AR-15 family

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: AR-15 family

Příspěvek od jolky palky »

Na co přesně směřuje dotaz?

Pokud na upper. Tak je to na Par Mk.3
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
yoky
Příspěvky: 76
Registrován: 10.08.2018 20:20

Re: AR-15 family

Příspěvek od yoky »

pokud je to na parku tak ok. já sem viděl ale upper na Parku za 30 k uvažuji také stává o upperu na moji Parku, ale kratkou 11, 5 nebo 12,5 verzi. A nebo zajímalo by mme zda použít upper od BCM jestli by na loweru parky sedel???
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: AR-15 family

Příspěvek od jolky palky »

Ohledně kompatibilit upper vs. lower zběhlý nejsem.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
yoky
Příspěvky: 76
Registrován: 10.08.2018 20:20

Re: AR-15 family

Příspěvek od yoky »

no uvědomil jsem si, že to nepůjde. musel bych vyměnit i kompletni zavěr. Tedy jen nosič závěru.
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: AR-15 family

Příspěvek od morho »

Kdybych si chtěl pořídit pístový upper v ráži .300 AAC, tak kromě V-AR asi jinou možnost nemám, že? Díky.
yoky
Příspěvky: 76
Registrován: 10.08.2018 20:20

Re: AR-15 family

Příspěvek od yoky »

parka je take pistovka. a dobra
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: AR-15 family

Příspěvek od morho »

Máš pravdu, dneska jsem se k tomu taky dopátral, a napsal do Proarms. V-AR upper je navíc (jak mi řekl p. Vosátka) trochu nestandardní, takže nejde dohromady s běžným lowerem, škoda...
Uživatelský avatar
alpi76
Příspěvky: 464
Registrován: 29.05.2013 16:04
Pohlaví: muž
Bydliště: Chomutov

Re: AR-15 family

Příspěvek od alpi76 »

Po Vánocích jsem si nadělil opožděný dáreček, ze kterého mám ale největší radost.
MR223A3.jpg
Z použití puškohledu se zoomem jsem na moje střílení rezignoval a koupil Eotech. To je první kolimátor, ve kterém mé oči vidí něco, co se velice podobá červené tečce. Asi je to dáno tou holografickou technologií zobrazení.

Mám spadeno na Acog TA45 1.5x24, ale zatím mi koupě doma nebyla povolena a v Evropě jsem ho ke koupi našel jenom na jednom holandském eshopu. Cena 999 Euro a doprava zdarma ale nezní špatně...

Blbé je, že jsem nemocný a nemůžu vyrazit na střelnici. :(
Uživatelský avatar
Rampa
Příspěvky: 81
Registrován: 10.12.2018 19:03

Re: AR-15 family

Příspěvek od Rampa »

Nějaký konkrétní důvod výměny STAG/NFA za HK?

Jinak, parádní hromová hůl... :yes
Uživatelský avatar
xFuriousDx
Příspěvky: 49
Registrován: 21.02.2015 0:15
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od xFuriousDx »

U me se stavil Santa a privezl americky nastroj svobody v podobe prave STAG/NFA :)
Přílohy
IMG_20190115_0711322.jpg
Uživatelský avatar
alpi76
Příspěvky: 464
Registrován: 29.05.2013 16:04
Pohlaví: muž
Bydliště: Chomutov

Re: AR-15 family

Příspěvek od alpi76 »

STAG/NFA jsem měl s hlavní 10.5". Až na větší vakl mezi upperem a lowerem jsem s ní byl spokojen. Ale nechtěl jsem mít 2 plynové AR-15, lišící se jen délkou hlavně. 10.5" jsem prodal a té zbylé (14.5") jsem pořídil 14.5" pístovou sestřičku. To aby jí v trezoru nebylo smutno. :D

Ten zásobník na 20 ran je bulharský Polymag? Ty mají v plastu zalité kovové vývodky, že ano?
Uživatelský avatar
xFuriousDx
Příspěvky: 49
Registrován: 21.02.2015 0:15
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od xFuriousDx »

