Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od xmenm05 »

To by zase hovořilo pro CZ ...

Ještě jsem měl v ruce 2011 a taky to nebylo špatný ...
Kdo je připraven, není překvapen ...
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od vratnikp »

za sebe, chtít sportovní hračku, volím Walther Q5 Match Steel Frame 5". Mě se z nich prostě dobře střílí. Shadow je ale taky skvělej, prověřenej a člověk ví co se na něm kazí a může se nazásobit ND.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od FMJ »

Ten Walther jsem našel za cca 42.000,-, což je nad limit 35.000,-...... To je 7.000,- , které vrazí do pistole, ale ne do nábojů.

Má rada je - kup si to, co ti nejvíc sedí v ruce. Střílet s tím budeš ty. A za náboje, pokud využiješ celou životnost pistole, dáš mnohem více......
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 209
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od MarkusX »

CZ jsou zřejmými favority, vyzkoušení a sednutí je samozřejmost, spíš jde o to nepřehlédnout nějakou zajímavou alternativu. 2011 pokukuji, ten Walther je třeba zajímavý nápad, sice nad cca limit, ale ani případnému bazaru se nebráním. Díky za postřehy.
Zastřel bobra, zachráníš strom.
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od donovanstangiano »

Ted je na Huntingu v bazaru 2011 STI Edge. Kdybych neměl TS2, tak do ni jdu, libi se mi strasne. Jen takovy postreh :)
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

Podmínkou bylo 9mm, do klonů 1911 bych v této ráži nešel... Většina má problémy se spolehlivostí, na dynamiku malou kapacitu (s výj. 2011), dostupnost ND je horší než u Shadow apod.
Ještě jedna otázka... Seš začátečník nebo pokročilý střelec? Kolik ran měsíčně vystřílíš atd. U Stínů to vše bude O.K.
Ale to, jestli sedne, je zásadní... U soutěžní pistole rozhodující parametr.
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 209
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od MarkusX »

Chodím nepravidelně rekreačně, stovky ran měsíčně nebo i nic, občas nějaká soutěž. Chci to zintenzivnit a zlepšit :)
Zastřel bobra, zachráníš strom.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Haluziak »

Mám takový trojitý dotaz tak ho píchnu sem. Řekl jsem.si, že je na čase inovovat své homondomo pouzdro (taky bylo původně dělané na Glock 41 MOS).
1. Už jste někdo držel pouzdro Frogy od RH holsters? Ano je to OWB pouzdro ale já IWB pouzdro nikdy neměl.
2. S výměnou pouzdra souvisí výměna svítilny, v úvahu připadají dvě Fenix GL19R (větší výkon ale jiná baterka než jakou již používám - Nextorch WL10X půjde z pistole na PCC/AR) a Fenix GL22 (Slabší výkon, stejná baterka jakou už používám a navíc laser - nikdy jsem laser neměl, používám kolimátor)
3. Vykašlat se na OWB a jít do IWB? Nosím (na 3-4 hodině) G19 s kolimátorem a kompenzátorem takže je lehce delší :) a navíc 8h denně přesedím v práci za PC a to je opruz i s tím OWB co mám.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Reccol »

Frogy je docela příjemný, něco jako Ironside od dinosaura.
Když měníš poudro a svítilnu, vzal bych Surefire/Streamlight.
Pokud nosíš volnější hadry, tak Frogyho schováš, ale IWB bude vždycky lepší, je to o zvyku. Délka prakticky G17 je za mne na skryté OWb dost na hraně, ale to je o mým mentálním komfortu.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Haluziak »

Ono je to délkově spíš 34 než 17 a pro jednoho z těch Fénixů už jsem rozhodnutý protože mi kámoš udělá cenu: Surefire a Streamlight ač určitě super pro mě už zbytečně drahé.
Ad oblečení, naštěstí mi paní šije prodloužená trička :D
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Cep »

Zaujal mne rozměry Taurus GX4XL T.O.R.O., nemáte někdo zkušenosti?
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Trace »

Jakou zde ma povest zbrojovka IWI? Vim ze v US si jeji produkty chvali, ale oni chvali skoro vsechno.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Fabulous »

