Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od skagerak »

Kdybych si mel koupit gen 3 nebo gen 4 za stejnou cenu kupim gen 3,

Co rikate na gen5?
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od M M »

Za mna je G5 fajn (skusenosti s G17 a G19x). Spust velmi slusna uz z krabice, necitil som potrebu na cokolvek hrabat. Stale to ma oproti inym plastakom (SW / HK / Walther) ergnomiu v lese najdenej vetvy - ale da sa na to zvyknut.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od vratnikp »

gen 5. považuju za costdown. Kdybych měl volit mezi gen 3.5 (v současnosti vyráběná 3.) a 4. volím 4. budu tvrdit, že se snáz prodá. Za vrchol produkce glocku považuju původní gen 3. s černou povrchovkou
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od skagerak »

@vratnikp minimalne na posledni vete se shodneme.
Soucasna gen 3 se lisi od puvodni?
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od FMJ »

U gen 4 se poprvé u Glocku objevil problém s vypadávajícím (vydrolujícím se) vývrtem (nereklamovatelné, protože prý nemá vliv na přesnost) a povrchovkou, která se mnohem více opotřebovávala a došlo k prodeji kusů, u kterých se měnila vratná pružina (recall).
Pokud bych chtěl glocka z dob největší slávy, koupil bych si gen 3 (starší verzi se 2 čepy), balenou ve voděodolné krabici s dírou na zámek, vyrobeného do r. 2007. Pak už EU kvůli kyanidu, vznikajícímu při povrchové úpravě, zakázala teniferování a u Glocka se začalo experimentovat s náhradním řešením, které právě pro gen 4 nedopadlo nejlépe. Gen 5 FS má podle mě sice povrchovku, která není tak dobrá, jako gen 3, nicméné je oboustranný záchyt závěru, pocitově poněkud lépe definovaný chod spouště a zdrsnění na přední straně závěru (press-check). Ale každému to, co chce. Mimochodem, není tak dávno doba, kdy 75% glocků, prodávaných na bazar-huntingu, bylo právě z gen 4... pro mě je to takový lakmusový papírek oblíbenosti.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od vratnikp »

Jak psal fmj, puvodni gen 3 ma kvalitni povrchovku (matne cerna, jakoby kropenata). Soucasna gen 3 (nazyvana gen 3.5) je formalne gen 3, ale s prvky gen 4. (Nova povrchovka, kvuli ekologii, pry i jakost materialu odpovida gen 4.). Duvodem, proc je gen 3. Stale vyrabena jsou staty jako kalifornie, kde novy model zbrane musi byt pred uvedenim na trh schvalen statem. Za mne ta gen 4. Povrchovka je tragedie. Mel jsem puvodni gen 3 a zaroven gen 4 a osoupani od kydexu bylo na min pouzivane gen 4 obrovske.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Walt »

FMJ píše: 20.07.2022 18:34 U gen 4 se poprvé u Glocku objevil problém s vypadávajícím (vydrolujícím se) vývrtem (nereklamovatelné, protože prý nemá vliv na přesnost) a povrchovkou, která se mnohem více opotřebovávala a došlo k prodeji kusů, u kterých se měnila vratná pružina (recall).
Pokud bych chtěl glocka z dob největší slávy, koupil bych si gen 3 (starší verzi se 2 čepy), balenou ve voděodolné krabici s dírou na zámek, vyrobeného do r. 2007. Pak už EU kvůli kyanidu, vznikajícímu při povrchové úpravě, zakázala teniferování a u Glocka se začalo experimentovat s náhradním řešením, které právě pro gen 4 nedopadlo nejlépe. Gen 5 FS má podle mě sice povrchovku, která není tak dobrá, jako gen 3, nicméné je oboustranný záchyt závěru, pocitově poněkud lépe definovaný chod spouště a zdrsnění na přední straně závěru (press-check). Ale každému to, co chce. Mimochodem, není tak dávno doba, kdy 75% glocků, prodávaných na bazar-huntingu, bylo právě z gen 4... pro mě je to takový lakmusový papírek oblíbenosti.
Vypadavajici vyvrt se objevil uz pred vyrobou gen 4
Krevel
Příspěvky: 131
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Krevel »

