Plynovky a poplašňáky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Vlastníte plynovku?

Ano, užitečná to věc
6
9%
Ano, tuhle zbytečnost vlastním
8
12%
Měl jsem, ale už nemám
8
12%
Ne, ale chci si pořídit
4
6%
Ne a ani nechci
39
60%
 
Celkem hlasů: 65
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Plynovky a poplašňáky

Příspěvek od Karlos »

ČR a náboje s nonivamidem 120 mg (září 2012)

To podstatné (pokud by článek z netu zmizel):
...
Dotazovaný plynový náboj s náplní nonivamidu 120 mg a k datu napsání tohoto článku není(!) dovoleným(!) výrobním provedením střeliva.

Vyhláška Ministerstva průmyslu a obchodu o dovoleném výrobním provedení plynové zbraně, expanzní zbraně a střeliva
předpis č. 370/2002 Sb.
§ 2 Dovolené výrobní provedení střeliva
(5) Náplně plynových nábojek mohou obsahovat jako dráždivou látku chloracetofenon v množství maximálně 300 mg, o-chlorbenzylidenmalononitril v množství maximálně 80 mg a nonivamidu v množství maximálně 50 mg v jedné plynové nábojce.
...
Zdroj: http://www.plynovka.cz/a26-cr-a-naboje- ... -zari-2012
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Plynovky a poplašňáky

Příspěvek od cover72 »

Mám celou sbírku. On je přeci jen rozdíl, když máš za zbraň do sbírky vysypat 25 000 nebo desetinu. A plynovky se neregistrují, není na ně ouřední buzerace a klidně mohou být nikoli v temných hlubinách trezoru, ale hezky na přehlídkové desce:
Obrázek

Ke 120mg NV laboracím bych jen podotkl, že jsou legální a volně prodejné na Slovensku ("jen proti psům"), kde se prodávají stejné plynovky, jako u nás, a žádné z nich se tam hlaveň neucpává, jako hrozí ten chlapík na plynovky.cz :roll: Ledaže by se překročením česko-slovenských hranic všechny hlavně plynovek smrskly :D

Jinak jsem o plynovkách onehdá něco sepsal; kdyby to někoho zajímalo:
http://cover72.net/zbrojnice/plynovky_a_sebeobrana.htm

Perlička: ten revolver, co mám ve sbírce i já -- rozšířený Ekol Viper == Zoraki R1 -- jste mohli vidět ve vestibulech metra v reklamách na hru tuším v Divadle Vinohrady.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Plynovky a poplašňáky

Příspěvek od GOD »

k ochrane chemickymi zbranami:
plynovka:
+ značná rýchlosť vytekajúcich plynov o vyrazne vyššom tlaku ako u spreju = na kratku vzdialenosť = menej ako 0,5 m zvýšenie účinku
- vzhlad
- hluk
- hmotnosť kompletu k nesenej chemickej náplni = na to kolko gramov náplne sa tam vmestí, tak je to zbytočné 0,5 -1 kg
- mizerná životnosť použitého materiálu - zinkových zliatin cca 1000 výstrelov, možno ani to nie. Na slovensku su dovolene expanzne zbrane, ktore vznikli odbornou úpravou normálnych zbraní = pi vz 50/70, vz 82, 83... ... Tam je životnosť vyššia.

sprej
+ tichý
+ nenápadný = možnosť dostať na miesta kam by sa predmet vzhladu zbrane nedostal = lietadlo... (overené)
+ hmotnosť kompletu k nesenej chemickej naplni
+ u paprskových/ lúčových tyskách vznika minimalne zamorenie interieru = nenapadne. Nevyhodou je naročnosť na zasah.
- absencia dynamického účinku pri použití na krátku vzdialenosť
- menší dosah

čo nieje zasiahnuté v dostatočnej kvalite a kvantite nefunguje. Ak je minutý ciel čímkolvek, nepôsobi to na nho, trebars je to aj tanková strela.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Plynovky a poplašňáky

Příspěvek od Strelec45 »

Problém jest v tom, že když použiješ plynovku k sebeobraně proti útočníkovi a mineš, možná nepřežiješ. Protože ON může mít ostrou a použije ji.
Jak píše cover72, to je asi jediný důvod, proč si to pořídit. Jo a na dělání ohňostoje. :lol:
Případně pro výcvik psů atd., mě ještě napadlo.
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Plynovky a poplašňáky

Příspěvek od cover72 »

