AR-15 family

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Nejlepší doplněk arka je 20" hlaveň, pak další bolt carrier group do kapsy a nakonec puškohled. Tak ještě teda vyražeče čepů, sady dílů a dva vytištěný 400 stránkový manualy. První o co člověk příjde je přístup na stránky "sere se mi AR a jak to opravit".
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Ulfhednar »

Bože... :roll:
Óðinn á yðr alla
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Ano bože..
Hned letos - prasklá pružná destička pod dioptrem = moje první posratý mechanický mířidla vůbec. Vyměnil jsem pro sichr čtyři pérka a další tři sady mám v zásobě. Nutná výroba dvou přípravků, jednu kuličku jsem hledal po kuchyni a jednou jsem to i s návodem blbě smontoval bez jedné kuličky. Nutnost dvou rozměrů vyražečů. Pátou pružinku jsem nevyměnil - snad nepraskne ta a puška zase nebude schopna mířený střelby.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Ulfhednar »

Jojo, to bude obecná vlastnost všech AR... ;)
Óðinn á yðr alla
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 287
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: AR-15 family

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

Rozumím tomu, že praskla mechanická mířidla uchycená na railu? Která značka?
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Ano prasklo pérko v A4 (dle výrobce A3) mechanikách. Busmaster z roku 2014 puška za 1200 USD v té době. Co jsem pátral tak to není uplně neběžná závada. Je to i součástí drillu prohlídky pušky. Spousta lidí mění spoustu pružinek preventivně každý dva roky. Rychlý prohození závěru řeší okamžitě drtivou většinu poruch, samozřejmě spasovanýho jinak se puška může rozletět na kusy, což ostatně bez jeho výměny nebo neprovedení údržby může i tak.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: AR-15 family

Příspěvek od Nicotinick »

Cože ? :shock:

Tvl, co se tady člověk nedozví ...
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Na dvou AR kách jsem měl víc poruch a záseku jak na zbylejch jedenácti samonabíječkách dohromady. V těsnym závěsu je 70letá pumpička na tý ale mám jen záseky a není to zrovna vlajková loď. Na střelnici jsem viděl krom jedný 58 a druhoválečnýho Géčka už jen hromady podělanejch AR. První můj zásek byl že jsem dva dny nedokázal otevřít závěr s ostrou v komoře. Asi nějaká šponička, tak malá že jsem jí ani nenašel. Na jinejch zbraních to nešlo nasimulovat ani když jsem se snažil. Zastava v 223 přecykluje i rozšláplej náboj.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Ulfhednar »

Proč mám tendenci vám nevěřit?
Mimochodem kupovat Bushmaster po roce 2011 s před rokem 2021je fost velká chyba.
Na ARkach jsem nikdy neviděl zásadně větší počet závad, pokud nešlo k nějaké PARky, nebo zbraně napadené kutilem. Což je ovsem dost časté, kdekdo si myslí, že je druhý Stoner.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: AR-15 family

Příspěvek od jolky palky »

PAR mk3 mám a nedám na ni dopustit co se týče spolehlivosti.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AR-15 family

Příspěvek od Zarozak »

Ja jsem videl jen zavady zpusobene jiz prebitym krmenim...budto nevhodny prach, nevhodna navazka nebo spatne zformatovana nabojnice. Potom s tim lidi tlucou, mlati, furt neco paci, nici, protoze si neuvedomi co stim je a jak na to. Samozrejme to potom cele zhani. Jasne, u kalacha se tyto veci proste neresi, ale zase to neni zrovna etalon presnosti a v dnesni dobe trojnasob plati to, ze skoda kazde rany vedle, takze do papiru jasna volba
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: AR-15 family

Příspěvek od Maximus »

Ano, po bazarech se pohybují různé “páteční výrobky” za výhodnou cenu. Během par let vymění xy majitelů a jedna nepovedená zbraň, auto či jiný strojírenský výrobek ovlivní názor xy majitelů a ještě větší počet čtenářů fór.

Svoji AR-15 od Colta čistím jednou za sezónu (nepočítám občasné prostriknuti konkorem a protazenim hlavně hadem když přijdu ze strelnice) a to ne moc důkladně a stále to střílí spolehlivé a výsledky mám výrazně lepší než s kosou. Jediny selhac za několik tisíc ran (>90% 62gr. Barnaul) byl způsoben špatnou zapalkou ruského náboje (napich ukazkovy).

Ač mám doma dvě potuňené kosy, tak do situace, kde bych měl bojovat o život, tak beru raději Colta. Benefit ve výrazně lepších střeleckých výsledcích daných ergonomii a ostatními vlastnostmi pušky a náboje převažuje nad hypotetickou nižší spolehlivosti. Pokud nejsem prase a pusce dam aspoň minimum péče a nebudu s ni bojovat roky v tropickém pralese či Arktidě, tak nevěřím, ze vojenská ARka bude nějak výrazně nespohlivejsi než kosa. Bavím se o samonabijeci verzi vojenské M4 s tvrdochromem a nikoliv o lowcost pusce ala Bushmaster či naopak závodních specialech s minimálními vulemi a zcela jiným určením, než bojovat o život ve Faludži či Mogadišu.

