AR-15 family

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Kropili po dvou tisících a pušky nechávali chladnout.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AR-15 family

Příspěvek od Zarozak »

hrd píše: 27.01.2022 14:32 Ten chybějící flash hider, pevná pažba apod. jsou v důsledku legislativy. Jeden čas byly zakázané "útočné pušky", přičemž se útočnými stávaly flash hiderem nebo úchytem na bodák, někde doteď pistolovou rukojetí apod. Stejně tak krátké pušky (SBR) jsou na povolení + poplatek, tak proto hlavně 16" (popř. úsťovky napevno u 14.5").
Jinak pokud není twist větší než 1:9 je to celkem jedno (spíš asi ten 1:8 nebo i 1:9 lepší), protože svítící nebo super těžké střely z toho asi střílet nebudete.
Pokud je řeč o Coltu, tak ten kdysi platil za prorestriktivní "kuřku", zatímco ostatní výrobci v dobách velkých banů udělali jen to nejnezbytnější, aby mohli prodávat opět na civil, tak Colt šel vždy mnohem hlouběji, až do temnot nenasytného chřtánu protiopatření. Počínaje przněním loweru, upperu, přes flashider, pažby až po zcela specifické čepy. Zkrátka na Colta nepasovalo z mil-specu skoro nic a dodnes můžeme některým zprzněnostem, které se objevují na AR vděčit právě jemu. Ale to je už ve většině naštěstí temná minulost......zatím
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: AR-15 family

Příspěvek od Maximus »

Nitridovany nerez cca za 15 tisic a nitridovane zelezo Faxon neco lehce pres 8 tisic. Když jsem nakoupil Barnauly jeste za 6,20 a vezmu co jsem vystrilel, tak uz "mam doma" toho Faxona. Hlaveň je zatim jako za nova = vzhledově i přesností - limit jsem stale jen ja :D
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
BlackList
Příspěvky: 135
Registrován: 08.04.2013 21:48
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od BlackList »

Uzivatelské Jméno píše: 28.01.2022 9:50 Kropili po dvou tisících a pušky nechávali chladnout.
Přečti si to pořádně, nebo skoukni to video:
"We fired the carbines until they were too hot to touch at times during the test."
(Během testu jsme stříleli s karabinami, dokud nebyly příliš horké na to, abychom se jich dotkli.)

Mluví tam i o tom, že ty Magpul plasty měly praskliny od horkých hlavní.
Tohle asi není běžné použití, proto se domnívám, že ty hlavně i s tímto střelivem vydrží spíš 10+ tis. kusů.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AR-15 family

Příspěvek od hrd »

Nechromovaná/nenitridovaná hlaveň s normálním střelivem nepřežije 20 000 (vím o případu, kdy to bylo jen asi 5000). S Barnaulem bych tipoval, že to bude třeba polovina? Pokud jde o chromovanou hlaveň u AR, neznám nikoho, kdo by ji ostřílel tak, že už to jde naplocho. Tedy s normálním střelivem. S vojenským jsem už viděl vystřílené (AK) víckrát, ale bylo to o desítkách tisíc ran než to takto odejde.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Viděl jsem ostřílenou parku. Na můj dotaz na stoupání nebo 8000 majitel odpověděl že to bylo prachem na střelnici.
Do pušek který chci přesný tombak prostě necpu a ze stejnýho důvodu bych jí nikdy nekoupil z druhý ruky. Tormentační zkouška mě úplně stačí. Ať byl test jakejkoliv tak za stejných podmínek byla životnost hlavně třetinová a poruch víc. Když budu chtít ušetřit dvě koruny začnu přebíjet. Při max 2000 výstřelech za rok mi to nestojí za to. Když budu jezdit na střelnici na kole tak ušetřim víc.
BlackList
Příspěvky: 135
Registrován: 08.04.2013 21:48
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od BlackList »

Jasně, ta diskuse o pomosazené oceli je širší:

Můžeme se bavit o tom, jak je který náboj našláplý - tedy liší se úsťovka.
Můžeme diskutovat o tom, zda za pár let nebude doma v trezoru stát AR s "poloodrakvenou hlavní", nebo "pořád jako nová".
Někdo je i radši, že dražší munice tolik nesviní.
Já do těch úvah zahrnuju třeba i to, že Barnaul vyrábí Rus - a GGG vyrábí Litva.

Ale pokud se budu držet striktně tématu AR-15, pochromovaných hlavní a ekonomického pohledu, při běžných použitích je prostě levnější střílet ocel a vyměnit hlaveň.
Každý ať si vybere, co je mu bližší.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

V USA je už ekonomickej pohled vyřešenej - zakázali dovoz. Uvidíme jak to bude v Evropě. S&B možná nahradí všechno. Budou drahý a budou kurvit hlavně.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: AR-15 family

Příspěvek od Nicotinick »

Hovno, vozí se do Ameriky pořád, i přes oficiální Bidenův ban. Jen loni se dovezlo historicky největší množství.

