Hypotetická karabina v ráži 7,62x25 Tokarev

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: Hypotetická karabina v ráži 7,62x25 Tokarev

Příspěvek od mcrea »

Přesto se stává - a byl jsem toho svědkem - po delší střelbě a povelu náboj skryj si jeden mamták ušetřil práci a nechal náboj v komoře. Po dalším výstřelu zůstal závěr v zadu a zbraň se rušila. Samozřejmě po náležitém kraválu. Při nahřátí prachu může dojít k nestandartnímu vývinu rány. Samovznícení je asi méně pravděpodobné.
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Hypotetická karabina v ráži 7,62x25 Tokarev

Příspěvek od surikata »

Měl by někdo ke stažení předpis na sa.vz.24 a 26? Vím že se dají koupit, ale chtěl jsem jen vědět na jakou vzdálenost a terče se s nimi na střelbách střílelo. A jestli někdo zná propad střelby na 100, 200 max.300 m.
kubes
Příspěvky: 28
Registrován: 10.05.2013 9:55

Re: Hypotetická karabina v ráži 7,62x25 Tokarev

Příspěvek od kubes »

Čau, kdysi jsem ty reprinty měl, ale už dávno letěly z baráku jakožto zbytečné :head . V elektronické podobě nevím, ale na papíře jsou ještě k dispozici:
http://www.awiw.cz/novepara/sam24_26.JPG
A možná by helflo i tohle senzační video:
http://www.youtube.com/watch?v=akuWpYfs6BU
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Hypotetická karabina v ráži 7,62x25 Tokarev

Příspěvek od the.marek »

Nevěděl jsem kam to dát, protože UZI nemá své vlákno, ale koukal jsem, že už se tu o UZI mluvilo. Dost mě zaujala, jakožto samonabíječka 9mm Luger. Všichni tu píší, že střílí z otevřeného závěru a že se s tím netrefí ani vrata od stodoly. Nicméně mlj oblíbený Hickok45 mě celkem přesvědčill, že s tou přesností to asi zas tak an draka nabude :-D.
Cca od 11:40 střílí jednotlivými střelami: http://www.youtube.com/watch?v=s30IjVts73M
Má někdo to UZI ve svém arzenálu, nebo nějaké jiné zkušenosti? ;)
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Hypotetická karabina v ráži 7,62x25 Tokarev

Příspěvek od Chorche »

no von je ten pohyb závěru trochu kompenzovanej váhou celýho kvéru... to váží 3,5 kila - je to o půl kila těžší než kosa.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Hypotetická karabina v ráži 7,62x25 Tokarev

Příspěvek od the.marek »

Fíííha... To je takovej kus železa? Váhy jsem neporovnával, ale myslel jsem, že je tak o kilo lehčí.... A je fakt, že hickok45 je fakt střelec s velkým S. Ten to nastřílí se vším. Ale aspoň je vidět, že ve zbrani to nebude...:-)
lz1
Příspěvky: 65
Registrován: 10.02.2012 9:16

Re: Hypotetická karabina v ráži 7,62x25 Tokarev

Příspěvek od lz1 »

vrátim sa k tejto téme: minulý týždeň som si prezeral v jednom bratislavskom obchodíku PPS 43 v semi-auto prevedení . striela to z prednej polohy záveru, má to kladivkový bicí mechanizmus, výroba polsko (povojnová) cena 390 eur, sklopka funkčná, zdala sa mi dostatočne tuhá (neviklala sa); strelbu som nemal možnosť vyskúšať.... nie je to až taká novinka, pred nejakou dobou som videl PPS upravené českým puškárom tiež na strelbu z prednej polohy s kladivkom (masívnejším než to ktoré popisujem v prvej časti príspevku) a s hlavňou na 9x19...
každopádne - je tu ďalšia možnosť karabiny na TT strelivo za priaznivú cenu...
hachimaki
Příspěvky: 53
Registrován: 12.11.2012 20:38

Re: Hypotetická karabina v ráži 7,62x25 Tokarev

Příspěvek od hachimaki »

A co takhle upravene AK "made in kurdistan"?

Obrázek
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Hypotetická karabina v ráži 7,62x25 Tokarev

Příspěvek od Chorche »

no, mě by se to líbilo. Ale zůstane jen u přání...
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Hypotetická karabina v ráži 7,62x25 Tokarev

Příspěvek od the.marek »

A k čemu by to bylo jako dobrý? Vždyť to má snad kratší hlaveň než Tokarev... :mrgreen:
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Hypotetická karabina v ráži 7,62x25 Tokarev

Příspěvek od Pahrb »

Spíš, jestli to i v 7,62 TT používá odběr prachových plynů. Čínani už to zkoušeli a funguje to (Typ 79).

Obrázek
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Hypotetická karabina v ráži 7,62x25 Tokarev

Příspěvek od Chorche »

to je mi fuk, klidně at to má dynamickej závěr, ale je to pěkný malý kropítko :D
Marku, znáš mě, já sem kropič a kropítka mam rád. A dyš je to na muj voblíbenej náboj tak neni co řešit. Lauf je určitě delší než v pistoli.
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Hypotetická karabina v ráži 7,62x25 Tokarev

Příspěvek od Milli »

Hezké velikonoční svátky Rozpadlíci,
tak jsem si trochu hrál, když máme to domácí vězení.
Testoval jsem to na střelnici v Byšicích, je tam jen 35 metrů.
Po seštelování jsem to dával do kolečka o průměru cca 7 cm.

