AR-15 family

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od the.marek »

Předem se omlouvám, jestli je to tady OT, ale nenašel jsem příhodnější vlákno.
Mohu se zeptat, co je tohle za verzi M16, nebo za pažbení M16, nebo vůbec za zbraň?
Pokud dobře koukám, tak to bude asi jiná (plnotučnější) ráže, podle velikosti zásobníku, nemá ani klasické táhlo, je řešené "alá FAMAS" a i jiné pažbení na hlavni.
Nikdy jsem nic takového neviděl, pomůže někdo s identifikací?
Jedná se samozřejmě o tu zbraň úplně dole ;-)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: AR-15 family

Příspěvek od štaflík »

AR-10.
Uživatelský avatar
OlaffLudwig
Příspěvky: 87
Registrován: 30.08.2013 22:32
Pohlaví: muž
Bydliště: zatim Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AR-15 family

Příspěvek od OlaffLudwig »

Je to tak AR 10.
Vice obrazku zde:
http://www.gunpics.net/usa/ar10/ar10.html
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od the.marek »

Alfatactical (jistě se to týká i jiných prodejců)

!! Máme potvrzenou dodávku pušek Norinco CQ-A1 223REM, cena je lidová 16.900,- Během 10ti dnů budou pušky k dispozici na naší prodejně !!

Tak mám takový dojem, že se díky tomu asi začne hojně rozjíždět zastoupení ráže 5,56 (.223rem) v domácnostech... :mrgreen:
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AR-15 family

Příspěvek od Chorche »

v bvsku to uš maj http://www.bvs.cz/kulovnice_norinco_cqa1m4_223.html ale já bych za AR tydle prachy nevysypal :twisted:
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: AR-15 family

Příspěvek od Prim »

Čtu dobře?? Zásobníky upraveny na 5 ran? :moon :moon To je pro splnění zas nějakých pošahaných restrikcí, nebo to někomu jen přišlo jako fajn nápad? :? :?
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AR-15 family

Příspěvek od Chorche »

žeby kůli německu ?
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: AR-15 family

Příspěvek od cipis »

Stačí vylomit plíšek, aspoň to psali na střeleckých fórech.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: AR-15 family

Příspěvek od muzzleloader »

Nahodou se to cinanovi docela povedlo.Mel jsem moznost si z te flinty zastrilet a zadnej problem se nevyskytl.Je i celkem presna,kdyz vezmu v potaz kratkej lehkej lauf a surplus strelivo,ktere jsme pouzivali.Materialove je ok a zacisteni v poradku.Stopy po freze se daji najit uvnitr,ale jsou to plochy,ktere neobsahuji zadna streva.A je kompatidebilni s c vetsinou dilu i zasobniku od renomovanych vyrobcu.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: AR-15 family

Příspěvek od Fabulous »

Tak jsem pro AR-káře konečně připravil sérii kompenzátorů :) Docela dost se povedly, hlavně model IPSC je dokonalý ;) V odkazech jsou i nějaká videa funkce.

http://www.unrra.cz/shop/?103,ustova-br ... mic-h1-556
http://www.unrra.cz/shop/?104,ustova-br ... mic-h2-556
http://www.unrra.cz/shop/?102,ustova-br ... r-ipsc-556
D-F AR15.JPG
D-F AR15.JPG (31.21 KiB) Zobrazeno 16393 x
Noir
Příspěvky: 44
Registrován: 13.02.2014 22:39

Re: AR-15 family

Příspěvek od Noir »

http://www.thefirearmblog.com/blog/2014 ... directors/
Líbí se mi tenhle koncept - kompík v trubce - ale nevím co by na to řekly naše zákony.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: AR-15 family

Příspěvek od Fabulous »

Zákony by asi neřekly nic. Zvuk to netlumí, pouze odklání vpřed. Ale jinak to je k ničemu :(
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: AR-15 family

Příspěvek od cipis »

No také si říkám, proč je ta vnitřní trubka dírovaná, když se to pak nemá kam "zapřít". Plyny sice fouknou do boku či dozadu, ale vzápětí je zbrzdí trubka, takže efekt nulový. Krom kraválu směrem dopředu.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AR-15 family

Příspěvek od Chorche »

navíc by to podle mě mohlo rozhodit střelu na ústí, páč ta trupka ústí přesahuje. Ale bez vyzkoušení těško říct.
Noir
Příspěvky: 44
Registrován: 13.02.2014 22:39

Re: AR-15 family

Příspěvek od Noir »

Střelu to těžko rozhodí, protože ta, než se plyn stačí odrazit od trubky a vrátit k ústí, bude metry daleko.
Jako úsťová brzda to bude fungovat také, protože podstatné je zachycení hybnosti (resp. kinetické enegrie) plynů opouštějících ústí hlavně -tedy stejně jako u normální brzdy, než se trubka "naplní" a začne směřovat plyn vpřed, ale už nižší rychlostí (kvůli několikanásobné změně směru).
Ostatně i tlumiče mají vliv na zpětný ráz (a ne jen svou hmotností).
Spíš vidím problém v velikosti.
Uživatelský avatar
curt_is
Příspěvky: 53
Registrován: 25.09.2012 23:38

Re: AR-15 family

Příspěvek od curt_is »

Tohle se asi snaží řešit problém krátkých hlavní, kdy při nočních střelbách, práci se zbraní v uzavřených prostorech nebo práci ve skupině se používá lineární kompenzátor nebo flash suppressor . Otázka je zda to nasazovaní té trubky na ten kompenzátor má nějaký vliv na chování zbraně, pokud ano tak mě nějak nenapadá proč bych to měl používat.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: AR-15 family

Příspěvek od štaflík »

Docela mě zaujalo, jak se (hlavně díky ProArmsu a BestPatronu) u nás potichu lepší situace s ARkami. ProArms nabízí za 25k americkou AR střední třídy (do té doby jen silně okudlane DPMS Oracle, zdá se, že BF bude lepší zbraň) a úplně v tichosti inzerují Armalite s 18" nerezovou hlavní, free floating předpažbím a celkem slušnou spouští za 40k (PAR by asi měl zlevnit...). IMHO hodně dobrá volba. Rozumná je i nabídka CMMG pušek - podle všeho jsou o něco lepší než DPMS, i když s díly to nebude taková sláva. I nabídka na .308w AR-10 s nerezem za 50k mi přijde hodně konkurenceschopná (proč si pak kupovat číňana za 58??). BestPatron má v akci za 40 karabinu od Schmeissera a kolem 44k hodně dobré HERA Arms. A ostatně i to Norinco za 16-17, navzdory třídnímu původu a eklhaft povrchovce je podle všeho překvapivě spolehlivé a hlavně všežravé. Svým způsobem možná víc PA AR, než různé AR střední třídy (DPMS atd.).
Už mám své pušky skoro půl roku, zase na mně jsou zálety... :lol: :lol:
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Skalik »

Mě se z AR co jsou u nás v nabídce docela líbí Sig Sauer M400 klasická gas operated, výrobce u kterého by asi kvalita měla být slušná a cena taky není brutální :yes
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: AR-15 family

Příspěvek od Fabulous »

Jojo, M400 je hezká a doporučeníhodná zbraň ;)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: AR-15 family

Příspěvek od štaflík »

Mně ta M400 jeden čas taky zaujala, ale už jsem z toho vyrostl. Je to jméno, je hezká, ale je to SIG low end na který na řadě fór nadávají možná víc, jak na DPMS. Podle mne za stejné prachy Schmeisser či nerezová Armalite, ev. za malý příplatek HERA jsou lepší pušky.
Odpovědět