České a slovenské perkusní zbraně

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jumper
Příspěvky: 30
Registrován: 06.05.2013 22:29
Pohlaví: muž

Re: České perkusní zbraně

Příspěvek od Jumper »

Vážení zadovkáři a příznivci černého prachu, já mám ogivální střelu (z čistého měkkého olova) o 0,1mm na průměru větší než pole v drážkách hlavně a o tu jednu desetinu ji zkalibruji zalisováním do cartrige, takže před výstřelem má stejný průměr jako pole v drážkách, tedy těsní a při průtlaku hlavní při výstřelu klade jistý odpor, takže má výstřel razanci. Kuličky s flastrem jsem zkoušel, ale oproti tomu těsnému ogiválu to bylo dost nepřesné.
Jinak, protože budou brzo Vánoce a jistě si každý z Vás zaslouží nějaký dárek pod stromeček, podělím se s vámi o zkušenost.
Pokud potřebujete v cartrige nebo i klasických nábojnicích vymezit volný prostor, vyprdněte se na krupici a podobné sračky a zkuste aranžovací hmotu na květiny Oasis http://eshop.tvfit.cz/oasis-bio-aranzov ... c_campaign
Mají to v každém květinářství.
Má k tomuto účelu naprosto ideální vlastnosti. Stačí z ní ukrojit plátky cca 3cm silné a ona se při menším zatlačení krájí úplně sama o nábojnici, pak stačí trochu udusat a je to. Po výstřelu z ní nic nezbude narozdíl od krupice, od které jsem dříve měl ve spojení s výpalky BP zasranou a ucpanou celou flintu, že i přestal fungovat vytahovač.
Takže, pokud nacpete do nábojnice prach, na prach vyseknuté kolečko z kartonu, na to pro doplnění hmotu Oasis, na ni kousek jeleního loje, a pak namazanou střelu, dá se střílet pořád skoro jako s bezdýmákem a nic se neucpe. I po třicátém výstřelu funguje vytahovač a nábojnice samy vypadnou z laufu. V porovnání s prvními pokusy s krupicí a bez loje se mi hned po pár výstřelech cartrige zalepily v komoře, že jsem je nakonec musel vyrazit tyčkou zepředu. Výše uvedeným postupem tento problém naprosto odpadá.
Tak ať se daří vám i Pavlovi a ne, že mě teď vykoupíte všechna květinářství a na mě nezbude.

Květinářům ZDAR! Jumper
Pavel Rak
Příspěvky: 92
Registrován: 03.05.2013 18:05
Pohlaví: muž

Re: České perkusní zbraně

Příspěvek od Pavel Rak »

[/attachment]
003.jpg
002.jpg
001.jpg
zdravím všechny-protože se dlouho nic neděje a na některých jiných forech se chlubí pouze počítačovými animacemi, rozhodl jsem se ukázat jak vzniká skutečná flinta-v tomto případě český perkusní Rolling block-prakticky před dokončením, chybí jen předpažbí miřidla a povrchovka, jinak už plně funkční
prof. Orfanik
Příspěvky: 369
Registrován: 16.05.2013 7:51

Re: České perkusní zbraně

Příspěvek od prof. Orfanik »

Zbraně se závěrem rolling block na jednotný náboj, těch je po světě halda beden. Čistě perkusní pseudo - rolling
block nabízel ( nabízí ) Pedersoli jako klasickou předovku. Ovšem kombinace obého jako per. zadovka tu snad
ještě nebyla. Hoďte sem své vědomosti.
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: České perkusní zbraně

Příspěvek od gravedigger »

Jestli to není know-how, byla by možná fotka mechanismu bez bočnice? Zajímavý počin, ale po pravdě mi tam přijde málo materiálu na závěrovém bloku.