Hezký den
Přílohy
P4030004.JPG
P4030009.JPG
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které nám braly dech.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Hypotetická karabina v ráži 7,62x25 Tokarev

Příspěvek od hrd »

Jsem přemýšlel, že bych na Sudajeva také dál dopředu lištu na kolimátor, ale jedině bez zásahu do zbraně, vrtat mi do toho přijde škoda.
A kompík na to dávat nebudu, se mi zdá, že při tomhle náboji zase tak moc kompenzovat nebude. Nebo jo?
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Hypotetická karabina v ráži 7,62x25 Tokarev

Příspěvek od Zapadlo »

bude. "v poměru na průměr hlavně" je tam víc potřebných plynů než v 9x19.
otázkou je spíš, jestli se to v samonabíjecím režimu vůbec vyplatí - zbraň je větší, těžší a dražší.
pokud se Milli chystá na dynamickou střelbu na menší vzdálenosti, proč ne.
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Hypotetická karabina v ráži 7,62x25 Tokarev

Příspěvek od Milli »

Zdar Rozpadlíci,
aha, proč kompenzátor?
Střílíme s mojí Kotrmelínou oddechově LOS, tak proto ten kompenzátor. Flinta se ani nehne.

https://los.zbranekvalitne.cz/pravidla/los/
https://www.facebook.com/groups/strelec ... kmolonlabe

Hezký den
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které nám braly dech.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Hypotetická karabina v ráži 7,62x25 Tokarev

Příspěvek od Woody Crafty »

Věc kterou nechápu je, proč Kel-tec vyrobil tohle kropítko s horizontálním zásobníkem na 50 nábojů, v naprosto obskurní ráži, kde náboj stojí 25,- kč.
https://www.keltecweapons.com/firearms/pistols/p50/
Vždyť pro tohle se vyloženě nabízí ráže 7,62x25 Tokarev. S 3krát lacinějším nábojem.
Zvlášť když je to jen semi-auto. Tam by trochu výkonnější náboj než ten použitý 5.7 x 28mm, nevadil.

Může mi to někdo vysvětlit? Já tam vidím jen ideologický důvod, že by amíci nechtěli kupovat kropítko na "sovětské" náboje. Prostě jakýkoliv náboj je lepší než ten 5.7 x 28mm. Tokarev je dokonce o skoro půl centimetru kratší.

Jediné co mě napadá je, že je Tokarev výrazněji kónický, takže by mohl být problém při tak dlouhém horizontálním zásobníku. Jiný důvod tam fakt nevidím.
Pak ovšem tam mohli rovnou použít laciný 9x19 Luger. A ne takovou drahou obskurnost.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Hypotetická karabina v ráži 7,62x25 Tokarev

Příspěvek od hrd »

Protože 5.7 je standardizovaný náboj NATO. Pokud nestřílíš civilní střelivo, tak má 5.7 i větší průbojnost. Od S&B stojí civilní 5.7 kolem 15 Kč, Tokarev cca 8 Kč.
PS: výhledově by mohla být supr právě karabina v 5.7 - https://external-preview.redd.it/2aTIyM ... c25ecad728
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Hypotetická karabina v ráži 7,62x25 Tokarev

Příspěvek od Kapo »

Fabulous píše: 22.04.2013 13:18 Nechci být škarohlíd a vyjmenovávat důvody, proč to nejde, ale jeden přece jen zmíním. Náklady na vývoj by byly tak dramatické, že by to mohl vyrobit jen opravdu zapálený (a patřičně movitý) fanda této ráže, kterému by se vývoj nejspíš nezaplatil. Anebo až po tak dlouhé době, že by to byl ekonomický nesmysl. Export do USA je také jen hezká pohádka. ;)
Jo, nie že by sa o tom nevedelo, ale iba pripomenem, že GP to zvládol a minulého roku sa dostal na trh v limitovanej edícii stribog v tejto ráži.
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Hypotetická karabina v ráži 7,62x25 Tokarev

Příspěvek od Woody Crafty »

hrd píše: 05.04.2021 13:11 Protože 5.7 je standardizovaný náboj NATO. Pokud nestřílíš civilní střelivo, tak má 5.7 i větší průbojnost. Od S&B stojí civilní 5.7 kolem 15 Kč, Tokarev cca 8 Kč.
PS: výhledově by mohla být supr právě karabina v 5.7 - https://external-preview.redd.it/2aTIyM ... c25ecad728
Já nejsem odborník na zbraně. Ale jako podstata "kropítka" mi připadne zásadní cena náboje. Respektive poměr cena/výkon. Za 15 kč seženu řadu puškových nábojů středního výkonu. Kolik má tohle pistolové flusátko úsťovku i při dlouhé hlavni, okolo 600 J ? A kolik po 100 metrech ?
To je zhruba stejný nesmysl jako 5,56x45 s velmi zkrácenou hlavní, kde je úsťovka cca 800 J.
https://www.keltecweapons.com/firearms/pistols/plr16/

Full-auto kropítko má smysl dělat v nízkovýkonných rážích. Ale u semi-auto to zcela postrádá smysl. Když není potřeba řešit zdvih hlavně při střelbě dávkou.
Prostě to měli udělat na levnější nábone nebo naopak na výkonnější.

Je hezké že to je NATO standard, ale dostupnost střeliva je podobná jako u toho Tokareva. Průměrný amík je naštvaný když to nesežene v regálu místního supermarketu :D
O post-apo dostupnosti se raději ani nebavím.

A naopak, Kel-tec zvolil slabou ráži tam kde si to říkalo vyložené o výkonnější a dražší náboj. U téhle skládaci dlouhé pušky 16" s pistolovým zásobníkem:
https://www.keltecweapons.com/firearms/rifles/sub2000/
Tam si to chtělo verzi 10mm auto, 357sig nebo i toho Tokareva. Při takové délce hlavně to mohlo mít zajímavou úsťovku.
A oni to udělají jen v 9mm Luger a .40 S&W :roll:
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Odpovědět