Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

Celoocel PP jsem na zkoušku zatím nenašel, co mám v okolí, tak jen samé PPK nebo PPK s hliníkovým rámem (a to vše jen v 7,65), to jak jsem psal, nezvládne natáhnout. Makarov nezkoušela, zkusím sehnat na zkoušku, ale ty jsem v obchodech už dlouho nepotkal.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Maximus »

Makarova nemá smysl zkoušet, je to pistole s dynamickým závěrem na silný náboj na samé hranici této konstrukce pistole - silná pružina a natahuje se hůř než PP
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

Takže výběr se čím dál víc zužuje, ale tak nějak asi k nule., o PP v 9 Br. Jsem zase slyšel, že na rozdíl od 7,65Br. Jsou méně spolehlivé. Zkušenost ale nemám.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od TomSmith »

Co tohle: https://www.colt.com/detail-page/clt-mu ... 380-pst-ss
Je to sice dražší (u nás cca 22k Kč), ale je to v 9mm brow. ale jako 1911 s uzamykáním hlavně, pojistkou, atd.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Fabulous »

Colt Mustang s plastovým rámem (Proarms) funguje velmi dobře, má dobrou spoušť a dobře se nosí.
Temp
Příspěvky: 17
Registrován: 02.06.2019 20:51
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Temp »

Kup ji .22 ať se naučí střílet a nabere sebevědomí a pak ji kup třeba G43X. Asi nemá smysl aby nosila nějaký kompromis, co není dobrý na nic.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od des »

namiesto hladania jej (ne uplne racionálneho) ideálu, by som kúpil glock 42 alebo 43 (podla praktického vyskúšania) a popracoval na tom strachu z neznámeho
nemóže íst karta furt...
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

:-) mezi nama, pro ni si ochrana ty a tak to bere, takze kup pistoli z které se ti bude dobře strilet, :-) stejne kazdou necha v supliku.... protože ….si něco najde za vymluvu …..:-)
ale k věci
..raze 7.65, 9 BR atd jsou v rade pripadu daleko neprijemnejsi na zpetny nez 9mm Luger. Strelba z PPK není nic extra, je to pi na noseni a ne na moc strileni. vim ze je to legenda ale tak nejak to je.
male glocky 43 atd proste jednorade 9mm luger jsou citlive na spravne drzeni jinak zlobej…
takze moje volba by byl glock 26. Je to skora tak velke jako 43 rozdil je par mm, když do toho vrazis zasobnik z botkou mas i rozumnou kapacitu a dobře se to drzi. pujde ji to urcite lepe natáhnout nez rada jinych pi a není to tak citlive na drzeni jak 43
sirsi pažba je lepsi na zpetny raz, je to prijemnejsi.
a mezi nama když to nosit nebude tak mas dost dobrou pi pro sebe :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od golem »

Pro slabé a bojácné holčiny se celkem osvědčila ČZ83. Netvrdím, že je to nějaký nadčasový zázrak, ale slabší náboj v kombinaci s širší rukojetí nedělá tlaky do dlaně a pistolka je tak nějak přirozeně přesná, takže neotráví špatnými výsledky. Jasně že existují na nošení vhodnější zbraně, ale možná na překonání obav a ostychu... a cena je taková, že nemáš co ztratit...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

Glocky mám v 3 (vše v 9L), včetně G43, kterého mám na nošení já, nerada z toho střílí. To už měla radši HK, ale ten jsem prodal, protože mi to pořád leželo v trezoru a ze zvyku jsem upřednostňoval pořád G. Kromě toho to byla velká kráva, co jsem měl problém schovat skoro sám. Ale ani to jí prý nevyhovovalo, na střelnici většinou si půjčit něco z klonů CZ75, že se jí z toho střílí líp. Toho Colta zkusím sehnat někde na vyzkouseni, ono mě tyto malé pistole na bázi 1911 totiž vůbec nenapadly (je to takový proud zbraní, co sice vím, že existuje, ale nějak s nimi nemám zkušenost, tak jsem ho vlastně ignoroval). Díky za tip.
Ohledně CZ83, v armádě jsem měl CZ82, víceméně to asi nebyla špatná zbraň, ale nevím, jestli je na nošení ideál. Už tehdy nás strašili padovou bezpečností, jak policajtovi vypadla zbraň z pouzdra a střelil německého turistu apod. Hlavně prý starší ročníky byly problémové. Jinak s tím, že by nosila hned a každý den ani nepočítám, spíš mi slo o to, aby něco na to doma měla, kdyby náhod ou něco, všude s ní přece nechodím. :)

PS: pardon za překlepy, po dvou úpravách textu z důvodu překlepů při psaní na mobilu, nemám sílu na třetí úpravu. :)
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Maric »

Kamarádka si velice pochvaluje novou P-10S. Sice se mi nezdá o tolik menši než Céčko (Spíš bych to velikostně přirovnal k Cčku pro ženskou ruku). Ale ona se velmi pochvalně vyjadřuje jak o komfortu střelby (není příliš malá) a taky o skrytém nošení (není příliš velká). Pokud nechce mít jednu minipistoli na nošení, a větší na střelnici, tak to považuju za rozumný kompromis. Navíc zbrojovka na jaře krapet zlevnila, tak to je jen takový drobný argument navíc.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od golem »

