Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od hrd »

Říkám si, že bych k těm plastovým sráčům, co mám, pořídil nějakou celokovou pistoli v 9x19. Neměla by stát raketu, tak nejspíše jetou. Racionální volba by možná byla CZ75, ale nějak k CZUB nemám ten správný kladný vztah. Líbila by se mi Beretta 92, ale vůbec mi nesedí. Tak mě napadnul SIG 226 nebo 225. Není ten slitinový rám naprd? Nebylo by než od soudruhů z NSR lepší koupit čínskou kopii s chromovanou hlavní? (cenově to neřeším, to už není takový rozdíl) A pak jsou chvíle, kdy si říkám, koupím Srbského Tokareva v 9 mm a bude. Nějaké doporučení? Dík.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od skagerak »

Rozpocet? Ucel? Pozadavky?

Shadow /ts/orange a spol...

STI?
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Audis »

Sarlilmaz? Nové od 12 kKč. https://zbrane.esako.cz/sarsilmaz#!/sar ... ice&dir=up
vlastní zkušenosti, ani z doslechu, nemám. Je to železo, funglovka, záruka 2 roky, stojí málo.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od hrd »

Shadow nebo STI se obávám, že budou už drahé (fakt je, že u Shadow by mi značka CZUB asi nevadila).
Tureckou raději ne z ideových předsudků. Účel - něco do PA, občas kurz, teoreticky nošení (ale na to mám Glock).
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

P226, 229 (možná 228, nevím, zda se ještě vyrábí). P225 je krok zbytečně zpět). Nastřílel jsem z toho v minulosti dost a super. Pokud sedne ergonomie, tak dobrá volba. Slušná výdrž a spolehlivost.
Mimochodem, upřímně pochybuji, že je Turecký klon 75 lepší než brodská 75
Naposledy upravil(a) Matěj dne 25.03.2021 21:24, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

Já choutky po celokovové pistoli prozatím (snad) ukojil revolverem. ;) Viz viewtopic.php?p=224905#p224905. Solidní kladivo.

Ale furt mě to svrbí. Nicméně do CZ vod bych po tragických zkušenostech s modely 75 už nešel, pětašťouru se mi živit nechce a 1911 v 9mm udělaný tak, aby fungovaly, jsou exotický zboží. Tak zatím vyčkávám a když už, tak přikupuji ty "lisované petflašky" od Glocka... :D ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

Úplně bych nezatracoval ani tu 75, když člověk má štěstí, tak se dá vybrat dobrý kus (přesně toto ale moc lidí, včetně mě nemá rádo, tu různorodost kvality).
Já s ní kdysi začínal a než jsem poznal lepší značky, tak to stačilo. Nicméně moje má úplně luxusní chod spoustě a zpracování vnitřních ploch, tu jsem tehdy v komisi prostě ležet nemohl nechat.
Přílohy
IMG_20210325_213523.jpg
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od mukl »

Krásný kousek! :yes
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od hrd »

Matěj píše: 25.03.2021 21:40 Úplně bych nezatracoval ani tu 75, když člověk má štěstí, tak se dá vybrat dobrý kus ...
To se mi právě nechce řešit (sám jsem měl dvě 75, jedna OK, druhá tragická). Co třeba Tanfoglio? (třeba TA90) Nebylo by jistější volba?
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nicotinick »

Základní verze nějakého Tanga je rozumná volba. Pokud tedy nepůjdeš do nějakého sportovního speciálu. Zkus i okouknout celkem opomíjenou Alfa Proj Iron, to je v podstatě to samé, co Tanfoglio.
Další z téhle rodiny je Jericho. To je dobře zpracované z kvalitních materiálů, limitujícím faktorem ale může být polygonní vývrt hlavně, žádná extra přesnost - něco jako Glock :)


Matěj: máš zvláštní schopnost na.rat a vzbudit závist. :D :yes
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od dolmar »

hrd: na hunting bazaru jsem před pár dny viděl inzerát na dva Sigy, tuším to byly 228. Měl jsem i tu čínskou 226 a krom toho že mi byla velká do ruky tomu nebylo moc co vytknout...
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od M M »

Ruger P89? S dielmi bude problem (i ked vratnu pruzinu a svetlovody som este u Brownellsov zohnal), ale je to tank, takze nejake problemy by som s tym neocakaval. Byvaju tak po 8.000. Pripadne niektora zo S&W "wonder nines" - 39/59 a vyssie rady. Ale tak to su skor uz zberatelske klasiky :).
jjjhe
Příspěvky: 25
Registrován: 07.04.2015 22:06
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od jjjhe »

Vzal bych nějakou pěknou 1911, když už celokov.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PeFi »

