Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 762
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od des »

MarkusX píše: 06.03.2022 17:24 Kupuji nosítko subkompakt v 9L, vybral jsem Glock 43X(43). Vaše tipy na alternativu před konečným rozhodnutím? Díky :idea:
Keď nemáš moc drobné ruky, dá sa uvažovať aj o G26.
nemóže íst karta furt...
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

primlouval bych sa taky za Glock 26, plus zasobniky z botkou, maly rozdil v rozmeru ale slusny v kapacite, coz se muze hodit, Glock 26 mam leta a neni vubec spatnej
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Ulfhednar »

Ta placatost a úchop G43x je ale dost návyková. G26 mi vždycky přišla jako G19 po úrazu.
Óðinn á yðr alla
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Cep »

Zkoušel jsem P-10m , Glock 43 a přibral jsem k tomu i Glock 26. G26 jsem moc šancí nedával, předpokládal jsem, že se ostatní budou držet líp, ale nastřílel jsem s ním nejlépe. Budu to muset zopakovat, než se rozhodnu.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Serža »

no já bych se rád někde dostal ke Glocku 36...ale to je taková bílá vrána, moc to nikdo fyzicky nemá
chtěl bych to porovnat s tím Kahrem PM45 co mám...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

ono je to v podstate jedno, tolik plastovych pistoli a uz x variant glocku je v podstate pitomost ale trh si to zada. Proste lidi chtej rozmanitost. Kdysi glock jesze zuzil svuj suprecomapkt G 26 na neco jeste placatejsiho ale z dvouradeho byl razem jednorady zasobnik s vyrazne mensi kapacitou.. tak to zas rozsirili aby ziskali neco navic. Neco jako zazracna pi neexistuje. Glock je v plastech neco jako kdysi v celokovovych CZ 75. proste se to povedlo dat dohromady tak ze to funguje a je uz dost obtizne to zlepsit :-) Me G26 vyhovuje pro noseni a ze se tam i dost vejde ( ma to jak je malej ) strilet to strili a dobre ale vic se s tim nadres kdyz se chces dobre trefit, to je proste udel vsech "malejch" pistoli. Ono je v podstate nejdulezitejsi vedet co od toho vlastne chces... kupovat si G 26 na sportovni strelbu je nesmysl. Stejne tak denne nosit G 21 ve ,45 acp, protoze to je proste velke. Takze vedet co vlastne chci a potom vybrat. Velky rozdi v tom neni, nejvetsi rozdil je ve strelci. Dnes uz moc vyslovene keplu neni..
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

Serža píše: 15.03.2022 16:00 no já bych se rád někde dostal ke Glocku 36...ale to je taková bílá vrána, moc to nikdo fyzicky nemá
chtěl bych to porovnat s tím Kahrem PM45 co mám...
Měl jsem oba. Kahr jsem hodnotil jako daleko lepší volbu zejména z ergonomického hlediska, ale i z hlediska nositelnosti. Pro mne ale není žádným limitem charakteristika spouště, protože DAO mi vzhledem k desítkám let s revolvery v DA nejen nečiní potíže, ale spíš mi vyhovuje. Spoušť Glocku s lehčí stojinou je ale pro mnoho lidí rozhodujícím argumentem. G 36 jsem pustil hned, prostě brambora v ruce, Kahr jsem dal pryč kvůli špatné dostupnosti ND, ze které jsem měl obavy. Pak jsem ještě měl Taurus PT-145 ve srovnatelné velikosti se zásobníky na 10 a 12 ran, což byla bomba. Ale později jsem se vrátil ke 2" SW v .357 Mag. Prostě revolver je revolver. ;)
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Ibex »

Walther PPS - mám gen.1, hezky placatá, kapacita zásobníků 6/7/8 9L
nastříleno pěkných pár tisíc, absolutně bez problémů
rozměry ca 160x135x27
někomu nemusí vyhovovat vypouštění zásobníku na lučíku. Pro mé slabší prsty v poho.
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Ulfhednar »

Vypouštění na lučíku je těžce návykové. Kéž by se Glock dělal ve verzi s pádly (nebo HK udělalo single stack prcka).
Óðinn á yðr alla
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

