AR-15 family

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Winston Smith
Příspěvky: 49
Registrován: 08.06.2011 2:28

V-AR 15 - český klon M4

Příspěvek od Winston Smith »

Tak i já jsem se rozhoupal pro ZP. Úvahy se pohybují kolem pistole 9mm a pušky, asi ráže 7,62 mm. Jaksi automaticky z toho vyšla, jak zde trefně říkáte, "kosa". Ovšem teď jsem narazil na tohle

http://www.v-ar.cz/cz/v-ar-cz.html

Recenze jsou dobré, ráže na výběr, je to česká věc.....babo raď. Navíc, pušku jsem zatím v životě v ruce nedržel, není kde si to osahat a porovnat....podle čeho rozhodovat? A není třeba 7,62 zbytečně "plnotučná" (a drahá), nestačilo by třeba 9x18 ? Za názory praktiků budu vděčný. Díky.
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: V-AR 15 - český klon M4

Příspěvek od Leon Chamel »

Kombinace pistole (9x19, čili Luger) a pušky (7,62x39) je asi nejlepší, pokud jde o poměr ceny a výkonu. Tebou zmíněný náboj 9x18 se u pušek nepoužívá, je to čistě pistolové střelivo výkonově mezi 9mm Browning a 9mm Luger (ale blíž tomu Browningu).
Puška V-AR je cenově i zpracováním úplně jiná kategorie zbraně než Tactical, zbraně tohoto systému stojí obvykle asi tak jako 10 starých dobrých kos, tohle bych tipoval na cca 40-50.000 Kč v základu... Pokud u tebe cena nehraje žádnou roli, tak proč ne?
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: V-AR 15 - český klon M4

Příspěvek od muzzleloader »

Navic 7,62x39 je "plnotucna" prave tak akorat a cenove zatim jeste vychazi velmi dobre.Vsechny klony M16/4 jsou krasne zbrane a s kvalitnim strelivem umi byt i presne,ale ta cena streliva .223 je uz ponekud jinde.A pokud platit za verzi 7,62 tak bys sice mel mel levne strelivo,ale opravdu presnou flintu z toho mit nikdy nebudes.Takze za me taky radsi stara dobra kosa a za usetrene penize slusnou pistoli 9Para a primerenou davku streliva do obeho.
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 538
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: V-AR 15 - český klon M4

Příspěvek od Rase »

To je ale velice krásná zbraň, ani sem neměl tušení že něco takového existuje a vyrábí se u nás (což mě hřeje za žebry).
Mě osobně přijde M-16 (a všechny ty M-blabla) jako absolutně hnusná zbraň, ale tohle je moc pěkné. Jak mám rád CZ805, tak tuhle si dokážu představit jako zbraň i pro naše vojáky. Jak je na tom V-AR15 s cenou, v porovnání s CZ805 (když je kupuje nevoják - armáda je kupovala samozřejmě předraženě)
Hodně mě zaujala verze: Experimental HK G36 předpažbí
Obrázek
Uživatelský avatar
Winston Smith
Příspěvky: 49
Registrován: 08.06.2011 2:28

Re: V-AR 15 - český klon M4

Příspěvek od Winston Smith »

Abych pravdu řekl, doufal jsem, že se rozproudí jakási srovnávací diskuse, z které bych mohl být moudřejší. Zatím to vypadá slibně :-). Jsem ve stavu prvotního rozhodování, ZP ještě nemám, a tak by koupě (v případě dražší zbraně) padala do úvahy až tak koncem roku. Což je i odpověď pro Fabika 007. Pokud jsem to však měl pochopit tak, že je možnost vystřelit si z V-AR 15 i z kosy, to by byla jiná. Pak bych v tom měl jasno asi obratem. Díky za názory.
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: V-AR 15 - český klon M4

Příspěvek od PaF »

Popravde, neznam novacka, ktery da za prvni dliouhou 50k, ale proc ne. Vazne zajemce necha vyrobce vyzkouset vsechny varianty u sebe ve firme (blizko Vlasimi).
Strilel jsem z 10" a 14", oboji je luxus naprosty, cena odpovida. Na sport jasna volba. Do pruseru radeji kosu pro kazdeho rodinneho prislusnika a dvoukolak streliva :lol:
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: V-AR 15 - český klon M4

Příspěvek od Terminated Account »

Jak píšou kluci. Porovnávat tyto dvě flinty z principu téměř nejde. Pokud pro tebe peníze nehrajou roli, kup si co se ti líbí. Stejně pravděpodobně nakonec dáš přednost úplně něčemu jinému, protože vlastní zkušenost je nepřenositelná. Vím, že jsem moc neporadil, ale moji zkušenosti instruktora (ne střelby) mi velí, že všichni "nováčci, kteří se chtějí kupovat spíše podle citu nebo podle marketingu následně podle svých vlastních praktických zkušeností své názory velmi přehodnotí.