Ehm, tak jsem to nepsal. Kdyby měl útočník ostrou, tak ji použije dříve, než ty -- a potom se nebráníš ani sprejem, ani plynovkou. Psal jsem, že všechny tyhle pepřové srandy mají problém v tom, že na až 50% lidí prostě nefungují.
A nefunkční pokus o obranu je v případě napadení horší, než se vůbec nebránit.
Jinak hluk je u plynovek naopak plus: jednak působí na nervy (útočník je před laufem, takže si vyžere větší ránu, než střelec -- a i tomu pěkně píská v uších) a jednak a to hlavně přitáhne pozornost, což žádný útočník nemá rád.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Plynovky a poplašňáky

Příspěvek od Strelec45 »

Jsem to blbě napsal, měl jsem na mysli onu pasáž s tablem na stěně... :D
A prvotní útok nemusí být hned střelnou zbraní, ale jen strčení, rána pěstí, poražení atd. Pak je obrana plynovkou na pikaču. ;)
drigon
VIP
Příspěvky: 2968
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Plynovky a poplašňáky

Příspěvek od drigon »

Na pomateného čokla to může zabrat. Jinak mne jiné rozumné využití tohoto inštrumentu nenapadá. S pozdravem M.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Plynovky a poplašňáky

Příspěvek od DeadMan »

Plynovku nebrat :ne

Když už tak raději normální spej (http://www.zbozi.cz/?q=sabre%20red&typ= ... ejlevnejsi) nebo paralyzér případně kombinace (http://www.zbozi.cz/?q=scorpy+max) a k tomu teleskop :yes
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Plynovky a poplašňáky

Příspěvek od cover72 »

Spreje jsou ošidné :ne , zkoušel jsem to na sobě sám: http://forum.gunshop.cz/plynove-pistole-t11-1140.html
Paralyzér je kontaktní -> riziko zranění, žloutenky, AIDS, etc.
S obuškem se musí umět
Ergo plynovku nezavrhovat, ale myslet.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Plynovky a poplašňáky

Příspěvek od DeadMan »

SDE
Příspěvky: 26
Registrován: 21.11.2012 10:30

Re: Plynovky a poplašňáky

Příspěvek od SDE »

Proč podle Tebe nemyslel? Z toho článku není patrné, že pochybil. Naopak, pokud byl napaden přesilou a bránil se neletální zbraní (a zřejmě úspěšně), tak na tom nevidim absolutně nic blbýho.

Neuražte se zdejší slovutní ozbrojenci, ale mnohdy se mi přezíravost majitelů zbraní vůči plynovkářům a neozbrojencům zdá úplně stejně debilní jako panická hrůza, kterou trpí ovčánci když jen slyší o zbraních...
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Plynovky a poplašňáky

Příspěvek od Karlos »

SDE: za mě souhlas :yes
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Plynovky a poplašňáky

Příspěvek od DeadMan »

SDE: Znám jednoho co je z velice známé bezpečnostní agentury, která hlídá různé akce jako fotbal, fesťáky a nejen to (ochrana objektů, osob, kluby, detektivní služby atd.) a ten člověk to dělá dobře, má pod sebou další kluky a organizuje je. Pokud ten borec v marketu to dotáhl do takové situace, že střílí někomu do obličeje z bezprostřední blízkosti tak to prostě nezvlád. Kolega v práci nic takového nepoužívá (bylo by to pro ně spíše na škodu než k užitku) a řeší mnohem vyhrocenější záležitosti než čórkaře v sámošce a to s mnohem větším úspěchem (kombinace psychologie a přiměřené síly). Ale to už je hodně OT a nemá smysl to dál řešit. Prostě za mě je plynovka jen vyhazování peněz za zbytečný a absolutně neužitečný krám a ikdybych neměl ZP tak bych do ní nikdy nešel a řešil bych to úplně jinak (plynovku jsem měl, raději nepíšu v kolika letech :D a rychle jsem zjistil, že je to věc na ho... a ani ty světlice nestály za nic). A v tomhle tom naprosto souhlasím se S474N (kdo zná tak ví).
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Plynovky a poplašňáky

Příspěvek od Karlos »

Těžko hodnotit zda to šlo vyřešit lépe když nikdo z nás u toho nebyl, možná i ano... nicméně pokud se omezíme na fakt že k napadení pěstmi došlo tak je pochopitelné že se bránil tím co měl... a zda je výstřel z plynovky z bezprostřední blízkosti přiměřený nebo zcela zjevně nepřiměřený útoku pěstmi (předpokládám na hlavu) at si každý odpoví sám... ne každý je Muhammad Ali a ochranky v marketech jsou většinou pěkný chcípáci (jak jim nehezky říká kamarád).
Uživatelský avatar
Mr.Sock
Příspěvky: 33
Registrován: 12.02.2012 11:29

