Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Serža »

hrd píše: 02.03.2021 0:45 Já to řeším tak, že nikdy neměním ovládání zbraně, klidně třeba pohodlnější rukojeť, pažbu..., ale nikdy např. oboustranné ovládání, které v originále nebylo apod.
ehm...LAJK :-D
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od vrbodol »

To já jako levák si upravim co chci a zvyknu si rychle. Hlavně abych to měl co nejvíc intuitivní nebo jak to napsat. Měl jsem prakticky celej život zbraně s kohoutkem a na předepnutí jsem si zvyknul rychle, to samý vypouštění zásobníku. U CZ75 jsem to v pohodě dával ukazovákem levý ruky ,ale u nový M10 prostě nedosáhnu a tak jsem to přehodil na palec a v pohodě. Asi jak píše PAF flexibilní leváci. My holt aď děláme co děláme furt to máme přes ruku. :lol:
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Alstratt »

Je to dost o zvyku no. To ja ted zkousim Sig P365 a mozna si ji necham. Uz drive mi P365 v necem vyhovovala pri zapujceni a jak postupne snizuji vahu .. veci tak se mi zachtelo uz neceho lehciho, mensiho, jednodussiho. Tak doufam ze za tu dobu uz tu zbran daly do poradku, pry mela nejake problemy ze zacatku tak jak to u novych zbrani byva. Podle nekterych by uz mela byt v poradku tak snad me nesklame. Mala, da se lehce skryt, lehka, taky modularni, jednoducha .. Pokud si ji necham tak brzy pujde do upravy (uz ty veci mam doma), jiny trigger kit .., telo do FDE a to samy zaver ktery bude ale celkove jiny. K tomu hlaven se zavitem na prehazovani, tim padem k tomu i novy modularni tlumic, nove dalsi strelivo k tomu ..
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

jolky palky píše: 01.03.2021 9:20 Tak v háji uplně nemyslím, jen se přeruší na pár vteřin zažitý návyk. U AR15, která nemá oboustrannou natahovací páku se taky zaseknu, podívám se o co jde, žměním úchop páky,natáhnu a jedu dál.
Asi takhle - kolikrát za živost se kdokoli z místního fóra dostane do situace, kdy musí narychlo řešit ovládání cizí zbraně v situaci kdy má "nůž na krku" a hraje o zlomky vteřiny??? S pravděpodobností hraničící s jistotou budeš střílet jen ze svých zbraní a tak si jí asi bez větších výčitek svědomí uprav tak, aby ti vyhovovala...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

Tvoje slova platí pouze v době míru. A ten nebude "nafurt"...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

Tak s ohledem na to, že si Češi nevystřelili už déle jak 100 let včetně jedné světové války na vlastním území, tak asi není zas takový důvod k panice... ;) A pokud by mělo dojít na válečný stav, bude-li tazatel povolán do zbraně, zemře opět s pravděpodobností hraničící s jistotou na cokoli jiného, jen ne na to že neuměl v rychlosti použít cizí zbraň... A pokud jde o nějaké postapokalyptické fantazie, tam už vůbec není důvod se vzdávat svých zbraní a lézt do zuřivých přestřelek se zbraní někde pohozenou... :)
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Germanik1 »

To s tebou souhlasím. Spíš se můžeš ocitnout ve špatnou dobu na špatném místě, a jediná možnost bude se zbraně zmocnit a použít. Tak bych tomu rozuměl
Udělám co musím
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

.. no to je potom problem.... protoze nahodou narazis na neco vytuneho nebudes rychle vedet jake tlacitko mas zapnout a nebo budou vybite baterky a ses v riti.... :? a nebo ho budes nuset po staru umlatit pazbou :-)
viktor
ps . jinak by si s tim moc nedelal starosti, protoze dnesni tvz "moderni" pistole jsou prakticky vsechny stejne. Rozdily jsou minimalni..
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Ulfhednar »

Máte někdo nastříleno ze SIG P365 a Springfield Wildcat (HS H11), abyste měli srovnání? Přemýšlím o nějakém malém kotěti na léto. Děkuji.
Óðinn á yðr alla
Jaryn
Příspěvky: 5
Registrován: 03.08.2018 10:11

