České a slovenské perkusní zbraně

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Pavel Rak
Příspěvky: 92
Registrován: 03.05.2013 18:05
Pohlaví: muž

České a slovenské perkusní zbraně

Příspěvek od Pavel Rak »

muzzleloader píše:Ja vim,ze jo.Jdes do toho? :-D
takových udělám kolik budeš chtít-kdyby mi nenas... na Zk tak všichni viděli pár pěkných zadovek - jinak máš derr. ode mne
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Perkus. kozlice cal.45

Příspěvek od Karlos »

Ahoj Pavle, vítám tě mezi námi (čítával jsem tvé vlákno na ZK) :hand

Co se týče BP kozlice tak pěkná by byla zadovka s krytými pistony v ráži .50
Ovšem to by byla dost drahá sranda a zájemců by asi nebylo tolik...
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Perkus. kozlice cal.45

Příspěvek od muzzleloader »

Neco nakreslim a zajimal by me Pavluv nazor na to.Je to sikula a jiste by dovedl neco peknyho zmaknout..45 nebo 9mm by vubec nebyla spatna.Jenze ja bych to chtel jako modernu.Zadnej retro styl,ale perkusni inline zadovku kozu s duralovym predpazbim a vysuvnou pazbou v ose.Sklopny svazek,kolimator,atd...
Pavel Rak
Příspěvky: 92
Registrován: 03.05.2013 18:05
Pohlaví: muž

Re: Perkus. kozlice cal.45

Příspěvek od Pavel Rak »

006.jpg
003.jpg
001.jpg
zdravím -muzzleloader-mám od doby mého působení na zk několik vyrobených zadovek-škoda že nevím jak je ukázat, moje znalosti práce na tomto vehementu (pc) jsou katastrofální , zájem a ohlasy stran těch co je viděli byl značný a i proto už žádnou nemám-jen spoustu zájemců, pokud bude kdokoliv chtít vidět fotky ať mně kontaktuje nebo navede jak je ukázat, kozlici mám v repertoáru taky- zadovku a myslím, že cena na jakou výroba vyjde není až tak závratná cca 15000 -co se týká ráží je detail ta může být jakákoliv, osobně preferuju 45ku což myslím je tak akorát. Pošli kontakt a obratem máš všechny fotky P ha, na něco jsem přišel
Naposledy upravil(a) Pavel Rak dne 04.05.2013 13:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Perkus. kozlice cal.45

Příspěvek od gravedigger »

škoda té zavřené diskuze na ZK

sem jdou dávat fotky úplně jednoduše, budeme za ně všichni rádi
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Perkus. kozlice cal.45

Příspěvek od Chorche »

ta dvojka se mi líbí, jak je to s ládováním do těch hilzen? Na to musí bejt nějakej lis, nebo jak to funguje?
Pavel Rak
Příspěvky: 92
Registrován: 03.05.2013 18:05
Pohlaví: muž

Re: Perkus. kozlice cal.45

Příspěvek od Pavel Rak »

017.jpg
035.jpg
015.jpg
033.jpg
chorche- hilzny se nabíjí tak, že nasypeš prach nasadíš kuli a stačí doklepnout paličkou přebytek se ořízne sám o okraj hilzny -klasika jako u nabíjení předovek-netřeba žádného lisu, další fotky carabiny systém Warner klasická zadovka
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Perkus. kozlice cal.45

Příspěvek od Chorche »

tak to zní dobře. Ty hilzny si vyrobil předpokládám sám, prodávat sem to nikde neviděl.
mato2722
Příspěvky: 139
Registrován: 25.07.2012 16:18

Re: Perkus. kozlice cal.45

Příspěvek od mato2722 »

Dobre som videl? In-line Gallagerka? :shock:
Pavel Rak
Příspěvky: 92
Registrován: 03.05.2013 18:05
Pohlaví: muž

Re: Perkus. kozlice cal.45

Příspěvek od Pavel Rak »

viděl jsi dobře- ta bez hlavně je systém Gallager
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Perkus. kozlice cal.45

Příspěvek od Artifex »

Ed to zatím sem nenapsal ale do konce roku nebo do začátku příštího roku bude kozlice od Greatgunů a ne takovéhle pokusy na malém derringerovém těle ale pořádná a rozhodně ne za přemrštěných 15K. Stačí šetřit a posečkat chvilku, jak bude, s recenzí nebudu čekat ;)
mato2722
Příspěvky: 139
Registrován: 25.07.2012 16:18

Re: Perkus. kozlice cal.45

Příspěvek od mato2722 »

15000 CZK za perkusnú zadovku mi nepripadá ako premrštená cena...napr. Gallagerku som za menej ako 600 € ešte nevidel... a to boli kusy zhruba z obdobia 1970...
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Perkus. kozlice cal.45

Příspěvek od muzzleloader »