Firmy , které "držely palec na tepu dějin" si zařídily dlouhodobou licenci až do roku 2023, na kterou se ban nevztahuje. A kdo ví, kde pak bude Bidenova administrativa.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od mukl »

Ty vole! Kolik toho ročně vystřílíte?
Já z dlouhé zbraně dám tak 150 ran ročně. A jelikož jich mám víc, tak se na některou flintu ani několik let nedostane . S opotřebením si opravdu starosti nedělám :F Ve vazelínce je jim dobře :nod .
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: AR-15 family

Příspěvek od Haluziak »

Tolik, že se mi oplatilo koupit karabinu na 9x19 :)
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od mukl »

:yes
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: AR-15 family

Příspěvek od bivoj »

Haluziak píše: 28.01.2022 19:29 Tolik, že se mi oplatilo koupit karabinu na 9x19 :)
:D :D :D Jsem rád, že nejsem sám... :yes
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: AR-15 family

Příspěvek od jolky palky »

Haluz: Kolik toho nastřílíš?
Nastřílet za 2-4 roky na CQA1 1500 ran mi jako kopa nepřipadne....aby se oplatilo kupovat karabinu 9mm.
Stejne tak z pistole za 1,5 roku 900ks.

Kolik je vlastně hodně?

https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtop ... =4&t=14285
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: AR-15 family

Příspěvek od bivoj »

mukl píše: 28.01.2022 18:44 Ty vole! Kolik toho ročně vystřílíte?
Já z dlouhé zbraně dám tak 150 ran ročně...
150 z dlouhé dám leckdy za jednu návštěvu střelnice - a to nejsem žádný kropič! Ročně je to cca 2000 z dlouhých (bez PCC karabin) a 30000 z krátkých (pistole+revolvery+PCC). Nicméně těch zbraní je hodně, takže se to rozprostře - a některé nejsou střílené skoro vůbec... Plus něco ještě z brokovnic, ale tam to poslední dobou flákám...

Ale to už jsme hodně OT. Nicméně pokud bych měl mít jednu pušku AR a hlaveň by měla vydržet jen cca 6000, ustřílím ji za 3 roky. Proto žádnou AR zatím (už) nemám, a jestli něco do budoucna zase bude, tak s chromem a nejspíš v 300 AAC ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: AR-15 family

Příspěvek od tajfun »

jeste rychlej dotaz, jaky mate ty karabiny na 9L? pisnete mi klidne zpravu, docela mne to zajima, tez neco vybiram na CQB
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AR-15 family

Příspěvek od Zarozak »

Většinou, teď už po ekonomické redukci dám 50ran na hlaveň u dlouhých a cca 200ran na hlaveň u pistoláků na návštěvu střelnice, která probíhá za hnusného počasí jednou týdně
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od Ulfhednar »

Ono chromovaná hlaveň bude mít v AR plusminus stejnou životnost, jako v AK nebo 58 (vyšší tlaky AR vykompenzuje to, že to někde neleželo 30 let v plechové boudě) a člověk u nové zbraně ví, kolik to má najeto.
Mě to množství zaručeně nestřílených uloženkových Kos občas vedlo k úvahám, zda slovutná ČSLA vůbec někdy vystřelila. Zda se životní cyklus 58 v mnoha očích byl: z Brodu do vazelíny a mastného papíru, čtyřicet padesát let timeshift a pak k Rudolfovi.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: AR-15 family

Příspěvek od Haluziak »

jolky palky píše: 28.01.2022 22:41 Haluz: Kolik toho nastřílíš?
Nastřílet za 2-4 roky na CQA1 1500 ran mi jako kopa nepřipadne....aby se oplatilo kupovat karabinu 9mm.
Stejne tak z pistole za 1,5 roku 900ks.

Kolik je vlastně hodně?

https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtop ... =4&t=14285
Nestřílel jsem skoro vůbec - nebylo s kým, to máš 50ran jednou za čas, ale minulý rok 700-800 ran z CQ-A1, tak jsem přešel na CSV9 a jestli se podaří CQ-A1 vyměnit za kraťase, tak k němu pořídím ještě AR9. Ono je rozdíl střílet za 5 a za 10kč. To samé G41 ale jak se minulý rok začalo chodit na tréninky, tak jsem rychle přešel na G19. Tam mám za rok 2021 tak 1500 a to jsem se stěhoval a předěláváme barak takže na to vůbec není cas :D

Snad mě někdy výplata pustí na bivojove množství střeliva.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: AR-15 family

Příspěvek od bivoj »

Výplata není až tak limitující faktor (navíc si přebíjím, takže u 9x19 mám momentálně/se současnými cenami komponent/ ránu za cca 3,-Kč), ale čas chybí. A ten se, bohužel, nedá koupit za žádné peníze na světě... :( Momentálně jsem rád, že si najdu cca jednou týdně časové okno na návštěvu střelnice, ale není to žádná sláva... Ale to už jsme opět OT, takže zpět k AR15...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět