Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od cover72 »

To by mne Tado zajímalo, které konstrukční uzly K100 podle tebe nejsou dobře řešené?
Uživatelský avatar
mejlos
Příspěvky: 9
Registrován: 06.03.2012 13:23

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od mejlos »

Zdravím všechny, tak už jsem se dokopal ke zkouškám na ZP,které jsem o weekendu úspěšně složil, teď mne čeká rozhodování jakou pistoli si do začátku koupím, vzhledem ktomu,že si to budu teprve ohmatávat a navíc na to mám vyhrazených prozatím max 5 tis, hodně přemýšlím o čz 83.Vím, že bych si měl vyzkoušet co nejvíce zbraní, než si nějakou pořídím a snažil jsem se tímto řídit, ale jak říkám vzhledem k finančnímu limitu, ale i s přihlédnutím na náhradní díly, náboje, velikost atd. mi pořád vychází tato pistole, máte někdo jiný názor, nebo radu? za případné OT se velice, hluboce (pro účastníky gay vlákna) omlouvám :ugeek:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od Fabulous »

Pokud pistoli alá Walther PPK za 5000 Kč, tak asi nejlépe originál Makarov. CZ82/83 nejsou úplně zdařilé pistolky.
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od Leon Chamel »

Vidím to stejně, nezničitelný a naprosto spoelehlivý sovětský Makarov je sázka na jistotu, s čízou je to někdy trochu o štěstí. Zvaž ale ještě jednou tu otázku ceny: náboje ráží 7,65 Br., 9 mm Br. i 9 mm Mak., v nichž je pistole ČZ 83 dostupná, jsou všechny dražší než rozšířenější 9 mm Luger. Střílení se ti tak prodraží a výhoda nižší pořizovací ceny pistole tak poměrně rychle zmizí.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od DeadMan »

Doporučuji PM Makarov ráže 9x18 :yes je to takový levný Glock prostě tu pistoli neustřílíš, nerozbiješ a ničím nezasekneš = sežere naprosto vše a výkony s ní jsou :yes (přesná/po Lugeru nejvýkonnější) a jediné mínus je cena náboje oproti 9x19 ovšem není to tak hrozné v porovnání s 7,65 navíc dají se občas sehnat levněji než se většinou uvádí ;)

http://cs.wikipedia.org/wiki/Makarov_PM

jen v rychlosti jsem pohledal a cena se dá sehnat hodně podobná 9x19 ;)

http://www.armyshop-karasek.cz/9mm-makarov-p-496.html

http://www.beareka.cz/beareka/eshop/4-1 ... akarov-S-B
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od muzzleloader »

CZ82/83 je naprosto v poradku pistolka.V 7,65Br je to perfektni pohodova strelba.Pistole se skoro nehne ze zamerne a trefuje vyborne.O ucinnosti raze je zbytecne neco psat,vetsinou to vyvola flame,ale nekolik desetileti to byla sluzebni raze a fungovala.Makaron je taky paradni,malej,placatej a na noseni vybornej.Ony vsechny ty tri raze jsou drazsi nez 9para,ale daji se sehnat i za rozumne ceny,nekdy i za stejne jako 9para.Ale to se musi hlidat akce :-(
CZ82/83 v 7,65br a k tomu Skorpa,idealni kombinacka :-)
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od DeadMan »

Tak pokud se plánuje set se škorpem tak to chce určitě stejnou ráži kvůli munice ;)
Uživatelský avatar
mejlos
Příspěvky: 9
Registrován: 06.03.2012 13:23

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od mejlos »

Tož chlapi, set se škorpíkem se neplánuje to spíš do budoucna s kosou (58),nebo nějakou flintou na větší dálku, ale to až si to a díky za doporučení, na ten Makarov jsem hned koukal a líbí se mi, ale s tímto jsem neměl možnost nikdy střílet,tak nevím, ale připadá mi hodně podobný jako čz, ale možná bude problém s dostupností této zbraně, aspoň jsem teda na rozdíl od 83 nenašel žádnou komisi, nebo prodej, ale minimálně mám alespoň nějakou pistoli na rozhodování se mezi více kouskama, další tipy rád přivítám.
A jěště bych se rád optal, jestli nemáte někdo zkušenosti s nákupem zbraně přímo od policie, určitě mají nějaké zbraně, třeba z dědictví,nebo zabavené, uvolněné k dalšímu prodeji??
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: Jakou máte pracovní pistoli?

Příspěvek od Prim »

Tim Makarovem, jak uz zaznelo, urcite nic nezkazis. Neznicitelna, relativne levna a i strelivo za slusnou cenu (jakz takz...). Mozna jen nevyhoda kvuli spodnimu zachytu zasobniku - me osobne nevadi, ale pro pro nekoho nekomfortni odlisnost od modernich zbrani. Nicmene za me... nejoblibenejsi zbran z trezoru a stala se prakticky dennim partakem ;)

Kdybys chtel sahnout po necem v Lugeru, v tehle cene moc na vyber nemas. Asi bych na Tvem miste volil Norinco, obcas se v inzerci objevuji na tehle cenove hranici kopie Sigu (tusim 228, 226?). To by museli rict znalejsi, jen vim, ze jsem na ne narazil a procetl par recenzi, vesmes je vychvalovana jako jedno z nejpovedenejsich ditek, co pod touhle cinskou znackou spatrilo svetlo sveta.

