AR-15 family

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AR-15 family

Příspěvek od Matěj »

Popravdě mi přijde nerozumné brát na kvér z Číny cokoliv funkčního, pochopil bych leda tak grip. Dalo se to čekat. Kolik to stálo? Hádám, že málo a tedy, dalo se to čekat...
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AR-15 family

Příspěvek od Zarozak »

S tím nesouhlasím,toto je jedna z mála věci z číny,co na kwéru dlouhodobě nefunguje,jinak vše šlape řekl bych na 1 a něco i na 1 s * odstříleno tisíce. U nákupu z číny platí zásadní pravidlo,řídit se zdravým rozumem a odhadnout v detailu,co by mohlo šlapat a co by se mohlo posrat a na jaké konkrétní aplikace si můžu dovolit dát to,co by se mohlo posrat a jaké důsledky z toho poplynou.......občas se takový odhad pravda nepovede,viz tohle. Ale to je daň za ušetřené desetitisíce při rovnakém výsledku. Samozřejme,bylo to levné jako vše z tama.

Ještě bych chtěl znova podotknout,že strojní zpracování a kompatibilita tohoto raptora byla na špičkové úrovni a v podstatě,kdyby to šikmáč udělal pouze z lepšího matroše(a oni umí v levných věcech i ten lepší matroš),nikoliv z blátivého hovna ,tak by to nemělo za ty prachy konkurenci. Klidně bych akceptoval navýšení ceny na dvojnásobek za použití slitiny 7075 T6,možná by stačila i 6061
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: AR-15 family

Příspěvek od bivoj »

Já vám nevím. Mě se někteří smějou, že si ověšuju zbraně předraženýma pičovinama... Není to tím, že bych byl snob, ale když pak se zbraní chodím střílet, nemívám s těmato věcma většinou absolutně žádné problémy. Což nemůžou tak úplně říct někteří moji střelečtí kolegové, kteří sice "ušetřili" tu na kolimátoru, tu na baterce, tu na řemenu, ale pořád se jim něco sere. Tamhle tomu kolimátor při výstřelu zhasíná, tamtomu zas baterka dtto, jinému na řemenu praskají karabiny a kvér mu spadne na zem, dalšímu se ohýbají napínací páky ;) atp. Raději věc sice dražší, ale "nafurt" a bez problémů, než se otravovat s nekvalitníma šmejdama...

Navíc v případě jakéhokoliv průseru typu SHTF chci mít tu neskromnou možnost se na svoje vybavení stoprocentně spolehnout. Takže si klidně myslete, že jsem snob, ale já ty věci kupuji pro jejich vyzkoušenou a ověřenou kvalitu a nikoliv z jiného důvodu.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AR-15 family

Příspěvek od hrd »

Jakékoliv levnější příslušenství, co jsem si koupil, že se mi nechtělo dát původně více peněz za dražší, jsem nakonec stejně vyměnil (někdy, uznávám, jen pro klid a pocit jistoty), jen mě to stálo zbytečné peníze za ty levnější varianty. Možná jen s jedinou výjimkou a to jsou baterky Fenix (dostal jsem je jako dárek a nikdy neselhaly - zkoušel jsem je i mrazit, mít zapnuté během intenzivní střelby atd., tak se jich asi nezbavím). Někomu to může fungovat, na střelnici klidně OK, ale do PA bych trpěl nejistotou, nakolik to vydrží. Třeba jsem viděl, jak při cca -12 praskaly čínské plasty při hrubším zacházení. Při běžné teplotě naprosto OK. Nebo kamarád, co montuje předpažbí na AR, s čínskými dle svých slov skončil, že nikdy neví, kdy se strhne šroubek. V "drahém US" (konkrétně můj MI) je v hliníku ocelový protikus, do kterého se šroubky šroubují, takže je to ocel na ocel a riziko strhnutí výrazně menší. Levnější kolimátory se třeba upekly (odešla elektronika) na nadpažbí AK/58, když se vystřílelo více ran (několik zásobníků). Zase komu stačí dát jeden zásobník a pak jde domů, to samozřejmě vadit nemusí a bude spokojený i s tím levným. Atd. Jinak někdy jsou na ho.no i ty drahé věci, cena není automaticky záruka (ale to platí všude).
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AR-15 family