Pokud si dobře pamatuji, tak na německého turistu použil úder zbraní, a to čelem hlavně a závěru. A nejspíš při tom tak nějak sevřel ruku, ukazováček asi nebyl úplně mimo spoušť... Ale to je samozřejmě jenom moje domněnka.
Pádová bezpečnost těchto zbraní opravdu není v pořádku, při nějakých zkouškách zjistili, že při pádu na kohout sice kohout nenarazí do úderníku, ale závěr se posune dozadu a narazí úderník do kohoutu, což je ve výsledku prašť jako uhoď... Ale na střelnici na zvyknutí si na střelbu z pistole to není špatná hračka.
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od opavak »

Matěj: Asi bych se nejdříve vrátil ke kořenům a zaměřil na základy střelby = úchop a spouštění - využívání resetu, protože zřejmě nejcitlivějším místem manželky bude ten úchop zbraně … pokud bude pistoli při střelbě držet dobře a dodrží pravidla pro správné spouštění tak je už celkem fuk co je to za zbraň (SA/DA, DAO nebo Strike) a je už to jen o zvyku a odstřílených patronách.
Varianta s nějakou ultra-compact 1911 je podle mého rozumná cesta, ale pokud už máte doma "gločí rodinku" tak bych se asi snažil přesvědčit manželku o výhodách jedno-typového sjednocení a doporučil bych nákup G43X.
Každopádně to ještě budou nervy a držím palce :yes
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Venet »

Dúfam že ma tu neukameňujete, ale Matěj, keď sa jej dobre strieľa z CZ - a čo Rami? síce som z nej nestrieľal, iba držal, ale kamarát ju má, a je celkom spokojný...
Cogito, ergo armatum sum.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Zapadlo »

Matěj : zkoušela paní revolver ? Na obsluhu jednodušší, selhač lze často vyřešit dalším promáčknutím spouště, žádná manipulace se závěrem, pro hobíka to není překonaná koncepce.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Maric »

Venet píše:Dúfam že ma tu neukameňujete, ale Matěj, keď sa jej dobre strieľa z CZ - a čo Rami?
Vzhledem k o dost vyšší ceně RAMI oproti P-10 bych se asi primárně zaměřil na plasťák. Má i nepatrně menší rozměry a i přesto delší hlaveň.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

Procvičít-naučit spouštění může být cesta, jen mi spíš přijde, že má v hlavě blok (strach) ze zbraně bez vnější pojistky. Snažil jsem se vysvětlit funkci spoušťového ústrojí Glocka, ale moc jsem nepochodil. Každopádně to akceptuju, každý nějak začínal a budu radsi, ať si zvykne s něčím, co jí bude vyhovovat než koupit něco, z čeho bude mít hned od začátku strach, tak to nebude používat).
Ohledně revolveru, tady jsem uvažoval spíš podle sebe, revolver je široký přes válec a na skryté nošení mi nevadí ani tak délka zbraně, jako právě šířka.
Ohledně těch jí vyhovujících CZ75. Tady spíš šlo o to, že zkoušela to, co bylo k dispozici. Tedy to, co jí půjčili na střelnici mí kamarádi a tuším, že nikdy nešlo o zbraň v základu, ale vyladěné TS nebo Shadow se spouští na "fouknutí" a to není podle mě cesta do začátku.
Uživatelský avatar
Rampa
Příspěvky: 81
Registrován: 10.12.2018 19:03

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Rampa »

Být tebou bych se radoval a volal sláva :D, že drahá polovička má ZP, má zájem a baví jí to, protože už to je neskutečná výhra a pořídil bych jí, co by si řekla, absolutně bych se vykašlal na nějaké rozpadlické aspekty (praktičnost, odolnost, unifikace apod.). Když by se jí líbila třeba Margolina, Walther P22, upilovaná brokovnice nebo Kimber za 40, tak bych jí ho prostě pořídil a všechno ostatní příjde časem... ;-). Hlavně do ní nepromítat své představy a moc nepřesvědčovat, jediná cesta u ženskejch je absolutní podpora, jinak to špatně skončí, navíc to jsou ženský a když řeknou, že něco nechtěj nebo že se jim to nelíbí, tak přes to nejede vlak a může to být sebenepraktičtější a horší... :D
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

Asi nějak tak, nerad bych, aby ji to přešlo. Už tak mě to stálo spoustu energie a let ji nenápadně přesvědčit,že by ten ZP byl vhodný. :) Takže chci i koupit něco, co se jí bude líbit, vyhovovat a tedy ji i bavit. Peníze jsou, takže nějak tímto omezený nejsem (a to neví, alespoň myslím, kolik jsem do tohoto koníčka nacpal sám za sebe).
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nuwara »

A je něco, co paní zkoušela, třeba zapůjčené a vyhovuje jí to? Popřípadě jinak - má možnost na střelnici potkat jinou ženskou a půjčit si na vyzkoušení zbraň od ní (a pochopitelně to s ní probrat)?
Přijde mi, že většina rad zde v dobré víře udělených se hodí na chlapa, ale ne na jiný živočišný druh. :-)
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Odpovědět