S tímhle jsme si chvíli hráli, než to chodilo jak švýcarské hodinky.
22062012152.jpg
22062012153.jpg
prof. Orfanik
Příspěvky: 369
Registrován: 16.05.2013 7:51

Re: České perkusní zbraně

Příspěvek od prof. Orfanik »

No to je kus VELICE fajnové a poctivé práce, ale s perkusní zbraní ( perkusní zadovkou ) to asi nemá nic společného.
Pavel Rak
Příspěvky: 92
Registrován: 03.05.2013 18:05
Pohlaví: muž

Re: České perkusní zbraně

Příspěvek od Pavel Rak »

hezká práce-ovšem jedná se spíše o hybrid rolling blocka a winchestera, nevím v které části myslíš, že je málo mat. čepy jsou 8mm a zamykací klapka silná 10mm v nejslabším místě a plynule přechází do větší síly -vycházím z originálních materiálů i když je těch modelů mnoho a každý má jisté odlišnosti
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: České perkusní zbraně

Příspěvek od gravedigger »

To moje není hybrid, to je sprostá kopie Stevense. Koupil jsem ho kdysi v exotické ráži a tak se mi to líbilo, že jsme si jich pár udělali v .22lr a v .38speciál.

Klasický RB jsou dva tlusté rotační díly zapadající do sebe,
rbřez.jpg
rbřez.jpg (25.24 KiB) Zobrazeno 11486 x

na Tvé fotce mi to přijde spíš jako klapka u flobertky, měl bych strach, že se to dole ohne. Ale to je jen můj pocit, nepočítal jsem to a dovnitř nevidím
002rb.jpg
002rb.jpg (23.03 KiB) Zobrazeno 11479 x
Pavel Rak
Příspěvky: 92
Registrován: 03.05.2013 18:05
Pohlaví: muž

Re: České perkusní zbraně

Příspěvek od Pavel Rak »

015.jpg
016.jpg
014.jpg
013.jpg
pár fotek stávajícího-prakticky stejný jako tvoje ukázky, na tom systému se mnoho variant nenabízí
prof. Orfanik
Příspěvky: 369
Registrován: 16.05.2013 7:51

Re: České perkusní zbraně

Příspěvek od prof. Orfanik »

Ja, richtig. Klapka od flobertky, ovšem to bylo přejato od původního systému Remington rolling block. A těch bylo
opravdu tolik modelů + různých ( i velmi výkonných ráží ), že oči přecházejí. Jen tak namátkou

http://www.militaryrifles.com/Remington/Remingtn.htm
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: České perkusní zbraně

Příspěvek od Karlos »

Ta hlaveň je k tomu závěrovému bloku připevněna jak? Přivařena?
Pavel Rak
Příspěvky: 92
Registrován: 03.05.2013 18:05
Pohlaví: muž

Re: České perkusní zbraně

Příspěvek od Pavel Rak »

hlaveň je šroubovaná skrz celý blok až ke klapce, tudíž komora je udělaná přímo v hlavni
mato2722
Příspěvky: 139
Registrován: 25.07.2012 16:18

Re: České perkusní zbraně

Příspěvek od mato2722 »

:hand :yes
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: České perkusní zbraně

Příspěvek od Karlos »

Takze hlavnova objimka se zbytkem pouzdra (kde je bici mechanizmus) je vyrobena z jednoho kusu materialu?

Jinak jeste jsem nepochvalil :yes
Pavel Rak
Příspěvky: 92
Registrován: 03.05.2013 18:05
Pohlaví: muž

Re: České perkusní zbraně

Příspěvek od Pavel Rak »

003.jpg
004.jpg
005.jpg
re Karlos přesně tak jak píšeš- vyrobeno z jednoho kusu
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: České perkusní zbraně

Příspěvek od Wdog »