Každému doporučuji koupit si slušnou střední třídu ( v tomto případě Tacticala se sklopkou potuněného plasty od FABu - předpažbí, nadpažbí, pistolovku a eventuálně pažbu s lícnicí) za cca 10 000,- Kč budeš mít prověřenou, kvalitní a spolehlivou zbraň. Za půl roku si spočítáš, jak často jsi se ukázal na střelnici a kolik jsi vystřelil nábojů a podle toho se snadno rozhodneš co dál. Mezi tím, si budeš moci určitě vyzkoušet spoustu jiných zbraní.

EDIT: Fabikovi nechci rozhodně kazit kšeft. Sám jsem přímo z této jeho flinty střílel a můžu jen doporučit. Kdybych neměl nyní jiné priority, už by byla v trezoru!
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: V-AR 15 - český klon M4

Příspěvek od Reccol »

Ma nekdo srovnani V-AR a PAR?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: V-AR 15 - český klon M4

Příspěvek od Fabulous »

Výrobce V-AR pracoval u výrobce PAR, než se jejich cesty rozešly. Takže technologický základ je logicky dost podobný. Kvalita V-AR z mé zkušenosti je dobrá. O PAR vím jen z druhé ruky, ale nebál bych se jí koupit.

Největší rozdíl, který jsem zaznamenal je způsob prodeje. PAR si zakoupíte ve showroomu výrobce, ale V-AR si zakoupíte v obýváku vesnického domku vedle pokaděného dítěte. Ale to asi na kvalitu pušky nemá vliv :)
Shivalnen
Příspěvky: 16
Registrován: 15.05.2012 19:23

Re: V-AR 15 - český klon M4

Příspěvek od Shivalnen »

Pokud se rozhoduješ mezi čímkoliv na 7,62 a .223 rozhodně jdi do 7,62x39. munice je levnější, silnější a je efektivnější na střelbu do dálky. Problém u střeliva .223 (5,56 používaných armádou USA ) je že pokud nekoupíš dražší ( podstatně dražší) střelivo je učinný dostřel u 5,56 něco kolem 350 metrů. Pak už je střela v podstatě neschopná něco udělat. => po 300 metrech už nic a nikoho nezabiješ. ( poku nebudeš mít dražší střelivo)
střelivo ráže 7,62x39 je smrtelné po celé dráze letu tj. něco kolem 2000 metrů. Maximální dostřel je 2500 metrů + - Střelba na takovou vzdálenost už je HODNĚ nepřesná a nemužeš počítat že by si s tím mohl střílet na víc jak 800 metrů, ale i tak je to jeden duvod proč 7,62x39 a ne 5,56

Druhý důvod je, že střely .223 ( 5,56) jsou poměrně lehké ( ne ty dražší které se používají na long range shooting ) a jakákoliv překážka jako větev nebo prkno tu střelu vychýlí a cíl mineš. To se ti u těžké střely 7,62x39 stát téměř nemuže. ( neříkám že se to nestane, ale potvrzený průstřel obyčejnou 7,62 který jsem sám zkoušel je kolejnice a střela letěla dál sice s odchylkou ale i tak.)

A jak už tu psal někdo předemnou nejdůležitější faktor pro přípravu na postapo scénář je, že 223 střelivo je několikrát dražší než 7,62 a navíc Až se to všechno posere střeliva ráže 7,62 tady bude mraky kdežto 5,56 ( 223) bude nedostatkový.

Snad jsem to napsal srozumitelně

Stay safe.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: V-AR 15 - český klon M4

Příspěvek od alibaba »

Pozor ,vyvoj munice sel dopredu a davno se nepouziva ta munice jako za Vietnamu tenkrate byly kulky tezke 55 grains a ty se nedelaji pro armadu pouze 62 grains a ted v Iraku a Afgnistanu a dale ve mestech pouzivaji kulky o vaze 77 grains a ty jsou temer tak dobre jako AK -47 navcice tyhle kulky maji tu ocelovou tycinku jo videl jsem ze pro civilisty se stale prodava munice co ma vahu kulky 55 grains......Kdyby 5.56x 45 mm byla tak spatna munice davno se nepouziva ......I kdyz mne to je jedno co davaji zoldakum.....
Shivalnen
Příspěvky: 16
Registrován: 15.05.2012 19:23

Re: V-AR 15 - český klon M4

Příspěvek od Shivalnen »

Není to tak uplně pravda. Neříkám, že to neprošlo určitou změnou, ale ať tak nebo tak má ta ráže určitý přednosti a určitý mouchy. I teď je rozdíl mezi 7,62 a 5,56 poměrně markantní. Armáda sice používá težší střely, ale není to o tolik. Armádní střelivo má + - 75-80 gr a střela má váhu přibližně 4g. 7,62x39 má přibližně 120 gr a váha střely je 8g. Je to nepatrnej rozdíl, ale poměrně zásádní. Navíc vychýlitelnost střely 5,56 je stále stejnej problém. Ta střela se používá protože je rychlejší a přesnější. I USA chtělo přejít na klon mezi 5,56 a 7,62 na ráži 6,8. Nakonec zustávaj u 5,56 protože by museli přezbrojit celou armádu.
Shivalnen
Příspěvky: 16
Registrován: 15.05.2012 19:23

Re: V-AR 15 - český klon M4

Příspěvek od Shivalnen »

Co se V-AR týče nemám s ní žádnou zkušenost, ale výrobce se podílel na vývoji PAR tudíž by zkušenosti mít mohl. Bohužel stejně jako nový CZ 805 Bren není pořádně odzkoušena a může mít eště nějaký mouchy.Navíc I sám výrobce píše, že zbraně typu AR15/M16 a jejich klony jsou přesné a ergonomické, ale zbraně typu AK jsou spolehlivější. A pokud bych řešil zbraň do postapo světa rozhodně to bude něco co si sem schopnej ve většině případů opravit na koleni. Proto mi z toho vychází jasná volba Sa 58 a její klony protože náhradních dílů se tu bude válet dost a je to konstrukčně velmi jednoduchá.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: V-AR 15 - český klon M4

Příspěvek od alibaba »

Jeste postrech ja tak kdyz vystrilim za odpoledne 700 -800 patron 7,62x39 mm jsem uvaven co vlastne zpusobuje ten zpetny naraz pusky ,ale 5,56x 45 mm zadny zpetny naraz nema a tak je mozne vystrilet vetsi mnozstvi munice no ono to ma nejaky zpetny naraz ,ale neni to moc......Vzpominam si ze holky ve skole meli strach ze zpetneho narazu ,ale kdyz videli ze malorazka zpetny naraz nema, tak si dali rici....V Israelske armade kde i zeny musi na 2 roky na vojnu tam se pouziva prevazne jenom patrona 5,56 x45 mm .....Patrona vlastne kulka ma za ukol jenom zranovat, nebot jsou treba 2 lidi na odtahnuti poraneneho .Dnes vojenska puska strili 3 rany a musi se znova zmacknout kohoutek a tak jasne lehce trefime soupere a jasne 3 kulky uz neprezije a je tezke nekoho zastrelit co se kryje, Americani spotrebovali 900 000 patronu a vytvorily se zde nedostatky munice ,ted uz je to dobre asi 3 roky......
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: V-AR 15 - český klon M4

Příspěvek od Karlos »

Diskuze o průbojnosti 7,62x39 oddělena: Průbojnost munice 7,62x39
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

AR-15 family

Příspěvek od štaflík »

Protože jsem našel vlákno jen o V-AR, dovolil jsem si udělat obecné AR vlákno. Možná zvážit sloučení s V-AR vláknem, které stejně není příliš živé.
Někdy v únoru/březnu mi v Bearece nabízeli DPMS s Eotech za 35k komplet. Nyní jí už mají oficiálně v nabídce.
http://www.beareka.cz/beareka/eshop/15- ... s-Eotechem
Sa58 už mám celkem vyladěnou, hodně střeliva i náhradních dílů a tak na mě jdou roupy. Vím, že i pouhá úvaha o přechodu z Sa58 -> AR-15 zde vyvolá vášnivé odsouzení, či pohrdlivé odfrknutí, ale přesto... Jak jsem se dočetl, DPMS patří mezi lepší klony, EoTech sice není jednička, ale 2-3 ano a šrot to není a mi to přijde jako slušná nabídka. Sice zbraň je v sociální konfiguraci bez railů, musel bych nakoupit zásobníky, díly (BTW nouzová zásoba ND na AR-15... ) a dražší střelivo...
Spíš mě na tom odrazuje, že střelivo, se kterým je tato zbraň skutečně účinná u nás legálně koupit snad ani nelze a s civilním střelivem je na tom Kosa lépe...
Úvahy, postřehy...ale prosím k AR-15 & comp, ať se nám z toho nestane Sa58 II vlákno.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: AR-15 family

Příspěvek od Fabulous »

Tak určitě ;) V-AR jsem měl a nakonec jsem se pokorně vrátil k 58. AR15 stále ztráci body kvůli špatné spolehlivosti při znečištění. Je to přesné, lehké, hezké, ale to je tak vše :)
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: AR-15 family

Příspěvek od marav »

štaflíku ..... mít doma 2x semiautomat na různé střelivo .... to už jsou fakt roupy :-D ))) to už bych raději začal švidrat po odstřelovačce, brokovnici, nebo minometu ;)
mmchd.... byls u táty nebos to vyřešil jinak ?
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: AR-15 family

Příspěvek od štaflík »

Ale ne, já bych prodal (svatokrádež alert!) Sa58 a přešel na jinou platformu.
Jojo, byl jsme u něj a naprostá spokojenost. Ještě zajdu, pokud tedy zakoukání se do DPMS nepřejde v trvalý vztah.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: AR-15 family

Příspěvek od Maximus »

To štaflík: Prodat vlastní jedinou a navíc i vytuněnou kosu je skoro jako prodat maželku :chuckle. Navíc si představ, jak do toho nasypeš pěknou hromádku "zlaťáků" a za pár let, až se budou tyto "útočné" zbraně odevzdávat, tak ti policajti jenom vděčně pokynou rukou :tmi.
Odpovědět