Mimochodem nevim, odkud jsi, ale jestli nekdy jezdis pres Prahu, nemam problem Te z toho Makarona nechat nekde na strelinici prasknout.
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Skalik »

cover72 píše:To by mne Tado zajímalo, které konstrukční uzly K100 podle tebe nejsou dobře řešené?
Tohle by mě taky zajímalo už jen pro to, že jí mám u pasu.

Nicméně ke K100 můžu říct jen to, že ta moje co má nastříleno hodně málo nemá ráda přebíjenky, po cca 50ti ranách je začíná nepodávat prostě se sekne v půlce cesty do komory. S továrním střelivem no problem.

K tématu použité pistole můžu říct jen toliko, že já se ve zbraních moc nevyznám (po dodělání ZP vůbec) a když jsem na fórech viděl jak majitelé ČZ s tím chodí za puškařem, tak jsem se na to vykašlal a za 13 000,- koupil tu K100.

Co se produkce ČZ týče tak všude čtu dost rozpoluplné názory, kvalita výroby prostě dost kolísá. Moje rada zní ušetřit a koupit novou a mrdat. Pistole zase tak na hodnotě neztrácí (není to auto).

Od ČZ mám opakovací malorážku a tam není moc co skonit, takže s tou jsem pokojenej i když známej (guma z povolání) mi vyprávěl jak se mu v boji zaseklo na opakovací ČZ vypouštění uderníku a zbraň byla neschopná střelby.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1293
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Kapo »

K100 má jednu obrovskú výhodu, naproti ostatným výrobcom. Aspon pre slovákov. Ale aj z čiech by sa dalo vycestovať.
A to, že výrobca /väčšinou bezplatne/ a doživotne vie urobiť servis a doladenie. A na počkanie. Taktiež vám odpovie na K100vom fóre. http://www.grandpower.eu/phpBB2/viewtopic.php?t=252

Nevýhoda K100ky je to, že býva z času na čas vyberavá na niektoré druhy streliva. Ale dá sa to doladiť. Inak je to zbraň velmi odolná.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4351
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

Asi největší (a z hlediska PA kritická) nevýhoda K100 je, že se musí kvalitně mazat. Systém uzamčení rotací a odvalovací plocha hlavně jsou extrémně citlivé na správné namazání. Zatímco zbraně s uzamčením na Browningově principu (pokles hlavně) nejsou v uzamykací části téměř vůbec choulostivé na chod "nasucho", tak K100 bohužel ano. Čím více je "suchá", tím více je vybíravější na střelivo.
Tada
VIP
Příspěvky: 149
Registrován: 10.12.2012 22:44
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Tada »

U K100 mi přijde poměrně špatně vyřešený přerušovač, který umožní spustit kohout i při z 1/4 otevřeném výhozním okénku, pokud tedy zrovna funguje.

Jinak střelecky ta zbraň překonává jiné zbraně s klasickým zamčením hlavně. Kope míň a zdvih je taky menší. Ale nikdy si nezískala mojí plnou důvěru jako zbraň na nošení.
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od cover72 »

Hm, moje P11 žrala všechno, co jsem zkusil -- od přebíjenek Alsa a Limit až po ty Fabikovy +P+ tovární -- a fungovala prakticky bez mazání...
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od JimmyJazz »

mejlos: a co takhle starou dobrou CZ75? Sice je to trochu nad limitem, ale kolem 8 tisic se da poridit.
brezvi
Příspěvky: 49
Registrován: 14.01.2012 11:15

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od brezvi »

S mazáním K100 bych si dovolil polemizovat (mám ji).
Jelikož nucený pohyb hlavně se děje na valivém pouzdru je tření minimální......já mažu jen vedení....
Sežrala ma SB, Limit, AlsaPro, lužéry od Fabika....
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Skalik »

Tak moje zkušenosti jsou, že Fabíkovi limity a SB standard bez problému.

Alsa a limit nic moc. Libra v krabičce utrpení, vystřílel jsem jednu krabičku a to s velkejma obtížema.
Uživatelský avatar
mejlos
Příspěvky: 9
Registrován: 06.03.2012 13:23

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od mejlos »

to : Prim - do Prahy se moc nedostanu,ale díky za nabídku
to : Jimmy Jazz - jo jasně 75 by byla super a taky si myslím, že pokud pořídím něco levnějšího tak do budoucna budu stejně investovat do něčeho podobného, jakoje čz 75, ale právě do začátku už jsem na max.limitu 5 tis. tak bych to spíše tlačil s cenou co nejníž a právě ta 83 mi připadla jako dobrej start s následným plánovaným přechodem na 75

Toho Makarova jsem nikde na bazaru nenašel, v mém cenovém limitu, možná špatně hledám, ale každopádně bezvýsledně.

A ještě bych rád zopakoval dotaz, zda nemáte někdo zkušenosti s nákupem zbraní přímo do Policie, (dědictví, zabavené zbraně, atd.) existuje vůbec taková možnost? a jaké máte zkušenosti?
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od DeadMan »

Hmm letmo jsem prolez známé weby a fakt je ten Mak všude vyprodaný (ale i tak bych zavolal do ZS a zeptal se za to nic nedáš).

Odkoupit od policie se samozřejmě dá jen si musíš zjistit jak to vypadá tam u vás (nevím jak to přesně funguje jestli aukce nebo jak ale vím že lidi přišli levně k zajímavým kouskům právě tímto způsobem).
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Ježura »

Mejlos:
http://www.beareka.cz/beareka/eshop/1-1 ... arova-sada
Tady máš makarova za 5500,- i spouzdrem a zásobníky. Sic je to 500,- přes limit ale to snad už není takový problém.
Odpovědět