Re: Plynovky a poplašňáky

Příspěvek od Mr.Sock »

Plynovku mám. Sám by som si to nikdy nekúpil (dostal som ju ako darček). Asi by som to v živote na sebaobranu nevytiahol, to sa rozhodne radšej spolahnem na teleskop a sprej (radšej aj na na nôž ak by k tomu došlo). Čo sa týka nonivamidu neviem ako je to s účinnosťou, no klasické plynové náboje CS stoja rozhodne s prepáčením za prd... Myslím, že by to nezastavilo ani dieťa naspeedované cukrovou vatou.... U mna je jediný zmysel plynovky Silvester, prípadne ju občas vytiahnem, ak sa ide do oblasti s výskytom nebezpečnej zveri (medvede) pre prípad potreby odplašenia zveri, tým to u mňa hasne
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Plynovky a poplašňáky

Příspěvek od des »

v ankete neni možnost mal som, už nemám. 8-)
Spešl pro tebe. K.
SDE
Příspěvky: 26
Registrován: 21.11.2012 10:30

Re: Plynovky a poplašňáky

Příspěvek od SDE »

DeadMan píše:SDE: Znám jednoho co je z velice známé bezpečnostní agentury, která hlídá různé akce jako fotbal, fesťáky a nejen to (ochrana objektů, osob, kluby, detektivní služby atd.) a ten člověk to dělá dobře, má pod sebou další kluky a organizuje je. Pokud ten borec v marketu to dotáhl do takové situace, že střílí někomu do obličeje z bezprostřední blízkosti tak to prostě nezvlád. Kolega v práci nic takového nepoužívá (bylo by to pro ně spíše na škodu než k užitku) a řeší mnohem vyhrocenější záležitosti než čórkaře v sámošce a to s mnohem větším úspěchem (kombinace psychologie a přiměřené síly). Ale to už je hodně OT a nemá smysl to dál řešit. Prostě za mě je plynovka jen vyhazování peněz za zbytečný a absolutně neužitečný krám a ikdybych neměl ZP tak bych do ní nikdy nešel a řešil bych to úplně jinak (plynovku jsem měl, raději nepíšu v kolika letech :D a rychle jsem zjistil, že je to věc na ho... a ani ty světlice nestály za nic). A v tomhle tom naprosto souhlasím se S474N (kdo zná tak ví).
Všiml sis prosímtě, na základě čeho ty soudíš, kdo co zvládl a co ne? Pokud nosíš zbraň k obraně, což předpokládám, že ano, tak jistě souhlasíš, že ne vždy jde konflikt vyřešit bez použití síly. Co síly, ono jej mnohdy nelze vyřešit bez ostré střelby.
My všichni tu kolektivně nosíme kvéry k vlastní obraně, protože víme, že ač to není časté, jsou situace, kdy se to "neukecá", nelze se z toho vyvlíknout ani utéct. A právě pro ten jeden případ z tisíce s sebou nosíme zbraň. A to jsme "jen" obyčejní kolemjdoucí, kteří se nemusí do ničeho plést a mohou se situacím v souladu s Cooperovým prvním principem již z dálky vyhnout - přesto nosíme zbraň.
Teď tu mluvíme o chlapovi, který má v popisu práce, že se nesmí konfliktům z dálky vyhýbat a že se do situace musí plést. Jinými slovy je v mnohem nevýhodnějším postavení než my a hrozba, že se dostane do křížku s někým, s kým se to prostě "neukecá" je mnohem vyšší. A u takového muže bys Ty propagoval neozbrojenost? Ty, který jsi mnohem méně ohrožený a přesto sám jistě nosíš zbraň?
Ty tu teď sedíš nad jedním novinovým článkem, který nota bene neobsahuje moc detilů, a máš jasno, kdo co zvládl či nezvládl. Nezlob se kamaráde, ale doufám, že nejsi soudce, a že na Tobě nikdy nebude záviset život někoho z nás, kdo měl tu smůlu, že se dostal do situace, kterou neukecal...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Plynovky a poplašňáky

Příspěvek od DeadMan »

