Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Alstratt »

Ja tez patrim k Sigarum, ale nebranim se i jinym znackam. Stale jsem u P365 pro skryte noseni. A ted nove konecne vysla i verze P320 v 10 mm. Da se poridit i P322 v 22 LR. Libilo by se mi to mit v P365 tu 10mm, coz o otm uz na netu byla rec ze se tim Sig mozna vyda. Sig se ted rozjizdi v tom no, poskytnout i to ceho je malo a byl by o to zajem. A jak uz bylo zmineno, povrchovka je + - jedno, pokud to pusobi jako zbran na obranu a ne jako nejaka na okrasu. Takze clovek co si par let pocka, tak se evidentne dozije slusneho rozsireni Sigu este vice. ted mam dve typy hlavni do P365, klasiku a se zavitem + malym kompikem na nej a k tomu modularni tlumic. A jiny trigger na nem. Nosim vepredu v appendixovym modularnim pouzdru a nekdy s jednim zasobnikem navic ktery je v tom pripojitelnem pouzdro modulu (T.REX ARMS).
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od mc.ready »

Já si hraju u M17 s gripy.
Přílohy
IMG_20220612_193912.jpg
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od mc.ready »

.
Přílohy
IMG_20220610_232118.jpg
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od mc.ready »

Žena u svých používá S-kovou velikost, já standard M.
Přílohy
IMG_20220208_173612.jpg
Krevel
Příspěvky: 127
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Krevel »

Abych tu uzavřel svůj výběr pistole, tak jsem nakonec koupil arex delta gen 2 tactical velikost M... koupil jsem ji novou se slevou za cca 15k, zatím vystříleno cca 1500ks lugera různých značek a provedení, co bylo zrovna na střelnici k mání (SB standart, non tox, stv arms, nějaké přebíjené...)všechno zhltal bez závady... plast je tvrdší a pocitově jak nějaká airsoftka, ale povrch je zdaleka to nej co jsem mohl před koupí vyzkoušet, ta textura je tak akorát agresivní, nekloužou mi po tom ruce jako se mi to stávalo třeba u glocka... v čr sem nenašel žádné appendix pouzdro (kromě zakázkových), tak jsem objednal z aliexpresu, taky se nelíbili vysoká mířidla, tak jsem koupil nízké přímo ze slovinska... zatím můžu říct, že jsem spokojen
Co mě nezabije...by mělo začít utíkat.
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od xmenm05 »

Zdravím,

hledám opaskové pouzdro na pistoli se svítilnou / laserem, ideálně něco takového ...

Kydex mě až tak nezaujal, takže neco z cordury, ideálně černé, chytře vymyšlené ... Nějaká rada nebo je to v podstatě jedno?
Přílohy
ipouzdranazbrane.jpg
Kdo je připraven, není překvapen ...
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Stenny »

xmen: Doporučuju vybraný model předem vyzkoušet naživo, protože překvapivý počet těchto univerzálních pouzder nějakým způsobem překáží plnému úchopu zbraně před tasením. Tenhle problém jsem měl třeba i s 5.11, takže nejen lowcost varianty.
Taky bych se zamyslel, jak moc chceš mít jištěnou zbraň proti vytažení, to může okruh vhodných pouzder omezit.

Edit: Předpokládám, že to chceš na warbelt nebo podobné nošení, na skryté se to samozřejmě kvůli přidané tloušťce nehodí...
glock69
Příspěvky: 103
Registrován: 22.02.2014 18:08

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od glock69 »

Xmen: zkus se podívat na MARS, kdysi něco podobného měli a upravovali podle přání zákazníka.
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od xmenm05 »

Díky všem, mrknu na to ...
Kdo je připraven, není překvapen ...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Fabulous »

xmenm05 píše: 26.10.2022 14:43 Zdravím,

hledám opaskové pouzdro na pistoli se svítilnou / laserem, ideálně něco takového ...

Kydex mě až tak nezaujal, takže neco z cordury, ideálně černé, chytře vymyšlené ... Nějaká rada nebo je to v podstatě jedno?
Takových je plný Aliexpress. Jsou dost univerzální, dostatečně odolné a stojí celkem nic.
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 209
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od MarkusX »

Ahoj, rozhlížím se po pistoli 9mm L, zejména pro účely klubových soutěží různých disciplín. Např. Shadow 2, aktuálně se snažím zjistit něco o Arma Zeka P1 případně poprosím Vaše zkušenosti a tipy na pistole v této kategorii a cenové relaci do/okolo 35 tis.
Zastřel bobra, zachráníš strom.
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od xmenm05 »

Bude to čistě soutěžní zbraň (dynamika x mířenka, obojí?) nebo to bude univerzál i na nošení?
Kdo je připraven, není překvapen ...
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Koso »

Stenny píše: 26.10.2022 17:18 xmen: Doporučuju vybraný model předem vyzkoušet naživo, protože překvapivý počet těchto univerzálních pouzder nějakým způsobem překáží plnému úchopu zbraně před tasením.
Tento problem som zatial mal so vsetkym okrem kydexu....ci uz slo o vonkajsie alebo vnutorne puzdro vzdy bol problem vytiahnut zbran v dobrom uchope.
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 209
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od MarkusX »

xmenm05 píše: 06.01.2023 11:15 Bude to čistě soutěžní zbraň (dynamika x mířenka, obojí?) nebo to bude univerzál i na nošení?
Soutěžní, obojí (dynamika, mířenka), nošení ne :)
Zastřel bobra, zachráníš strom.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od vratnikp »

SA/DA a vnějšímu kohoutu neholduju, je to podmínka?
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

Já bych šel do Shadow 1. Ale pokud Ti nevadí, jaký kus železa je Shadow2, určitě to bude dobrá volba. SA/DA je pro soutěže určitě výhoda kvůli SA charakteristice spouště.
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od xmenm05 »

Pak - jak už tady ostatní psali - je asi slušná volba shadow eventuelně TS, zkus si z toho střelit a uvidíš ... . Musí Ti to "přirozeně" sednout do ruky, bezmeš, zápich na cíl a musí sedět ...
Kdo je připraven, není překvapen ...
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 209
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od MarkusX »

vratnikp píše: 10.01.2023 12:52 SA/DA a vnějšímu kohoutu neholduju, je to podmínka?
není podmínkou ;)
Zastřel bobra, zachráníš strom.
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 209
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od MarkusX »

xmenm05 píše: 11.01.2023 8:58 Pak - jak už tady ostatní psali - je asi slušná volba shadow eventuelně TS, zkus si z toho střelit a uvidíš ... . Musí Ti to "přirozeně" sednout do ruky, bezmeš, zápich na cíl a musí sedět ...
PaF píše: 10.01.2023 19:21 Já bych šel do Shadow 1. Ale pokud Ti nevadí, jaký kus železa je Shadow2, určitě to bude dobrá volba. SA/DA je pro soutěže určitě výhoda kvůli SA charakteristice spouště.
Shadow 2 sedí velmi slušně, Na Shadow 1 se také chystám, rád bych zkusil AZ P1. Pak bych uvítal ještě nějaké použitelné tipy co neopomenout vyzkoušet, koukal jsem třeba na Bula. Těch možností je teoreticky hodně...
Zastřel bobra, zachráníš strom.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od FMJ »

Při výbéru bych zohlednil i dostupnost náhradních dílů - třeba vratnou, zápalníkovou a bicí pružinu i zápalník je třeba čas od času měnit. Jen doporučení.
Odpovědět