Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kedr
Příspěvky: 283
Registrován: 02.02.2012 15:36

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Kedr »

Rookie81: Zájem je o Steyr M9-A1 ?

To by zrealizovat šlo - dřív jak koncem tohoto měsíce to ovšem nebude, bo budem mimo :(

Spěcháš na to ?

Oťapkat, zastřílet nebude problém.
Uživatelský avatar
Rookie81
Příspěvky: 240
Registrován: 02.02.2011 21:14
Pohlaví: muž
Bydliště: moravské slovácko

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Rookie81 »

Kedr - díky moc, nespěchám vůbec, záleží jak budeš mít volno, já se přizpůsobím!
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Prim »

Musím se pochlubit - výměna arzenálu vyřešena... Do finálového kola se mi dostal Glock 19 a Walther PPS. No a jak to vyřešit? Správné řešení je jen jedno, koupit obě :lol:
Zvlášť to PPS je srdcovka, ale musím uznat, že charakterem spuště, rozborkou i vnitřnostmi mám pocit, že jsem si vlastně koupil dva Glocky, jen od dvou různých firem (jeden v hezčím balení)...
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od goral »

Akorat Glocka si nezestrelbyschopnis pri prebijeni ze ano...
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Prim »

Muzes se rozepsat co mas na mysli? Kolem PPS jsem procital dost veci, nez jsem se pro nej rozhodl a narazil jsem na dve mozne zavady.
1. Pri spousteni zaveru se slabym uchopu muze dojit ke "sklepnuti" spuste - nevim detaily, jen jsem videl i videa s nasimulovanym problemem. U koho se vyskytovalo, resil reklamaci... Rozhodne neprijemna vec, nicmene u sveho kusu jsem se snazil jak jsem mohl, problem nenastal.
2. Objevujou se sem tam obavy o uvolnovani vymeneho hrbetu, coz by vedlo k vyrazeni zbrane. Ale na nikoho, komu by se stalo, jsem nenarazil (navic nepocitam s pravidelnou vymenou, abych mechanizmus natolik unavil).

Tim nerikam, ze PPSko nemuze mit jine mouchy, jen o zadnych nevim
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od goral »

PPS jsem zkousel par let dozadu kdyz byla uvedena na trh, osahaval jsem ji a byla ve vyberu.

Prave ten vymenny hrbet povazuji za nejvetsi slabinu cele zbrane. Zaprve velke potenconalni kurvitko, zadruhe muj nazor po osahani zbrane a par zasobnicich na strelnici je takovy, ze pri prebijeni pod stresem muzes realne vyrazit ten hrbet. Tlacitko na vypousteni hrbetu neni nijak zasadne hluboko zapustene co si pamatuju. Mozna je to jen moje paranoia, ale povedlo se mi to i nasimulovat - sice hodne krkolomne, ale nerad spoleham na system "to se preci nemuze stat".

Navic nikdo netusi co to bude delat po delsi dobe - trosku se ti vychodi mechanismus a treba bude stacit posunout hrbet jen o minimetr a nestrilis...

Jinak se mi ta zbran velmi libi a velmi mi sedi a jen a pouze tento detail me nakonec vedl ke Glocku, ktery mi sedi v rukach hur.
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Prim »

Jsem docela rad, ze zminujes jen problem, o kterem vim a pri vyberu jsem s nim pocital - nechtel bych si nechat zkazit radost 1 den po koupi :)

Osobne mi prijde, ze je tlacitko pro uvolneni hrbetu je dostatecne utopene, aby nedoslo k uvolneni omylem, ale rozhodne nemuzu rozporovat, ze tenhle prvek sel udelat lip - ve funkci tehle pojistky nespatruju nic prinosneho a jako vymeny hrbet mohlo byt jisteno napr. cepem, tak casto to zas clovek menit nebude... Jak se bude chovat casem, tezko rict, ale vzhledem k (pro me) bezchybne ergonomii to risknu.