Nepleť tady dvě věci a to běžné občany (bohužel většina plynovkářů nemá ani základní znalosti a návyky a myslí si že plynovka je ze všeho vyseká a tahá ji bez rozmyslu při každé příležitosti, chvástají se před kámoši jací jsou gangsta atd. :ne ) a členy bezpečnostních složek jako jsou ochranky atd. a jelikož do toho vidím asi trochu více než ty tak tvrdím, že dotyčný ten zákrok nezvlád a kdybych ho už nevím proč po pohovoru zaměstnal tak bych ho okamžitě vyhodil (divím se že vůbec někde ochranka nosí plynovky, by mě zajímalo zda to byla jeho kreativita nebo to měl služební??? :shock: ). Takže tak prostě mě nezajímají okolnosti to je podružné on se prostě neměl vůbec dostat tam kde se dostal zkrátka amatérizmus nejhrubšího zrna tečka končím.

Onen kolega řeší takové věci jako bandu vyholených 120kg hovad, kteří přišli jasně bez chození kolem horké kaše někomu rozšlapat ksicht a oni to umí, světe div se, bez plynovek a jiných pomůcek a dává to smysl. Když mi to vysvětloval tak oni nesmí vypadat agresivně to znamená černá uniforma a k tomu tomfa nebo něco jiného tak to nepřichází v úvahu. By ses divil ale i jejich stejnokroj je navrhnutý tak aby nepodněcoval agresivitu těch proti kterým zasahují. Kdyby dotyční viděli, že proti ním stojí někdo ozbrojený tak zase jen to umocní jejich nasranost a touhu toho Ramba sejmout. Takže profi ochranka by měla vypadat pokud možno vlídně, nemít v hlavě nasráno a hlavně umět řešit situaci bez eskalace konfliktu a když už na to dojde tak mít takový výcvik, že i bez nějaké podělané plynovky agresora zpacifikuje a to pokud možno bez toho aniž by mu ublížila! na to se klade velký důraz a s touhle strategií jsou velice úspěšní (když to přeženu tak spokojenost je na obou stranách jak na straně těch proti kterým se zasahuje tak na straně pořadatele akce, který si je objednal).

Ohledně ostrah, ochranek a bezpečnostních agentůr to máš opravdu trochu popletené.

Ano jsou situace kdy není nazbyt a je potřeba tahat zbraň, ale takových je u nás jako šafránu a tahle do nich rozhodně nepatřila a o tom jsem bytostně přesvědčen.

Sám jsem už několika konflikty prošel a pokud budeš hledat tak možná tady nebo jinde na to narazíš a uvidíš jak jsem to řešil já (někdy více někdy méně "dobře" holt takový je život, ale důležité je se poučit a srovnat si myšlenky v hlavě takže teď už vím mnohem lépe jak bych zase případný konflikt řešil ovšem zbraň tahám, až když jde skutečně o život což ta hranice se sice někdy špatně určuje, ale za sebe ji mám po zkušenostech jasnější, ale plynovkou bych konflik neřešil nikdy a v situacích kdy nemohu mít z nějakého důvodu Glocka tak mám ESP 21").
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Plynovky a poplašňáky

Příspěvek od Karlos »

DeadMane já ti nevím připadne mi že až příliš generalizuješ, každý konflikt je jedinečný, v tom článku je prd informací o tom jak přesně k eskalaci konfliktu došlo a kdo na tom měl větší podíl, tvůj kámoš je asi úplně jiná liga a dost pochybuji že to dělá za stejný prachy jako ochranka marketu (od toho se totiž odvíjí kvalita výcviku, výstroje, případně výzbroje). Věřím ti že pokud by tam stál tvůj kámoš že by to s největší pravděpodobností zvládl lépe ale uvědom si že tam stál obyčejný ochrankář který... ale to je fuk.
Prostě podle mě pokud někdo někoho napadne tak má nést všechny důsledky a tedy i to že měl "smůlu" a místo na tvého kámoše který by to "ukecal" a byla by "spokojenost na obou stranách" holt narazil na řadováka který to dejme tomu nezvládl tak bravůrně a dotyčný útočník to odnes...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Plynovky a poplašňáky

Příspěvek od DeadMan »

Více méně s tebou souhlasím , ale jak už jsem psal to co se stalo bych spíše viděl na konflik mezi dvěma civilisty ovšem někdo kdo je za to placený by to měl zvládnout lépe (to jak je za to placen a jaký support dostává od zaměstnavatele není můj problém ikdyž jsem si vědom toho rozdílu co jsi popsal). Ano není agentůra jako agentůra to souhlas, ale i ta ochranka v marketech by měla mít nějakou úroveň.
Odpovědět