AR-15 family

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
jjjhe
Příspěvky: 25
Registrován: 07.04.2015 22:06
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od jjjhe »

Mám Vortex Vipera 1. generace tedy, 1-4x, dá se na to zvyknout, předtím jsem měl kolimátor Vortex Sparc II, tak můžu srovnávat.

Kolimátor svítí rozhodně víc a jasněji = výhoda při jasném počasí na slunci, byť měl tečku 2MOA, tak střílení do 50 metrů parádní. S puškohledem mi to jde ale kupodivu líp (LOS), Viper má už lepší skla než ty StrikeEagly, kde jsou různé optické vady viz to soudkování apod. Zvětšení 1x se jako "kolimátor" použít dá, já si na to zvykl, běhám dynamiku a střílím obě oči otevřený. Jediná nevýhoda puškohledu může být, že člověk musí být schopen zalícit pokaždé stejně, aby neměnil vzdálenost od kukru, to ti u kolimátoru tolik nevadí a tedy logicky je o něco rychlejší v dynamické disciplíně. Další "nevýhoda" optiky je vždy větší hmotnost, pokud to není pouťová hračka a taky si musíš koupit nejlépe předsazenou montáž, další výdaj a hmotnost navíc.

Kdybych nebyl pomalej, tak jsem tu kdysi od Faba koupil Leupolda 1-6x, kterej je podle mě kvalitou skla ještě o level jinde než Vortex. Takovej už ale stojí novej kolem 30k.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: AR-15 family

Příspěvek od Trace »

Zajímalo by měl, proč je obrovský výber zbraní na bázi AR15 a zbraně typu Bullpup je těžké sehnat a z dostupných je jen Seyr AUG. Bullpup koncepce mi přijde zajímavá s ohledem na délku kvéru (super pro Scout Rifle). Jaké to má nevýhody, kvůli kterým se moc neprodávají?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
pevan
Příspěvky: 40
Registrován: 24.05.2012 18:21

Re: AR-15 family

Příspěvek od pevan »

Zkoušel jsem nějakou malorážku od Walthera v bullpupu. Takže nevýhody: Hlučnost - nezdá se to, ale oproti klasice to bouchání rovnou u ucha je o dost hlasitější, nepoužitelné pro leváky, hilzny lítají nepříjemně blízko obličeje a nejhorší - povýstřelové zplodiny jdou rovnou do očí, nedalo se s tím dát víc, než 2 zásobníky, pak dost pálily oči.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AR-15 family

Příspěvek od Matěj »

Některé bullpub koncepce počítají s levák a jednoduchou je možno změnit směr vyhazování nábojnic.Např. Tavor.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AR-15 family

Příspěvek od hrd »

Potvrzuji, že je nepříjemný čoud do obličeje. Dále některé nestandardni polohy při střelbě jsou dost obtížné. Pokud nevyhazuje nábojnice dolů, tak pusku neprendas do druhého ramene kvůli vyhazovanym nabojnicim. Nema pažbu nastavitelné délky.
Nicméně pokud jde o to rozšíření, kdyby AUG byl z US a AR z Rakouska, máme asi všichni AUGy. Jsou to dobře zbraně (AUG, Tábor...), ale podle mě do PA nevhodné právě tím malým rozšířením.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: AR-15 family

Příspěvek od Nicotinick »

Asi tak nějak. :yes Další věcí oblíbenosti je v modularitě, neboli "stavebnicovitosti" ARka s naprosto jednoduchou záměnou dílů. Steyr je přece jen omezený polymerovým tělem, složitostí spoušťového bloku, sice jednoduchým, ale komplikovaně nahraditelným a v porovnání s AR dost neergonomickým způsobem výměny zásobníku, vypouštění závěru. Navíc všechny tyhle věci, včetně výhozního okénka, nebo průhledného zásobníku jsou u AR "před očima", kdežto u AUG "pod očima" atd.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AR-15 family

Příspěvek od hrd »

Sorry, za ty překlepy, Tábor je také dobrý, ale měl to být Tavor.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: AR-15 family

Příspěvek od Nicotinick »

Chvilku jsem přemýšlel, jestli se něco nestalo a 4.brn nemá fakt AUG :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: AR-15 family

Příspěvek od Haluziak »

