AR-15 family

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: AR-15 family

Příspěvek od Haluziak »

Krevel ok beru, na mé upotřebení jsem chtěl vyměnit 14,5" za 11,5" s tlumičem ale nakonec bylo potřeba investovat jidne. Jolky Palky ti dobře radí ušetřit na flintě a narvat to do optiky. I blbá prisma 2x dělá divy když střílíš na 100+ i když se to samozřejmě dá trefit i přes kolimátor (tvrdí kámoši - já su věrný na PCC kolimátoru a na AR LVPO).

Samozřejmě pokud je rozpočet čistě na flintu 50 a na zbytek máš další rozpočet, tak bych se kouknul po BCM.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: AR-15 family

Příspěvek od vratnikp »

Krevel píše: 22.01.2023 9:37 Délku hlavně asi 16" max 18", chci to mít na dynamickou střelbu do 200m (na větší vzdálenosti mám jiné nářadí). Rozpočet bych viděl kolem 50k, ale jestli se najde něco hodně zajímavého, tak si ještě něco došetřím. Předem díky za rady.
souhlasím s délkou hlavně :yes Vavřečka z bespatronu udělal takový docela hezký, a za mě pravdivý graf ARek segment x cena x hodnota
274117130_5111910462165908_8253827464806101376_n.jpg
obecně pokud nechceš nic ladit, tak BCM, tam člověk vedle nešlápne. Můj osobní favorit je CMMG, ale v jiné ráži. Notno podotknout že žádnou z nich nevlastním, ale vzdělávám se od kolegy v práci, což je vášnivej arkář
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Cep »

Tomu grafu nerozumím.
Třeba ADC - ať zaplatím 35 nebo 90k, tak bude mít pořád hodnotu 6?
Proč BCM, když Aero Precisioin má stejnou hodnotu a začíná na polovině?
grg
Příspěvky: 145
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od grg »

Otázka je, na základe čoho vyčísľovali tú "hodnotu", keďže to je veľmi subjektívna veličina - či tam mali nejako obodované vlastnosti, a tie zrátali.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: AR-15 family

Příspěvek od vratnikp »

Cep píše: 02.02.2023 10:59 Třeba ADC - ať zaplatím 35 nebo 90k, tak bude mít pořád hodnotu 6?
Proč BCM, když Aero Precisioin má stejnou hodnotu a začíná na polovině?
a to je za mne přesně to, co se nám Michal "věčně druhý" Vavřečka snaží sdělit. Míval k tomu na bestpatronu i nějaký povídání. Jasně že je to jeho subjektivní názor, ale za mne je to dobrý odrazový můstek, pokud člověk v tématice sám neni zběhlej. Těch flint mu rukama prošly tisíce a já mu věřím, že ví o čem mluví.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Cep »

Takže mu věříš a přesto bys upřednostnil BCM před Aero Precisioin... Hm...
Takže tam budou nějaké záludnosti a nebo nevím.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: AR-15 family

Příspěvek od vratnikp »

A ja si za svym tvrzenim stojim. Pokud clovek nechce nic ladit vezme bcm. Pokud chce, AP je jedna z moznosti, vzhledemk tomu ze se dodava bez pazby a natahovaci paky, s nejlacinejsi A2 rukojeti. Clovek vpodstate kupuje kvalitni upper a lower a dosklada si to podle sebe...
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Cep »

No, a to jsou ty záludnosti, co z té tabulky nevyplynou.
Díky.
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: AR-15 family

Příspěvek od Tommy »

vratnikp píše: 02.02.2023 17:52 A ja si za svym tvrzenim stojim. Pokud clovek nechce nic ladit vezme bcm. Pokud chce, AP je jedna z moznosti, vzhledemk tomu ze se dodava bez pazby a natahovaci paky, s nejlacinejsi A2 rukojeti. Clovek vpodstate kupuje kvalitni upper a lower a dosklada si to podle sebe...
A to je to nejmenší.

Měl jsem AP i BCM. Problém u AP je fakt špatná spoušť oproti BCM, to je nebe a dudy! A musím říct, že jsem střílel ze třech AP a všechny stejná bída.
Ale když bych pominul tu spoušť, tak poměr cena / výkon top koupě.
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Idaho »

Tommy píše: 20.02.2023 22:33
vratnikp píše: 02.02.2023 17:52 A ja si za svym tvrzenim stojim. Pokud clovek nechce nic ladit vezme bcm. Pokud chce, AP je jedna z moznosti, vzhledemk tomu ze se dodava bez pazby a natahovaci paky, s nejlacinejsi A2 rukojeti. Clovek vpodstate kupuje kvalitni upper a lower a dosklada si to podle sebe...
A to je to nejmenší.