Jj, jsou to bulhari, jevi se pevne a neni problem s podavanim. Objednal jsem ze ZS v akci 5 kusu, 3 z nich mi nechyti zaver po vyprazdneni. Zkusim se v nich povrtat a uvidim zda se to zlepsi. Za me je nedokazu doporucit.
Vakl u me sestavy se mi zda standartni pro ar15, vyreseno O-krouzkem u predniho cepu, ted se nehne ani o milimetr :D
Prekvapila me ta milspec spoust, lepsi jsem v zakladu jeste nevidel. Proste krasny bodovy odtrh bez chroupani, vaklani a dalsich tradicnich vlastnosti.
Dilenske zpracovani a cerneni je perfektni, vnitrek hladounky a leskly, neni co vytknout, zaver je dokonce milspec m16, neukrojenej ve spodku, mel by tedy semiauto vydrzet bez problemu. Resp cela puska je klasifikovana jako milspec, nevim jestli je to zaruka kvality, ale alespon me tesi, ze byly pouzity slitiny kovu zamyslene pro
tuto zbran, ne zadne nespecifikovane blato jako u dmps, ruger a dalsich v podobne cene. Jedine cemu neverim je dodavany hlinikovy gas block. Pro carbine delku odvodu plynu spise sazim na ocel. V mem pripade stejne hned slo jine predpazbi a low prof. gasblock. Za 19 papiru je to perfektni puska.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: AR-15 family

Příspěvek od dolmar »

K těm bulharským zásobníkům - mám tři, taky koupené v akci v ZS, ani jeden z nich nezachytí závěr po dostřílení. Zkoumal jsem to a došel jsem k tomu že na vině je tloušťka plastu ze kterého je zásobník zhotoven. Když shodím upper a strčím zásobník do šachty, tak je vše OK, protože se kladivo opírá o záchyt závěru, který je tím tlačen dopředu a podavač zásobníku ho nadzvedne, je ale vidět že je to tak tak. Když ale kladivo natáhnu tak mi podavač okolo záchytu závěru jen projede, ten se o něj opře zezadu a nejen že mi nezachytí závěr, ale ještě díky tomu nejde zásobník ze šachty ven. Variantu že bych ho vzadu směrem k záchytu zbrousil jsem vyloučil, protože zásobník je profilovaný a to bych musel zbrousit celý profil, ne jenom ten jeden výstupek, a to se mi nechce :). Takže jediná varianta která mne napadla je koupit záchyt závěru s prodlouženým hrotem. Nehodlám to nijak hrotit, protože mám zásobníků dost, tyhle jsem stejně koupil jenom tak ze zvědavosti, primárně používám USGI plecháče a ty fungujou naprosto spolehlivě
Uživatelský avatar
alpi76
Příspěvky: 464
Registrován: 29.05.2013 16:04
Pohlaví: muž
Bydliště: Chomutov

Re: AR-15 family

Příspěvek od alpi76 »

Hm, taky jsem si té akce všiml a chtěl zásobníky koupit, ale vzhledem k těm problémům to vzdávám.

xFuriousDx:

Ano spoušť nebyla špatná, ale u mé ADC M5 Basic (také moc pěkně zpracovaná ze zamýšlených slitin) byla ta tovární ještě o něco lepší - měla znatelně menší odpor. Teď tam mám CMC 3.5 lbs a to je jiný kafe. ;)

Jinak co se STAGU/NFA týká, tak ty pušky, dle slov pana Duška z Armed, prostě šlapou. Věřím, že ti bude spolehlivě a dlouho sloužit - měla by mít nitridovanou hlaveň i sestavu nosiče závorníku/závorníku. Předpažbí UTG Pro mohu také doporučit, též ho na ADC mám (verzi Keymod). A ta cena pušky je fakt dost dobrá. :yes

Myslím, že v současné době je to nejlepší koupě co se levnějších AR-15 týká...
Svačina
Příspěvky: 11
Registrován: 07.01.2016 14:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha/Střední Čechy