Walther PPS je na mne už placatý až moc, protáčí se mi při střelbě v ruce. Kompromisem placatosti a úchopu je SW Shield, který taky mám, na něm svítilnu TLR s laserem. Na noční toulky městem ideál. Zásobníky na 8 ran (+1) bohatě stačí a nijak to nezatěžuje.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Ibex »

jo to vypouštění je super :yes
Placatost mi silně vyhovuje, páč při mé tělesné proporci 185/80 je všechno na opasku vidět nebo mi při práci překáží - tedy krom PPS nebo PPK, které nosím..
To protáčení jsem nezažil, takže asi horší úchop díky velikosti rukou?!? Nedokážu posoudit...
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od zedik »

Vypouštění na lučíku za mě taky :yes PPQ bych neměnil, naopak mám spíše problém s klasickým vypouštěním
Maser
Příspěvky: 22
Registrován: 21.01.2021 16:26
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Maser »

Co se týká G36, tak "brambora v ruce" :-) bude asi výraz, kterej jsem hledal. Pořád ho musim v ruce mnout jak bolavou patu, abych nahmátnul úchop při kterym nestrhávám.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Ibex »

jo PPQ je naprosto super pistole po všech směrech, ergonomie výtečná. Akorát už se vymyká výše uvedenému požadavku na subkompakt..
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Haluziak »

Ibec to asi jo ale měl jsem možnost si z PPQ zastřílet v sobotu a zvyklej z Glocka se mi ten krumpl divně kroutil v rukách. Zdvih ústí nebyl jen nahoru ale byl doprava nahoru.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od vratnikp »

já asi 6 let střílel glocky (17+26). Po koupi baráku jsem střílel o poznání míň a byl sem rád, že trefim terč, natož abych dosahoval nějakých časů. Pak jsem jednou vzal PPQ a má výkonnost šla okamžitě nahoru. Glockama jsem prohnal kolem 7 tis ran. Po 500 ranách z PPQ jsem byl výrazně rychlejší, než jsem byl kdy s glockama. Glocky šly hned na bazar. Ted střílím jednou za měsíc a furt se cítím OK. Když sem střílel jednou měsíčně glocky, věčně jsem se pral s úchopem, řešení nějakejch opakovanejch výstřelů vůbec nebylo na pořadu dne. V LOSu jsem byl s glockama někde kolem půlky. S PPQ a o poznání horší formou než jsem měl tenkrát s glockama se umisťuju v 1/3, když mam dobrej den, těsně za bednou. Všem říkám, glocky sou supr ale nebojte se vyzkoušet něco jinýho, nemá smysl trpět s nepřátelskou cihlou v ruce jen proto, že je to glock..
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

Já se musel "naučit" trefovat s každou pistolí a jistý tréning je nevyhnutný. Snad jediná pistole, se kterou jsem trefoval naprosto bez tréningu a i poslepu byla 1911 - prostě mě sedla do takového toho "au naturel pointing" - asi tobě tak sedlo to PPQ. Jenže knedlíková ráže mi nevyhovuje (malý počet ran, pokud má být pažbička úzká - tzn. singlestack) a naprosto spolehlivý doublestack 1911 v 9mm je drahá rarita.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Pez »

Mám dvě PPQ, 9 Luger a 45ACP a lépe se mi tedy střílí z 45, má velmi dobrou spoušť a celkový projev mi vyhovuje. U 9 spoušť lehce drhne, chystám se přeleštit styčné plochy až ji kompletně rozeberu při čištění.
PPQ mi sedla nejlépe ze všech zkoušených (je to jistě individuální), jen jsem si trochu zvykal na delší záchyt závěru.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nightmare »

Jinak jsem neodolal a k Hellcat jsem koupil 15r zásobník. Pomíjím to, že kloudně se tam vejde jen 14, ale úchop se zlepšil jako o dost...
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

Tak jsem dnes byl vyzkoušet P10C OR, s kolimátorem, protože už začínám mít problémy s ostřením na mířidla. No, bude to chtít hodně trénovat. Zatím jsem pomalejší než přes mechaniky a přesnější taky nejsem... Snad to nebyly vyhozený peníze. :(
Odpovědět