Glocka jsem nakonec vybral jako vetsiho brasku k PPS - na strelnici a na obcasne noseni, kdyby mi nekam prislo PPS "malo"
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od goral »

No ja si asi jako mensiho brsku koupim zase glocka - ta nova 42 me dost oslovila
Uživatelský avatar
Fenring
Příspěvky: 135
Registrován: 14.01.2012 11:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Fenring »

Dají se nějak opravit staré zásobníky, konkrétně pružina?

Při hledání problému, proč mi nepřebíjí pistole jsem zjistil, že pistole je OK, ale zásobníková pružina v porovnání s novou je měkká, tedy není schopná spolehlivě podávat náboje.

Je mi škoda vyhodit celý zásobník, dá se sehnat nová pružina/ renovovat stará?
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od cipis »

No můžeš ji zkusit natáhnout, třeba pak chvilku ještě něco bude dělat.
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od donovanstangiano »

Dají se zakoupit třeba zde:
http://www.gunsprings.com/Semi-Auto%20P ... /dID91#842

- obecně jsou prý lepší než originál. Našel jsem ti tam pětasedmu.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

cipis píše:No můžeš ji zkusit natáhnout...
To je nejspolehlivější způsob, jak pružinu zničit - ano, po "natažení" bude chvíli fungovat, ale velice rychle se unaví a to na ještě větší stupeň, než byla předtím. (A taky se zvyšuje riziko prasknutí pružiny).

Správný postup je pružinu popustit, pak "natáhnout" a pak znovu zakalit. Bohužel, v amatérských podmínkách a bez patřičných znalostí a kvalitního vybavení je to téměř neproveditelné...
Uživatelský avatar
Fenring
Příspěvky: 135
Registrován: 14.01.2012 11:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Fenring »

Super, díky. Dokonce i 83ku :mrgreen:
Adams
Příspěvky: 47
Registrován: 13.04.2014 0:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Adams »

Zdravím... co byste mi doporučili? CZ 75 (původní verze) nebo Glock 17 gen 4 ? Uvažoval jsem o úplně nové verzi CZ 75, ale prý není nic moc... CZ 75 chci hlavně kvůli toho, že je to legendární zbraň, ale zas pokud by byl glock o dost lepší, tak bych bral samozřejmě glocka.
Adams
Příspěvky: 47
Registrován: 13.04.2014 0:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Adams »

A pokud byste mi doporučili CZ 75... na co si mám dávat při koupi pozor?
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od herman »

Budeš kupovat funglovku, nebo komisi?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Fabulous »

Glock je zbraň první volby. Teprve pokud nesedne, tak je na místě volba jiné kvalitní zbraně. Ale CZ to nikdy nebude, sorry :mrgreen:
Adams
Příspěvky: 47
Registrován: 13.04.2014 0:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Adams »

Četl jsem, že nové CZ 75ky mají proměnlivou kvalitu, takže si ještě nejsem jistý.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od herman »

Když jsem kupoval svou ČZ75 COMPACT (komise) podíval jsem se v první řadě na povrchovou úpravu, zkontroloval opticky vývrt a vůbec celkový stav, pak jsem si půjčil kalibr ráže a proměřil průměr laufu. Vzhledem k tomu, že v té prodejně je možnost si zdarma odzkoušet komisní zbraň tak jsem toho využil. Prostě, víc ti neporadím.
A co se týče Glocku, netvrdím že je to špatná pistole, jen mi nesedí plast (kvér má být z oceli, případně jiných kovů, plast, slonovinu, jantar...brát jen na střenky :rofl ) a že nemohu při selhání náboje natáhnout kohout palcem.
Ale pokud to prubneš, a bude ti sedět, proč ne. Tímto musí projít každý sám za sebe.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Fabulous »

Přemýšlím, jestli jsem vůbec někdy v životě četl, že Glock má proměnlivou kvalitu :D :D :D

No samozřejmě, že nikoliv. Přiznejme si to natvrdo a patriotismus nechme stát v koutě: CZ jsou šmejdy. Šmejdsky vyrobené pistole zhruba v úrovni pistolí od výrobců z třetího světa. :ne :ne :ne
Odpovědět