AR-15 family

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: AR-15 family

Příspěvek od Nicotinick »

No to uvidíš podle nastavení gas blocku a použitého náboje jak to funguje s Carbin nebo H2. Případně s H1. Dyť to stojí pár stovek.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Někteří rozpadlíci na západě dávaj těžší buffer a pilujou hrany na závěru. Já se v ARku dokud funguje radši nehrabu, v kpz mám náhradní úderník a v trezoru náhradní pušku.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AR-15 family

Příspěvek od hrd »

Nemáte někdo data k AR 14.5" pro střelivo 55 gr. a 62 gr.? Protože nemám hradla, tak jsem jen něco odhadnul podle toho, co jsem našel na netu:
- 55 gr. S&B FMJ - úsťová rychlost 910 m/s, střela 55 gr., koeficient G1 0.259
- 62 gr. SS109 - úsťová rychlost 905 m/s, střela 62 gr., koeficient G1 0.304
Odhadem výška miřidel od středu hlavně 7 cm (M4+ACOG).
Pokud byste někdo měli ověřené jiné hodnoty, dejte, prosím, vědět, zajímalo by mě to.
Pro výše uvedené hodnoty to pak vypadá následovně.
1. 55 gr., nastřeleno na 50 m:
Screenshot_20200905-135739.png
2. 55 gr., nastřeleno na 25 m:
Screenshot_20200905-135810.png
3. 62 gr., nastřeleno na 50 m:
Screenshot_20200905-135849.png
4. 62 gr., nastřeleno na 25 m:
Screenshot_20200905-135907.png
BlackList
Příspěvky: 135
Registrován: 08.04.2013 21:48
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od BlackList »

Haluziak píše: 20.06.2020 19:04 vyvstala dilema, jestli je H2 buffer ještě vhodný, když budu moct zredukovat množství plynu působícího na závěr. Resp jestli nebude lepší naopak použití lehčího bufferu aby se do pohybu nedostávala taková váha.
Menší (lehčí) pohybující se hmota = menší zpětný ráz.
(Samozřejmě za předpokladu, že takto zaškrcený gas blok bezpečně přebíjí.)
Dal bych lehčí a laboroval s gas blokem.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: AR-15 family

Příspěvek od Haluziak »

Zatím je tam klasika, a funguje to, ale nepřijde mi, že by se to výrazně zklidnilo (asi by to fakt chtělo kompík namísto "prasátka"). U kámoše mám závažíčka do bufferu z hliníku akorát se pro ně vydat, tak uvidíme.

Gasblock otevřený na 3 a půl otáčky :D zítra kurz tak uvidíme zda to odstřílím celé bez zádrhelu, mám sebou starší CAA zásobníky, a kdyby chtěli závadit, tak nové Lancery (20r bulhary ani neberu, to jsou strašný mrdky)

PS: Střílím přes to 62g MEN koupené asi skrz zelňák - výprodej od skopčácké policie s berdan zápalkou.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Ulfhednar »

Pánové já bych se v tom moc nehrabal. Kvalitní AR je hodně spolehlivá záležitost a většina problému s nimi jde na konto "ladění". Pokud má střelec problém se zpracováním zpětného rázu AR nebo AK-74, je problém mezi spouští a zemí. Čas, věnovaný laborovanim se snížením zpětného rázu je lepší strávit na střelnici a zvyšováním silového a pohybového potenciálu.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: AR-15 family

Příspěvek od Nicotinick »

Ne že bys neměl kus pravdy, ale tak striktně bych to neviděl.

Byla by i škoda nevyužít vlastností a obrovské nabídky dílů do té imho geniální stavebnice, kterou ARko je. Jen se musí lehce a nepřehnat to.

Původní AR15 s carbine gas system vycházející z M4, je kvůli zachování maximální spolehlivosti ve všech podnebních pásech a za všech teplot hodně tzv. "přeplynovaná". Pro naše podmínky a semi auto provedení až zbytečně.

Nechci se nikoho dotknout, ale třeba osazovat SHTF pušku stavitelným gasblockem je celkem dost píčovina. To má smysl u vymazlené závodničky, na kterou se zároveň "staví" náboje.