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Jaryn »

Ulfhednar píše: 09.03.2021 19:45 Máte někdo nastříleno ze SIG P365 a Springfield Wildcat (HS H11), abyste měli srovnání? Přemýšlím o nějakém malém kotěti na léto. Děkuji.
Taky pošilhávám po HS H11 nebo S5.Nevím jestli při možnosti použití nábojů JHP Mají ráže 40SW nebo 45 Auto smysl navíc vystřelené z 8 cm hlavně.Líbí se mi taky CZ P 10 M které by prý už měly být vychytané,přesné,bezpečné a spolehlivé.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Haluziak »

Tak v JHP můžeš mít i .40SaW nebo .45 a udělají ještě větší paseku než 9x19. Otázkou je jestli to uživíš :D
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

osobe bych dal prednost a také davam ,45 ACP i když je to vetsi naboj coz zvetsuje zásobníky a nebo snizuje jejich kapacitu tak je prijemnejsi naboj nez .40 sw a to po vsech strankach. Co se tyka "ziveni" tak ho mam nekde tak kolem 2 - 2,50 kc / kus takze v tom nevidim zadny problém
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Haluziak »

.45 za 2,5Kč kus?
Nejlevnější SBčka FMJ jsou 7,7Kč, když jsem počítal na přebíjenky tak to vycházelo kolem 4,5-5kč
9x19 se přebíjí za cca 3-3,6Kč. Já se právě chci zbavit pistole v .45 protože jít na trénink a vystřílet jich tam 500 je těžce neúnosné vzhledem k platu.

I když příští rok bude lis, tak 9x19 pořád vycházejí mnohem levněji a s povolením JHP už nepotřebuji 230gr FMJčko :)
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Strelec45 »

Viktor si leje "kulky" určitě sám a pokud má někde i množstevní slevu na komponenty, tak proč ne. Mě vycházely od kámoše na 3,50. Ale už dlouho jsme nepřebíjeli. :oops:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Václaf »

Je pravda že JHP .45 stojí 13,-/ks, ale např Black Mamba ve stejné ráži 16,-/ks. Ale z krátkých toho zase tolik nevystřílím. Pušky mě baví víc :hand
Čechy čechům !!!!!
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

" kulky"ma pes :D jo strely si odlejvam. ,45 acp není narocne na slitiny a je to uplne v pohode. 9mm luger je horsi. 9mm luger je hodne rozsireny a tak i laciny naboj, ale i tak, proste když to jde prebit tak proc ne.
strilet na strelnici JHP nebo něco podobného mimo vyzkouseni postrada smysl. mam tady nekde krabičku nej tak do sbirky JHP ,45 acp +P+ ted nevim presne cca 160 gr s strela :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Strelec45 »

Však proto byly kulky v uvozovkách. :D Já si ty střely lil taky i pro .45LC, jsou v podstatě stejné.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Alstratt »

Ja davam prednost stale 9mm, na sebeobrannu .. mam lepsi 9mm. Taky presne ty jedny co mam nedelaji v .45 a ty druhe ano. Na bezne strileni, delani kravin nepouzivam nic extra, ale mimo bezne strileni tu mam krabicky s 9mm HP 185 gr + 9mm HP 50 gr ... Jinak neodlevam. Ty co mam ale byvaji rychle vyprodane, blbe se shani.

K P365 docela fakt spokojenost a po uprave o kus vetsi spokojenost. Takze si ji asi necham. Maly, spolehlivy, jednoduchy kanon s tim cim je to naladovane. Strili to dobre i s tim mnou vyjmenovanym strelivem. To jedno mam k pouziti s tlumicem jako efektivni.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Václaf »

,,strilet na strelnici JHP nebo něco podobného mimo vyzkouseni postrada smysl,,

Vždyť ano, na běžné střílení obyčejné FMJ, ty mám např. za 8,- ale nikdy jsem nad cenami moc nehloubal, to bych si nevystřelil :rofl :hand
Čechy čechům !!!!!
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

to ja jo, a i kdybych mel nevycerpatelne zdroje tak bych sel do prebijeni, protože o tom to proste je :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Odpovědět