Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

jo na Beretty jsme měli svého casu všichni velke oci. Jenze je to proste velka pistole a to fakt hodne velka. Je to proste desne siroky a ještě z toho cumi pojistka. Pokud ji nosi viditelne tak to moc nevadi ale na skryte noseni to moc dobre není. Takze pocatecni nadseni vystřídalo rychle vystrizliveni. Něco podobneho bylo na téma sig 226. Pro zmenu desne vysoky a neprijemnej při rychle strelbe. Takze zas nic a CZ 75 to zas vyhrala na plne care.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
jjjhe
Příspěvky: 25
Registrován: 07.04.2015 22:06
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od jjjhe »

Nepodporujme kopirovace a lacine firmy jako Norinco, ci Vector. Kdyz chci Berettu, tak si prece nekoupim Vector, nebo Taurus...
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od skagerak »

Taurus, byl licenni, a nema myslim packu pojistky na zaveru, coz je za mne +

Ja osobne bych se vyhl hlavne turecke produkci ,ale nazor nevnucuji.... (ale od nich jsem tu videl jen plastaky...)
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od M M »

jjjhe píše: 29.03.2021 13:27 Nepodporujme kopirovace a lacine firmy jako Norinco, ci Vector. Kdyz chci Berettu, tak si prece nekoupim Vector, nebo Taurus...
Tak ono ten "reverse-engineering" u Vektoru bol dany hlavne embargom na JAR - a nasledne po politickych zmenach doslo k dohode. Pre mna je to zberatelska zaujimavost navyse.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

jjjhe hele to bys sis za chvilku nekoupil skoro nic protože kopiruji a kradou uplne všichni a a nejvic prave bohate fy. protoze plati stare heslo "amater vynaleza profik krade :-)"
na tomhle svete bylo snad uz vse okopirovano a ukradeno...
morinco ma většinou dost dobre výrobky, v rade věci dokážou i překonat jiné predrazene kopie vyrabene v USA.
takze ono to mas nekdy dost tezky :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nicotinick »

Rukama mi prošly desítky pistolí a v soutěži : " O nejvíce kopající pistoli v 9 Luger, s ergonomií násady od krumpáče, a vypíčenou pojistkou na závěru " Beretta 92 vždy spolehlivě zvítězila. Hned v několika ročnících. :D
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
jjjhe
Příspěvky: 25
Registrován: 07.04.2015 22:06
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od jjjhe »

No nechci podněcovat nějaký flame, nebo provokace. Prostě i toto je individuální věc a máme na to rozdílné názory. Nemyslím si, že je rozumné krmit kopírovače. Radši dám 30 tisíc Berettě i když budu platit za značku, než polovinu Vectorovi za stejný výrobek a to zvláště ve světle, že ten rozdíl v ceně vystřílím za 3-4 měsíce ve střelivu. Stejně tak rád podpořím kvalitní výrobce AR-15 a ne nějaký Taurus, nebo Norinco. Já už si svých pokusů s levnými a historií neprověřenými výrobky, následně prasklými rámy, závorníky apod. užil dost.

A ke kopání Beretty, s dobrým úchopem to prostě nekope, taktéž mi rukama prošly desítky pistolí, běžně s ní běhám LOS a IPSC a nevadí mi ani ta šířka, ruce mám střední, vel. 9. Souhlasím s tou pojistkou, ta je nešťastná a sama Beretta dělá sady na decock only.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od M M »

Presne, vyber zbrane pre radost ma tolko osobnych kriterii ze mimo spomenutia nejakych objektivnych parameterov sa k tomu inak prispiet neda. Kazdemu co jeho jest, Vektor ma zaujima nie koli tomu ze je lacnejsi (to by som nezvazoval ako variantu 92A3).

Inak toho kopania som si rozhodne nie vedomy, tiez uz mi toho preslo rukami dost ale nepocitajuc Jckove .357cky najhorsie zatial z beznych veci kopalo PPQcko.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nicotinick »

V pohodě chlapi, jen jsem si musel přisadit. :) Jo, je to individuální a Beretta mi prostě nikdy nesedla. :) :beer
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

jo je to takove desne velke bachrate, vse z toho nekam nejak trci... CZ 75 je vedle toho stihla lehka elegantni pistole padnou do ruky a chovajici se velmi rozumne,,, taky tech kopii když uz se to tady probiralo, třeba Jericho.. taky pekna kopie :D
zrovna Norinco je dost dobře proverena znacka ...problém je v tom ze casy se proste meni a kdysi slavny SW uz davno není co bejval. Marlin taky slavne a kamarad reklamoval s problémy dve zbrane, vylamany vyvrt atd...
sportovni speciály 1911 od Zendla jsou staveny na ramu a zaveru Morinco protože to je proste dobrej materiál.
Jo když si koupis 1911 od Norinca tak to ma jiste ostre hrany atd coz jiné 1911 za trojnásobnou cenu proste nemá. Staci pilnik a za odpoledne je z toho většinou i lepsi pistole nez ta s trojnásobnou cenou..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Maximus »

Beretty 95 jsou sice svým způsobem ikonické, ale velice rychle se ustřílí. Takže jako výběr protože se mi líbí či mi náhodou sedla do velké ruky a super s ní nastřílím ok, ale z rozumu určitě ne.