U vcelku běžné AR bohatě stačí vyměnit plynovou trubku za delší, třeba "pig tail", koupit buffer H1, hodně namazat pružinu bufferu tuhým mazadlem, případně na hlaveň dát kompenzátor a ta flinta se neuvěřitelně zklidní a převýší jakoukoliv jinou zbraň stejné kategorie. A hodně jí pomůže spoušťák kvalitnější než původní GI a nemusí to být zrovna Geissele nebo Elftman za dvacku. Jen bych to svěřil někomu, kdo už to někdy dělal a nezkoušel to metodou pokus omyl. :)

Další cestou je koupit pušku už s mid length gas systemém, ale to vzhledem k situaci v USA bude teď nějakou dobu obtížnější.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: AR-15 family

Příspěvek od Haluziak »

Tak včerejší kurz bez zádrhelu, gasblock funguje, spolehlivě přetahuje, ještě jsem zapomněl napsat, že jsem tam dával odlehčené pružiny od ADC, jinak má norek tragicky tvrdou spoušť.
CAA zásobníky fungovali dobře, ale nesmí se s nimi házet ani na trávu, jinak plivou obsah :D
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AR-15 family

Příspěvek od Zarozak »

V čem jsou ty bulharské polymaggsy mrdky? Mimo teda to,že nevypadávají volně z většiny šachet,protože mají tendenci při dlouhodobém naládování "bobtnat" ,to ale dělá více značek
Používám to už roky v černém plastu a jsou hodně spolehlivé
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AR-15 family

Příspěvek od Matěj »

Magpul jsou (i služebně) ověřené a když jsou v akci, tak se dají sehnat už kolem 400Kč/ks nové, myslím, že zrovna v zásobnících se experimentovat nevyplatí, na zásobníku stojí spolehlivost zbraně. Ty bulharské u mě ztratily reputaci, když jsem měl pár kusů do AK (transparentní) a samy od sebe popraskaly, do AR už jsem neriskoval. Stejně tak ty bosenské šmejdy, co dává ZS k AUG, laciná nespolehlivá napodobenina Magpulu, kde mi popraslalo kontrolní okýnko už při třetím zásobníku. ZS za ně chce mimochodek 700, na Brownells byly Magpuly levnější a asi jim budu věřit víc.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: AR-15 family

Příspěvek od dolmar »

Zarozak: Já s nimi měl ten problém že mi nezůstával závěr vzadu. Jelikož ten zásobník je z tlustého plastu a podavač má celkem vakl tak po dostřílení často nenadzvedl záchyt a ten prostě nedosáhl na podavač. Nebylo to spolehlivé, jednou jo, šestkrát ne. Byly to 20r zásobníky. A jak píše Matěj - objednal jsem si Magpuly v akci na Brownells a fungují na 100%. Stejně ale nejraději používám orig. šedivé plecháče ( hliníkáče ), v těch co to neměly jsem vyměnil podavače za anti-tilt a není na co si stěžovat.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AR-15 family

Příspěvek od hrd »

Já krom Magpul zásobníků (30 a 40) používám ještě Lancer. Nějak jsem podlehl obavám, že můžou prasknout u Magpulu vývodky (ale za 20 let jsem viděl takový zásobník jen jeden). Lancer zase tak hezky nevede náboje jako Magpul, může se vyhnout nahoru (opět tohle jsem viděl jen na videu anebo při pokusech doma, při střelbě nikdy). Co můžu potvrdit, že originální hliníkáče s podavači od Magpulu jsou také OK. Za mě souhlas s Matějem, když jsou tyto ověřené a vyzkoušené možnosti za přijatelnou cenu, proč experimentovat. Ale jako cvičný materiál na střelnici samozřejmě klidně cokoliv, v nejhorším se člověk procvičí v odstraňování závad a po cestě domů to vyhodí do kontejneru. PS: jinak to, že nezůstává závěr vzadu, zásobník nevypadává, vybouluje se, vypadávají náboje apod., u mě znamená, že jde pryč, to fakt nechci u žádné zbraně.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: AR-15 family

Příspěvek od Haluziak »

Zarozak píše: 08.09.2020 7:39 V čem jsou ty bulharské polymaggsy mrdky?
Jediný zásobníky co jsem zkoušel u kterých mi Norek dělá doublefeedy. CAA v pohodě, Lancer v pohodě, origo čínskej plech v pohodě, jen jsem ho ještě nezkoušel po úpravě na 30ks.

Ale zas jak jsou to 20 tak se z nich líp střílí z lehu nebo ze stolu.