Díky všem za rady a postřehy... střelba z pistole je pro mě okrajová záležitost, 3k ve střelivu je skoro nic v porovnání s tím kolik toho vystřílím za měsíc z pušek, navíc jsem kompletně vybaven na přebíjení (stačí koupit matrice a můžu začít přebíjet i luger) takže náklady budou ještě nižší...
Pistoli chci částečně i kvůli tomu, že očekávám zhoršení bezpečnostní situace v našich končinách a přece jen má širší využití v tomto ohledu...
Měl jsem možnost vyzkoušet střelbu z pistole s kolimátorem a líbilo se mi to natolik, že už asi nechci jinak... výběr pistolí se tedy značně zmenšil a glock v provedení mos je už úplně mimo rozpočet...
Od Glocku mě tedy odrazuje ještě jedna věc a to přesně to co tady teď řeší pánové a jsem toho svědkem v podstatě na každé střelnici... lidi kolem glocků se rádi druží, řeší podružné detaily jednotlivých generací, jaký kdo používá zásobník, pružiny atd. Já jsem v tomto asi trochu asociál, na střelnici si jdu odpočinout/trénovat a tohle chování lidí vlastnící a prosazující glock je asi stejné jako když jde člověk do posilovny a pak se tam vykecává na baru nad proteinovým shakem místo aby cvičil... tímto jsem se nechtěl nikoho dotknout, pouze prezentuji své poznatky na základě dlouhodobého pozorování
Co mě nezabije...by mělo začít utíkat.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od vratnikp »

tak pokud to musí být mos, tak bych ti rovnou doporučil Walther PDP. Na rozdíl od glocků nemám u waltherů potřeby nic ladit
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od mc.ready »

Nebo Sig Sauer M17 :angel
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

Já každému, ze své dlouholeté zkušenosti se vším možným, doporučuji Glock. Že se otírá povrchovka je jedno, ta nestřílí. Navíc je to spotřebák, co nemusí člověka trápit. Je to jako auto k běžnému ježdění, tam se s osřeným lakem taky musí počítat (stačí si zajet párkrát k obchoďáku).
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od mc.ready »

Co střelec to názor. Po sedmi Glocích, ve třech rážích, třech velikostech a třech reklamacích, za sebe, Glock nikdy více.
Nyní "ujíždím" na Sigách řady 320 (vlastním čtyři kusy).
Další nový mazlík je Ruger Max9.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od FMJ »

Osobně mě to opravdu zajímá - o jaké reklamace se jednalo?
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od mc.ready »

Dvakrát vypadaný vývrt 17g3, 22g3, totální oraniště, odlomená levá zadní kolejnice vedení závěru 22g3.
Dál vypadaný vývrt na 17g2,19g4,21g3 SF, nereklamováno, upozorněni nový majitelé na vadu a prodáno. S Glockem jednou provždy, s bohem a šáteček.
Vypadaný vývrt sem vyreklamoval i na HK 45 Tactical. Stejně tak nadměrné vůle u výměnných gripů na HK SFP9.
Vydrolenou hlaveň sem reklamoval i na Sigu Moskyto.
Raklamoval sem i CZ 75 New Edition, to byla totální hrůza ve zpracování :puke
Vlastnil sem desítky zbraní a reklamoval sem mnohokrát.
Remington 597, malorážka, totálně vyráglovaný závit v pouzdře závěru.
atd, atd...
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Strelec45 »

Koukám, máš kliku na dobrý kousky. :lol:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od miselito »

mc.ready píše: 22.07.2022 16:40 Dvakrát vypadaný vývrt 17g3, 22g3, totální oraniště, odlomená levá zadní kolejnice vedení závěru 22g3.
Dál vypadaný vývrt na 17g2,19g4,21g3 SF,
Ahoj,
zaujimalo by ma po kolkych vystrielanych ks streliva zacal vypadavat vyvrt?
Ja mam s mojim G17g4 vystrielanych cca 16000 ran a zatial ok.
Cisto zo zvedavosti ma to zaujima.
Dakujem
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od mc.ready »

Prakticky hned během prvních střeleb. Poté už ke zhoršení nedocházelo. Větší škody byli na a za přechodovým kuželem.
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od mc.ready »

Pro mou ruku výborná ergonomie. Povrchovka bude horší, už leze dolů. Chování pri střelbě ok. První terč na 10m. Žádná mířenka, pěkně svižně. Při srovnání se Sigem 365, sem nenašel důvod proč připlácet za Siga 10tis. Oproti HS a Taurusu G4 lepší ergonomie.
Vystřeleno 700, zatím vše ok.
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od mc.ready »

.
Přílohy
IMG_20220616_154608.jpg
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

mc.ready píše:
Vydrolenou hlaveň sem reklamoval i na Sigu Moskyto.
Raklamoval sem i CZ 75 New Edition, to byla totální hrůza ve zpracování
SIGy mám rád, ale moje osobní zkušenost se týká jen původní německé produkce. Ameriku jsem neměl. Mám ale dojem, že zrovna ta zmíněná malorážka byla Umarex, ne?

Moje poslední a jediná ČZ75 má perfektní zpracování a super chod mechanismu,že by člověk nevěřil, že je z Brodu. Ale pravda, není to poslední produkce.
Odpovědět