Nicotinick píše: 26.03.2021 8:33 Další z téhle rodiny je Jericho. To je dobře zpracované z kvalitních materiálů, limitujícím faktorem ale může být polygonní vývrt hlavně, žádná extra přesnost - něco jako Glock :)
Jericho mě nadchlo - střílelo se mi z něj asi nejlíp ze všeho, co jsem kdy dostal do ruky. Jako by bylo uděláno pro mě na míru. Pro většinu uživatelů nebude limitující druh vývrtu, ale jejich vlastní ruce. Když jsem viděl co se reálně dá nastřílet se subcompactem od Glocka, když to člověk umí, tak sebekriticky musím přiznat, že ve zbrani ten problém většinou není.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nightmare »

jjjhe: Takhle to mám teď vyřešené já :)
PeFi: Jericho (941) jsem měl a byla to super bouchačka, strašně přesně slícovaná, závěr se musel dávat přesně proti drážkám a chodila jak víno... Ale hledání svatého grálu ji odválo :))) V současnosti HK SPF9 a Colt Commander
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od M M »

Ked uz riesite to Jericho - daju sa na to objednat bezne diely? (spotrebak ako pruziny a rezervne veci ako vytahovac / zapalnik). Dlhsiu dobu po nom pokukujem.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PeFi »

Já jsem hledal pistoli na potenciální nošení, Jerricho super, ale je to kus těžkého železa, takže jsem nakonec skončil u kompaktního Glocka. V rodině máme i G43 - právě i kvůli dostupnosti náhradních dílů. Dnes bych na nošení šel do G43X nebo G48, protože i G19 mi přijde "zbytečně" velký. Co se týče zkušeností celokovem a dostupností ND bohužel nemohu sloužit.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nightmare »

M M: Bohužel ani já, nikdy jsem neměl potřebu to řešit, to Jericho vypadalo, že přežije vše...

Edit: Ano, je to kus pořádného/těžkého železa...
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od M M »

Takto - zatial co mam skusenosti (pominuc zapalnik na brokovnici a tiahlo spuste na starej G2000), tak som mal stastie, robil som len rutinne vymeny pruzin. Proste ked to clovek stale taha na strelnicu, tak zisti ze z toho ma zrazu nalietanych X tisic ran. V tomto sa blbo riesia revolvery - vole a opotrebovanie mechanizu - aj ked samozrejme celoocelovy Ruger / SW vydrzi vela. Cakam tretim rokom na objednane veci na Rugre. U Germanov uz to tiez nie je co byvalo, ale este stale sa da zohnat X veci.

Takze pri zbrani na pravidelne strielanie ma zaujima aj logistika. Sice mi kedysi davno jeden puskar hovoril ze v tejto dobe sa da v podstate vyrobit vsetko, akurat to stoji cas a peniaze, ale aj tak.
Samozrejme nebavime sa o zbrani pre sviatocneho strelca, do zbierky, pre radost alebo "do sufliku" - z ktorej je obcas vystrelenych par ran, ak je rozumne kvalitna, tak uzivatela prezije.

Velku tazku kovovu vec kupujem uz druhy rok - fakt sa mi paci to Jericho, S&W 59 (az 59xx) - clovek by si to aj vonku vydrazil a dotiahol, ale holt musi jednym okom pozerat na to ci sa niekde vyskytnu diely. Asi nakoniec zakotvim u nejakej varianty B92, tam je to este relativne v pohode.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

PeFi píše: 26.03.2021 20:53 ...Dnes bych na nošení šel do G43X nebo G48, protože i G19 mi přijde "zbytečně" velký...
Asi tak. Ve svých jalových letech v devadesátkách jsem byl schopen (a ochoten) nosit překvapivý vehementy, jeden čas jsem nosil i pětipalec Colt Anaconda (44 Magnum). ;) (Mimochodem, to je jediná ze zbraní co jsem kdy měl, u níž je mi dost líto, že jsem ji prodal...)

Po roce 2000 a po neradostném období Čezet a různých dalších pokusů pak přišlo období primárně 1911 (v .45) a pak první Glock. Pak druhý Glock, třetí Glock... A pak prakticky všechny ostatní pistole mimo Glocky šly z baráku a zůstaly mě jen ty škaredý hranatý "plastový zázraky". Ale ony prostě na zmáčknutí spouště udělají BANG. Pokaždé. Což se o spoustě jejich předchůdcích říct nedalo... A když nosím, tak nyní z 99% G48 a jen naprosto vyjímečně (když potřebuji fakt něco malého) G43. Když něco středního, tak hodím závěr z 43 na rám 48 a vyrobím si vlastně 43X. Ale to jsem udělal jen jednou, maximálně to pak ještě ukazuji na střelnici jako raritku. Ono když má člověk G43 a G48, tak si může postavit vlastně 4 různé zbraně. Viz jak jsem již postoval jinde:

Obrázek

Ale i tak teď pokukuji po nějaké 1911 v 9L. Ale jak už jsem psal výše, najít takovou, která fakt dobře a spolehlivě chodí je výhra...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět