Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od des »

tu je nejaký testík aj s prehladnou tabulkou

http://www.obos.cz/tbo
čimango
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od čimango »

DeadMan píše:No právě tak si to tam přečti ještě jednou a pořádně :!:

http://www.strelectvi.cz/forum/7-65-bro ... 8-160.html

Čtu dobře. Já nepsal původní příspěvek :? .
chodec
Příspěvky: 92
Registrován: 15.04.2012 16:34

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od chodec »

Prioritním účelem "plechové" helmy je ochrana proti střepinám, ne proti přímé palbě z ručních zbraní. :)
Když dobrovolní hasiči vyhazovaly staré helmy vzor 52, tak jsme se do nich něco nastříleli a prošlo kde co. Samozřejmě, že záleželo na tom, jak se kdo trefil, ale pokud byl zásah "kolmo na plech", tak nebyl absolutně žádný problém to prostřelit.

PS: Dříve tu byla zmíněna pistole Walther P1. Známý si ji kdysi koupil, uloženku, verzi bez výstužného kolíku. Při prvních střelbách, před vystřílením 4. krabičky, praskl rám (střelivo originál SB, nic přebíjeného, specifikaci náboje si už nepamatuju). Reklamace byla uznána. Takže zrovna ve mě si tato pistole důvěru nezískala.
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od marav »

mejlos píše:Zdravím všechny, tak už jsem se dokopal ke zkouškám na ZP,které jsem o weekendu úspěšně složil, teď mne čeká rozhodování jakou pistoli si do začátku koupím, vzhledem ktomu,že si to budu teprve ohmatávat a navíc na to mám vyhrazených prozatím max 5 tis, hodně přemýšlím o čz 83.Vím, že bych si měl vyzkoušet co nejvíce zbraní, než si nějakou pořídím a snažil jsem se tímto řídit, ale jak říkám vzhledem k finančnímu limitu, ale i s přihlédnutím na náhradní díly, náboje, velikost atd. mi pořád vychází tato pistole, máte někdo jiný názor, nebo radu? za případné OT se velice, hluboce (pro účastníky gay vlákna) omlouvám :ugeek:
Pro mne byl jedinou možnou volbou Glock v r. 9mm. Dá sesehnat i bazarový ve výborném stavu do 10k.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Václaf »

Zdravím,a co třeba totok čz 97 cal .45? Byla by to dobrá volba,v rámci podpoření domácí produkce
Tada
VIP
Příspěvky: 149
Registrován: 10.12.2012 22:44
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Tada »

Není to úplně špatná zbraň, dobrá ergonomie a slušná kapacita... :) Jestli to má rail pod hlahní, tak proč ne :)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Fabulous »

Jsem sice trochu patriot, ale zbraně CZ mě nechávají ledově chladným. Jejich (ne)kvalita je podivuhodná.
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Steril »

Laser na pistoli - nechci zakládat nové vlákno:
Chápu že podle současné legislativy ČR je laser downright evil, dočetl jsem se ale že jeho dočasná montáž na pistoli může pomoct v omezení strhávání při sušení - na stopě laseru člověk vidí pohyb "záměrné" při zmáčknutí spouště.
Sušení považuju za velmi důležitou součást treninku bezpečného použití zbraně, proto při něm chci využít vo nejvíc výhod co můžu získat.
Je teda škoda že není možné používat lasery aspoň na sušení, v USA dokonce vládne přesvědčení že absence laseru na zbrani podstatně ztěžuje domácí noční sebeobranu.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od DeadMan »

Na sušení můžeš klidně používat laser, který je určený pro nastřelování a nic tím neporušíš.

Třeba:

http://www.alliancze.cz/laserove-ukazov ... w/d-71260/
http://www.alliancze.cz/laserove-ukazov ... 9/d-70914/
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od marav »

laser si klidně kup a suš jak je libo. dá se koupit i na střeleckém portálu krásně malinký za 900,-. doma přes 2 místnosti, tedy cca 10m, ti to sušení úplně stačí a nikdo nemůže říct ani popel ( raději ale s nenabitou zbraní ). Prostě s ním jen nesmíš nikam ven a mít ho na zbrani. Zákaz laseru i pro střelnice považuji za totální nesmysl- bohužel takový je zákon :-(
tohle mám třeba já : http://www.ebay.com/sch/sis.html?_nkw=T ... 1169650683
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Strelec45 »

Jen tak pro zajímavost... helmu jsem prostřelil (alespoň z přední strany, myslím vzor 26?) i .45LC s olovem na nějakých 8-10 metrů. Možná bych našel i foto. Nebyla tam díra ve velikosti střely, ale vytržený kus plechu asi tak 2 x 4 cm. Bylo to s SAA s 5,5" hlavní.
Co nosit, to je otázka. Do trenek 6,35 :lol: pod kabát třeba i .45. Záleží na podmínkách a vkusu každého soudruha. Do pěti se ale nebude tak dobře vybírat. A pak změna, a zase změna.... Radši bych koupil jednu a na furt. A nejlepší je si zbraně zkusit. Ale to tady každý ví. :oops:
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od surikata »

Potřebuji poradit pistoli pro ženu. Zvažuji ČZ 50/70 nebo ČZ 82. Pravděpodobně s tím nevystřelí víc jak krabičku za rok (pokud nebude rozpad ;) ). Co by jste dali vy?
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Prim »

Jestli to melo byt CZ50 nebo CZ83 a tim mas urceny typ streliva, pro zenu bych radsi volil CZ83. Vetsi zasobnik, ale hlavne daleko lepsi ergonomie... zvlast bez treninku s tim nastrili vyrazne lip a s nesrovnatelnou pohodou - 50ka nema tak vyraznej bobrak (pokud se tomu u ni da vubec tak rikat) jako 83.
Navic je 83ka obecne brana jako spolehlivejsi ;) A to rikam, i kdyz mam 50ku doma, ale ja ji bral cilene, protoze jsem ji proste chtel a narazil jsem na slusnej kousek za par penez. Jinak pro zenu pocitam v pripade PA se skorpikem... je mala a celkove ji vyhovuje ergonomie, muze s tim slusne nastrilet.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od felix5 »

surikata píše:Potřebuji poradit pistoli pro ženu. Zvažuji ČZ 50/70 nebo ČZ 82. Pravděpodobně s tím nevystřelí víc jak krabičku za rok (pokud nebude rozpad ;) ). Co by jste dali vy?


já mám tu zkušenost že něžnější část populace preferuje spíše revolvery , zpravidla díky hlubokému výstřihu a šikovně se odrážějícím hilznám na střelnici. :)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od MRAK »

revolver má pro ženy (i pro začátečníky) i jiné výhody ....

je to předvídatelné zařízení .... žena přesně vidí, co se bude dít .... velký kohout, přehled o náboji v komoře, jednoduché natažení a příprava ke střelbě, atd atd ...
a pokud hlaveň míří správným směrem, tedy od těla ženy, je toto zařízení i pro majitelku poměrně bezpečné ....
a velmi málo poruchové ..... narozdíl od pistole ... minimum zádrhelů, pružin, špatně zaražených zásobníků ... atd atd

nesmějte se, ale mám s tímhle pohledem na věc zkušenost ....

takže pro ženu, která nehodlá strávit na střelnici moc času, doporučuju zvážit i pořízení lehkého, 2" revolveru .... .38Spec se dá dobře zvládnout, kapacita 5 ran jí bohatě stačí a zbytek jsem popsal výše ...
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od muzzleloader »

To je pravda,jen jsem uz zazil uchop revolveru neznyma ruckama zeny tak,ze mela prsty nestrilejici ruky v prostoru mezery buden-hlaven.Co by se mohlo stat,je snad jasny.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od MRAK »

Samozřejmě, nic není dokonalé ... 8-)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Fabulous »

Pokud bych měl vybírat mezi CZ50 a CZ83, jednoznačně nějakou "výběrovou" CZ50/70. Placatá, kompaktní, jednoduchá, vcelku spolehlivá. Předpokládám, že jediný důvod výběru těchto dvou zbraní je cena? Protože na trhu je (velmi) mnoho lepších zbraní.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Koniáš »

Vytáhli jsme baby na střelnici a kamarádka se o CZ 83 (mám ji asi 20 let je to moje první hračka), že je něžnější :D :rofl .
No CZ 75 a 85 nechtěla. Nakonec jsem manželce pořídil Walther PPK. Ten se jí líbí. Je malý, něžný :rofl a umí ho ovládat.

Koniáš
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Maximus »

To surikata: Pro tyto účely se mi osvědčil Sig Sauer P239 - který není jen kvalitní pistole, ale svým způsobem i šperk (two-tone určitě) :lol:.
Odpovědět