Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Serža »

bacha na to, řada mužů má problémy s červenou = zkus kollimec se zelenou tečkou
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Piston »

V pátek jsem na střelnici zkoušel P10C OR s nějakým šuntovým kolimátorem a byl jsem docela nadšený. Se slušnějším kolimátorem by to mohla být pohádka. Původně jsem chtěl Glocka 19, ale ta P10 mi líp sedí v ruce. Takže mám dilema.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nicotinick »

I když spousta lidí P10 haní, my z toho máme na střelnici už skoro 10 tis. ran bez problémů. Respektive, začaly z toho trochu povylézat ty pružné kolíky, ale důlčík to fixnul.
Jako pravověrný Glockař bych do P10 klidně šel. Ale sto lidí....
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

PaF píše: 20.03.2022 20:07 Tak jsem dnes byl vyzkoušet P10C OR, s kolimátorem, protože už začínám mít problémy s ostřením na mířidla. No, bude to chtít hodně trénovat. Zatím jsem pomalejší než přes mechaniky a přesnější taky nejsem... Snad to nebyly vyhozený peníze. :(
RedDot chce trochu víc tréninku, třeba i jen sušení, nebývá to intuitivní záležitost po přechodu z klasických mířidel. Ale odměna pak nemine. ;)
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

No uvidíme, na trénink mne moc neužije ;) , ale nouze mne časem nejspíš donutí to zvládnout... Začnu na 10m mířenkou, abych si zažil úhel a nemusel tečku lovit. U dlouhé to šlo hned a samo.
NoobsRush
Příspěvky: 119
Registrován: 17.01.2021 12:44

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od NoobsRush »

S P10 je to jak s tureckejma brokovnicema. Někomu to funguje, někomu ne, ale nikdo nehledá vinu ve vlastních rukách. Mam ji taky, jednu z prvních "zlých" generací a nikdy jsem žádný problém neměl. Čepy mi ven nelezou a to ji mam hodně jetou.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Piston »

A jsou pro zacházení s tou P10 nějaká specifická doporučení? Čím čistit, čeho se vyvarovat…
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Zapadlo »

Piston - vyvaruj se drilování - intuitivního zasouvání zásobníku.
Jinak si časem neskutečně dojebeš dolní hranu rámu - v místě zásunu. Ti idioti to tam nezesílili.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

PaF píše: 22.03.2022 20:08 No uvidíme, na trénink mne moc neužije ;) , ale nouze mne časem nejspíš donutí to zvládnout... Začnu na 10m mířenkou, abych si zažil úhel a nemusel tečku lovit. U dlouhé to šlo hned a samo.
Stačí nasucho doma, najít si bod a na něj to zapichovat. Bez tréninku to moc nepůjde, ostatně jako všechno. ;)
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od FMJ »

Zapadlo, mám P10 už 3 roky a intenzivně suším - jak výměnu zásobníku, tak spouštění (tady doporučuju používat vždy hliníkovou "sušilku" s odpruženou zápalkou). Dolní hranu rámu "dojebanou" nemám, tedy zřejmě používám špatný způsob. Jinak "dojebat" je možno jakoukoliv zbraň, záleží na stupni hlouposti uživatele.
Jinak té sušilky je třeba při sušení v každé zbrani - zápalnik/přímoběžný úderník nebyly vyrobeny pro sušení, ale pro to, aby deformací zápalky iniciovaly výstřel. Jinak dojíždí velkou rychlostí do krajní polohy, kde jde kov na kov. Při desítkách tisíc "nasušených" spuštění je možné, že dojde k deformaci nebo únavě materiálu (odlomení, odštípnutí) při činností, pro kterou nebyl tento díl vyroben.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od xgordon »

Nie je na susenie skor vhodna nejaka plynovka? Vyrabaju sa uz pomerne sikovne repliky, ovladaju sa rovnako, vazia rovnako, stoji to par korun a je to bez papierov, takze ked sa nieco pokazi, tak sa to proste "hodi do kosa". Nemusi sa zhanat nakupne povolenie pri poskodeni nejakej hlavnej casti zbrane, ist za puskarom, alebo riesit likvidaciu.