Nicotinick píše:Navíc všechny tyhle věci, včetně výhozního okénka, nebo průhledného zásobníku jsou u AR "před očima", kdežto u AUG "pod očima" atd.
Tak je to něco za něco :) krapet horší ergonomie oproti AR-15 za delší lauf. MDR třeba vymění vyhazovaní z prava na levo pod minutu. A to ještě vyhazuje směrem dopředu.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: AR-15 family

Příspěvek od Nicotinick »

Jasně, jsou ale "disciplíny", jako přestřelky v zástavbě na blízké vzdálenosti v desítkách metrů, nebo přímo CQB , kde délka hlavně není zase až tak důležitá, oproti lepší ergonomii ovládání.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: AR-15 family

Příspěvek od bivoj »

Tak na CQB se spíš hodí samopaly nebo PDW. (I když taková AR-15 s 10 palcovou hlavní už skoro PDWčko je :) )
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: AR-15 family

Příspěvek od jerry.mysak »

Pevan
taky jsem měl tu malorážku od Waltera (už ani nevím jak se jmenovala) v bullpupu. Nebyla to špatná zbran - pokud šlo o kropení. Ale na přesnost to stálo za prd. To plastový tělo to deklasuje. V principu je to závěr s laufem vloženej v plastu na kterým je pikašína. Takže jeden den si to nastřelíš na flek a druhej den se plast pohne a soustřel je o kus vedle. Stačila změna teploty. Vyřešil jsem to tak, že jsem si nechal na drátu vyříznout kroužky pikašínou který se instalovali přímo na hlavenˇ. Ale musel jsem uříznout původní plastovou šínu a do plastu vypilovat drážky pro ty kroužky. Pak to bylo přesný.

A stejnej problém s plastovýma tělama mají i ostatní bullpupy.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AR-15 family

Příspěvek od Zarozak »

Jj na tom se shodnou na všech forech, bullpup není nikdy tak přesný jako koncepce AR i když má delší laufy atd.
Navíc takový kaboom do líčka by mohl i zabolet :lol:
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: AR-15 family

Příspěvek od CombatMedic »

Peruna 15 mám, kdyby někoho něco zajímalo ;)
Skilled And Resolute
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AR-15 family

Příspěvek od Zarozak »

Zajímá všechno,ale hrst fotek je za 1000 slov. V jaké ráži to máš a jaká délka? Já se aktivně zajímám o 300blk a kde nic tu vůbec nic :cry:
BlackList
Příspěvky: 135
Registrován: 08.04.2013 21:48
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od BlackList »

CombatMedic píše: 13.02.2020 19:26 Peruna 15 mám, kdyby někoho něco zajímalo ;)
Nástřely, soustřely :) Dík.
Jezbo
Příspěvky: 95
Registrován: 28.12.2012 21:02
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Jezbo »

Zarozak píše: 14.02.2020 15:30 Zajímá všechno,ale hrst fotek je za 1000 slov. V jaké ráži to máš a jaká délka? Já se aktivně zajímám o 300blk a kde nic tu vůbec nic :cry:
Perun teď 300blk nedělá a kdoví kdy vůbec začne. Měsíčně jde do prodeje pár kusů a zatím se nedostalo ani na delší hlavně v .223
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: AR-15 family

Příspěvek od CombatMedic »

Přesně tak, zatím byly v prodeji jen 10,5´ hlavně. Takže mám tuto ve 223.rem (komorovaná na 5.56, i hlaveň má značeno 5.56). Bohužel jsem na střelnici zatím nebyl. Předpažbí m-lok. Dokoupil jsem z airsoftshopu přední ručku a bad lever. Kvér mě vyšel na 18 900,-. Jen mě trošku zarazilo, že nebyl ani v krabici... jen v průhledné bublinkové fólii, bez nějaké dokumentace, návodu atd. Prostě holej kvér a 1 plech zásobník. Takže kdybych si nepřinesl svůj kufr, tak nevím jak bych to z obchodu odnesl :D

IMG_20200215_090429.jpg
Skilled And Resolute
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AR-15 family

Příspěvek od Zarozak »

U toho 300blk bude rozhodujících pár faktorů,raději tedy ať to ještě pořádně poladí a zhodnotí než zvolit nevhodnou kombinaci a tím to zabít hned ze startu
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AR-15 family

Příspěvek od Zarozak »

Čínské raptor po cca 300 nataženích :roll: :puke Holt není hliník jako hliník. Na první pohled vypadal i pasoval luxusně......Taková blbost,když je ojebaná může hodně potrápit = NEBRAT! Osobně už jiné táhlo než ze 7075 T6 nehci ani vidět

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Odpovědět