Měl jsem AP i BCM. Problém u AP je fakt špatná spoušť oproti BCM, to je nebe a dudy! A musím říct, že jsem střílel ze třech AP a všechny stejná bída.
Ale když bych pominul tu spoušť, tak poměr cena / výkon top koupě.
S tím mohu než souhlasit, dlouho jsem se AR platformě vyhýbal a držel si svou "58". Nakonec se žena nechala ukecat od kamaráda a že mi udělají překvápko k narozkám a dostal jsme AP za cenu velice příjemnou ( složená záloha, nevyzvednutá puska a cena byla doplatek k započtené záloze ).. no dal jsem asi 100ran, pokrčil ramena a řekl jsem že nechápu proč se ta ARka tak postrkují, že velký posun proti 58 nevidím ( pomer cena / užitek ).. pul roku ležela v sejfu nevyužitá až se kamarád začal pídit proč tu pušku nepoužívám, a zkusil mi tam dát jinej spousták .. No v tu chvíli sem uplne zmenil názor, nidky bych neřekl že jenom "blbá" spoušť udělá tolik.. Po dalším roce ležení v sejfu se druhej kamarád ozval proč nevětrám 58 a že by oni měl zájem, tak šla do dobrých rukou i s celým zázemím a dcerka má peníze na tréning na dva roky dopředu :D
osobně když vidím lidi co mají BCm co mění, tak bych šel do area, Upp i lower je na nich BCM, a zbytek si stejně člověk nastrojí podle sebe. Když jsme na to koukal naposledy byl cenový rozdíl tak veliký, že i když jsme započetl 7tis za kontejnerovou spoušť, pořád mi BCm nevycházelo finančně dobře, na druhou stranu pro nováčka v AR je podle mne BCM ta nej volba, protože bude sloužit dobře tak jak je vytažená z krabice než nabere zkušenosti a "oladí"..
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: AR-15 family

Příspěvek od vratnikp »

Ja tak nejak ziju v tom, ze ve vsech komercnich arkach je milspec spoust za 7$ a kazdy si ji vymeni..
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Butch
Příspěvky: 764
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: AR-15 family

Příspěvek od Butch »

Sedí, máme doma několik AR a ve všech je vyměněna spoušť, kromě B.A.D kde byl hyperfire “přímo z výroby”
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: AR-15 family

Příspěvek od dolmar »

Já měnil spoušť jen v LUVO Black Lion (za Hiperfire :)), v BCM Gunfighter jsem ji nechal jak je z výroby, protože mi přišla překvapivě dobrá. Ne tak jako Hiperfire, ale dobrá.
Béďa
Příspěvky: 9
Registrován: 07.12.2019 17:08
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Béďa »

Pokud bych chtěl dát za ARko tolik co za BCM, zvážil bych klidně i DD, viz hodnocení na Habrestu. Jinak jsem už v cenové hladině Antregu, VAR. Obě jsou zpracováním před DD i BCM. Jasně nejsou milspec,.ale kvalita zpracování super. Navíc VAR je i v plynu.
V top clas je má nové JP Ready rifle s 13,5 hlavní.
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: AR-15 family

Příspěvek od lagardere »

Zatím nejhezčí AR, co jsem viděl (pár jsem jich viděl, ale ne všechny) je od HK MR223. V porovnání s Antregem je o trošku lepší, ale je to těžká kráva. DD je dle mého super AR, tam bych se toho nebál. Být tebou, rozmýšlel bych se, co chci, zda plyn, nebo píst. U pístu je AR víc neposedné, kinetika pístu je tam znát.
Vae victis. Molón labe!
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AR-15 family

Příspěvek od Zarozak »

Já jsem spoušťák neměnil, raději jsem se naučil fungovat s tím, co bylo v základu a vyměnil jen trapné pružinky za 3 kilínka. Naučit se fungovat s tím co je k dispozici je nicméně dobré u každé zbraně. Ta origo milspec spoušť se provozem po několika tisících zlepší k nepoznání. S kontejnerovkami jsem si zastřílel taky, ale ta muzika vs peníze, co to stojí mi rozhodně nepřišla tak dramatická a výsledek na terči byl taky stejný
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: AR-15 family

Příspěvek od PaF »

To je zajímavý názor... Kolik toho nastřílíš a na jakou vzdálenost? Pro mne znamená tuningová spoušť (měl jsem postupně na různých puškách 3 typy) na 100m s opřenou zbraní cca poloviční rozptyl.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AR-15 family

Příspěvek od Matěj »

Já mám zkušenost s jedinou nekomerční AR, kde můžu říct, že byla opravdu "mil spec" spoušť, s M16A1 a ta měla spoušť mnohem lepší než některé "mil spec" nové pušky.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: AR-15 family

Příspěvek od Václaf »

Tak už je také doma, Taurus a k ní ještě jeden Taurus...
Přílohy
IMG_20230316_140106_562.jpg
Čechy čechům !!!!!
Odpovědět