Příspěvek od Zarozak »

Ty ocelové protikusy jsou i v některých čínských předpažbích ;) Opravdu platí jen to,že je třeba vybírat doplněk s rozumem a citem pro odhad. Třeba levný alíkovský čínský (i ty dražší rádoby made in USA např. Vortex,Holosun jsou z číny) kolimátor ani optiku bych do jiného prostředí než na střelnici neriskoval. Mám i jeden čínský alíkovský kolimátor na rychloupínák a funguje dlouhodobě zatím dobře,ale určitě bych mu vytknul štelování,které nemá klikání,ale nástřel drží dobře a tečku tak 3 MOA,protože nemám rád tak velké tečky,na 100m je to pro mě nahovno,ale tak nějak se s tím dá střílet i přesně,nicméně mám to na rychloupínák a je to myšlené tak aby to šlo rychle vyhodit i když je to co-witness,byla to sranda koupě nic jsem od toho nečekal oproti jiným věcem. Oproti tomu ten Holosun je taky čína "pod dohledem" a tomu se snad nedá z dlouhodobého hlediska vytknout vůbec nic.To je můj putovní kolimátor,který putuje z kweru na kwer od AK,přes 58 až po AR a zůstává stále doma. Co je u drahých značkovek jisté je,že mají většinou výborné zpracování,líbivější povrchovku a většinou(ne vždy) pasují hned.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: AR-15 family

Příspěvek od jerry.mysak »

zarozak

čínani umí udělat pěkný a kvalitní věci, viz produkce pro USA. Ale to co jde sem je parádní, ale šikmoočky to zabijou nějakým detailem na kterým ušetří pár centů. Viz tvé táhlo. Já koupil mířidla. Hezký, fungovali by pěkně, jen kdyby tu díru pro osu nevrtali na koleně, ale vystružili na NC stroji. Takže to skončilo v šupleti.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od jameson363 »

bivoj píše: 22.02.2020 21:49 Já vám nevím. Mě se někteří smějou, že si ověšuju zbraně předraženýma pičovinama... Není to tím, že bych byl snob, ale když pak se zbraní chodím střílet, nemívám s těmato věcma většinou absolutně žádné problémy. Což nemůžou tak úplně říct někteří moji střelečtí kolegové, kteří sice "ušetřili" tu na kolimátoru, tu na baterce, tu na řemenu, ale pořád se jim něco sere. Tamhle tomu kolimátor při výstřelu zhasíná, tamtomu zas baterka dtto, jinému na řemenu praskají karabiny a kvér mu spadne na zem, dalšímu se ohýbají napínací páky ;) atp. Raději věc sice dražší, ale "nafurt" a bez problémů, než se otravovat s nekvalitníma šmejdama...

Navíc v případě jakéhokoliv průseru typu SHTF chci mít tu neskromnou možnost se na svoje vybavení stoprocentně spolehnout. Takže si klidně myslete, že jsem snob, ale já ty věci kupuji pro jejich vyzkoušenou a ověřenou kvalitu a nikoliv z jiného důvodu.
Souhlasim. Jedno americke prislovi rika:

- = BUY ONCE, CRY ONCE. = -


(kup jednou, plakej jednou).

