla díra do Cash Flow :roll: .
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od skagerak »

Muzes si pujcit I kat.B. akorad potrebujes povoleni (sam mam na par kveru ),
Odpovědět