Ja pouzivam napriklad plynovkovu repliku glocka. Plus som si dokupil vibracny laser a to mam na RIS liste na replike ci airsoftke s DAO spustou, takze mozem trenovat aj na elektronickej strelnici, ktoru som si spravil. Ta elektronicka strelnica je podla mna super vec. Urcite sa to nevyrovna skutocnej strelnici, ale da sa tam natrenovat kadeco. Uz su dnes na to sikovne appky. Zopar aj na githube ako opensource.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od devlop »

xgordon: jj, souhlas, já tedy na sušení plynovku nepoužívám, tam jedu s ostrou a cvičným nábojem s odpruženou zápalkou, takže se úderník tolik nekurví. Ale plynovku jsem používal při přípravě na zkoušky ZP. Byla to replika Beretta Px4 Storm, má kohout (takže podobnost s tím co jsem dostal u zkoušky tam byla), takže nasimulovat bezpečnou manipulaci, odstranění závad atd. šlo docela dobře. Pořád jsem doma cvičil a cvičil, což se mi pak u zkoušky v dobrém vrátilo. A kdybych něco tehdy jako naprostý amatér podělal, akorát bych si cvrnknul do trenek a chvíli by mi pískalo v uších, ono i ten 9mm blank zní docela dobře, ale o to lepší výchovný efekt by to mělo :)
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Venet »

Xgordon, mám pre Teba smutnú správu... :(
Nakoľko už máme nový zákon o zbraniach a strelive, kde partia soudruhů vložila aj to že - jednoranné perkusáky a aj plynovky sú už na zápis na polícii a majú kartu zbrane...
tak aj plynovky podliehajú evidencii - asi sú príliš nebezpečné alebočo... :?
Cogito, ergo armatum sum.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od xgordon »

Na plynovky treba kartu zbrane?

Pozeram novy zakon - Účinnosť od 01.02.2022 do30.06.2023 (za 1 rok)

Zbraň kategórie D
(1) Zbraňou kategórie D je

b) plynová zbraň, pri ktorej kinetická energia strely na ústí hlavne dosahuje najviac 17 J

(3) Držiteľ zbrane kategórie D je povinný pri manipulácii s touto zbraňou mať pri sebe doklad totožnosti,12) a ak ide o držiteľa zbrane kategórie D uvedenej v odseku 1 písm. a), d), i) alebo písm. k), aj preukaz zbrane.

odsek b) tam nie je. Alebo som nieco prehliadol?

Expanz (prerobeny samopal) a perkusak mi je jasny.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od skagerak »

Bavite se o CR nebo SR ?
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od xgordon »

Bavime sa o SR.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Venet »

Tak potom tuto u nás v Prešove máme špeciálnych policajtov. Videl som na vlastné oči preukaz zbrane - Expanzná zbraň EKOL kal. 9mm PAK...
Edit- je pravda že som detailne ten zákon - hlavne čo sa týka plynoviek, neštudoval, šak keď žiadnu nemám, tak načo...
Cogito, ergo armatum sum.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od xgordon »

Ocividne tam maju svoj vlastny vyklad zakona. Ale Presov je kapitola sama o sebe. :chuckle Kde som bol ci uz socialka, zdravotka, danovaci, urad prace, policia, mam pocit, ze som najvacsi nepriatel statu. Naproti tomu v KE mam pocit, ze ti ludia chcu obcanom pomoct. Az na ORSR, tam pani ludi prepichuje pohladom uz vo dverach.

Mna napriklad v KE policajti prehovorili aby som si poziadal o zbrojak sk. A, namiesto B.

Ako v PO riesia A-ckove vynimky na nadlimitne zasobniky? V KE ak pridem k tomu pracovnikovi, ktory mi povodne vydal preukaz zbrane, tak mi spravi upravu a vyda novy bez jedineho slova. Ak pridem k inemu (povodny ma napriklad dovolenku alebo uz odisiel z KRPZ), tak musim doniest aj zbran na kontrolu.
trpaslik
Příspěvky: 17
Registrován: 30.07.2021 13:01

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od trpaslik »

xgordon píše: 24.03.2022 12:46 Nie je na susenie skor vhodna nejaka plynovka?
než pořizovat dle mého názoru zbytečnou (i když třeba levnou) plynovku, raději pořídím cvičný náboj a trénuju se zbraní co nosím.
pokud trénuješ teprve na zbroják, smysl to mít může.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Ibex »

když se tu rozebírá to sušení, tak mám otázku o level vejš..
Včera jsem byl na střelnici a docela to leze do peněz stovka nábojů v trapu za chvíli a v peněžence meluzína :?
Má smysl si na uchování návyků pořídit 22tku, nebo je to blbost kůlivá jinému zpětnému rázu?!
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Odpovědět