PS: plati jen pro skrbliky a setrilky, neplati pro notoricke ladice a fetisisty 8-)
Uživatelský avatar
mischanek
Příspěvky: 128
Registrován: 22.01.2013 17:08
Bydliště: Beskydy

Re: AR-15 family

Příspěvek od mischanek »

Já to znám jako: "Buy cheap, buy twice.." (Kupuj levně, kupuj dvakrát..)
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AR-15 family

Příspěvek od Zarozak »

jerry.mysak: Tak ono to chce někdy i nějaký ten drobný zásah s hůry aby to bylo 100% a někdy i víc.
Takové nedotáhlé mířidla jako ty jsem koupil taky,chtělo to jen lehkou úpravu na to,aby fungovaly lépe než origo FABy (taky tam byl problém s osou a aretací),teď střílím hlavně s nima,protože jejich dioptry mi sedí lépe na oko a klikání je po úpravě taky přesnější a citelnější. To,že se ale občas musí do toho šáhnout a něco upravit tady nikdo nechce slyšet,stálo to přece celé 3 dolary,tak ještě by tam člověk musel něco vylepšovat :D Já to samozřejmě chápu,jen mě konkrétně to vůbec nevadí a vždy s tím počítám,pořád se mi to rapidně vyplatí oproti předražence
AndyCZ
Příspěvky: 1
Registrován: 29.03.2020 20:59
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od AndyCZ »

Dobrý den, mám dotaz.Pokud AR15 do SHTF situace,brali byste DGI nebo píst? Zatím, z mého laického pohledu, lehce vítězí klasický systém (relativní univerzalita v rámci MilSpec normy+ volná dostupnost ND v důležitých uzlech- gas rings,gas tube,gas block) Děkuji moc ;)
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Písták dojede na nedostatečnou odolnost konstrukce k nárazům a klasika na bordel v BCG. Bud písťák a šetřit životnost výhradně na SHTF nebo klasiku a odpočítávat výstřely do vyčištění/prohození za čistou Bolt Carrier group. Akáčko z toho nebude nikdy. Za mě když už AR tak klasika která je víceméně předvídadatelná a to buď rifle nebo carbine lenght. Ar mám ale jen na srandu na střelnici a na malý snajpření, specielně na SHTF mám zastavu M21. Ano je to off topic ale podá to a následně i cykluje s napáskovanou rozšláplou vystřelenou nábojnicí, Ar se postaví na zadní hned jak trochu zezelenaj náboje.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: AR-15 family

Příspěvek od bivoj »

štaflík_new píše: 29.03.2020 22:03 ...Píst bych si vzal jen od HK (do PA)...
Kdyby tam ty kokoti kvůli legislativě nedali oproti HK416 ty heavy duty hlavně... Nevím, jesti ses s nějakou MR223/556 tahal celý den na střelnici, ale rozdíl oproti 416 je kurevsky znatelnej. Já se s tím tahal a vyléčilo mě to z toho pořídit si MR223 byť jen s 14''... Ale zase když dojde střelivo, můžeš tu pušku použít jako kyj a rozhodně jí neublížíš...
Uzivatelské Jméno píše: 29.03.2020 22:38 Písták dojede na nedostatečnou odolnost konstrukce k nárazům
Tak HK na to rozhodně nedojede (asi nejvíc největší heavy duty konstrukce co jsem u AR viděl), ale tahej se stím pokud nejsi Arnold...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AR-15 family

Příspěvek od hrd »

Se všemi 3 přede mnou souhlas, i když otázka je, kolik se z takové AR v případě SHTF vystřílí. Takže by možná stačilo, aby to nebyl šmejd, nemusí to být to nej. Asi bych chtěl mít nitridovanou nebo chromovanou hlaveň a stoupání mezi 1:7 až 1:9 (i když střelou naplocho zásah víc bolí :-) Ale jinak víceméně cokoliv (co třeba https://www.armed.cz/puska-samonabijeci ... hlaven-16/ ?).
Uživatelský avatar
alpi76
Příspěvky: 467
Registrován: 29.05.2013 16:04
Pohlaví: muž
Bydliště: Chomutov

