AR-15 family

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: AR-15 family

Příspěvek od štaflík »

V aktuálním ATM mě rozesmála fotka (v článku o současné Vietnamské armádě) velmi odhodlaně se tvářících vietnamských vojáků (v zajímavé, světlé jungle-camo) nesoucí v packách...M4 (asi Norníky?). To jsou ty dějinné paradoxy...
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Skalik »

Chtěl bych se zeptat měl jste někdo možnost vidět/slyšet/střílet o ProArms Par v 7,62x39? V ceníku jí mají. Kosu mám hotovou tak si říkám, že ve stejný ráži AR by se mi moc líbilo (o ničem jiným to není kosu nedám, nábojů mám dost a AR se mi prostě líbí). Případně zda někdo netuší jak se Vosátka daleko s VAR v 7,62?

Na us fórech jsem četl, že největší záludnost jsou zásobníky které všem zlobí, což je docela podstatná vada na kráse.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AR-15 family

Příspěvek od Chorche »

štaflík píše:V aktuálním ATM mě rozesmála fotka (v článku o současné Vietnamské armádě) velmi odhodlaně se tvářících vietnamských vojáků (v zajímavé, světlé jungle-camo) nesoucí v packách...M4 (asi Norníky?). To jsou ty dějinné paradoxy...
asi humanitární pomoc :mrgreen: :lol:
edakemlink
Příspěvky: 135
Registrován: 04.01.2012 11:53
Bydliště: Brno

Re: AR-15 family

Příspěvek od edakemlink »

Zásobníky do AR-15 v 7,62x39 mm jsou drahý jak prase, asi dost dílů nebude kompatibilní s AR-15, osobně bych se na to vykašlal, buď bych si koupil klon AR-15 v .223Rem (5,56x45mm), což mám nebo v 7,62x39mm nějaký AK...
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Skalik »

Díky za názor, včera jsem koukal po fórech a na Par MK3 jsou dosti rozporuplné reakce a v 7,62 jí zatím asi nikdo nemá. 223. rem určitě nepřipadá v úvahu mám kosu a zásobu 7,62x39 a mít dvě útočné pušky každou v jiné ráži je asi nerozum.

No tak si budu šetřit na AR v 308W :devil
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AR-15 family

Příspěvek od Chorche »

jestli ti de jenom o to že se ti líbí dizajn AR15, ale nepočítáš, že s tim budeš bojovat, tak si kup klon v .22lr, to tě vyjde na 15 litrů ;) A nebo airsoftku, ta bude za 3 litry. Zablbneš si s tim a do boje budeš mít spolehlivou kosu.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od krvfx »

Měl bych dotaz - v Německu údajně "lower receiver" nepodléhá zákonu o zbraních. Jak je to u nás? Jestli tomu dobře rozumím, tak je to zásobníková šachta, spoušťový mechanismus, rukojeť a pažba. Nic z toho není hlavní část zbraně - nebo se na to dá koukat jako na rám/tělo?
Uživatelský avatar
realcop
Příspěvky: 108
Registrován: 25.10.2013 0:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: AR-15 family

Příspěvek od realcop »

Přemýšlím o koupi pušky Norinco CQ-A1 s 14,5" hlavní, až tedy bude opět k sehnání. Měl bych pár dotazů:

1.) Máte zkušenosti s touto zbraní?
2.) Znáte někoho kdo tuto zbraň má a mohl by mi něco o ni říct? (kontakt na majitelé)
3.) Jaká je zaměnitelnost doplňku pro AR-15 v případě výše uvedené zbraně?
4.) Máte odkazy na recenze této zbraně?
5.) Existuje srovnatelná alternativa této pušky typu AR15 co do kvality i ceny?
george
Příspěvky: 62
Registrován: 16.11.2012 10:33

Re: AR-15 family

Příspěvek od george »

Asi najdostupnejšia "lacná" verzia okrem Norinca je DPMS Oracle. Osobnúskúsenosť ale nemám :(
Uživatelský avatar
Cherro
Příspěvky: 269
Registrován: 29.09.2012 13:47
Bydliště: Troppau

Re: AR-15 family

Příspěvek od Cherro »

Dneska od ProArmsu:

Vážení zákazníci,

jako horkou novinku připravujeme dovoz kvalitních „100% US made“ samonabíjecích pušek AR15 od Black Forge Weapons za bezkonkureční cenu!

Model: AR15 M4 Carbine
Ráže: .223 rem/5,56mm
Hlaveň: 16,5“ M4 profil s M4 náběhy do komory a A2 úsťovou brzdou
Muška: A2
Pouzdro: A3 Flat Top s odnímatelnou ponosovou rukojetí nebo mířidly Magpul MBUS

MO cena: 24 600,- vč. DPH!