Pavel Rak: pěkné, zajímavý je nápad s tou bočnicí ... mám dva technické dotazy:
1) máš tam nějaké vybrání na těle kohoutu, na místě, kam se sklání konec pistonu při nataženém kohoutu a otevřené klapce? ... připadá mi, jako by se konec pistonu skoro dole dotýkal těla kohoutu. Takže když nabiješ nábojnici, zavřeš klapku, nasadíš zápalku, a pak klapku otevřeš, třeba trochu rychleji, udeří pak na konci zápalka na pistonu na tělo kohoutu ... a ...
2) jakou funkci má to vybrání z boku závěru? ... má tvar obráceného T a je přes něj vidět díly uvnitř ... ale zeslabuje to tuto stranu závěru, až na minimální objem materiálu nahoře. Původní pušky rolling-block mají ty boku závěru z plného materiálu, navíc kaleného (mramorovaného, tak jestli si takto nesnížíš pevnost? Přenos síly je při výstřelu jednak dopředu na střelu, jednak to stran, tam to drží stěny komory (=hlaveň) a okolo závěr, ale síla jde taky dozadu, tam to vše musí držet klapka, za ní kohout, a síla se přenáší přes dva hlavní čepy na boky těla závěru ... toto je jasné ... já myslím, že by se tyto části neměly zeslabovat.
Děkuji.
Pavel Rak
Příspěvky: 92
Registrován: 03.05.2013 18:05
Pohlaví: muž

Re: České perkusní zbraně

Příspěvek od Pavel Rak »

Wdog-odpověď na první otázku-ano vybrání v bicím kohoutu je, sice malé, ale dostatečné aby se zápalka nedotýkala kohoutu-ostatně i kdyby tomu tak nebylo takovou razanci při orevření klapky aby došlo k odpálení nevyvineš, k druhé části- vybrání o kterém se zmiňuješ u jistých typů existuje a já pouze kopíroval-typů roll.block je hromada, vezmu-li v potaz sílu klapky cca 10mm sílu čepů 7mm a sílu stěny v té vybrané části cca 8mm ( myslím tím mat. mezi krajem čepu a okrajem vybrání ) navíc čepy jsou tvaru T a silnější část zapadá do zahloubení v bočnici čímž se síla působící vzad ještě více rozkládá-není dle výpočtů možné aby došlo k destrukci
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: České perkusní zbraně

Příspěvek od gravedigger »

Jestli jsem to dobře pochopil, tak levá bočnice vypadá takhle
DSC_0640.jpg
V pravé je to zašroubované nebo je to jenom zajištěné pak tou boční deskou?
Pavel Rak
Příspěvky: 92
Registrován: 03.05.2013 18:05
Pohlaví: muž

Re: České perkusní zbraně

Příspěvek od Pavel Rak »

není to tak, síla je jenom 5mm nikoliv 8, od čepu k hraně vybrání je to 8mm a čepy nejsou šroubované-neb závity se rády strhávají a zajištění boční deskou bohatě stačí ta má další 4mm
prof. Orfanik
Příspěvky: 369
Registrován: 16.05.2013 7:51

Re: České perkusní zbraně

Příspěvek od prof. Orfanik »

Mýlím-li se, opravte mou nevědomost, ovšem mramorování povrchu zbraní není totéž jako kalení.
Pavel Rak
Příspěvky: 92
Registrován: 03.05.2013 18:05
Pohlaví: muž

Re: České perkusní zbraně

Příspěvek od Pavel Rak »

mramorování opravdu není kalení-u těla (baskule) a čepů není kalení ani žádoucí, tam je potřeba houževnatost, nikoli tvrdost -tím pádem také křehkost, snadno si může každý udělat zkoušku pevnosti-čep o síle 7mm a délce 15mm zapuštěný na obou stranách zkusit takzvaně střihnout jak velikou sílu by bylo třeba vyvinout, použitý mat. 19421 kalený a popuštěný na potřebnou tvrdost vydrží mnohem víc než je třeba v tomto případě navíc se část tlaku přenáší i na druhý čep-opravdu zbytečné spekulace
Odpovědět