Ano mám krabičku s náhradními pruzinkami a dalšími drobnými díly pro strýčka příhodu. Vždy je něco za něco.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: AR-15 family

Příspěvek od Haluziak »

Tak já nevím, v mém okolí do teď byl jen low cost ARka. Mossberg MMR, Savage MSR, Norek. Nejzávažnější závadu měl můj norek když se unavila pružina vytahovače. Jinak šlapou jak hodinky. Teď kámoš pořídil DD tak jsme zvědavý jestli ten cenový rozdíl bude znát.
Ale na střelnici jsem slyšel o dvou úplně nových Antrezích co odmítli střílet, ale prý okamžitě oprava a pak už taky šlapou.

Asi mám celkově štěstí, ale nepotkávám prakticky vůbec zbraně které by nějak závadili.

Teda pamatuju jeden Glock 17L, slabý přebíjenky a paní to držela jak panna kokot.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: AR-15 family

Příspěvek od M M »

Ale no tak. Nic nie je ciernobiele. To ze AR ma o dost nizsiu toleranciu nez AK (zlaty Galil) co sa tyka vychyliek v rozmeroch hilzne je pravda. Tiez som svojho casu dost komplikovane dostaval z komory nedorazeny naboj - jeden z tych co mi Galil zral uplne v pohode. Inak sa ale stazovat nemozem - a je pravda ze odvtedy si davam sakramentsky pozor na formatovanie nabojnic.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: AR-15 family

Příspěvek od jolky palky »

Kontrolní kalibr na nábojnice nebo hotové náboje a vše ok.
Některé hilzny 223 mají nafouknutou "prdelku", blbě se to formátuje, nebo to skoro ani nejde. Prý to dělá hlavně Bren.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AR-15 family

Příspěvek od Zarozak »

Nedela, to je takova urban legend. Ve skutecnosti je vzdy problem v celoformatu a spatne srazenych ramenech nabojnic, cili pokud matrice dovoli, malo utazene matrici. Jedna se o rozmer od prechodu krcek/rameno, po absolutni konec nabojnice. S prdelkama neni nikdy problem
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Ar15 s tvrdochromem v tý době vyráběl jen Colt a Bushmaster. Colt vyráběl nějakou uplně osekanou sračku. Dočkej času a bez výměny stárnoucích součástek kterých je v AR hromada začne se ti srát i ten Colt. První sraní jsem měl až po třech letech a materialový selhání po pěti. Konstrukční vadu v závěru do toho vnesl už Stoner. Aug má prakticky schodnej systém uzamykání a jakej si dali pozor aby se tomu vyhli. U AR jakýhokoliv výrobce stačí jeden uplně předpisovej náboj avšak né uplně předpisově podanej a začneš s červenejma očima pajclovat závěr s nejistym výsledkem. S jakoukoliv jinou puškou (a to i hned následujíci Stonerovi ARky) jen vyndáš zásobník a natáhneš závěr dozadu. Čím špinavější puška a starší pérka tím větší pravděpodobnost, s oxidovanym nábojem téměř jistota. Z toho vyplývá i periodická nutnost vyřazovat operačně nasazenej palebnej průměr - to je logistická libůstka pro každýho kdo nemá pušku jen v obýváku a zároveň nemá potřebu občas vykropit všechny zásobníky někam do svahu (třeba proto že by tím přišel o všechno svoje nesený střelivo). Bejt třeba severokorejská armáda, vietnamská armáda nebo taliban vyzbrojeny výhradně AR tak jsou do tří let vyřešený přes logistiku. Šlápoty po průchodu džunglí nebo horama by se mohli před útokem otočit a šlapat zase zpátky.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Ulfhednar »

Mimochodem vietnamská armáda M-4 samozřejmě u řady jednotek používá...Dtto Taliban a různé podivné borůvky.
Nevím, co myslíte "osekanou sračkou", ale dával jsem odkaz na nějaké střelecké instruktory z USA, co chtěli ústřílet nečištěného Colta a nějak se jim to nepovedlo. Jinak ta zbraň mj. dala 7000 ran bez čištění, jen s občasným prostříknutím BCG.
Je zvláštní, že se nejbohatší armáda planety drží už přes padesát let pušky, která má konstrukční vadu... :roll:
Óðinn á yðr alla
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Tak jsem ze srandy když už dřepim doma s covidem udělal prohlídku prasklýho pérka. Tenký je zhruba dva vlasy (pro šupléru se nedostanu) a k prasknutí došlo v místě oděru povrchovky o dioptr. Zbytek pružinky jsem mačkal kombinačkama - bez dalšího defektu při podélnym tlaku praskla hned. Ale já mám přece ty rezervní nejvíc ARkový pérka od Colta - teda už o jednu míň při prvnim zmáčknutí v tom zaskřípalo při druhym už to bylo na dvě části. Před dopsáním příspěvku už na tři - podélně to jde taky. Ale těžko říct ani Colt ani Bushmaster na tom nemá značku a třeba je Colťácká o 30% odolnější což kombinačkama nezjistim. No a nebo jde o dvě stejný pérka od stejnýho subdodavatele.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Osekanou sračkou myslím to že třeba flashider byl tuze nebezpečnej pro civilní trh o výsuvný pažbě nemluvě.
Odpovědět