Každopádně Lancery jsou krásně lehké oproti CAA (a hlavně průhledné), takové vypadají, že když ho hodím na zem tak ten plast praskne tak uvidíme.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AR-15 family

Příspěvek od Zarozak »

Hakuziak:Pokud ti to dělá jen s touto konkrétní značkou doublefeedy,tak to chápu.....ono ne,že by to nešlo pořešit,ale někomu se s tím prostě nevyplatí srát

Jinak ten problém s občasným nezachycením závěru je docela běžný napříč značkami. Je to záchyt závěru nebo něco na loweru lehce mimo specs. Oba problémy a celkově a doživotně se to řeší výměnou záchytu závěru za záchyt z verze 9mm,která má mnohem delší ten "sosáček" ten se musí ubrousit na délku o něco delší než ten stávající. U všech magazínů potom zkontrolovat jestli "sosáček" už nechytá za dna nábojů a přitom je dostatečně opřený o podavače. Tato úprava zvýší spolehlivost vystavení závěru na 100% u jakéhokoliv zásobníku....

Jinak jak jsem psal,já jsem s polymaggsem velmi spokojený,používám hlavně ty 10 a 20ran kvůli střelbě z lehu apod.
Taky mají jednu bezkonkurenční výhodu tedy mimo jejich ceny... ;)

Ale používám ty černé se zalitými plechovými vývodkami.....ty transparentní bez plechů bych si vživotě nekoupil,protože ten plast působí jako naprostý křaplavý shit už z fotky a vím,že tento typ plastu stojí za hovno i v reálu
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: AR-15 family

Příspěvek od dolmar »

20r plecháče jsem koupil v Motole za cenu kolem pětikila, taky je mám rád :) Akorát nemají anti-tilt podavač a ten žlutý od Magpulu tam nepasuje :( O té úpravě s výměnou zobáčku z 9mm vím, ale nedělal jsem to, protože jediné co mi nefunguje jsou ty bulharské jebky a navíc vím přesně proč...
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AR-15 family

Příspěvek od Zarozak »

Mě zase takto občasně haproval právě Pmag, ale až po částečném opotřebení toho desetinkového prachbídného "ostrůvku štěstí" na podavači o který se ten záchyt opíral a kousíček po kousíčku jej uhlodával. U bulharů se to opíralo vždy jaksepatří a u origo "afghánských" americkou botou pošlapaných hliníkáčích, tak tam to snad ani nemůže nefungovat......vše je jen o tloušťce zadní stěny zásobníku.
Nicméně po výměně za 9mm záchyt s úpravou naprostý klid s čímkoliv a u AR je každé zvýšení té všelijaké spolehlivosti vždy vítané :lol:

Taky až přijde EU befehl,to člověk může rozštípat na špalku kalačem,polít benzínem,nechat shořet a pochcat, ať nemusí chodit po světě s nálepkou potencionálního teroristy a vraha EU oveček......a nebude to tak bolet u srdíčka :chuckle
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

V AR provozuju 20r M3 PMagy (9ks). V zásobě na EU časy mám ještě 30r M3 pmagy (7ks) a 30r BCM hliníkáče (15ks). Naládováno víc jak deset jsem v tom ale na sřelnici ještě nikdy neměl. Prakticky točim 3ks zásobníků.

V augu provozuju pouze jeden desetiranej mannlicher je už prasklej (na zem jsem ho nikdy nehodil) ale funguje.Tři třicetiranáky leží odjakživa v krabici.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: AR-15 family

Příspěvek od bivoj »

Já po dlouhých letech laborování skončil u 30r Lancerů a Pmagů (M3). Lancery kouřový a Pmagy s oknem. Protočil jsem párkrát všechny (abych si vyzkoušel, že fungují) ale na střelnici tahám skoro jen Pmagy a Lancery mám pro případné SHTF (přece jen vydrží víc při případném pádu na zem ap.)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Ulfhednar »

Také preferuji Lancery pro jejich odolnost při pádu.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AR-15 family

Příspěvek od hrd »

To jo, ale když zkusíš sledovat, jak se podávají náboje v případě, když jde závěr dopředu hodně pomalu (brzdíš ho třeba natahovací pákou ručně), tak u Magpulů je menší vybočení mimo komoru. Takže při znečištěné a/nebo zmrzlé zbrani bych vsadil spíše na Magpul. Nicméně, jak jsem psal, v reálu jsem nikdy problém s Lancerem neviděl.
Odpovědět