Israel Weapon Industries, dříve Israel Military Industries vyrábí typicky zbraně střední třídy. Rozhodně se nejedná o šmejdy, vždyť jsou významným dodavatelem (kromě jiných) izraelské armády. Ostatně z jejich dílen pochází hromada legendárních zbraní.

https://iwi.net/about-us/
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Alstratt »

Ja jelikoz jsem na bullpup a neni tak siroky vyber, tak i pressto celkem mi prisel fajn Tavor. Maji uz i Tavor 7. Nejak me ta znacka neoslnila zas, ale prisla mi celkem OK. Jak to maji s pistolema nevim. Ale mam upravenou (JARD trigger ..) MDRX od DT uz kolik let a za me vetsi spokojenost. Ale nejak si nepamatuji na nejake velke stiznosti na tavor v mem pripade jako ze by neco selhalo apod. Jo nevyhovovala mi ta zbran v nekterych vecech, jako drzeni ji a par drobnosti a nemodularita tak dobra ... ale jinak docela OK. Ale vidim na to tavora tez nejake pekne upravy jako treba BLK LBL bipod, ruzne dobre spoustaky ... Tak treba i pistole mohou mit OK. Z israele mam sice jen par veci, ne nejak slozite veci od nich, ale za to me zadna z nich nesklamala zatim.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Alstratt »

The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

Tak nevím, tohle jsou spíš pičičárny než smysluplný upgrade. Rozumnější je mít 1 pistoli na občanské nošení a druhou na střelnici. V opravdovém průseru by stejně člověk nosil full-size a záložku k tomu.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Alstratt »

To ja si tam hodim jen ten trigger asi jen mozna. Ale libilo by se mi ji mit v 10 mm a prehaovat si ji na neco slabsiho treba 22lr spolecne s tlumicem, ale toho se nikdy nedockam. Mam na ni jinak od Griffinu hlaven se zavitem no a k tomu sig tlumic lego cily modular.

Jo rozesmalo me to, mi to pripomelo lego. Ale to lego asi fakt ne, maximalne tak na hrnai si na strelnici, jinak na jine pouziti ne no. Ja stejne vetsinou strilim P365 v nemensim provedeni bez prehazovani na neco jine a skladat si nekde lego takovehle by se mi asi moc nechtelo. Je to jen pro hracicky no, realne do boje to nejak nebude. Takove, "nemate li kosticku vetsi, hodte tam kosticku mensi, voala, mate z toho neco jineho". Po par minutach ... "Sakra! Rozpadlo se mi to! Blbe lego!"
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Haluziak »

Ale prd, nejlepší je mít právě jednu pistoli se kterou dělám vše, tudíž veškerý trénink je pořád s tou samou zbraní co nosím, i když mě to diskvalifikuje z nějakých soutěží - dnes jsem dostal odpověď na dotaz z 26. 9. že vypadnutí zákazu komepenzátorů z divize Optik v Losu byla jen tisková chyba, tak ještěže jsem svou účast na jednom závodu 4. 11. preventivně zrušil :D Tak si LOSa střelím třeba někdy v budoucnu ale svou poskládanou krochnu se kterou se mi supr střílí kvůli tomu rozdělávat nebudu.

A jo tohle jsou takové ty vychytávky pro lidi co tvrdí, že červená spoušť střílí líp :D

PS Nevím jestli jste zachytili ale Glock konečně dostal rozum a namísto pistole s 19kovým závěrem a 17kovým rámem udělal pistoli s 19kovým rámem a 17kovým závěrem.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

LOS si samozřejmě můžeš střelit, čím chceš. Maximálně když se netrefíš do divize, půjdeš mimo závod. Trénink to bude dobrý, vede to k návykům... a o to jde.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od skagerak »

Haluziak píše: 14.11.2023 10:39
PS Nevím jestli jste zachytili ale Glock konečně dostal rozum a namísto pistole s 19kovým závěrem a 17kovým rámem udělal pistoli s 19kovým rámem a 17kovým závěrem.
Nezachytil (tedy az vcil od tebe), ale jak prisla ta varianta dlouhej ram kratkej zaver tak jsem si hned rekl, proc ne naopak...
Pockam si na 26+17 :D

Edit, nasel jsem glock 47, coz je asi jen neco jak g17, to o cem mluvis je co?
Odpovědět