Sám mám také Berettu, ale terčovou v 22LR - moc si ale nerozumíme ;).

Pokud chci CZ 75 a mi nevadí polygon (kvůli olověným přebíjenkám), tak je Jericho dobrá volba. Zásobníky fungují z CZ.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od M M »

Len dodam ze pre prebijanie do polygonu pomoze pouzit pomalsi prach. Nepotahovane olovo neprebijam, ale Aresy, co lietali zo synovej HK P30ky s rychlym prachom miestami bokom, chodia uz s pomalsimi v pohode. Takze toho by som sa nebal.

Technicka k tej 92 (96)ke - je tam ako spotrebny material este nieco ine okrem pruzin a "locking block"-u? Co viem tak armadne testy ukoncovali po 35.000 ranach - s tym ze zbrane fungovali dalej. A to sa pouzivalo naslapane NATO strelivo. Takze pri servise pruzin povedzme kazdych 5.000 ran (ako doporucovane aj u Glocku) nevidim dovod preco by to s beznymi navazkami nemalo prezit dat 3x tolko.

A ano - ti z nas, ktori v beznom fullsize so zalozenym najvacsim gripom maju prirodzenu polohu ukazovaku v luciku tak, ze odpaluju ploskou za prvym klbom, holt nieco velke a bachrate pokladaju skor za klad :mrgreen:.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

Napadl mě ještě FN High Power, když už zahrnujeme bazar. Nezmar, trošku zvláštní ergonomie, ale mě sedí pěkně (ale jen SA).
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Zapadlo »

v levných celoocelových služebních 9X19 bych nezatracoval ani maďary (FEG PSR, FEG P9R))
3432_Feg02_640_1.jpg
3432_Feg02_640_1.jpg (34.93 KiB) Zobrazeno 3087 x
FegP9Rr.jpg
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

HP je takovy predchudce modernich sluzebnich zbrani s velkokapacitnim zásobníkem ve sve době mel prakticky dvojmasobnou kapacitu zasobniku nez "sluzebni" zbytek. Ale jak pises je to taky dost takove " kopyto" s divnou spousti ..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

Je tu nějaký extra speciální důvod (který nevidím) jiný než sběratelství, si pořizovat nijak vzácného veterána či kopii? Na občasné provětrání na střelnici a poťěchu oka a duše dejme tomu, ale k čemukoliv jinému? Chápal bych ještě tu ČZ, co sem dával Matěj, tam taky závidím pěknej sbírkovej kousek, co nemá jen tak někdo. Ale to ostatní v pár postech výše? :roll:
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od skagerak »

Duvod -momentalni dostupnost a cena, nechut porizovat jinou navrhovanou alternativu, a nbo nepochopitelné odmitání Glocků.....
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od hrd »

Já chci něco kovového, protože už mám plastové Glocky tři. A nehledám sběratelský nebo exotický kus. Jelikož Beretta 92 mi nesedla, tak aktuálně osciluji mezi CZ75 a SIG 22x.
Ještě možná TT? Mám ho rád, ale v 9x19 je to právě exot.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Haluziak »

Co Baby Eagle? Jericho 941 nebo jak se to jmenuje? Ono když se do toho člověk začne zamotávat, tak zjistí, že pistolí bylo vyrobeno docela hodně modelů :D
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od mukl »

Chtěl jsem původně napsat, že: "Plasťáky jsou na piču", ale mohl bych se tímto jejich majitelů nějak nechtíc dotknout :oops: . Takže to napíšu obráceně. Celoocelové pistole mají své kouzlo. 1911 v ráži 9 luger :roll: ?. To je skoro, jako koupit si "kalacha" v ráži 22 LR. ..... Beretu 92 jsem nikdy asi ani na živo neviděl :( . Pokud je to velká pistole jak říkáte, tak to chci taky :mrgreen: .

Viktor mi jistě rozumí ;) . Koupil jsem si čínský fejk za "pytlík hrušek", a za tu srandu a radost ...a " za ty prachy" to určitě stojí :angel .
111.jpg
112.jpg
Odpovědět