Jsem zvedavej na ten GG pocin,ale i Pavlovi vytvory se mi libi.Derringer od nej ma bracha.Ty zadovky jsou bez nutnosti registrace,paradni volba pro VP.
Ta GG novinka bude urcite klasicka predovka.Zadovkovej system by se prodrazil a delat to ve velkym,tak nas ceka dalsi novela zbrojniho zakona,kde by to utnuli.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Perkusní zbraně od Pavla Kraba

Příspěvek od Artifex »

Ne zadovka, překlep.
Ty Pavlovy flinty jsou děs, podívej, kde má lícnici, člověk s normální fyziologií má při přilícení oko někde v ose středu hlavně, tohle na střelbu není pro nikoho jiného, než sloního muže :D
Pavel Rak
Příspěvky: 92
Registrován: 03.05.2013 18:05
Pohlaví: muž

Re: Perkus. kozlice cal.45

Příspěvek od Pavel Rak »

nikterak neobhajuju své výtvory ale konkrétně Warner je téměř stejný jako v orig. tedy myslím rozměrově neb je dělán podle jisté dokumentace, nikdo z těch , kdo měl možnost si však nestěžoval na špatné lícení či cokoliv jiného- není holt na světě člověk ten , aby se zavděčil lidem všem-že? navíc na fotkách gall. je vyklopení což opět neumožní posouzení tvaru , pokud to tak někdo vidí je to jeho právo na vlastní názor, apropo-jak vypadá fiziognomie sloního muže? doporučuji vyhledat v Ottově naučném slovníku význam slova fyziologie a fyziognomie
Naposledy upravil(a) Pavel Rak dne 05.05.2013 12:58, celkem upraveno 1 x.
Rendo
Příspěvky: 201
Registrován: 15.07.2012 20:03
Pohlaví: muž
Bydliště: Svitavy

Re: Perkus. kozlice cal.45

Příspěvek od Rendo »

Ono by to chtělo vzít do teplejch a vyzkoušet jestli to člověku sedí, ale jinak ty flinty od Pavla špatně nevypadají. GG sice fandím a chtěl jsem od nich pákovku, ale ty dodací lhůty mně dokonale odradily.
Pavel Rak
Příspěvky: 92
Registrován: 03.05.2013 18:05
Pohlaví: muž

Re: Perkus. kozlice cal.45

Příspěvek od Pavel Rak »

015.jpg
ještě si dovolím detail, nedalo mi to a prohlédl si fotky znova, to co považuje "odborník" za lícnici je ve skutečnosti odlesk světla na pažbě-doporučuji návštěvu očního lékaře a přikládám jinou fotku
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Perkus. kozlice cal.45

Příspěvek od Artifex »

Ještě si dovolím detail, abych měl oko na hledí, musel bych přikládat hlavu do místa těsně za lučíkem. Za lícnici považuju tu část pažby, která je rozšířená a tam už je to zoufale nízko na nějaké přilícení.

Rendo: Pákovky mají jednu nevýhodu, musí se na ně přenastavovat stroje, oproti tomu kulové kozlice pojedou ve stejném režimu jako derringery, na ty se za celou dobu nikdy dlouho nečekalo.

Stále je ale mr. Rak/Krab/whatever offtopic, tady je diskuse o perkusních kozlicích, nikoli o jeho pokusech o zadovky, na to si klidně může založit vlastní vlákno.
Pavel Rak
Příspěvky: 92
Registrován: 03.05.2013 18:05
Pohlaví: muž

Re: Perkus. kozlice cal.45

Příspěvek od Pavel Rak »

Při vší úctě-neznám nikoho, kdo by přikládal pažbu k líci-brzo by měl po zubech, všichni kdo z těchto věcí stříleli měli pažbu pevně zasazenou v podpaží a byli spokojeni, pravda sloní muž mezi nimi nebyl -pokud by bylo samostatné vlákno tak velmi rád přesunu své aktivity tam, bohužel nejsem tak sběhlý v práci s pc abych toto zakládal, ostatně nevím ani zda je to možné,ostatně Artifex Tvoje výpady proti mé osobě byly už na ZK-ovšem od člověka, který si plete fyziologii s fyziognomií a chtěl by psát recenze mně je to šumafuk
Naposledy upravil(a) Pavel Rak dne 05.05.2013 12:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Perkus. kozlice cal.45

Příspěvek od Venet »

Staré zbrane takú pažbu mali, ale to je v podstate jednov tomto vlákne. A niesom síce moderátor, ale poďme naspäť ku kozlici.
Pavel, ak ešte nemôžeš založiť sám vlákno napíš mi, rád ho založím za Teba. Tvoje hračky sa mi páčia, ale dajme ich dokopy na jedno miesto.
Čo sa týka kozlice, podľa mňa 9mm už by bola moc malá diera na dlhú hlaveň. Bola by to morda pucovať a ládovať viac rán za sebou. 45ka je minimum.
Otázka, s vývrtom alebo bez vývrtu - broková/guľová?
Odpovědět