Re: AR-15 family

Příspěvek od alpi76 »

bivoj píše: 29.03.2020 23:24
Kdyby tam ty kokoti kvůli legislativě nedali oproti HK416 ty heavy duty hlavně... Nevím, jesti ses s nějakou MR223/556 tahal celý den na střelnici, ale rozdíl oproti 416 je kurevsky znatelnej. Já se s tím tahal a vyléčilo mě to z toho pořídit si MR223 byť jen s 14''... Ale zase když dojde střelivo, můžeš tu pušku použít jako kyj a rozhodně jí neublížíš...
Uzivatelské Jméno píše: 29.03.2020 22:38 Písták dojede na nedostatečnou odolnost konstrukce k nárazům
Tak HK na to rozhodně nedojede (asi nejvíc největší heavy duty konstrukce co jsem u AR viděl), ale tahej se stím pokud nejsi Arnold...
Tak já rozhodně nejsem ani Arnold, ani Rambo a nemám problém tahat MR223 14.5" po střelnici celý den. Mě totiž vůbec nepřipadá nějak těžká...

Ale je to možná tím, že před tím jsem měl jen AK, která také nejlehčí nejsou, a i moje 14.5" AR-15 od ADC má těžkou hlaveň a hmotnost něco přes 3 kg.

Trochu se to s tou hmotností přehání. Kolik váží SCAR, ACR, M21?
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AR-15 family

Příspěvek od hrd »

To je asi subjektivní. Kdybych na to měl, tak budu rád tahat HK (fakt je, že taková holá M4 nebo 58 je paráda).
Jinak za mě podstatná hlavně váha vpředu, ani ne tak celková, třeba krátká M21 pohodlnější než papírově lehčí AR s 16" tlustou hlavní a railovým předpažbím.
Uživatelský avatar
alpi76
Příspěvky: 467
Registrován: 29.05.2013 16:04
Pohlaví: muž
Bydliště: Chomutov

Re: AR-15 family

Příspěvek od alpi76 »

Jo, holá 58 je taky dobrá. Mám, původně jsem na ni chtěl dávat i kolimátor, ale nakonec zůstane holá.

Mě také původně připadala MR223 tězší vepředu i s později namontovaným Magpul AFG2. Po namontování Magpul RVG ale ten pocit zmizel...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: AR-15 family

Příspěvek od bivoj »

Mě prostě přišla ta MR223 taková těžkopádná, hlavně na čumáku a při přenášení mezi více cíli. (16'' už úplně...)

Samo že s tou hmotností to trochu zveličuji, ale prostě se mi s ní zacházelo a manipulovalo o něco hůře a méně svižně, než třeba se stejně dlouhou VARkou (abychom porovnávali píst k pístu). Asi se na to zvyknout dá, ale...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AR-15 family

Příspěvek od hrd »

Nezdá se to možná, ale hodně udělá i předpažbí, jestli to bylo picatinny a druhé keymod/mlok...
Jinak V-AR krásná zbraň, ale nějak mi nedává smysl píst v kombinaci s těsnými vůlemi a nechromovanou hlavní.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: AR-15 family

Příspěvek od bivoj »

H&K MR226/556 deklasují IMHO ještě dvě malé drobnosti, které krom té váhy zapříčinily, že není doma - jedna je jejich vlastní proprietální úchytový HKey systém. Sice vypadá hodně podobně jako Keymod, ale není to Keymod, má mírně jiné rozměry a Keymod příslušenství tam nechytíte.

A ač nejsem z těch, kdo by měl hluboko do kapsy a nechtěl občas pustit chlup, podívejte se na ceny Hkey příslušenství... :shock:

No a druhá je naprosto nestandardní závit na ústí hlavně, takže zapomeňte na tu obrovskou nabídku všech úsťových zařízení na klasický AR15 závit 1/2×28... :(
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AR-15 family

Příspěvek od Matěj »

MR223A3 mám, ne chvíli, tak asi můžu něco k tomu napsat. předtím jsem měl V-AR a jsem spokojený, spolehlivé, funkční, zmíněné rozteče děr na jejich predpažbí jsem vyřešil tak, že jsem na pozice, které jsem potřeboval, narouboval klasické šíny. Subjektivně mi to přijde o level výše než V-AR.
Odpovědět