Zbraně je možné rezervovat již nyní, s tím že dodání je plánováno na březen 2014. Objednávky se budou realizovat dle pořadí ve kterém došly.
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: AR-15 family

Příspěvek od cover72 »

Chm, trochu tam chybí info, zda je to komorované na .223-only nebo na 5,56x45-univerzál, zda jsou recievery kované, frézované nebo odlévané a zda má, nebo nemá tvrdochrom.
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Skalik »

cover: zde: http://www.blackforgeweapons.com/produc ... 6-a2rs.htm

píšou 5,56mm NATO, chromovaná hlavěň (to by tvdochrom bejt neměl)

7075 T6 Aluminum flat top A3 upper receiver with MilSpec 1913 Picatinny rail system featuring M4 feed ramps
(7075 T6 Hliník kovaný reciver)

EDIT: dělají jen 16,5" hlavně

Pro někoho kdo chce karabinu v 5,56 to na první pohled nemusí být špatná volba.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: AR-15 family

Příspěvek od Fabulous »

Hlaveň je z dobré chrommolybdenové ocele, samozřejmě nechromovaný vývrt. Zbraň je levná standartní AR a za tu cenu jich vypráší vagón :)
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: AR-15 family

Příspěvek od gravedigger »

už jsem jich pár objednal, velkoobchodně to vychází líp než Normal od číňana
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Skalik »

gravedigger: takže už chybí vlastně jen suplus střelivo za cenu do 5kč/kus a máme ke kose další hračku.

(bez mučení přiznávám, že se mi AR líbí víc jak kosa, ale cena střeliva rozhoduje)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: AR-15 family

Příspěvek od Fabulous »

Pro zajímavost - Vietkong si kořistní M16 náramně pochvaloval, neboť pro ně, na rozdíl od US vojínů, nebyl problém si je namazat a vyčistit. Kultivovanost střelby plynovek je náramná :)

Co se týká PA, tak jsem přesvědčen, že počet výstřelů ze zbraní bude o tři - čtyři řády níže, než-li před-PA, takže bych se problémů se spolehlivostí primárně také neobával.

Takže, ať si každý koupí, na co má chuť ;)
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: AR-15 family

Příspěvek od Maximus »

Klony AR-15 s dlouhou těžší hlavní (maximálně využívající potenciál náboje .223 Rem) považuji za jedny z nejlepších "lehkých vojenských odstřelovaček". Na válení se v blátě jsou určitě lepší zbraně, ale pokud hledáte přesnou a zároveň ještě relativně lehkou samonabíječku na pokrytí okolí domu a přilehlých polností do vzdálenosti +- 400 m, tak moc lepších řešení není (o "mazlení" na střelnici ani nemluvě :twisted:).
Pokud bych neřešil momentálně jiné důležitější priority, tak variaci na toto téma bych si dal určitě líbit:
var02.jpg
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: AR-15 family

Příspěvek od Fabulous »

Maximus píše:Klony AR-15 s dlouhou těžší hlavní (maximálně využívající potenciál náboje .223 Rem) považuji za jedny z nejlepších "lehkých vojenských odstřelovaček". Na válení se v blátě jsou určitě lepší zbraně, ale pokud hledáte přesnou a zároveň ještě relativně lehkou samonabíječku na pokrytí okolí domu a přilehlých polností do vzdálenosti +- 400 m, tak moc lepších řešení není (o "mazlení" na střelnici ani nemluvě :twisted:).
Pokud bych neřešil momentálně jiné důležitější priority, tak variaci na toto téma bych si dal určitě líbit:
var02.jpg
Tahle má dle mého názoru několik chyb.
1. Absence závitu kompenzátoru, či tlumítka - důvody popisovat netřeba.
2. Pevná, velká a těžká pažba - vypadá cool, ale to je tak asi vše :)
3. Zbytečný přední railový systém - NV optika se stejně nevejde a je to dost těžké.
4. Pístový systém - zbytečně se člověk připraví o luxus střelby s plynovým systémem.
5. Hlaveň Lothar Walther. Životnost nepřesáhne 8k. Což v téhle ceně není moc.
6. A navíc je to V-AR. Se všemi klady a zápory miniaturního výrobce. :(
Okurkabinladin
Příspěvky: 21
Registrován: 26.02.2014 18:49
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Okurkabinladin »

krvfx píše:Měl bych dotaz - v Německu údajně "lower receiver" nepodléhá zákonu o zbraních. Jak je to u nás? Jestli tomu dobře rozumím, tak je to zásobníková šachta, spoušťový mechanismus, rukojeť a pažba. Nic z toho není hlavní část zbraně - nebo se na to dá koukat jako na rám/tělo?
To by mě také zajímalo, pokud je to tak, vyplývalo by z toho mnoho zajímavých věcí...
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: AR-15 family

Příspěvek od cover72 »

Podle OZaBP PČR se hlavní částí zbraně u AR-15 rozumí jak upper, tak lower.
Naopak mne téměř uvařili na tom, že u S&W je sériové číslo jen na loweru (protože v USA je "zbraň" jen lower se spoušťákem a nikoli volně prodejný upper se závěrem a laufem delším 16'') a na upperu nikoli -- nakonec si naštěstí řekli, že na upperu bude číslo taky, jen není vidět :)
Odpovědět