Re: AR-15 family

Příspěvek od Svačina »

xFuriousDx: ne ne, Ruger i DPMS stanovují, že jejich pušky jsou soustružené z odlitků 7075-T6. Drtivá většina všech AR na trhu je z tohoto materiálu. Stejně tak i produkty Stag/NFA. Některé AR byly ze 6061-T6, tuším že Norinca, ale nechci šířit nesmysly. Výrobci se dnes (téměř všichni) ohánějí tím, že jejich produkty jsou Mil-spec. Spojení Mil-spec nebo MIL-STD má až mýtickou (marketingovou) moc. V podání výrobců civilních pušek to že je něco Mil-spec znamená, že to má stejně řešené konstrukční uzly jako vojenská norma stanovená US ministerstvem obrany (pentagonem, nebo někym takovym, co já vim...). Většina (téměř všechny) sportovní flinty tohle vlastně ve své podstatě nesplňují. Musel bys koupit flintu v rámci kontraktu pro ozbrojený složky. Teoreticky to ale garantuje to, že bys měl být schopný měnit díly mezi sportovní flintou podle mil-spec a vojenskou. Prakticky to tak ale tak vůbec být nemusí (viz tolerance různých dílů od různých výrobků i v rámci téhle normy...

ad Bulharský zásobníky...snad nejhorší zásobníky co jsem kdy měl v ruce na tuhle platformu zbraní, měl jsem je chvilku pujčený, dělaly double-feedy, několikrát nepodal vůbec, závěr po dostřílení nezůstával vzadu. Za mě nebrat. Podle mě postrádaj smysl, když jsou tady kolem dobře dostupný Pmagy, OAmagy nebo GI plecháče...
Uživatelský avatar
xFuriousDx
Příspěvky: 49
Registrován: 21.02.2015 0:15
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od xFuriousDx »

Ja nemam na mysli milspec rozmery, ale vyrobni proces ktery rika, jakou povrchovku a pevnost maji mit ruzne komponenty. Od pruzin, cepu, spoustaku s tvrdosti min 58HCR po chromovani hlavne a sestavy zaveru.
Milspec rozmery ma temer kazde AR, ale spoustaky se vykvrdlaji, cepy vyjizdi a vytahovace radi praskaji.
Svačina
Příspěvky: 11
Registrován: 07.01.2016 14:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha/Střední Čechy

Re: AR-15 family

Příspěvek od Svačina »

To jo, já reagoval na:
....ne zadne nespecifikovane blato jako u dmps, ruger ....

takže jen konstatuji, že tvá flinta je ze stejného "bláta" jako dmps, ruger... zrovna do DPMS bych se moc netrefoval, mimo levných modelů je to slušný střed a jejich dražší flinty podávají solidní výsledky.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od mukl »

Pro "xFuriousDx" a "alpi76", kteří tady vložili fotografie svých dárků....Moc, moc pěkné "hračky"! :yes To chceme taky! :clap
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: AR-15 family

Příspěvek od štaflík »

No, na Bushmasterovi (bratránek DPMS) už nějaký čas jede 601. skss z Prostějova a nemám pocit, že by si stěžovali. A mají standardní XM-15 karabiny, jen dodatečně ověšené. Jinak i ta relativně lidová XM-15 je z 7075-T6, 4150 hlaveň, chromovaná vč. komory a nosiče závorníku a s feed rampou. A je to nejprodávanejší ARko v USA? ale i v rámci LE složek. Atletka a kráska z magazínů to zdaleka není, spíš taková poctivá dělnice.
Uživatelský avatar
xFuriousDx
Příspěvky: 49
Registrován: 21.02.2015 0:15
Pohlaví: muž

Re: AR-15 family

Příspěvek od xFuriousDx »

Je smutne, ze my tu resime jestli nas AR za 30 papiru prezije. Ve statech je to vesmes 'odpad' kolem 400-500 dolaru co se prodava na benzince :D.
Jako zakladni must-have ARko tam maji COLT LE6920 za 700 dolaru, u nas chteji v prepoctu 1700 dolaru. Amik si za 1700 dolaru koupi vymazlene DD nebo JP. Nevim co delaji na vysledne cene dane a co nenazranost prodejcu...
Odpovědět